Arka – SPR Pogoń 25:30 (koniec) | Młyny Stoisław – EKS Start 30:27 (koniec)
Młyny Stoisław Koszalin
30:27 (14:13)
EKS Start Elbląg
Piątek 09.05.2014, 18:00 • Hala Widowiskowo-Sportowa, Koszalin • PGNiG Superliga kobiet play-off

Trzy bramki przewagi koszalinianek przed rewanżem (19:35:44)

60
    Koniec meczu. (30:27)

60
    Podwyższenie rezultatu (30:27) (30:27)

60
    Przy piłce koszalinianki, o czas prosi Reidar Moistad (29:27) (29:27)

59
    Fantastyczna interwencja Izabeli Czarnej (29:27) (29:27)

59
    Muchocka podwyższa prowadzenie (29:27) (29:27)

58
    W Koszalinie publiczność wstała z miejsc (28:27) (28:27)

57
    Szybkie akcje, zapowiada się niesamowita końcówka (28:27) (28:27)

55
    Szybka akcja i Muchocka podwyższa rezultat (27:25) (27:25)

54
    Kinga Grzyb i ponownie gol przewagi akademiczek (26:25) (26:25)

51
    Dorota Błaszczyk ukarana karą dwóch minut (26:24) (26:24)

51
    Monika Aleksandrowicz i wreszcie gol dla Startu (26:24) (26:24)

50
    Ładnie ze skrzydła Dorota Błaszczyk i trzy bramki przewagi ENERGII AZS (27:23) (26:23)

49
    Antoni Jarecki prosi o czas (25:23) (25:23)

49
    Paulina Muchocka ponownie skuteczna (25:23) (25:23)

49
    Kinga Grzyb zmniejsza straty do jednej bramki (24:23) (24:23)

48
    Aleksandrowicz trafia w poprzeczkę, zmarnowana doskonała okazja (24:22) (24:22)

47
    Sylwia Matuszczyk podwyższa prowadzenie (24:22) (24:22)

47
    Agnieszka Wolska przegrywa pojedynek z Izabelą Czarną (23:22) (23:22)

46
    Na parkiecie leży Sylwia Matuszczyk, po dłuższej chwili zawodniczka wraca do gry (23:22) (23:22)

45
    Przyjezdne w ataku, ale nie znalazły recepty na pokonanie Czarnej (23:22) (23:22)

45
    Joanna Waga i już tylko jedno trafienie straty. Wszystko zmienia się z minuty na minutę (23:22) (23:22)

44
    Cekała zmniejsza straty (23:21) (23:21)

43
    Grające w osłabieniu koszalinianki, po trafieniu Pauliny Muchockiej podwyższają prowadzenie (23:20) (23:20)

43
    Izabela Czarna broni rzut karny! (22:20) (22:20)

42
    Dwie minuty kary dla Aleksandry Kobyłeckiej (22:20) (22:20)

42
    Kolejny kontratak i Aleksandra Kobyłecka podwyższa prowadzenie (22:20) (22:20)

41
    Sylwia Matuszczyk szybką kontrą daje prowadzenie akademiczkom. Wielkie Emocje w Koszalinie (21:20) (21:20)

41
    Kolejny karny wykorzystany przez Odrowską (20:20) (20:20)

40
    Koniuszaniec i znowu Start na prowadzeniu (19:20) (19:20)

40
    Monika Odrowska i kolejny remis (19:19) (19:19)

40
    Karny dla akademiczek – Monika Odrowska, tym razem staje przed szansą na bramkę (18:19) (18:19)

40
    Dwie minuty kary dla Joanny Wagi, po faulu na Matuszczyk (18:19) (18:19)

40
    Katarzyna Cekała wyprowadza swój zespół na prowadzenie (18:19) (18:19)

39
    Dwie szybkie akcje z obu stron i kolejny remis po 18 (18:18) (18:18)

38
    Waga skuteczna z rzutu karnego (17:17) (17:17)

38
    Dorota Błaszczyk fauluje, rzut karny dla Startu (17:16) (17:16)

37
    Szybkie odzyskanie prowadzenia przez ENERGĘ AZS (17:16) (17:16)

36
    Joanna Waga doprowadza do remisu. Słaby okres gry akademiczek (16:16) (16:16)

35
    Dynamiczna akcja Startu – Agnieszakw Wolska zmniejsza straty już do jednej bramki (16:15) (16:15)

Agnieszka Wolska, po raz pierwszy w drugiej połowie pokonuje Czarną (16:14) (16:14)

34
    Po raz kolejny Izabela Czarna nie daje się pokonać (16:13) (16:13)

34
    Lisewska ponownie trafia (16:13) (16:13)

33
    Dwie nieskuteczne akcje gospodyń, w odpowiedzi Start trafia prosto w Izabelę Czarną (15:13) (15:13)

31
    Udany początek drugiej połowy, Sylwia Lisewska podwyższa prowadzenie (15:13) (15:13)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (14:13)

30
    Pierwsza połowa skończona. (14:13)

30
    Katarzyna Cekała w ostatnich sekundach pierwszej połowy zdobywa kontaktową bramkę dla Startu Elbląg (14:13) (14:13)

30
    Sylwia Matuszczyk kolejny raz pokonuje Kędzierską (14:12) (14:12)

29
    Monika Aleksandrowicz i już tylko bramka straty do ENERGII AZS (13:12) (13:12)

28
    Joanna Chmiel, wykorzystuje fantastyczne podanie jednej z koleżanek (13:11) (13:11)

27
    Katarzyna Koniuszaniec, po raz kolejny zdobywa gola (12:11) (12:11)

27
    Szybka kontra i Aleksandra Kobyłecka pokonuje Kędzierską (12:10) (12:10)

27
    W bramce skutecznie Iza Czarna (11:10) (11:10)

26
    Rzut karny dla koszalinianek (11:10) (11:10)

25
    Sylwia Lisewska zdobywa kolejną bramkę w dniu dzisiejszym (11:10) (11:10)

25
    Na parkiecie melduje się powracająca z wypożyczenia Monika Koprowska, która niedawno wprowadziła Sambor Tczew do eksraklasy (10:10) (10:10)

25
    O czas poprosił szkoleniowiec Reidar Moistad (10:10) (10:10)

24
    Rzut karny dla Startu, nie wykorzystany (10:10) (10:10)

23
    W klarownej sytuacji Aleksandra Kobyłecka, zamiast podać do lepiej ustawionej zawodniczki, próbowała indywidualnie, ale rzuciła niecelnie (10:10) (10:10)

23
    Koszalinianki szybko wyrównują, dzięki trafieniu Sylwii Matuszczyk (10:10) (10:10)

21
    Valeria Zoria, trafia swoje pierwsze trafienie i tym samym wyprowadza na pierwsze prowadzenie Start Elbląg (9:10) (9:10)

20
    Ciekawie zapowiadające się spotkanie, póki co nie zawodzi zgromadzoną publiczność w Koszalinie (9:9) (9:9)

19
    Joanna Waga i kolejny remis (9:9) (9:9)

19
    Lisewska nie myli się po raz kolejny (9:8) (9:8)

19
    Rzut karny po drugiej stronie i znowu Sylwia Lisewska (8:8) (8:8)

17
    Kinga Grzyb doprowadza do wyrównania z rzutu karnego (8:8) (8:8)

17
    Izabela Czarna znakomicie broni, ale Aleksandra Kobyłecka nie przepisowo powstrzymywała rywalkę i pierwszy karny dla Startu (8:7) (8:7)

16
    Start znowu zmniejsza straty i nie pozwala ponownie odskoczyć gospodynią (8:7) (8:7)

16
    Lisewska trafia ósmą bramkę dla swojej drużyny (8:6) (8:6)

15
    Ładnym zwodem Agnieszka Wolska zmyliła Sylwię Matuszczyk i następnie pokonała Izę Czarną. Już tylko bramka straty (7:6) (7:6)

15
    Joanna Waga zmniejsza straty (7:5) (7:5)

13
    Pierwsza minutowa kara w dzisiejszym spotkaniu otrzymuje ją Monika Aleksandrowicz (7:4) (7:4)

12
    Lisewska lepsza od Kędzierskiej (7:4) (7:4)

12
    Pierwszy rzut karny i Sylwia Lisewska na linii siedmiu metrów (6:4) (6:4)

Ponownie Izabela Czarna znakomicie interweniuje (6:4) (6:4)

10
    W między czasie dwie fantastyczne interwencje reprezentacyjnej bramkarki – Izabeli Czarnej (6:4) (6:4)

10
    Sylwia Lisewska i gospodynie uciekają na dwie bramki (6:4) (6:4)

7
    Trzecia bramka w dniu dzisiejszym Aleksandry Kobyłeckiej, dodajmy, że ma dzisiaj 100% skuteczność w ataku (5:4) (5:4)

5
    Wolska pokonuje Czarną (4:4) (4:4)

5
    Kobyłecka ponownie skuteczna (4:3) (4:3)

4
    Katarzyna Koniuszaniec z łatwością trafia do siatki. Pierwszy bramkowy remis (3:3) (3:3)

4
    Start nie pozwala odskoczyć gospodynią Joanna Waga zmniejsza straty (3:2) (3:2)

4
    Sylwia Matuszczyk podwyższa prowadzenie (3:1) (3:1)

3
    Katarzyna Koniuszaniec trafia kontaktowe trafienie (2:1) (2:1)

2
    Dobry początek gospodyń, już drugie trafienie Sylwia Matuszczyk (2:0) (2:0)

1
    I 1:0 po bramce Aleksandra Kobyłecka (1:0) (1:0)

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Za chwilę zaczynami, na początek dwie ciekawostki drużyny w drużynie Startu tylko jedna bramkarka, zaś w drużynie ENERGA AZS z wypożyczenia powróciła Monika Koprowska

Energa AZS Koszalin: Czarna, Borkowska – Kobyłecka, Bilenia, Muchocka, Chmiel, Błaszczyk, Oreszczuk, Odrowska, Lisewska, Garovic, Koprowska, Nowicka, Matuszczyk

EKS Start Elbląg: Kędzierska – Sądej, Waga, Cekała, Wolska, Jędrzejczyk, Szymańska, Aleksandrowicz, Klonowska, Karwecka, Jaloszewska, Zobia, Grzyb, Koniuszaniec.

W piątek 9 maja ENERGA AZS Koszalin rozegra ostatni mecz przed własną publicznością w sezonie 2013/2014, rywalkami akademiczek będą zawodniczki Startu Elbląg. Będzie to pierwsze starcie o piątą lokatę na koniec rozgrywek PGNiG Superligi Kobiet.

W tym pojedynku trudno wskazać faworyta, z jednej strony po sezonie zasadniczym to Start zajął wyższe miejsce (red. Start był piąty, a AZS szósty ze stratą dwóch punktów do drużyny z Elbląga), ale należy pamiętać, że koszalinianki to jeszcze aktualne brązowe medalistki z poprzedniego sezonu. Przypomnijmy, że podczas sezonu zasadniczego najpierw w Koszalinie wygrała ENERGA AZS 25:20, a w Elblągu zwyciężył Start 28:32.

Drużyna Startu podczas fazy play off mierzyła się ze szczecińską Pogoń Baltica i nawet była bliższa awansu. Niespodziewanie pierwszy mecz tej fazy rozgrywek w Szczecinie, został rozstrzygnięty na korzyść zespołu gości, który wygrał 21:26. Drugie starcie już w Elblągu wygrała Pogoń 28:24, zaś decydujący o awansie mecz w Szczecinie wygrały gospodynie 29:22. Natomiast w pierwszej fazie walki o piątą lokatę drużyna z Elbląga była zdecydowanie lepsza od Piotrcovii Piotrków Trybunalski najpierw w Piotrkowie po walce Start wygrał 34:27, zaś u siebie Elbląg odniósł zwycięstwo 30:20.

Zdecydowanie więcej emocji dostarczyła druga para ENERGA AZS – Olimpia-Beskid Nowy Sącz, w której o awansie zdecydowała jedna bramka, bowiem w Nowym Sączu, koszalinianki przegrały 29:30, a u siebie po emocjach do końcowej syreny, podopieczne Reidara Moistada wygrały 32:30.

Piątkowe starcie z pewnością fanom handballu dostarczy z pewnością wielkie emocje. Mecz zaplanowano na piątek 9 maja na godzinę 18:00 w hali Widowiskowo Sportowej przy ul. Śniadeckich.

Artur R.

Młyny Stoisław Koszalin: Czarna, Borkowska – Kobyłecka, Bilenia, Muchocka, Chmiel, Błaszczyk, Oreszczuk, Odrowska, Lisewska, Garovic, Koprowska, Nowicka, Matuszczyk