Polska – Holandia 5:1 (koniec) | Chorwacja – Rumunia 4:3 (2:1 po rz. karnych) | Wlk. Brytania – Litwa 1:2 (koniec)
koniec po rz. karnych (2:1)
Chorwacja
4:3 (0:1, 1:1, 2:1)
Rumunia
Środa 23.04.2014, 15:30 • Siemens Arena, Wilno • Mistrzostwa Świata Dywizji 1B

Nagy Csaba nie wykorzystuje karnego! Chorwacja wygrywa rzuty karne 2:1!

65:00
    Gol dla Chorwacji!
    Bramkę zdobył JECMENJAK.

2:1 Jecmenjak pokonuje Catrinoi!

Wytrzymał presję Fodor i mamy wyrównanie! 1:1

Michael Novak kapitalnie wykonuje ten rzut karny i mamy 1:0!

Dobrze odbija Tomljenovic.

Borna Rendulić przegrywa z Catrinoi Cornea.

Rozpoczynają się rzuty karne.

Koniec dogrywki. Czekają nas rzuty karne!

65:00
    Dogrywka skończona.

64:00
    Ostatnia minuta dogrywki.

63:00
    Michael Novak uderza na bramkę rywali. Czujny na posterunku Catrinoi Cornea.

62:47
    Niecelnie strzela Rendulić.

61:57
    Kolejna interwencja rumuńskiego bramkarza i mamy wznowienie w tercji obronnej reprezentacji Rumunii.

61:30
    Kapitalnie broni Catrinoi Cornea i powstrzymuje przeciwników.

60:50
    Znów naciskają Chorwaci, ale bronią się zawodnicy Kjella Lindqvista.

60:01
    Dogrywka rozpoczęta!

60:01
    Dogrywka rozpoczęta.

Koniec regulaminowego czasu gry! W Siemens Arena mamy remis 3:3. Czeka nas pięciominutowa dogrywka!

60:00
    Trzecia tercja skończona.

59:35
    Naciskają Chorwaci, ale bronią się Rumuni.

59:00
    Ostatnia minuta trzeciej tercji.

58:15
    Dobra interwencja rumuńskiego bramkarza. Znów jednak ma problem z łyżwą i mamy chwilową przerwę w grze.

57:22
    Bramkę zdobywa TADJA MIRIĆ!

Letang podaje do nadjeżdżającego do bramki przeciwników Vukoje, lecz ten został zatrzymany przez Pysarenke i Tomljenovića. Był tam jeszcze MIRIĆ, który pakuje gumę do bramki! 3:3!

57:11
    Wybijają gumę Rumuni, ale nie ma uwolnienia.

56:09
    Atakują Chorwaci, ale dobrze bronią się przeciwnicy.

54:47
    Wygrane wznowienie we własnej tercji obronnej przez zawodników McLeana.

53:27
    Bramkę zdobywa KENNY MACAULAY!

Strzela z niebieskiej Mario Novak i broni Catrinoi Cornea, ale gubi krążek i przytomnie wykorzystuje to MACAULAY i znów mamy jedną bramkę różnicy! Powalczy jeszcze Chorwacja!

53:19
    Przerwa w grze. Problem z prawą łyżwą ma bramkarza Rumunii.

52:51
    Koniec kary dla rumuńskiego zawodnika. Siły na lodzie wyrównane.

52:00
    Wznowienie w tercji obronnej Rumunów po interwencji Catrinoi Cornea.

50:51
    Za atak kijem oburącz karę dwóch minut otrzymuje Gergo Biro.

50:00
    Do końca spotkania zostało dziesięć minut. Nie mają pomysłu na grę Chorwaci.

48:55
    Tadija Mirić wyprowadza kontrę Chorwatów i oddaje strzał na bramkę Catrinoi Cornea. Górą bramkarz Rumunii.

47:15
    Uwolnienie. Wznowienie w tercji obronnej Rumunów.

46:20
    Gol dla Rumunii!
    Bramkę zdobywa HUBA BORS!

Masteleriu podaje do stojącego po drugiej stronie niebieskiej linii BORSA, a ten pakuje krążek w okienko bramki Tomljenovića! 3:1 dla reprezentacji Rumunii!

45:23
    Dobrze bronią się Chorwaci i wybijają gumę z własnej tercji obronnej.

44:25
    Za zahaczanie na ławce kar usiądzie Borna Rendulić.

43:30
    Próbował zaskoczyć Tomljenovića Zsok, ale uderzył niecelnie.

42:20
    Szybko przerwana akcja Rumunów.

41:05
    Koniec kary dla reprezentacji Rumunii.

40:31
    Cieszyli się już Chorwacji ze zdobytej bramki, ale nie została uznana!
    Za wysoko podniósł kij Mirić.

40:01
    Rozpoczynamy trzecią tercję spotkania Chorwacja-Rumunia!

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Koniec drugiej części spotkania. Rumunia prowadzi 2:1 z Chorwacją i jest bliżej końcowego sukcesu. Na 2:0 wyprowadził swój zespół Mihaly po ładnej kontrze z Fodorem, a bramkę kontaktową w 31. minucie zdobył Rendulić. Zostańcie z nami na trzecią tercję!

40:00
    Druga tercja skończona.

39:05
    Za uderzenia kijem na ławce kar zasiada Moldovan.

39:00
    Ostatnia minuta drugiej tercji.

38:50
    Znów ruszyła się bramka reprezentacji Rumunii. Wznowienie w ich tercji obronnej.

38:20
    W porę zatrzymany został Brencun i guma znów w rękach Catrinoi.

37:52
    Odgwizdany spalony na Chorwatach.

37:07
    Zrobiło się groźnie pod bramką Rumunii, ale wszystko wyjaśnił Catrinoi Cornea.

36:30
    Dwie dobre interwencje Catrinoi Cornea po strzałach Macaulaya.

35:24
    Ruszył teraz bramkę Pysarenko i za opóźnianie gry otrzymuje dwie minuty kary. Kolejna przewaga Chorwatów.

34:23
    Znów w roli głównej Rendulić. Tym razem niecelny strzał.

33:59
    Przerwa w grze, przesunięta bramka reprezentacji Rumunii.

33:59
    Dobrze interweniuje Catrinoit Cornea. Zatrzymuje strzelca bramki dla Chorwatów.

33:33
    W 5. grają Chorwaci. Przewaga zawodników Dona McLeana.

32:32
    Za zahaczanie dwie minuty kary otrzymuje Zsok.

32:24
    Dwa razy dobrze interweniuje Tomljenović strzały Imecsa.

31:33
    Znów ucierpiał Gergo Biro po zderzeniu z Rendulićem. Za przeszkadzanie strzelec ostatniej bramki usiądzie na ławce kar.

31:25
    Zablokowany strzał Michaela Novaka.

30:23
    Bramkę zdobywa BORNA RENDULIĆ!

Z prawej strony aatakował Jecmenjak i podaje przed bramką do RENDUCIĆA, który posyła krążek do bramki Catrinoi! Bramka kontaktowa dla Chorwacji!

29:28
    Ucierpiał po zderzeniu z przeciwnkiem Gergo Biro. Wznowienie na środku lodowiska.

29:07
    Kontra 3 na 2 Chorwatów i słaby strzał Jankovića.

27:46
    Ależ szansę mieli Rumuni! Zsok z bardzo ostrego kąta nie dał rady wbić gumy do bramki Tomljenovića i guma przyturlała się do bramkarza Chorwacji. Mogło być 3:0!

26:51
    Rozgrywają krążek między sobą zawodnicy Dona McLeana.

25:54
    Mrozi gumę Tomljenović przed Masteleriu.

25:23
    Uwolnienie. Wracamy pod bramkę Chorwatów.

24:37
    Bramkę zdobywa EDE MIHALY!

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić! Fodor podaje do MIHALY'EGO, który pokonuje Tomljenovića i Rumunia prowadzi już 2:0!

24:10
    Ależ sytuacje mieli teraz Chorwacji. Nie wykorzystali szansy na wyrównanie!

23:56
    Geoff Waugh oddaje strzał na bramkę Rumunii, ale nie zaskoczył Catrinoi.

23:07
    Za spowodowanie upadku przeciwnika na ławkę kar ląduje Michael Novak. Siły na lodzie wyrównane. Gramy 4 na 4.

22:49
    Zsolt Masteleriu za przeszkadzanie otrzymuje 2 minuty kary.

21:55
    Przesunęła się bramka Chorwatów po interwencji Catrinoi. Wznowienie blisko jego bramki.

21:04
    W 5. grają już Chorwaci.

20:21
    Uciekł Rumunom krążek za niebieską linię i odgwizdany spalony.

20:01
    Wznowienie wygrane przez Rumunów.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Koniec pierwszej części spotkania. Po 20. minutach Rumunii niespodziewanie prowadzą z reprezentacją Chorwacji 1:0. Bramkę w 8. minucie zdobył kapitan Rumunii, Jewgienij Pysarenko. Rumuni rozpoczną drugą tercję w grę przewadze przez około minutę czasu.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:09
    Za nadmierną ostrość w grze na ławce kar zasiedli Bors, Novak i Kostović.

19:00
    Ostatnia minuta pierwszej tercji.

18:10
    Z prawej strony strzelał Rimaru, ale nie zagroził bramce Tomljenovicia.

17:38
    Miał teraz swoją szansę Rendulić!

17:17
    Odebrał gumę rywalom Fodor i próbował zaskoczyć bramkarza Chorwacji. Przesunięta bramka Chorwatów.

16:30
    Uspokoili grę zawodnicy trenera Lindqvista za swoją bramką.

15:34
    Georgescu bodaje zza bramki Chorwatów do Borsa. Ten oddaje strzał z niebieskiej, ale górą Tomljenović.

14:38
    Statystyka strzałów na korzysz Chorwacji – 9:5.

13:45
    Zamroził gumę bramkarz Chorwatów przed nadjeżdżającym Fodorem.

13:06
    Odbija parkanami Tomljenović krążek po strzale Nagy'iego.

12:37
    Za długo bawił się gumą Michael Novak i zaraz ją stracił.

12:14
    Dobre interwencje Catrinoi po strzałach Blagusa i Macaulay'a.

12:06
    Krążek zablokowany przez Catrinoi Cornee po strzale Blagusa.

11:02
    Stracił gumę Sakić, ale szybko odzyskują ją Chorwaci.

10:25
    Sędziowie odgwizdują uwolnienie. Przenosimy się do tercji obronnej reprezentacji Rumunii.

09:45
    Zamieszanie pod bramką Tomljenovića po akcji Timaru, ale nie ma bramki!

08:35
    Próbują pójść za ciosem zawodnicy Lindqvista, ale radzi sobie z atakami obrona chorwackiej reprezentacji.

07:32
    Bramkę zdobywa JEWGIENIJ PYSARENKO!

Wrócił kapitan z kary i zdobywa bramkę dla reprezentacji Rumunii! Strzał po lodzie z niebieskiej PYSARENKI i guma w bramce Tomljenovića!

07:09
    Koniec kary dla Pysarenki. W przewadze grają Rumuni.

06:04
    Gramy 4 na 4. Za dużo zawodników na lodzie pojawiło się w reprezentacji Chorwacji.

05:09
    Pierwsza kara w tym spotkaniu za zahaczanie dla Pysarenki.

04:55
    Oddał strzał Janković, ale odbija gumę Catrinoi Cornea.

03:40
    Wznowienie przed niebieską linią tercji obronnej Rumunów.

03:05
    Zatrzymuje gumę Tomljenović przed nadjeżdżającym Timaru.

02:35
    Wybijają gumę z własnej tercji Rumuni przed atakiem Chorwatów.

01:40
    Odgwizdany spalony na Rumunach.

00:45
    Spokojnie rozgrywają między sobą gumę Rumuni.

00:11
    Po strzale Zsoka krążek zamraża bramkarz Chorwacji.

00:01
    Zaczynamy spotkanie!

00:01

Zawodnicy pojawili się na lodzie.

Początek spotkania już za niecałe 30. minut!

Chorwacja: Tomljenović (Vasiljević) – Waugh, Letang, Jecmenjak, Macaulay, Tadić, Marković, Senzel – Blagus, Kanaet, Rendulić – Kostović, Michael Novak, Mario Novak – Brencun, Sakić, Vukoja – Janković, Ljubić, Mirić.
    Trener: Don McLean

Rumunia: Catrinoi Cornea (Ruczuj) – Bors, Nagy, Hodos, Pysarenko, Mastaleriu, Sallo, Lusneac – Virag, Zsok, Mihaly – Fodor, Imecs, Moldovan – O. Biro, M. Biro, G. Biro – Georgescu, Pascaru, Timaru – Munteanu.
    Trener: Kjell Lindqvist

Sędziowie: Gebei (HUN) – Goljak (BLR), Hothegger (AUT).

Faworytem więc jest zespół Chorwacji, który wraz z Polską upatrywany jest w roli faworyta do awansu. Początek spotkania o godzinie 15:30 na lajfy.com!

Rumuni obecnie zajmują ostatnie miejsce w tabeli. W pierwszy meczu przegrali z Polską 0:7, a w ostatnim spotkaniu przegrali 1:4 z Wielką Brytanią. Na pochwały zasługuje bramkarz rumuński, Adrian Catrinoi Cornea, który pomimo wpuszczenia czterech bramek rozegrał świetny mecz. Gdyby nie jego postawa to reprezentacja Rumunii przegrałaby o wiele wyżej.

Chorwacja w swoim drugim spotkaniu zmierzyła się z Holandii. Mecz zakończył się zwycięstwem tych pierwszych w takim samym stosunku bramkowym jak w meczu z Wielką Brytanią – 4:0. Chorwaci zajmują obecnie drugie miejsce w tabeli, tuż za Polską, która wyprzedza rywali dzięki większej ilości zdobytych bramek.

We wtorek wszystkie zespoły odpoczywały od gry, ale czas zacząć kolejny dzień zmagań. Mecz Chorwacji z Rumunią będzie kolejnym widowiskiem podczas tych mistrzostw.

Spotkanie Mistrzostw Świata Dywizji 1B. Mecz pomiędzy Chorwacją, a reprezentacją Rumunii.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Miłosz Knapczyk

Składy i statystyki: 31. Rendulić (Jecmenjak), 54. Macaulay (Novak), 58. Mirić (Vukoja, Letang), 65. Jecmenjak (r.k.) – 8. Pysarenko (Imecs, Virag), 25. Mihaly (Fodor), 47. Bors (Masteleriu, Biro)

Sędziowie: Gebei (HUN) – Goljak (BLR), Hothegger (AUT)