Holandia – Rumunia 9:1 (koniec) | Wlk. Brytania – Polska 4:2 (koniec) | Litwa – Chorwacja 2:3 (koniec)
Wielka Brytania
4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Polska
Sobota 26.04.2014, 15:30 • Siemens Arena, Wilno • Mistrzostwa Świata Dywizji 1B

Dziękuje za uwagę i ponownie zapraszam na lajfy.com! (17:51:21)

Koniec spotkania! Reprezentacja Polski na zakończenie turnieju w Wilnie przegrywa z Wielką Brytanią 4:2. To już koniec turnieju na Litwie. Polska awansowała do Dywizji 1A i za rok nasze relacje być może prowadzić będziemy z Krakowa bowiem PZHL stara się o organizacje turnieju MŚ 1A 2015 w Małopolsce.

60:00

59:54
    Kara mniejsza dla Strzyżowskiego za nadmierną ostrość w grze.

59:00
    Ostatnia minuta spotkania.

58:30
    Gol dla Wielkiej Brytanii!
    Bramkę zdobył COLIN SHIELDS.

GOL! Polacy tracą gumę w tercji neutralnej na rzecz COLINA SHIELDSA, który strzałem do pustej bramki pogrzebał szansę Polski na zwycięstwo. Hat-trick reprezentanta Wielkiej Brytanii.

58:10
    Pusta polska bramka.

58:10
    Czas dla reprezentacji Wielkiej Brytanii.

58:10
    Malasiński! Świetną interwencją popisał się teraz Bowns!

57:23
    Polacy szukają miejsca do oddania strzału w tercji ataku.

56:07
    Kosowski wyłapuje krążek po strzale Garside'a.

55:35
    Czas upływa nieubłaganie. Polacy muszą się spieszyć myśląc o wyrównaniu.

54:34
    Wielka Brytania spokojnie rozgrywa gumę we własnej tercji obronnej.

53:53
    Polacy w końcu grają w pełnym zestawieniu.

52:35
    Bramkę zdobył ROBERT DOWD.

GOL! Brytyjczycy wykorzystują grę w podwójnej przewadze. Dobrze rozegrany zamek celnym uderzeniem zakończył ROBERT DOWD. 3:2 dla Wielkiej Brytanii.

52:12
    Polacy wybijają krążek daleko pod bramkę Bownsa.

51:53
    Będzie gorąco. Kolejna kara dla Polaków. Dwie minuty dla Droni za niebezpieczną grę wysoko uniesionym kijem. Kolejna kontrowersyjna decyzja arbitra...

51:23
    Wajda otrzymał karę mniejszą za spowodowanie upadku przeciwnika.

50:12
    Polacy próbowali oddać strzał na bramkę Bownsa, ale dobrze spisali się rywale Polski w defensywie.

Dawid Szewczyk

Składy i statystyki: 23. Shields (Lachowicz, Weaver), 29. Shields (Lachowicz, Davies), 53. Dowd (Shields, Dronia), 59. Shields – 36. Dronia (Zapała), 46. Dziubiński

Wielka Brytania: Bowns (Murphy) – Richardson, O'Connor, Clarke, Garside, Tait – Philipps D., Mayers (A), Lachowicz, Dowd, Shields – Lee, Weaver (A), Myers, Farmer, Philipps J. (C) – Swindlehurts, Davies B., Hill, Davies M., Hewitt. Trener: Doug Christiansen.
    Polska: Kosowski (Odrobny) – Dronia, Dutka, Zapała, Malasiński, Kolusz (C) – Pociecha, Dąbkowski, Chmielewski, Kowalówka, Pasiut – Wajda, Kotlorz, WItecki, Laszkiewicz (A), Łopuski – Wanacki, Rompkowski, Bagiński (A), Strzyżowski, Dziubiński. Trener: Igor Zacharkin.

Sędziowie: Balodis (LAT) – Lundgren (SWE), Otmachow (RUS)