3:3 (1:0)
Celtic F.C.
Środa 07.05.2014, 20:45 • McDiarmid Park • Szkocka Premier League

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Saint Johnstone zajmują szóstą pozycję w ligowej tabeli i mają na swoim koncie pięćdziesiąt dwa zdobyte punkty. Celtic Glasgow jest zdecydowanie na pierwszej pozycji z dziewięćdziesięcioma pięcioma oczkami w dorobku.

W ostatnim meczu gospodarze środowego pojedynku przegrali z Motherwell 2:1. Celtic natomiast po wspaniałym spotkaniu ograł Aberdeen 5:2.

Oba te zespoły rozegrały ostatni ligowy mecz między sobą 16.02. bierzącego roku, kiedy to goście środowej rywalizacji, bez większych problemów, pokonali rywali 3:0.

Najskuteczniejszym zawodnikiem mistrza Szkocji jest Kris Commons, który ma w dorobku dwadzieścia pięć bramek w obecnych rozgrywkach. W zespole Saint Johnstone najlepszym strzelcem jest May, który już dwudziestokrotnie trafiał w bierzącym sezonie do bramki rywali.

Na ten mecz zapraszamy państwa bardzo serdecznie już w najbliższą środę o godzinie 20:45!

1

1
    Od środka grę rozpoczęli gospodarze tego pojedynku, którzy w tym spotkaniu występują w niebieskich strojach.

1
    Co za okazja dla gospodarzy!!! Po strzale z dwudziestu metrów O'Hallorana piłka trafia w słupek bramki Łukasza Załuski!!!

2
    Cregg faulowany na prawej stronie boiska i będzie dobra okazja dla miejscowego zespołu do dośrodkowania w pole karne gości.

3
    Celtic wyszedł z dobrą kontrą, ale Pukki zbyt daleko wypuscił sobie piłkę i spokojnie interweniował Mannus.

4
    Ambrose z Lustiga wymieniają podania na prawej stronie boiska. Powoli goscie przesuwają się w stronę pola karnego miejscowego zespołu.

5
    Tym razem spokojnie interweniuje van Dijk po dośrodkowaniu w jego pole karne.

6
    Balde dostał piłkę tuż przed polem bramkowym Mannusa, ale piłka odskoczyła mu zbyt wysoko i nie był w stanie oddać strzału na bramkę rywala.

7
    Celtic uspokoił grę w środku pola. Starają się wykorzystywać całą szerokość boiska i znaleźć lukę w obronie rywala.

8
    Adimo Balde wdał się w drybling w narożniku pola karnego rywala z przeciwnikiem i stracił ostatecznie piłkę w prosty sposób. Chwilę później z bardzo ostrego kąta strzał oddaje May, ale dobrze na rzut rożny nogą piłkę wybija Załuska!

8
    Gol dla St. Johnstone!
    TIM CLANCY trafił do bramki Łukasza Załuski z najbliższej odległości po zgraniu piłki głową na trzeci metr przed bramkę Celticu!!!

10
    Dobre dośrodkowanie w pole karne gospodarze, ale tam w walce o piłkę faulowany Cregg i od rzutu wolnego rozpoczną miejscowi zawodnicy.

11
    Alan Mannus pewnie wyłapuje wysoko zawieszoną futbolówkę na skraju własnego pola karnego.

12
    Wielka ambicja i wola walki Teemu Pukkiego poskutkowała wywalczeniem przez niego rzutu rożnego dla swojej drużyny.

12
    Po jego wykonaniu strzelał głową van Dijk, ale piłka w sporej odległosci mija bramkę golkipera gospodarzy.

13
    Posiadanie piłki w pierwszych minutach tego meczu wynosi 35% dla gospodarzy, a aż 65% dla Celticu.

14
    Lennon już podniósł się z ławki rezerwowych i na stojąco pokrzykuje na swoich podopiecznych. Mistrzostwo jego drużyna ma już zapewnione, ale z pewnością nie chciałby ulec dzisiaj zespołowi Saint Johnstone.

15
    Croft bedzie wykonawcą rzutu rożnego dla zespołu gospodarzy.

15
    Szybko przejęli piłkę gracze gości i popędzili pod pole karne miejscowego zespołu. Tam jednak Kayal zagubił się w dryblingu i cała akcja straciła na tempie.

16
    Od własnej bramki grę rozpocznie golkiper gospodarzy po nieudanej akcji zespołu gości.

17
    Bardzo pewnie i skutecznie Ambrose z van Dijk interweniują na przedpolu własnego pola karnego.

17
    Widać brak pomysłu na rozegranie akcji w drużynie gości. Wymieniają podania na własnej połowie i nie zdobywają tym sposobem zadnego terenu.

18
    Na indywidualną akcję zdecydował się Teemu Pukki, ale jego potężny strzał z dwudziestu pięciu metrów leciał prosto w Mannusa, który odbił piłkę przed siebie.

19
    Nieporozumienie Pukki'ego z Balde i piłkę przejmują defensorzy miejscowego zespołu.

19
    Tym razem Balde dobrze się zachował, podał pod linię koncową do Matthewsa. Ten dośrodkował w pełnym biegu, ale zaden z jego partnerów nie był w stanie skorzystać z tego dobrego dogrania.

20
    Aut na połowie rywala wykonywać będzie prawy defensor zespołu gospodarzy.

21
    Po interwencji Lustiga będziemy mieli korner dla gospodarzy.

22
    Mocny, ale bardzo niecelny strzał z dystansu Scotta Browna i w efekcie od własnej bramki grę rozpocznie Łukasz Załuska.

23
    Goście powoli zdobywają teren. Trzeba przyznać jednak, że to gospodarze stworzyli sobie trzy naprawdę dobre okazje na strzelenie gola, natomiast mistrzowie Szkocji tylko strzałami z dystansu próbują zaskoczyć Mannusa.

24
    Kolejna strata Berama Kayala i spokojnie swoją akcję teraz konstruuje miejscowy zespół.

25
    Od rzutu wolnego w środkowej strefie boiska grę rozpocznie Gary Miller.

25
    Dalekie podanie z tego rzutu wolnego w pole karne rywala strzałem wykańcza May, ale piłka daleko przelatuje obok bramki Celticu.

26
    Johansen minął dwóch rywali na lewym skrzydle i bardzo ostro dośrodkował na siódmy metr przed bramkę Mannusa, ale tam jego partner uderzył fatalnie i wysoko nad bramką gospodarzy.

27
    Podopieczni Tomy Wrighta naprawdę rozważnie grają w tym spotkaniu. Przy utrzymujących się aktualnych wynikach jego zespół awansuje na piąte miejsce w grupie mistrzowskiej.

28
    Clancy wykonuje wrzut z autu na wysokości pola karnego rywala.

28
    Lustig zdecydowanie zaatakował May'a przy linii bocznej boiska i skutecznie wybił piłkę na aut spod nóg napastnika gospodarzy.

29
    Croft w prosty sposób stracił piłkę w pobliżu pola karnego Celticu. Teraz Kayal wystawia piłkę Pukkiemu, ale jego strzał zostaje dobrze zablokowany.

30
    Stefan Johansen nieprzepisowo zaatakował rywala w środkowej strefie boiska i będziemy mieli rzut wolny bezpośredni dla zespołu miejscowego.

31
    O'Halloran podholował piłkę w kierunku pola karnego Celticu, ale jego strzał po ziemi sprzed szesnastki rywala został bardzo dobrze zablokowany przez van Dijka.

32
    Gary McDonald upada na murawę na trzydziestym metrze od pola karnego rywala, ale sędzia słusznie nie przerywa gry i nakazuje zawodnikowi podnieść się z ziemi.

33
    Virgil van Dijk podłączył się do rozgrywania piłki na połowie przeciwnika i dzięki jego staraniom zespół zyskał korner.

34
    Charlie Mulgrew wysoko zaatakował rywala, jednak uczynił to nieprzepisowo i sędzia odgwizdał jego zagranie faul.

35
    Niedokładne dalekie wybicie piłki przez bramkarza zespołu gospodarzy i spokojnie przyjmuje ją na klatkę piersiową Ambrose.

36
    Zawodnicy gości nie są w stanie przedostać się przez zasieki obronne Saint Johnstone. Raz po raz miejscowi zawodnicy przejmują piłkę i wychodzą z naprawdę groźnymi kontrami.

37
    Clansy zagrywa daleką dokładną piłkę do Steve May, ten przyjął ją dobrze, obrócił się z rywalem na plecach i uderzył z dwudziestego piątego metra minimalnie obok słupka bramki polskiego golkipera!

38
    Teraz to gospodarze starają się uspokoić grę i dotrzymać z tym jednobramkowym prowadzeniem do końca pierwszej połowy tego spotkania.

39
    May zakłada siatkę Lustig'owi, mija go i zostaje sfaulowany przez rywala. Sędzia jednak nie wiedzieć czemu nie użył gwizdka w tej sytuacji i nakazał kontynuować grę.

40
    Kolejny raz defensywni pomocnicy Celticu i obrońcy tego zespołu rozgrywają piłkę w okolicach koła środkowego boiska.

41
    Grę rozpocznie Mulgrew wrzutem z autu na wysokości pola karnego Saint Johnstone.

42
    Szybko tracą piłkę gracze faworyzowanego zespołu i od wrzutu tym razem rozpoczną gospodarze.

42
    Fantastyczy rajd w wykonaniu O'Hallorana i będziemy mieli rzut karny dla gospodarzy po faulu na tym zawodniku!!!

43
    Łukasz Załuska wyczuł May'a i rzucił się w swój lewy róg bramki fantastycznie broniąc strzał napastnika gospodarzy!!!

44
    Kayal pomógł odzyskać piłkę na swojej połowie boiska i został sfaulowany przez rywala. Grę rozpocznie Lustig w okolicach własnego pola karnego.

45
    Świetnie May podał do O'Hallorana, a ten zakręcił defensorem gości i w znakomitej sytuacji, strzałem z dziesięciu metrów, przeniósł piłkę nad poprzeczką bramki!!!

45+1
    Po starciu z Ambrose May musi opuscić boisko i otrzymać pomoc medyczną.

45+1

Jesteśmy świadkami naprawdę świetnego widowiska i to zdecydowanie za sprawą wspaniałej postawy Saint Johnstone, którzy prowadzą po pierwszej połowie z mistrzem Szkocji 1:0 po bramce Clancy. Gospodarze tego pojedynku mieli wiele okazji strzeleckich i wybornych sytuacji, ale dzięki słabej skuteczności i dobrej postawie Łukasza Załuski, wygrywają tylko jedną bramką.

46
    W miejsce niewidocznego Boerrigtera na boisku pojawia się Kris Commons.

46

46
    Za kontuzjowanego Steve May na boisku w drugiej połowie pojawił się Nigel Hasselbaink.

46
    Na boisku również w przerwie pojawił się Scott Brown, zastępując Matthewsa.

48
    Ostre i mocne dośrodkowanie Crofta pewnie wyłapuje Łukasz Załuska.

49
    Od autu grę rozpoczną gospodarze na wysokości własnego pola karnego.

49
    Nie udało im się wyjść z futbolówką za linię środkową boiska i przed szansą na skonstruowanie akcji zespół gości.

50
    Dwukrotnie piłka wycofana do polskiego golkipera a ten wybija ją za drugim podejściem daleko na połowę rywala.

51
    Mulgrew świetnie podłączył się do ofensywnej akcji swojego zespołu, dobrze dośrodkował, a tam dobrze na korner wybija piłkę jeden z obrońców gospodarzy.

52
    Czujnie w obronie zawodnicu Celticu nie dali rozpędzić się Croftowi na prawym skrzydle. Po dosłownie chwili będziemi mieli rzut karny dla Celticu po faulu na zawodniku gości!!!

53
    Gol dla Celticu!
    Pewnym wykonawcą rzutu karnego okazał się KRIS COMMONS!!!

56
    Zespół gości wyraźnie dostał wiatru w żagle, teraz to oni cały czas starają się napierać na bramkę gospodarzy. Tym razem strzela z linii pola karnego Commons, ale pewnie broni Mannus.

58
    Będziemy mieli drugą zmianę w zespole gospodarzy i druga w wyniku kontuzji.

59
    W miejsce kontuzjowanego Millera na boisku melduje się Wotherspoon.

60
    Po chwili przerwy spowodowanej kontuzją zawodnika grę wrzutem z autu wznowili goście.

60
    Mocno podkręcona wrzutka Mulgrew pewnie wybita na wrzut z autu przez Andersona.

61
    W drugiej odsłonie gorzej wyglądają poczynania miejscowego zespołu. Tylko raz na samym początku tej połowy mieli dobrą sytuację, a w pozostałym czasie to goscie dochodzą częściej do głosu.

62
    Kolejna dobra akcja gości, ale Mannus uprzedził rywala przed własną szesnastką i zażegnał niebezpieczeństwo.

63
    Neil Lennon zagłębił się w fotelu na ławce rezerwowych i zastanawia się zapewne co musi zrobić, aby poprawić grę swoich podopiecznych.

64
    Commons fauluje McDonalda na dwudziestym ósmym metrze od własnej bramki.

65
    Strzał bardzo słabej jakości w wykonaniu Wotherspoona i piłka przelatuje wysoko nad poprzeczką bramki Załuski.

67
    Hasselbain pognał lewą stroną boiska i jego strzał został zablokowany przez rywala i bedziemy mieli korner dla gospodarzy.

68
    Bardzo dużo pozytywnego dała drużynie gości zmiana w przerwie. Wprowadzenie Commonsa i Browna wyraźnie ożywiło grę zespołu przyjezdnych.

69
    Teemu Pukki chciał ręką wpakować piłkę do bramki rywali i sędzia słusznie za to zagranie ukarał go żółtą kartką.

70
    Adimo Balde pudłuje z pięciu metrów!!! Nie była to najłatwiejsza pozycja, ale gracz tej klasy powinien zdobyć w tej sytuacji bramkę!

71
    Sunie kolejny atak prawym skrzydłem na bramkę Mannusa.

72
    Będziemy mieli rzut rożny dla Celticu.

73
    I kolejny raz z narożnika centruje Mulgrew.

73
    Świetnie Charlie Mulgrew z lewego skrzydła dograł po ziemi do wbiegającego TEEMU PUKKIEGO, a ten pewnym strzałem z ósmego metra pokonuje Mannusa!!!

74
    Cregg faulowany w kole środkowym boiska.

75
    Na ofsajdzie znalazł się Hasselbaink i od rzutu wolnego pośredniego grę rozpocznie Załuska.

76
    Balde dobrze sie zastawił na lewym skrzydle i wywalczył rzut wolny dla swojego zespołu.

77
    Rozgrywający bardzo dobre zawody VIRGIL VAN DIJK zdobywa bramkę strzałem z prostego podbicia z linii pola karnego!!! Świetnie złożył się do tego strzału i daje już dwubramkowe prowadzenie swojemu zespołowi!!!

78
    Za Lee Crofta na murawie pojawił się Chris Iwelumo.

79
    Celtic Glasgow kontroluje przebieg boiskowych wydarzeń. Teraz obrońcy tego zespołu wymieniaja kolejne podania na własnej połowie boiska.

80
    Lustig podbiegł do linii końcowej z piłką i świetnie dośrodkował do Pukkiego. Ten jednak nie sięgnął piłki głową i tylko lekko ją musnął po czym opuściła ona boisko.

82
    Kayal i Lustig rozgrywają piłkę na prawym skrzydle. Gracze Saint Johnstone nie stosują już pressingu, ani nie wykazują większej chęci do odebrania piłki rywalom.

83
    Tym razem Johansen dobrze wrzucał piłkę w szesnatskę rywali, ale znajdujący się tam Teemu Pukki minął się z piłką i ostatecznie opuściła ona boisko.

84
    Po dosyć przypadkowym wycofaniu piłki przed pole karne Celticu SCOTT BROWN przymierzył idealnie z dwudziestu trzech metrów w lewy róg bramki!!! Załuska ani nie drgnął przy tym precyzyjnym uderzeniu!!!

85
    Niesamowite!!! Mamy remis 3:3!!! Po wspaniałym, delikatnym wrzuceniu piłki w pole karne Celticu, świetnie głową w dalszy róg bramki Załuski uderzył MICHAEL O'HALLORAN!!!

87
    Anthony Stokes przygotowany do wejścia na boisko.

88
    Za Adimo Balde na boisko wchodzi Anthony Stokes.

88
    Lustig świetnie powstrzymany na prawym skrzydle pod polem karnym zespołu gospodarzy.

89
    Zbyt długie podanie do Johansena i od własnej bramki grę rozpocznie Mannus.

89
    Hasselbaink traci piłkę na połowie rywala. Próbował minąć na szybkości przeciwnika ale piłka uciekła mu za linię boczną.

90
    Kayal przewraca się w polu karnym rywala, ale w żadnym wypadku nie może być mowy o rzucie karnym.

90+1
    Sędzia dolicza trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

90+1
    I swoją obecność na boisku zaakcentował Stokes! Minął na zamach ciałem rywala i uderzył z narożnika pola karnego, ale swietnie piłkę łapie Mannus!

90+2
    Zbyt głeboka centra Lustiga i od własnej bramki grę rozpocznie Alan Mannus.

90+3
    Rozpoczyna sie ostatnia minuta tego spotkania.

90+3
    Dwóch na trzech mieli sytuację gospodarze, ale w świetny sposób zatrzymał Hasselbainka Ambrose.

Po wspaniałym spotkaniu Saint Johnstone remisuje 3:3 z mistrzem Szkocji Celtic Glasgow! To był niezapomniany mecz!

Za wspólnie spędzony czas dziękujemy bardzo serdecznie i życzymy dalszych sportowych emocji z lajfy.com! (22:38:38)

Dawid Czempisz

Gole: 8. Clancy, 84. Brown, 85. O'Halloran – 53. Commons (kar.), 73. Pukki, 77. Dijk

Kartki:   69. Pukki (CEL)

Saint Johnstone F.C.: Mannus – Wright, Anderson, Miller(58' Wotherspoon), Clancy – Cregg, McDonld, Brown, Croft(78' Iwelumo), O'Halloran – May(46' Hasselbaink)
    Zmiany: Banks, Millar, Dunne, Hasselbaink, Iwelumo, Wotherspoon, Gilchrist

Celtic F.C.: Załuska – Ambrose, Dijk, Mulgrew, Lustig – Matthews(46' Brown), Boerrigter(46' Commons), Johansen, Kayal – Balde(88' Stokes), Pukki
    Zmiany: Rorster, Mouyokolo, Brown, Commons, Henderson, Stokes, Griffiths

Sędziowie: McLean, Harris, Gordon