Holandia – Rumunia 9:1 (koniec) | Wlk. Brytania – Polska 4:2 (koniec) | Litwa – Chorwacja 2:3 (koniec)
Wielka Brytania
4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Polska
Sobota 26.04.2014, 15:30 • Siemens Arena, Wilno • Mistrzostwa Świata Dywizji 1B

Dziękuje za uwagę i ponownie zapraszam na lajfy.com! (17:51:21)

Koniec spotkania! Reprezentacja Polski na zakończenie turnieju w Wilnie przegrywa z Wielką Brytanią 4:2. To już koniec turnieju na Litwie. Polska awansowała do Dywizji 1A i za rok nasze relacje być może prowadzić będziemy z Krakowa bowiem PZHL stara się o organizacje turnieju MŚ 1A 2015 w Małopolsce.

60:00

59:54
    Kara mniejsza dla Strzyżowskiego za nadmierną ostrość w grze.

59:00
    Ostatnia minuta spotkania.

58:30
    Gol dla Wielkiej Brytanii!
    Bramkę zdobył COLIN SHIELDS.

GOL! Polacy tracą gumę w tercji neutralnej na rzecz COLINA SHIELDSA, który strzałem do pustej bramki pogrzebał szansę Polski na zwycięstwo. Hat-trick reprezentanta Wielkiej Brytanii.

58:10
    Pusta polska bramka.

58:10
    Czas dla reprezentacji Wielkiej Brytanii.

58:10
    Malasiński! Świetną interwencją popisał się teraz Bowns!

57:23
    Polacy szukają miejsca do oddania strzału w tercji ataku.

56:07
    Kosowski wyłapuje krążek po strzale Garside'a.

55:35
    Czas upływa nieubłaganie. Polacy muszą się spieszyć myśląc o wyrównaniu.

54:34
    Wielka Brytania spokojnie rozgrywa gumę we własnej tercji obronnej.

53:53
    Polacy w końcu grają w pełnym zestawieniu.

52:35
    Bramkę zdobył ROBERT DOWD.

GOL! Brytyjczycy wykorzystują grę w podwójnej przewadze. Dobrze rozegrany zamek celnym uderzeniem zakończył ROBERT DOWD. 3:2 dla Wielkiej Brytanii.

52:12
    Polacy wybijają krążek daleko pod bramkę Bownsa.

51:53
    Będzie gorąco. Kolejna kara dla Polaków. Dwie minuty dla Droni za niebezpieczną grę wysoko uniesionym kijem. Kolejna kontrowersyjna decyzja arbitra...

51:23
    Wajda otrzymał karę mniejszą za spowodowanie upadku przeciwnika.

50:12
    Polacy próbowali oddać strzał na bramkę Bownsa, ale dobrze spisali się rywale Polski w defensywie.

49:34
    Polacy rozgrywają gumę w okolicach tercji neutralnej.

48:12
    Mocne uderzenie Lee spod niebieskiej, Kosowski mrozi gumę.

47:34
    Znacznie aktywniejsza gra naszych reprezentantów w ostatnich minutach spotkaniach.

46:45
    Guma po interwencji Kosowskiego opuściła obszar lodowiska. Przerwa w grze.

45:31
    Gol dla Polski!
    Bramkę zdobył KRYSTIAN DZIUBIŃSKI.

GOOL! Remis! Pogubili się Brytyjczycy w defensywie. Zamieszanie w tercji obronnej Wielkiej Brytanii wykorzystał KRYSIAN DZIUBIŃSKI. 2:2.

44:12
    Nasi reprezentanci wciąż bez celnego uderzenia w tej tercji.

43:32
    Polska cofnęła się do defensywy. Inicjatywę na lodzie ponownie przejęli Brytyjczycy.

42:34
    Jak na razie Polacy stwarzają wrażenie wyraźnie zmęczonych przebiegiem spotkania.

41:34
    Uderzenie O'Connora z dystansu zablokowane przez jednego z Polaków.

40:38
    Polacy na lodzie już w pełnym zestawieniu.

40:01
    Pierwsze wznowienie trzeciej tercji dla Wielkiej Brytanii.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Strzały celne w drugiej tercji: Wielka Brytania – 19. Polska – 6.

Następna tercja rozpocznie się o 17:13.

Koniec drugiej tercji spotkania. Po 40. minutach gry Wielka Brytania prowadzi z Polską 2:1.

40:00
    Druga tercja skończona.

39:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta gry w drugiej tercji spotkania.

38:38
    Kotlorz otrzymał karę mniejszą za spowodowanie upadku przeciwnika. Wielka Brytania w przewadze.

37:34
    Ostre starcie pod bandą, z lodu nie podnosił się przez dłuższy czas Strzyżowski. Sędziowie przerywają grę.

36:09
    Dobra interwencja Kosowskiego po precyzyjnym uderzeniu Shieldsa.

35:38
    Bramkę zdobył PAWEŁ DRONIA.

GOOL! Bramka kontaktowa Polski! W końcu udało się wykorzystać grę w przewadze. Zapała podał pod niebieską do PAWŁA DRONI, który przepięknym uderzeniem spod niebieskiej pakuje gumę w samo okienko bramki Bownsa.

34:45
    Guma wystrzelona daleko pod bramkę Kosowskiego.

33:59
    Polska ponownie w przewadze. Tym razem na ławkę kar za spowodowanie upadku przeciwnika otrzymał Lee.

33:34
    Nie zdołali wykorzystać Polacy przewagi. Brytyjczycy w pełnym zestawieniu.

32:34
    Nie mogą sobie poradzić Polacy z założeniem dobrego zamka w tercji obronnej Wielkiej Brytanii.

31:34
    Karę mniejszą za opóźnianie gry otrzymał Tait. Polska w przewadze.

31:12
    Serię błędów w defensywnie popełniają nasi reprezentanci. Brytyjczycy ponownie mieli okazję na zdobycie trzeciej bramki.

30:08
    Niecelne uderzenie Richardsona na bramkę Kosowskiego. Ponownie zamieszanie pod polską bramką.

29:23
    Polacy próbują atakować, ale jak na razie niestety kończy się tylko na chęciach.

28:30

GOL! Wielka Brytania już z dwoma bramkami przewagi. Lachowicz podał spod bandy na środek do COLINA SHIELDA, który precyzyjnym uderzeniem pokonuje Kosowskiego.

27:03
    Mocne uderzenie Shieldsa na bramkę Kosowskiego, guma przelatuje jednak nad polską bramką.

26:13
    Strzał Witeckiego ze środka, pewnie obronił to uderzenie Bowns.

25:50
    Skuteczna gra naszych reprezentantów w osłabieniu. Polska gra już w piątkę.

24:34

23:59
    Obustronne wykluczenie. Zapała i Myers otrzymali kary mniejsze za nadmierną ostrość.

23:50
    Witecki otrzymał karę mniejszą za spowodowanie upadku przeciwnika. Wielka Brytania w przewadze.

23:23
    Uwolnienie po stronie polskiej reprezentacji. Wycofanie gry do tercji obronnej Polski.

22:54

GOL! Niestety Brytyjczycy wychodzą na prowadzenie. Zamieszanie pod bramką Kosowskiego wykorzystał COLIN SHIELDS, tym samym otwierając wynik spotkania.

22:25
    Guma podczas akcji Polski opuściła obszar lodowiska. Wznowienie w tercji neutralnej.

21:34
    Witecki do Łopuskiego, a ten mocnym uderzeniem trafia wprost w parkany Bownsa.

20:57
    Indywidualna akcja Łopuskiego zakończona niecelnym uderzeniem z backhandu.

20:01
    Pierwsze wznowienie drugiej tercji dla Polaków.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Strzały celne w pierwszej tercji spotkania: Wielka Brytania – 4. Polska – 12.

Następna tercja rozpocznie się o 16:15.

Koniec pierwszej tercji spotkania. Po 20. minutach gry w Siemens Arenie mamy bezbramkowy remis.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:37
    Dobra interwencja Bownsa po nieprzyjemnym uderzeniu Strzyżowskiego.

19:00
    Ostatnia minuta pierwszej tercji spotkania.

18:34
    Bardzo senna atmosfera na lodowisku w Wilnie. Miejmy nadzieję, że w drugiej tercji obserwować będziemy ciekawszą grę.

17:58
    Kosowski świetnie wyłapał gumę po uderzeniu Taita ze środka. Wznowienie w tercji obronnej Polaków.

16:27
    Pociecha minimalnie przestrzelił z dogodnej pozycji. Szkoda tej sytuacji.

15:23
    Walka o gumę w tercji obronnej Polaków. Ostatecznie nasi reprezentanci zdołali wyprowadzić kontratak.

14:34
    Dłuższy okres bez przerwy w grze. Ponownie na lodzie nie dzieje się zbyt wiele.

13:07
    Polacy na lodzie już w pełnym zestawieniu. Nasi reprezentanci ponownie mogą przejść do ofensywy.

12:34
    Jak na razie Wielka Brytania nie może założyć bramka w tercji obronnej Polaków.

11:38
    Brytyjczycy na lodzie już w piątkę. Przez niemal półtorej minuty grają teraz w przewadze.

11:07
    Siły na lodzie chwilowo wyrównane. Dwie minuty dla Pociechy za przeszkadzanie.

10:23
    Dobrze uderzenie Zapały z nadgarstka! Bowns jednak pewnie wyłapuje krążek.

9:38
    Kolejna kara dla Wielkiej Brytanii. Dwie minuty kary dla Jonathana Philippsa za przeszkadzanie.

8:12
    Jak na razie lepsze wrażenie na lodzie sprawiają Brytyjczycy. Polacy spisują się niezbyt dobrze.

7:34
    Brytyjczycy spokojnie rozgrywają krążek w okolicach tercji neutralnej.

6:34
    Słupek ratuje teraz Polaków przed utratą bramki! Sporo szczęścia miał Kosowski.

6:14
    Wielka Brytania na lodzie już w pełnym zestawieniu.

5:12
    Jak na razie niezbyt dobrze spisują się nasi reprezentanci podczas gry w liczebnej przewadze.

4:14
    Karę mniejszą za trzymanie otrzymał David Philipps. Polska w przewadze.

3:41
    Pierwsze w dzisiejszym spotkaniu uwolnienie po stronie Brytyjczyków. Przerwa w grze.

3:34
    Wielka Brytania wycofała grę za własną bramkę. Chwila na zmianę formacji ofensywnych.

2:12
    Spokojny początek spotkania w wykonaniu obydwu zespołów. Jak na razie na lodzie nie dzieje się zbyt wiele.

1:23
    Brytyjczycy już w ofensywie. Hokeiści w niebieskich koszulkach spokojnie rozgrywają krążek pod bramką Kosowskiego.

0:30
    Pierwsza dobra interwencja Bownsa po uderzeniu Kolusza spod bandy.

0:01
    Pierwsze wznowienie dzisiejszego spotkania dla reprezentacji Polski.

00:01

Zawodnicy pojawiają się na lodzie!

Początek spotkania za ok. 10 minut.

Wielka Brytania: Bowns (Murphy) – Richardson, O'Connor, Clarke, Garside, Tait – Philips, Mayers (A), Lachowicz, Dowd, SHields – Lee, Weaver (A), Myers, Farmer, Philipps (C) – Swindlehurts, Davies B., Hill, Davies M., Hewitt. Trener: Doug Christiansen.

Polska: Kosowski (Odrobny) – Dronia, Dutka, Zapała, Malasiński, Kolusz (C) – Pociecha, Dąbkowski, Chmielewski, Kowalówka, Pasiut – Wajda, Kotlorz, WItecki, Laszkiewicz (A), Łopuski – Wanacki, Rompkowski, Bagiński (A), Strzyżowski, Dziubiński. Trener: Igor Zacharkin.

Sędziowie: Balodis (LAT) – Lundgren (SWE), Otmachow (RUS).

Na relację z ostatniego spotkania tegorocznych hokejowych MŚ z udziałem Polaków zapraszamy na lajfy.com!

Brytyjczycy aktualnie zajmują odległą czwartą lokatę z dwoma zwycięstwami i dwoma porażkami. Wielka Brytania na turnieju musiała uznać wyższość Litwinów oraz Chorwatów.

Polska reprezentacja z pewnością będzie jednak chciała zakończyć turniej z kompletem zwycięstw i pokonać dzisiaj Wielką Brytanię, która na tegorocznych Mistrzostwach Świata zawodzi.

Spotkanie z Brytyjczykami, które przed turniejem miało być prawdopodobnym meczem o awans do wyższej dywizji, dla Polaków jest starciem o przysłowiową pietruszkę. Podopieczni Igora Zacharkina triumf na turnieju w Wilnie zapewnili sobie już w czwartek.

Mistrzostwa Świata Dywizji 1B w Wilnie, spotkanie pomiędzy reprezentacją Wielkiej Brytanii i Polski.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Dawid Szewczyk

Składy i statystyki: 23. Shields (Lachowicz, Weaver), 29. Shields (Lachowicz, Davies), 53. Dowd (Shields, Dronia), 59. Shields – 36. Dronia (Zapała), 46. Dziubiński

Wielka Brytania: Bowns (Murphy) – Richardson, O'Connor, Clarke, Garside, Tait – Philipps D., Mayers (A), Lachowicz, Dowd, Shields – Lee, Weaver (A), Myers, Farmer, Philipps J. (C) – Swindlehurts, Davies B., Hill, Davies M., Hewitt. Trener: Doug Christiansen.

Sędziowie: Balodis (LAT) – Lundgren (SWE), Otmachow (RUS)