KPR – Zagłębie 24:30 (koniec)
Zepter KPR Legionowo
24:30 (12:16)
MKS Zagłębie Lubin
Niedziela 27.04.2014, 18:00 • Arena Legionowo, Legionowo • Orlen Superliga mężczyzn

Zapraszam na relację tekstową z meczu beniaminka Superligi mężczyzn KPR-u Legionowo, w którym to gospodarze zmierzą się z drużyną Zagłębia Lubin. Tym razem będą to zmagania o miejsca 9-12.

Po zwycięstwie nad Gwardią Opole w sercach kibiców KPR-u zapaliła się iskierka nadziei na korzystne zakończenie sezonu na miejscu dającym grę o utrzymanie poprzez baraż. Jednak w ostatnią środę zawodnicy z Legionowa przegrali spotkanie z Piotrkowianinem 25:26 i oddalili się od upragnionego miejsca na koniec sezonu tym bardziej, że swoje spotkanie nieoczekiwanie wygrała Gwardia Opole pokonując dzisiejszego rywala KPR-u 26:24.

W rundzie zasadniczej KPR Legionowo przegrał u siebie z Zagłębiem Lubin 28:30 (11:15). Jednak na wyjeździe gospodarze dzisiejszego spotkania wygrali 33:26 (20:13) i to między innymi dzięki temu zwycięstwu ''zmusili'' zawodników z Lubina o walkę o miejsca 9-12.

Jeśli podopieczni Roberta Lisa przegrają z Zagłębiem Lubin już 3 kolejki przed końcem walki o utrzymanie pożegnają się z grą w przyszłym sezonie w Superlidze.

Spotkanie poprowadzi para sędziowska Moskalczyk-Pazdro (Mielec). Nad przebiegiem zawodów będzie czuwał pan Zbigniew Czapla. Relacja tylko na lajfy.com od 18!

Witam serdecznie z Areny Legionowo gdzie za niespełna 25 minut dojdzie do arcyważnego spotkania o miejsca 9-12. Jeśli zawodnicy gospodarzy przegrają dzisiejsze spotkanie nie będą się juz liczyć w walce o utrzymanie.

Wszyscy w Legionowie myślą tylko i wyłącznie o zwycięstwie w dzisiejszym spotkaniu. Przypomnijmy, że zawodnicy KPR-u już raz w tym sezonie pokonali "miedziowych" w Lubinie zwyciężając 33:26.

KGHM Zagłębie Lubin do tej pory zgromadziło na swoim koncie 17 punktów i jest bliskie utrzymania w PGNiG Superlidze mężczyzn. Natomiast gracze z Legionowa zajmują ostatnią pozycję z 8 punktami. Czy po dzisiejszym spotkaniu gospodarze dopiszą kolejne 2 punkty?

Emocje sięgają zenitu. Sędziowie dzisiejszych zawodów zaprosili obie drużyny do szatni.

Na trybunach garstka kibiców miejscowych, natomiast nie pojawili się kibice gości. Wśród miejscowych kibiców pojawiły się siatkarki ekstraklasowej Siódemki SK bank Legionowo.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

1
    Skuteczny rzut ze środka Pomiankiewicza. (1:0) (1:0)

1
    Żółtą kartkę otrzymał Wuszter (KPR Legionowo). (1:0)

2
    Żółtą kartkę otrzymał Wolski (MKS Zagłębie Lubin). (1:0)

2
    Nieskuteczna próba Zagłębia i w akcji KPR. (1:0) (1:0)

3
    Wspaniała interwencja Zapory. (1:0) (1:0)

4
    Błąd za błędem popełniają obie siódemki. W ataku KGHM. (1:0) (1:0)

6
    Skutecznie Stankiewicz. (1:1) (1:1)

7
    Raz jeszcze dobry rzut Pomiankiewicza. (2:1) (2:1)

8
    Do remisu doprowadza Wolski po rzucie ze środka. (2:2) (2:2)

8
    Żółtą kartkę otrzymał Bulej (KPR Legionowo). (2:2)

9
    Fantastycznie w tych pierwszych minutach gra Pomiankiewicz. (3:2) (3:2)

9
    Piękny rzut Titowa po przekątnej. (4:2) (4:2)

10
    Piękna wrzutka zawodników z Lubina zakończona bramką. (4:3) (4:3)

11
    Michał Prątnicki zdobywa bramkę po rzucie w filmu róg bramki strzeżonej przez Małeckiego. (5:3) (5:3)

12
    Ależ zmieścił tę piłkę przy krótkim słupku Titow! (6:3) (6:3)

12
    Timeout dla gości. (6:3) (6:3)

13
    Strata miedziowych po niedokładnym podaniu. (6:3) (6:3)

14
    Tylko poprzeczka po rzucie Titowa. (6:3) (6:3)

14
    Szmyślik odesłany na ławkę kar. (6:3) (6:3)

14
    Stankiewicz pokonuje Zaporę rzutem z koła. (6:4) (6:4)

15
    Prątnicki (7:4) (7:4)

16
    Szybka odpowiedź Zagłębia. (7:5) (7:5)

18
    Dobry rzut lubinian z prawego rozegrania. (8:6) (8:6)

18
    Timeout dla gospodarzy. (8:6) (8:6)

19
    Celny rzut z 11 metra. (8:7) (8:7)

20
    Skuteczna kontra Marciniaka. (8:8) (8:8)

20
    Bulej z lewego skrzydła. (9:8) (9:8)

21
    Do remisu doprowadza Stankiewicz po rzucie w długi róg. (9:9) (9:9)

21
    Wolski ląduje na ławce kar. (9:9) (9:9)

23
    3 straty legionowian i 3 bramki strzelone przez Zagłebie w osłabieniu. (9:12) (9:12)

24
    Pomiankiewicz po rzucie ze skrzydła. (10:12) (10:12)

25
    Natychmiastowa odpowiedź Wolskiego. (10:13) (10:13)

26
    Kolejna strata gospodarzy, która bez skrupułów wykorzystuje Zagłębie. (10:14) (10:14)

27
    Bulej rzuca bramkę po kontrze i gospodarze nadal walczą o korzystny rezultat. (11:14) (11:14)

28
    2 minuty odpocznie Bulej. (11:14) (11:14)

28
    Natychmiast wykorzystuje to Stankiewicz rzucając bramkę z lewego skrzydła. (11:15) (11:15)

29
    Titow (12:15) (12:15)

30
    Rzut ze skrzydła Stankiewicza. (12:16) (12:16)

30
    Pierwsza połowa skończona. (12:16)

Do przerwy zawodnicy Zagłębia Lubin prowadzą różnicą 4 trafień choć to legionowianie prowadzili w pierwszych 15 minutach różnicą 3 bramek. KPR jeśli marzy o zwycięstwie w tym spotkaniu musi się porządnie wziąć do roboty. Zapraszam za 15 minut.

Druga odsłonę meczu zaczną goście.

31
    Druga połowa rozpoczęta. (12:16)

31
    Szmyślik z lewego skrzydła. (12:17) (12:17)

35
    Wuszter (13:18) (13:18)

36
    Dwie bramki ze środka Szmyślika. (13:20) (13:20)

37
    Titow uderza wprost w bramkarza. (13:20) (13:20)

38
    Dobra obrona Szałkuckiego, który w międzyczasie zmienił Zaporę. (13:20) (13:20)

39
    Prątnicki trafił po uderzeniu w dolny lewy róg bramki. (14:20) (14:20)

40
    Wolski trafia z 10 metra. (15:20) (15:20)

41
    Pomiankiewicz trafia z 10 metra. (16:20) (16:20)

42
    Pomiankiewicz (17:20) (17:20)

43
    Co się dzieje w Arenie Legionowo stanęła drużyna Zagłębia Lubin. Kamil Ciok rzuca bramkę po przekątnej. (18:20) (18:20)

44
    Co za emocje ewidentny błąd sędziów na niekorzyść KPR-u. (18:20) (18:20)

45
    Timeout dla gości. (18:20) (18:20)

45
    Sygnalizacja gry pasywnej gości i broni Szałkucki. (18:20) (18:20)

46
    Wolski z koła i juz tylko 1 bramka przewagi miedziowych! (19:20) (19:20)

46
    Niewytłumczalna decyzja sędziów! Odesłany na ławkę kar Kamil Ciok. (19:20) (19:20)

47
    Ale broni Szałkucki rzut Wolskiego. (19:20) (19:20)

48
    Timeout dla gospodarzy. (19:20) (19:20)

49
    Szmyślik pokonuje Szałkuckiego w kontrze po stracie Wolskiego. (19:21) (19:21)

50
    Prątnicki rzuca w dolny prawy róg. (20:21) (20:21)

51
    4 straty gospodarzy momentalnie wykorzystują poszczególni zawodnicy gości. (20:24) (20:24)

52
    Pomiankiewicz (21:24) (21:24)

53
    Nie popisał się teraz w bramce Szałkucki z 12 metra pokonał go Stankiewicz. (21:25) (21:25)

54
    Rzut z lewego skrzydła i znowu odskakują goście. (21:26) (21:26)

55
    To jest koniec zespołu z Legionowa w dzisiejszym spotkaniu. 4 minuty do końca. (21:27) (21:27)

56
    Gawęcki trafia po kombinacyjnej akcji gospodarzy. (22:27) (22:27)

57
    Najprawdopodobniej w następnym sezonie jesli nie nastąpi reforma ligi tego zespołu nie zobaczymy na najwyższym szczeblu piłki ręcznej w Polsce. (22:27) (22:27)

58
    Gawęcki z lewej strony (23:27) (23:27)

59
    Raz jeszcze Stankiewicz. (23:29) (23:29)

60
    Gawęcki (24:29) (24:29)

60
    Koniec meczu. (24:30)

KPR przegrywa 24:30 po zaciętym spotkaniu. Zapraszam na kolejne relacje tylko na lajfy.com! (19:35:04)

Kamil Stachurski

Zepter KPR Legionowo: Zapora, Szałkucki – Bulej, Albin, Prątnicki, Suliński, Wuszter, Milewski, Titow, Pomiankiewicz, Wolski, Dzieniszewski, Bałwas.
    MKS Zagłębie Lubin: Małecki, Dudek, Kubiszewski, Michałów, Stankiewicz , Gumiński , Rosiek, Kużdeba, Przybylski, Marciniak , Szymyślik, Wolski, Paluch, Bartczak, Starzyński, Kulenović .

Sędziowie: Moskalczyk-Pazdro (Mielec), delegatem Zbigniew Czapla