Puszcza – Sandecja 0:1 (koniec) | Stróże – Okocimski 2:0 (koniec) | Dolcan – GKS K. 0:0 (koniec)
GKS Bełchatów – Stomil 1:0 (koniec) | Termalica – GKS T. 2:0 (koniec) | Olimpia G. – Wisła Pł. 0:0 (koniec)
Chojniczanka – Flota 2:1 (koniec) | Arka – Górnik Ł. 2:1 (koniec) | ROW Rybnik – Miedź 0:3 (koniec)
Chojniczanka Chojnice
2:1 (1:0)
Flota Świnoujście
Środa 23.04.2014, 17:15 • Stadion Miejski, Chojnice • Fortuna 1 Liga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Przed nami kolejne spotkanie z gatunku "o 6 punktów". Flota Świnoujście przyjeżdża na Stadion Miejski w Chojnicach po trzy punkty, aby znacząco oddalić się od strefy spadkowej.

Jednak "Wyspiarzom" nie będzie łatwo pokonać Chojniczankę, której forma wyraźnie zwyżkuję. Gospodarze w ostatnich trzech meczach wywalczyli 7 punktów (czego efektem był awans na 13. miejsce w ligowej tabeli) . Na początku wygrali ze Stomilem Olsztyn 2:0, następnie żółto-czerwoni zremisowali na własnym stadionie z GKS-em Tychy 2:2, aby w Wielką Sobotę zainkasować kolejne trzy punkty w meczu z Wisłą Płock pokonując ją 2:0.

Podopieczni Bogusława Baniaka po zwycięstwach z Dolcanem Ząbki i Kolejarzem Stróże ulegli u siebie z Puszczą Niepołomice 0:1.

W bezpośrednim meczu tych klubów Flota wygrała 2:0 po golach Bartosza Śpiączki.

Czy Chojniczanka przełamie swoją passę (MKS nie zdobył trzech punktów na tym stadionie od 15 kolejek) i wygra u siebie z Flotą?
    Czy to goście potrzymają dobrą formę na wyjazdach, ponieważ nie przegrali meczu na obcym terenie od 11 spotkań. Na te pytania poznamy odpowiedzi po tym emocjonującej potyczce. To spotkanie może podnieść te kluby w górę I-ligowej tabeli, lub spowodować że piłkarze obydwóch drużyn do końca sezonu będą walczyć o utrzymanie. Początek relacji z tego spotkania kilka minut przed godziną 15, kiedy poznamy składy na ten mecz.

Witamy ze Stadionu Miejskiego w Chojnicach, nad którym przyszło oberwanie chmury, piłkarze jednak kontynuują rozgrzewkę. Przynajmniej mają warunki do trenowania wślizgów.

Chojniczanka Chojnice: Misztal – Bednarek, Radler, Jankowski, Chyła, Mysona, Feciuch, Mrozik, Duda, Rybski, Mikołajczak
    Rezerwowi: Szymański – Ikegami, Wypij, Iwanicki, Jędrzejczyk, Cysewski, Laskowski

Rezerwowi: Gąsiński – Zalepa, Kamiński, Mysiak, Pułka, Arifović, Kolendowicz

Sędziowie: Wojciech Krztoń (Olsztyn).

Ogromna burza wraz z gradem wisi nad Chojnicami. Na stan obecny mecz odbędzie się zgodnie z planem.

Piłkarze schodzą z boiska w kierunku budynku klubowego.

Kibice Chojniczanki schowali się pod zadaszeniem, a fanatycy Floty znaleźli schronienie pod stoiskiem z gastronomią.

Deszcz wydaje się zmniejszać na sile, jednak burza się rozwija.

Oficjalny komunikat klubu mówi o opóźnieniu spotkania, jednak nie wiadomo o ile minut.

Sędziowie wraz ze szkoleniowcami obu klubów wyszli na murawę, aby sprawdzić stan murawy

Kibice Floty wracają na sektor gości

Trwa narada sędziów z Mariuszem Pawlakiem i Bogusławem Baniakiem.

Ulewa zmieniała się w lekką mżawkę. Mimo to burza nadal wisi na stadionem.

Przed budynkiem klubowym nadal trwa debata czy warto grać w takich warunkach

Fanatycy "Wyspiarzy" rozgrzewają struny głosowe

Decyzja sędziów mówi, że zawodnicy wrócą na murawę na 10 minutową rozgrzewkę.

Piłkarze Chojniczanki trenują grę wysokimi podaniami, chyba słusznie, ponieważ stan murawy zdecydowanie nie pozwala na grę po ziemi

Sędzia Krztoń zaprasza zawodników do szatni.

Zawodnicy wychodzą na murawę.

Raz jeszcze przypominamy składy wyjściowe.

Flota Świnoujście: Brljak, Jasiński, Kieruzel, Gusocenko, Mokwa, Hosek, Grzelak, Bodziony, Śpiączka, Olszar, Niewiada

Chojniczanka gra dziś na żółto-czerwono, Flota występuje w biało-niebieskich koszulkach

1

1
    Ładnie wypuszczenie Mysony, jednak piłka nabrała prędkości i wyszła poza boisko

2
    Po raz kolejny Bogusław Baniak znalazł się na murawie mając pretensje do sędziego

9
    Żółtą kartkę otrzymał Mysona (Chojniczanka Chojnice).

16
    Drugi raz walka w polu karnym Floty na pograniczu faulu, jednak gwizdek sędziego milczy

17
    Dobra próba z dystansu w wykonaniu Feciucha, wydaję się, że warto jest strzelać z dystansu

19
    Mimo warunków panujących na murawie mecz jest obfity w nadarzające się okazję

23
    Rzut wolny dla Chojniczanka w okolicach pola karnego gości

23
    Żółtą kartkę otrzymał Śpiączka (Flota Świnoujście).

30
    Dobre podanie w tempo Mikołajczaka do Dudy, który skusił się na strzał z pierwszej piłki, obok bramki

35
    Flota stara się wyrównać, jej ataki coraz bardziej zagrażają linii defensywnej Chojniczanki

45
    Podanie Mysony do Bednarka, strzał byłego piłkarza Nielby Wągrowiec trafia wprost w Brljaka

45
    Sędzia dolicza 2 minuty

45+1
    Bednarek pewnie zablokował dośrodkowanie Mokwy z prawego skrzydła

45+2

Gospodarze wypracowali to prowadzenie dobrą grą od początku meczu, jednak prowadzenie Chojniczanki zadziałało na podopiecznych Bogusława Baniaka jak płachta na byka, tworząc lepsze jakościowo akcje, ale im bliżej przerwy to gospodarze próbowali podwyższyć wynik. Zapraszamy za 15 minut.

49
    Żółtą kartkę otrzymał Mysiak (Flota Świnoujście).

50
    Na boisku opatrywany jest Mrozik

51
    Mrozik z grymasem bólu na twarzy stara się rozgrywać akcję po całej szerokości boiska

52
    Strzał Bodzionego Misztal wybija na rzut rożny

53
    Dośrodkowanie z rogu Grzelaka Misztal wybija w głąb boiska

53
    Flota odważniej strzela na bramkę Misztala, przed chwilą szczęścia próbował Śpiączka

Gol dla Floty!
    Wrzutka Bodzionego trafia do MACIEJA MYSIAKA, który pewnym strzałem pokonuję Misztala

57
    Duda przestrzelił strzał sam na sam

58
    Brljak ofiarną interwencją po strzale Mikołajczaka zatrzymuję piłkę w boisku

59
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Mysona, na boisku pojawia się Iwanicki.

60
    Duda dośrodkowaniem zewnętrzną częścią stopy szukał w polu karnym Rybskiego, jednak ten nie dobiega do piłki