Sociedad – Villarreal 1:2 (koniec) | Almeria – Bilbao 0:0 (koniec) | Osasuna – Real Betis 2:1 (koniec)
Valladolid – Granada 0:1 (koniec) | Rayo Vallecano – Getafe 1:2 (koniec) | Sevilla – Elche 3:1 (koniec)
Rayo Vallecano
1:2 (0:1)
Getafe CF
Niedziela 18.05.2014, 18:00 • Campo de Fútbol de Vallecas, Madryt • Hiszpańska LaLiga

Po bardzo emocjonującej końcówce spotkania Getafe zdobywa trzy bardzo ważne punkty w starciu z Rayo Vallecano! Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje live w portalu lajfy.com! (20:20:04)

90+4

90+3
    Gol dla Getafe!
    CIPRIAN MARICA nie myli się z 11 metrów i Getafe obejmuje prowadzenie!

90+2
    Rzut karny dla Getafe!

90+1
    Ruben został ukarany żółtą kartką za faul w polu karnym!

90
    Piłkarze Getafe umiejętnie bronią dostępu do własnej bramki.

89
    Pedro Leon został ukarany żółtą kartką poza boiskiem za krytykowanie decyzji arbitra.

88
    Gospodarze cały czas walczą o komplet punktów! Rayo w natarciu!

86
    Sarabia świetnie obrócił się w kierunku bramki i oddał strzał! Jednak minimalnie chybił.

84
    Zmiana w drużynie Getafe CF: z boiska schodzi Leon, na boisku pojawia się Sammir.

83
    Przed nami końcowe minuty tego spotkania. Jeśli takim wynikiem zakończy się dzisiejsze spotkanie Getafe może być pewne utrzymania w lidze na kolejny sezon.

80
    Ze Castro oddał strzał z dystansu, ale zdecydowanie chybił i grę od bramki wznowi Cesar.

78
    Getafe stara się spowalniać grę, wybijać z uderzenia gospodarzy, którzy dążą do zdobycia zwycięskiej bramki.

77
    Mosquera chwilę po wejściu na boisku zostaje ukarany żółtą kartką przez arbitra za brzydki atak w nogi przeciwnika.

75
    Zmiana w drużynie Getafe CF: z boiska schodzi Lafita, na boisku pojawia się Mosquera.

73
    Gospodarze chcą pójść za ciosem i ruszyli do ataku – walczą o drugie trafienie. Natomiast Getafe broni cennego remisu w kontekście walki o utrzymanie.

71
    Galeano dośrodkował w pole karne, ale obrońcy Getafe oddalają zagrożenie spod własnej bramki.

69
    Zmiana w drużynie Rayo Vallecano de Madrid: z boiska schodzi Perea, na boisku pojawia się Bangoura.

67
    Gol dla Rayo!
    ROBERTO TRASHORRAS doprowadza do wyrównania! Pomocnik Rayo kapitalnie uderzył z rzutu wolnego i Cesar nie miał większych szans na skuteczną interwencję!

65
    Kolejny piłkarze Getafe został ukarany żółtym kartonikiem, tym razem do notesu arbitra trafił Valera.

63
    Pedro Leon oddał świetny strzał z około 18 metrów! Jednak jeszcze lepszą paradą w bramce popisał się Ruben!

60
    Alexis bardzo ostro zaatakował swojego rywala za co słusznie został napomniany żółtym kartonikiem.

59
    Z rzutu wolnego piłkę w pole karne wstrzelił Leon, ale skutecznie na przedpolu własnej bramki interweniuje Ruben.

58
    Galeano faulował w okolicach pola karnego niezwykle groźnego Lafitę!

56
    Niewiele dzieje się w pierwszych minutach drugiej połowy gry. Czekamy cały czas na pierwsze groźne uderzenie.

54
    Gospodarze mają miażdżącą przewagę w posiadaniu piłki, ale Getafe cały czas gra bezbłędnie w obronie.

52
    Ze Castro oddał zaskakujący strzał z dystansu, ale ta próba nie mogła zaskoczyć Cesara.

50
    Getafe bardzo umiejętnie rozbija ataki przeciwników. Przyjezdni starają się również długo utrzymywać w posiadaniu piłki.

47
    Gospodarze nie zmieniają sposobu gry, starają się cały czas atakować.

46
    Zmiana w drużynie Rayo Vallecano de Madrid: z boiska schodzi Tito, na boisku pojawia się S. Fernández.

46
    Zmiana w drużynie Rayo Vallecano de Madrid: z boiska schodzi Baena, na boisku pojawia się Rochina.

46

Przerwa w tym spotkaniu potrwa zdecydowanie dłużej ze względu na wydarzenia, które miały miejsce w Pampelunie!

Po pierwszej części mecze w małych derbach Madrytu Getafe prowadzi 1:0 z Rayo Vallecano. Na drugą odsłonę tego spotkania zapraszamy za 15 minut!

45+1

45
    Sędzia doliczył jedną minutę do pierwszej części spotkania.

44
    Bramkarz Getafe doznał niegroźnego urazu i potrzebna była przerwa w grze.

43
    CIPRIAN MARICA świetnym, mierzonym strzałem z około 20 metrów pokonał bezradnego Rubena!

41
    Gospodarze cały czas nie zwalniają tempa, dążą do zdobycia bramki przed udaniem się na przerwę.

39
    Rafa został napomniany żółtym kartonikiem przez arbitra za faul w środku boiska.

37
    Lafita ni to dośrodkował, ni strzelał i piłkę pewnie łapie wychodzący z bramki Ruben.

35
    Getafe jest zespołem zdecydowanie groźniejszym, ale niestety nieskutecznym. Cały czas czekamy na pierwszą bramkę, która jeszcze bardziej ożywi to spotkanie.

33
    Lafita znalazł się w sytuacji sam na sam z Rubenem, ale posłał piłkę tuż obok bramki!

30
    Świetny strzał z rzutu wolnego z okolic pola karnego oddał Pedro Leon! Jednak piłka przeleciała tylko tuż nad poprzeczką!

29
    Również żółtym kartonikiem za nieprzepisowe zagranie został ukarany Galeano.

27
    Obraz gry się nie zmienia, gospodarze mają inicjatywę, starają się atakować, ale uważnie w obronie gra dzisiaj Getafe.

26
    Gra się zdecydowanie zaostrzyła w ostatnich minutach. Za bardzo ostry wślizg do notesu arbitra trafił Lopez.

24
    Lacen został napomniany przez arbitra żółtym kartonikiem.

23
    Ależ było blisko! Baena oddał świetny strzał głową na bramkę, jednak piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców Getafe!

22
    Zmiana w drużynie Getafe CF: z boiska schodzi J. Rodríguez, na boisku pojawia się B. Fernandez.

20
    Galeano znalazł się na pozycji spalonej, co bardzo dobrze wychwycił arbiter liniowy.

18
    Gospodarze mają ogromną przewagę w posiadaniu piłki, gra toczy się głównie na połowie Getafe, które nie potrafi wyjść ze składnym atakiem.

16
    Sarabia starał się zagrać prostopadłą piłkę między obrońcami, ale Ci dobrze przeczytali zamiary pomocnika Getafe.

14
    Lafita oddał bardzo groźny strzał na bramkę! Jednak jednak fantastyczną paradą popisał się Ruben!

12
    Gospodarze mają zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki, ale niewiele z tego wynika.

10
    Cały czas czekamy na pierwszą okazję bramkową lub jakiś strzał, który ożywi kibiców zgromadzonych na stadionie w Madrycie.

8
    Alexis posłał długą piłkę do przodu, ale żaden z jego partnerów nie zdołał dojść do futbolówki.

6
    Spotkanie już od pierwszych minut jest bardzo wyrównane, gra przenosi się spod jednej bramki pod drugą.

4
    Rodríguez bardzo groźnie dośrodkował w pole karne, ale zagrożenie spod własnej bramki oddalają defensorzy Rayo.

2
    Ciekawy początek spotkania, oba zespoły starają się atakować.

1

Rayo Vallecano de Madrid: Ruben – Tito, Ze Castro, Galeano, Rat – Falqué, Baena, Bueno, Trashorras, Perea – Larrivey.

Rezerwowi: Cobeno – N. Martínez, Galvez, Bangoura, S. Longo, Rochina, S. Fernández.

Getafe CF: Cesar – Valera, Alexis, Lopez, Rafa – Leon, Lacen, Sarabia, J. Rodríguez, Lafita – Marica.

Rezerwowi: Codina – Lago, Arroyo, J. Gavilan, Sammir, Míchel, B. Fernandez.

Sędziowie: Gil – Nevado, Canelo..

Na relację z tego spotkania zapraszam już w niedzielę o 18:00! Kto wygra ten pojedynek? Bądźcie z nami.

Bilans ostatnich pięciu spotkań bezpośrednich zdecydowanie na korzyść Rayo, które zwycięstwo odniosło czterokrotnie, a raz padł remis.

Getafe z dorobkiem 39 punktów zajmuje 15. miejsce w tabeli, a nad strefą spadkową ma trzy "oczka" przewagi.

Rayo z dorobkiem 43 punktów zajmuje 12. miejsce w ligowej tabeli i jest już w pełni bezpieczne, że zostanie na kolejny sezon w Lidze BBVA!

Przed nami ostatnie spotkanie w tym sezonie ligi hiszpańskiej! Rayo Vallecano zmierzy się z Getafe.

Gole: 67. Trashorras – 43. Marica, 90+3. Marica (kar.)

Kartki:   29. Galeano (RAY), 90+1. Ruben (RAY) – 24. Lacen (GET), 26. Lopez (GET), 39. Rafa (GET), 60. Alexis (GET), 65. Valera (GET), 77. Mosquera (GET), 89. Leon (GET)

Rayo Vallecano: Ruben – Tito, Ze Castro, Galeano, Rat – Falqué, Baena (46. Rochina), Bueno, Trashorras, Perea (69. Bangoura) – Larrivey.
    Zmiany: Cobeno – N. Martínez, Galvez, Bangoura, S. Longo, Rochina, S. Fernández.

Getafe CF: Cesar – Valera, Alexis, Lopez, Rafa – Leon (84. Sammir), Lacen, Sarabia, J. Rodríguez (22. B. Fernandez), Lafita (75. Mosquera ) – Marica.
    Zmiany: Codina – Lago, Arroyo, J. Gavilan, Sammir, Míchel, B. Fernandez, Mosquera.

Sędziowie: Gil – Nevado, Canelo.