Legia – Ruch 1:2 (koniec) | Zawisza – Lechia 0:0 (koniec)
Legia Warszawa
1:2 (0:1)
Ruch Chorzów
Niedziela 25.05.2014, 15:30 • Stadion Wojska Polskiego, Warszawa • PKO Ekstraklasa

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Przed nami spotkanie 5 kolejki grupy mistrzowskiej Ekstraklasy w którym Legia Warszawa podejmować będzie Ruch Chorzów.

Mecz ten zapowiadał się jako starcie, które zadecyduje o losach tytułui. Wobec jednak sobotniego remisu Lecha z Pognią, Legioniści już wczoraj zostali oficjalnie Mistrzami Polski. Spotkanie to będzie dla nich bez znaczenia. Ważne będzie natomiast dla Ruchu, który zajmuje obecnie 3 lokatę w tabeli z 30 punktami i ma jedynie dwa oczka przewagi nad czwartym Górnikiem. Wobec czego Niebiescy z pewnością będą chcieli urwać punkty świętującym już Legionistom.

Forma Legii wygląda kapitalnie. Mają oni serię 8 wygranych z rzędu. Przed tygodniem pokonali w Zabrzu Górnik 3:2.

Forma Niebieskich prezentuje się natomiast w kratkę. W czterech ostatnich spotkaniach wygrali ledwie raz, notując dwa remisy i również raz ponosząc porażkę. Przed tygodniem zremisowali u siebie z Wisłą Kraków 2:2.

Podsumowując mimo wszystko zapowiada się ciekawe widowisko. Dużo będzie zależeć od tego jak do spotkania podejdą Legioności. Jeśli wyluzowani już zdobyciem tytułu, Niebiescy mogą to wykorzystać. Jeśli natomiast zagrają na maxa, chcąc godnie przypieczętować tytułu będą faworytami tego starcia. Jak będzie? Przekonamy się już dziś. Początek spotkania o godzinie 15:30. Serdecznie zapraszamy do śledzenia realcji z tego widowiska na lajfy.com!

Legia Warszawa: Kuciak – Bereszyński, Rzeźniczak, Astiz, Brzyski – Żyro, Vrdoljak, Jodłowiec, Kucharczyk – Duda, Radović.
    Rezerwowi: Jałocha – Broź, Ojamaa, Pinto, Łukasik, Saganowski, Sá.

Ruch Chorzów: Kamiński – Szyndrowski, Malinowski, Stawarczyk, Sadlok – Surma, Babiarz, Zieńczuk, Starzyński – Dziwniel, Kuświk.
    Rezerwowi: Buchalik – Mrowiec, Smektała, Janik, Włodyka, Jankowski, Gigołajew..

Witamy ze stadionu w Warszawie. Już za moment początek spotkania.

Legionisci zagrają na biało, goście natomiast na niebiesko.

Losowanie sędziowskie wygrali gospodarze, także zaczną goście.

1

2
    Pierwsi do ataku ruszają Legioniści i wywalczają na lewym skrzydle rzut rożny.

3
    I mamy pierwszą groźną sytuację w tym spotkaniu! Po dośrodkowaniu z kornera, któryś z legionistów zgrał piłkę na 11 metrze i ta trafiła na długim słupku pod nogi Rzeźniczaka, który jednak w idealnej sytuacji uderzył ponad bramką!

4
    Odpowiedzieć próbowali goście. Na lewym skrzydle futbolówka trafiłą do Zieńczuka, który zacentrował w pole karne tu jednak futbolówka padła łupem Legionistów.

5
    Ponownie w ataku Legia i wywalcza ona kolejny korner.

6
    Po centrze Brzyskiego w polu karnym piłka padła jednak łupem Chorzowian.

7
    Kolejna dobra okazja Legii! Kapitalnie prostopadełe zagranie za plecy obrońców, tutaj na piłkę czychał Kucharczyk, dobrze zachował się jednalk Kamiński, którzy wyszedł z bramki i wypiąstkował futbolówkę.

8
    Odpowiedź gości. Świetna centra z lewego skrzydła w szesnatkę tutaj niepilnowany był Zieńczuk i próbował uderzać centymetrów zabrakło mu jednak by siegnąc futbolówki.

10
    Brzydki faul w środku pola Vrdoljaka na ZIeńczuku. Gracz gospodarzy ma szczeście,, że nie został ukarany żóltym kartonikiem. Od wolnego Chorzowianie.

12
    Ataku pozycyjnego próbują goście.

14
    NIc jednak z niego nie wyszło i z szybkim atakiem wychodfą Legioniści po którym mają kolejną dobrą okazję na wyjście na prowadzenie! Świetnym długim zagraniem popisał się Rzeźniczak za plecy obrónców tu do futbolówki dopadł Radovic, który próbował mijać Kamińskiego, ten jednak po raz kolejny popisał się dobrą interwencją, wybijająć piłkę Serbowi!

16
    Kolejna doskonała sytuacja Legii! Po długim zagraniu futbolówka trafiła na prawej stronie szesnastki pod nogi Bereszyńskiego, ten spod końcowej linii zagrał na 11 metr gdzie do piłki dopadł Radovic i musiał jedynie mocno huknąc by zdobyć gola! Nie trafił jednak w piłkę....Próbował jeszcze poprawiać, ale zablokowali go defensorzy Ruchu.

18
    Próbują odpowiedzieć Chorzowanie, którzy rozgrywają futbolówkę na połowie Legii szukajać luki w ich defensywie.

20
    NIc jednak z tego nie wyszło i w ataku pozycyjnym Legioniści.

22
    W jednym ze starć ponownie ucierpiał Zieńczuk i w asyscie fizjoterapeutów opuścił murawę. Goście na moment w 10.

22
    Uraz Zieńczuka okazał się niegroźny wraca na murawę.

24
    Ataku spróbowali gośćie. Na lewej stronie futbolówka trafiła do Zieńczuka, ten łądnie prostopadle zagrał do wbiegająćego w pole karne Babiarza, którzy uderzył z pierwszej piłki, ale obok bramki.

26
    I w ataku pozycyjnym ponownie Legioniści.

27
    Po wymianie Jodłowiec zagrał ładną długą piłkę w pole karne gdzie dopoadł do niej Kucharczyk i uderzył głową, ale obok bramki.

29
    Z łądnym atakiem wychodzą goście i wywalczają rzut rożny.

30
    I mamy rzut karny dla CHorzowian!
    Po dośrodkowaniu z rożnego, próbować uderzał jedan z graczy gości i piłkę ręką zablokował Vrdoljak. Sedzia bez cienia wachania wskazuje na wapno.

31
    Gol dla Ruchu!
    Bramkę zdobył FILIP STARZYŃSKI.

I goście wychodzą na prowadzenie! Do piłki ustawionej na 11 metrze podchodzi Filip Starzyński i pewnym uderzeniem zdobywa gola!

33
    Rozwścieczeni Legioniści próbują natychmiast odpowiedzieć. Rozgrywają futbolówkę na połowie gości czychając na lukę w ich defensywie.

35
    Goście jednak nie zadowalają się jednobramkowym prowadzeniem. Wychodzą z ładną kontrą po której są bliscy drugiego gola! Z dystansu uderzył Dziwnlel, ale minimalnie obok bramki!

38
    Ponownie w ataku Legioniści. Powymieniali podania na połowie gości, w końcu futbolówka trafiła przed polem karnnym pod nogi Żyro, który mocno uderzył po ziemi, dobrą interwencją popisał się jednak Kamiński.

40
    Kolejny atak Wojskowych. Powymniali podania na połowie gości w końcu futbolówka trafiła do Bereszyńskiego, który prostopadle zagrał w pole karne do Żyry, ten próbował uderzać po starciu z obrońcą padł jednak na murawę. Cały stadion domagał się odgwizdania jedenastki,arbiter pozostał jednak nie wzruszony.

42
    Legioniści wciąz na połowie gości, szukają wyrównania jeszcze przed przerwą.

44
    Legionistom nie udało się stworzyć żadnej dobrej okazji i przed przerwą z atakiem wyszli jeszcze goście. Na prawej stronie znalazł się Zieńczuk, zagrał po ziemi w szesnastkę tu jednak lepsi byli defensorzy Legii.

45
    Arbiter dolicza 2 minuty do czasu gry pierwszej połowy.

45+1
    Jeszcze z jednym atakiem wychodzi Legia i wywalcza na prawej stronie rzut wolny.

45+2
    I było groźnie! Po centrze w polu karnym uderzał Rzeźniczak, ale obok bramki!

45+2

Po pierwszej niezłej połowie Legia przegrywa z Ruchem Chorzów 0:1. Gospodarze lepiej zaczeli stworzyli sobie parę niezłych okazji, goście jednak dobrze kontrowali i po jednej z takich akcji wywalczyli korner, a po nim rzut rożny z którego wynikł karny. Legioniści wydają się jednak chcieć nie zepsuć sobie świeta i wygrać to spotkanie, także w drugiej połowie możemy spodziewać się emocji. Zapraszamy za kwadrans!

Oba zespoły już na murawie, za moment poczatgek drugiej połowy.

46

47
    Szybka przerwa na początku drugiej połowy. W jednym ze starć ucierpiał Babiarz i opuszcza murawę w asyście fizjotereapeutów.

49
    Z Babiarzem wszystko w porządku wraca na murawę.

51
    Z niezłym atakiem wyszli Legioniści, futbolówka trafiła na lewej stronie pod nogi Kucharczyka, który zacentrował w pole karne, tu zrobiło się małe zamieszenie, jednak ostataecznie futbolówkę wybijają defensorzy gości.

52
    Po chwili ponownie próba Legii lewą stroną, ponownie centrował Kucharczyk, znowu jednak górą byli defensorzy gości.

53
    I jeszcze razy w roli głownej Kucharczyk, tym razem zdecydował się na uderzenie z ponad 20 metrów, futbolówka poleciała jednak obok bramki.

55
    Kolejna próba Legii i są oni o krok od wyrównania! Na prawej stronie szesnastki futbolówka traifła do Żyry, ten oddał kapitalne podkręcone uderzenie, cudownie jednak spisał się Kamiński, który zdołal odbić futbolówkę na korner!

56
    Z niego nie wynikło jednak nic godnego uwagi.

58
    Po przerwie zdecydowana przewaga Legii. KOlejna ich akcja na lewej stronie piłka trafiła do Brzyskiego, który mocno zagrał po ziemi na 5 metru tu jednak dobrze ustawiony był jednak z defensorów gości, który wybił futbolówkę na korner.

59
    Nim jednak do niego dojdzie pierwsza zmiana w Legii. W miejsce Dudy na boisku pojawia się Saganowski.

59
    Z kornera nie wynikło jednak nic ciekawego.

60
    Po chwili kolejna akcja Legii. W polu karnym futbolówka trafiła do Bereszyńskiego, który padł na murawe po starciu z jednym z defensorów gości , cały stadion domagał się jedenastki, arbiter pozostał jednak nie wzruszony.

61
    Po dłuższym czasie z atakiem wychodzą Niebiescy i mają dobrą okazję na zdobycie drugiego gola. W polu karnym piłka trafiłą do Zieńczuka, ten łądnie uderzył, Kuciak jednak świetnie sparwoał piłkę na korner!

62
    Bramkę zdobył PIOTR STAWARCZYK.

Można powiedzieć co się odwlecze to nie uciecze. Nie mineło kilkanaście sekund i mamy drugiego gola dla Ruchu! Po świetnej centrze z kornera w polu karnym futbolówkę spadła na głowę Piotra Stawarczyka, który ładnym uderzeniem skierował ją do siatki!

64
    Szkoleniowiec Legionistów Hennig Berg się nie załamuje i próbuje zmienić sytuacje na boisku. Do wejśćia gotowy Orlando Sa.

65
    I mamy zmianę. Orlando Sa wchodzi w miejsce Kucharczyka.

66
    Brzydki faul w środku pola Babiarza i mamy pierwszy w tym spotkaniu żółty kartonik.

67
    Z atakiem wychodzą Legioniści i marnują niezłą okazję na kontaktowego gola! Na prawej stronie futbolówka trafiła do Żyry, ten dobiegł do liniii końcowej i zagrywał na 5 metry, jednak tu do piłki nie dopadł żaden z jego partnerów...

69
    Legia się nie poddaje, kolejny atak i wywalcza na prawej stronie rzut rożny.

70
    Po dośrodkowaniu z niego w polu karnym górą są jednak defensorzy Chorzowian.

72
    Brzydki faul w środku pola Vrdoljaka i zostaje on ukarany żołtym kartonikiem.

74
    Z niezłym atakiem wyszła Legia. Na lewej stronie futbolówka trafiła do Żyry, ten ładnie zagrał na 5 metr gdzie był Sa, który nieźle uderzył, dobrą interwencją popisał się jednak Kamiński.

75
    Gol dla Legii!
    Bramkę zdobył MIROSLAV RADOVIĆ.

Legioniśći pomimo zdobycia Mistrzostwa z determinacją walczą i zdobywają kontaktowego gola! Po ładnym ataku futbolówka trafiła przed polem karnym pod nogi Radovica ten mając nieco miejsca ładnie uderzył i skierował futbolówkę przy lewym słupku bramki gości!

76
    Legioniści idą za ciosem, szybko ruszają do ataku i wywalczają na prawej stronie rzut wollny.

77
    Zbyt głęboka jednak centra z niego i futbolówka ląduje w rękach Kamińskiego.

78
    Po chwili brzydkie zachowania Marka Saganowskiego i zostaje on ukarany żółtą kartką.

79
    Po kilkunastu sekundach z kolei brzydki faul gracza Chorzowian Marka Szyndrowskiego i mamy kolejny żółty kartonik.

82
    Legia walczy o remis. Niezły atak i wywalcza na prawej stronie rzut wolny.

83
    Z niego centrował Brzyski w polu karnym górą są jednak defensorzy Chorzowian.

84
    Pierwsza zmiana w zespole gości. W miejsce Babiarza, na boisku pojawia się Jankowski.

85
    Legia z determinacją szuka wyrównania. W polu karnym znalazł się Saganowski, ładnie uderzył na bramkę, tuż przed nią jednak stał jeden z defensorów gości, który wybił piłkę na korner.

86

88
    Druga zmiana w zespole gości. W miejsce Kuświka na boisku pojawia się Włodyka.

89
    Jedną z ostatni akcji Legionistów ręką na 30 metrze przerywa Zieńczuk i zostaje ukarany przez arbitra żołtą kartką.Wolny dla Legii.

90
    Nie wynikło jednak z niego nic ciekawego.

90
    Arbiter dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

90
    Ostatnia zmiana w zespole gości. W miejsce Dziwniela na boisku pojawia się Gigołajew.

90+2
    Chorzowianie się dobrze bronią, dodatkowo utrzymują cieżar gry pod polem karnym Legionistów.

Po niezłym spotkaniu Legia przegrywa z Ruchem Chorzów 1:2. Drugą połowę to Chorzowianie lepiej zaczęli i podwyższyli swoje prowadzenie. Legia się jednak nie poddawała ambitnie walczyła, ale umiała zdobyć tylko jednego gola. Tak więc Ruch zdobywa niezwykle cenne trzy punkty, a Legia i tak jest szczęśliwa, tej nocy cała Warszawa będzie świetować jej Mistrzostwo Polski!

To wszystko ze stadionu Wojska Polskiego Legii, Dziękuje za uwagę. Żegna się Kamil Marut. (17:27:59)