1
25 16 11 19
Piątek 27.06.2014, 18:30 • Azadi Sport Complex - Teheran, Iran • Liga Światowa

:
    Polacy wygrali pierwszą partię i zanosiło się na całkiem dobry mecz. W kolejnych setach biało-czerwoni zupełnie nie radzili sobie w żadnym elemencie gry i gładko przegrali kolejne 3 sety. O tym spotkaniu trzeba jak najszybciej zapomnieć i zrewanżować się w niedzielę! (20:34:50)

25:19
    Czwarty set skończony.

25:19
    Niestety! Gospodarze kończą swój atak, kończą seta, a zarazem całe spotkanie 3:1!

24:19
    As serwisowy w wykonaniu Andrzeja Wrony! To jednak kolejne piłki meczowe dla Iranu!

24:18
    Drzyzga rozgrywa na środek siatki do Andrzeja Wrony i jeszcze się bronimy.

24:17
    Bezbronni Polacy, niemal każda piłka wpada już w nasze pole, piłka meczowa dla Irańczyków!

23:17
    Winiarski przestrzela zagrywkę, lecz mamy jeszcze wideo-weryfikację.

22:17
    Odpowiadają jeszcze biało-czerwoni atakiem z drugiej linii.

22:16
    Kolejna kiwka w wykonaniu rozgrywającego! Iran nie może już przegrać tego spotkania.

21:16
    Mylą się w ataku nasi rywale i to Polacy mają kolejny punkt!

21:15
    Mirzajanpour tym razem nie zdołał trafić w nasze boisko.

21:14
    As serwisowy gospodarzy! Kompletny pogrom! O czas prosi Stephane Antiga.

20:14
    Nie jesteśmy w stanie obronić piłki po słabym przyjęciu i tracimy kolejne punkty.

19:14
    W aut zagrywają miejscowi i oddają nam punkt.

19:13
    Konarski na dodatek zatrzymany na siatce!

18:13
    Winiarski wypycha piłkę, ale nie zahacza o blok i piłka spada poza boiskiem! Iran jest dzisiaj poza naszym zasięgiem!

17:13
    Mamy dobre przyjęcie, ale za to dobry blok mają Irańczycy i to wygrywa!

16:13
    Tym razem psujemy zagrywkę i na drugiej przerwie technicznej przegrywamy 13:16

15:13
    Jest punkt bezpośrednio z zagrywki po naszej stronie!

15:12
    Świetny atak Rafała Buszka na podwójnym bloku i nie dają już rady w obronie przyjmujący!

15:11
    Konarski w pół siatki z serwisu.

14:11
    Ghaemi oddaje nam punkt z zagrywki.

14:10
    Ciągła wrzawa na trybunach w Teheranie, a ich ulubieńcy pewnie zmierzają po kolejne zwycięstwo w LŚ!

13:10
    Gospodarze wpadają w górną taśmę przy próbie bloku i mamy 10. punkt.

13:9
    Marouf! Piękny przegląd pola i ten zawodnik dwoma rękami posyła piłkę w nasze wolne pole! Zupełnie zaskoczeni biało-czerwoni.

12:9
    Mahmoudi odpowiada skutecznym zagraniem w ataku i utrzymuje się ta przewaga.

11:9
    Konarski skutecznie obija ręce rywali i piłka spada daleko na aucie.

11:8
    Powiększa się prowadzenie miejscowych.

10:8
    Kolejne "oczko" idzie na stronę gospodarzy, którzy odzyskują 2 punkty przewagi! Będzie bardzo trudno wygrać tę partię i cały mecz!

9:8
    Irańczycy jednak zdobywają kolejny punkt.

8:8
    A jednak! As serwisowy Fabiana Drzyzgi i Polacy doprowadzają do wyrównania!

9:7
    Drzyzga zagrywa w aut, ale będzie wideo-weryfikacja.

8:7
    Rozegranie do Miki, który dopiero pojawił się na boisku – pewny punkt zawodnika Asseco Resovii.

8:6
    Dwupunktowe prowadzenie Irańczyków na pierwszej przerwie technicznej! Polacy nie zgadzają się z decyzją sędziego, ale na nic kłótnie.

7:6
    Żółtą kartką zostaje ukarany zawodnik Iranu.

7:6
    O czas poprosił Stephane Antiga.

7:6
    Marouf podgrzewa atmosferę kolejnym punktem! Irańczycy grają dzisiaj bardzo pewnie.

6:6
    Skuteczny atak Konarskiego, który zdobywa swój 15. punkt.

6:5
    Winiarski zablokowany przez Mirzajanpoura, który dołącza na trzeciego do bloku!

5:5
    Dobry atak Dawida Konarskiego, który mija blok na skrzydle.

5:4
    Znów stajemy w serii i to gospodarze obejmują prowadzenie pierwszy raz w tym secie!

4:4
    Irańczycy doprowadzają już do wyrównania! Oddajemy piłkę, a z kontry nie ma co zbierać! Remis.

3:4
    Konarski również oddaje darmowy punkt.

2:4
    Ghaemi psuje zagrywkę.

2:3
    Kontra Irańczyków i blok-aut w ich wykonaniu!

1:3
    Wrona psuje zagrywkę i zdobycz punktową otwierają w końcu Irańczycy.

0:3
    Dobry początek w wykonaniu Polaków – to już 3 punkty przewagi!

0:2
    Drzyzga świetnie broni, mamy kontrę, ale nie kończymy jej! Para Nowakowski – Konarski blokują na skrzydle rywali!

0:1
    Dobrze! Polacy zdobywają pierwszy punkt w tym secie – oby tak do końca.

0:0
    Czwarty set rozpoczęty.

:
    Zupełnie stanęli biało-czerwoni w tej partii. Gorzej już chyba być nie może, więc liczymy na walkę Polaków i doprowadzenie do tie-breaka! To już ostatnia szansa.

25:11
    Trzeci set skończony.

25:11
    Gospodarze mają kontrę i po kilku próbach ją wygrywają! W całym meczu Irańczycy prowadzą już 2:1!

24:11
    Fatalne rozegranie krótkiej po stronie Polski, atak w aut i Irańczycy mają pierwszą piłkę setową!

23:11
    Dziura w bloku Polaków i gospodarze pewnie zmierzają po kolejnego seta.

22:11
    Psują zagrywkę gospodarze.

22:10
    Nowakowski atakuje w aut bezpośrednio z krótkiej! Przepaść punktowa między dwoma reprezentacjami! Wideo-weryfikacja nie przyniosła żadnej zmiany.

21:10
    Dawid Konarski atakuje z 5. metra, ale nadziewa się na potrójny blok!

20:10
    Trafiony Michał Winiarski zagrywką i szykuje się na prawdziwe lanie w tej partii!

19:10
    Nic nie robią sobie Irańczycy z naszego bloku i omijając go zdobywają kolejne "oczko".

18:10
    Drzyzga rozgrywa krótką do Nowakowskiego, co przynosi punkt.

18:9
    Żaden element siatkarskiego rzemiosła nie funkcjonuje w polskiej ekipie! O drugi czas prosi Stephane Antiga.

17:9
    Mika nie kończy pierwszej akcji. Sporo akcji z kontrami, ale w końcu Irańczycy kiwają z drugiej piłki! Polacy stoją, jak wryci w parkiet! Buszek wchodzi za Mikę.

16:9
    Robią co chcą w dzisiejszym meczu gospodarze. Polacy nie nadążają za akcjami – druga przerwa techniczna przy stanie 16:9!

15:9
    Również Konarski nie przedziera się przez irańską "ścianę" na siatce!

14:9
    Jest blok Polaków, ale niestety wciąż brakuje paru centymetrów, aby piłka wpadła w pole!

13:9
    Zdecydowany atak na skrzydle Konarskiego, kolejny punkt dla Polski.

13:8
    Sytuacyjna piłka, Winiarski decyduje się na atak, ale zostaje zablokowany! Antiga prosi o czas, ponieważ kiepsko wygląda dzisiaj nasza reprezentacja.

12:8
    Polacy walczą psując niezliczoną ilość zagrywek.

11:8
    Dawid Konarski mieści się z atakiem po ostrym skosie! Walczyć Polska!

11:7
    Wrona pojawia się za Kłosa.

11:7
    Niestety biało-czerwoni dotykają siatki przy próbie bloku.

10:7
    Konarski odpowiada ładnym atakiem po prostej ze skrzydła!

10:6
    Przesunięta krótka na Gholamiego i utrzymuje się wysoka przewaga przeciwników!

9:6
    Mousavi psuje zagrywkę.

9:5
    Niestety Konarski nie zdołał zatrzymać na skrzydle atakującego Iranu.

8:5
    Atak Polaków z drugiej linii i Winiarski obija ręce blokujących!

8:4
    Źle rozpoczyna się także ta partia! Konarski atakuje w aut i na pierwszą przerwę techniczną Irańczycy schodzą z 4-punktową przewagą.

7:4
    Kontra Irańczyków, którzy są bezlitośni w tym aspekcie! Już 3 punkty przewagi naszych rywali.

6:4
    A serwis wciąż po naszej stronie nie istnieje.

5:4
    Ponownie dobrze atakuje Konarski, który obija blok!

5:3
    Irańczycy zdobywają punkt, ale Polacy zgłaszają sprzeciw i trwa narada sędziów.

4:3
    Dawid Konarski kończy swój pierwszy atak w tym secie!

4:2
    Kłos blokowany na przesuniętej krótkiej! Słaby mecz w wykonaniu Karola.

3:2
    Tym razem to gospodarze wychodzą na prowadzenie po sytuacyjnej akcji.

2:2
    Brak asekuracji po stronie polskiej i Zatorski nie zdołał wyobronić piłki!

1:2
    Wychodzimy na prowadzenie, dobry serwis Michała, kontra Polaków i gramy drugą linią!

1:1
    Michał Winiarski popisuje się bardzo dobrym atakiem i obija ręce rywali.

1:0
    Irańczycy znów otwierają wynik seta, atakiem ze środka siatki.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

:
    Przed nami 3. partia!

:
    Fatalna partia w wykonaniu Polaków, którzy za nic w świecie nie mogli nawiązać walki z rywalami. Kto teraz obejmie prowadzenie?

25:16
    Drugi set skończony.

25:16
    Mika psuje zagrywkę na koniec seta i w całym meczu jest już 1:1!

24:16
    Ponownie rozgrywający Polski decyduje się na rozegranie na drugą linię i przynosi to punkt!

24:15
    Kontra Irańczyków, Mahmoudi atakuje na potrójnym bloku i zdobywa punkt! Pierwsza piłka setowa dla gospodarzy w dzisiejszym meczu!

23:15
    Drzyzga na drugą linię do Winiarskiego i ten pewnie punktuje w końcówce partii!

23:14
    Mahmoudi przybliża swoją ekipę do wyrównania stanu meczu!

22:14
    Gholami bez stresu psuje zagrywkę.

22:13
    Ależ grają gospodarze, którzy zdobywają teraz punkt w beznadziejnej sytuacji obijając nasz blok!

21:13
    Wraca Mika za Ruciaka.

21:13
    Winiarski jeszcze szuka punktów swoimi atakami!

21:12
    Karol Kłos zablokowany na środku! Fatalnie wygląda gra Polaków!

20:12
    Bociek oddaje punkt Irańczykom i wraca również Drzyzga za Boćka.

19:12
    Kolejny punkt dla naszej reprezentacji. Kończy się podwójna zmiana, wraca Konarski.

19:11
    Podtrzymana decyzja arbitrów.

19:11
    Bociek posyła piłkę bezpośrednio w aut, ale będzie jeszcze sprawdzenie.

18:11
    Szaleją na boisku Irańczycy, którzy żywiołowo cieszą się z każdego punktu!

17:11
    Starają się jeszcze walczyć Polacy, ale czy nie za późno?

17:10
    Ruciak wchodzi za Mikę.

17:10
    Krótka w wykonaniu gospodarzy i pewnie zmierzają oni po wygraną w tym secie.

16:10
    Grzegorz Bociek pojawił się na boisku i już zapunktował!

16:9
    Żygadło za Konarskiego.

16:9
    Fatalnie działa w naszej ekipie zagrywka w dzisiejszym meczu. Pogrom na drugiej przerwie technicznej – 16:9.

15:9
    Mahmoudi zagrywa w siatkę. Wciąż utrzymuje się duża przewaga rywali.

15:8
    Wyraźnie nasi rywale wyczuli słabość Miki i zagrywają już praktycznie tylko na niego – kolejny punkt dla gospodarzy i czas dla Antigi!

14:8
    Kłos oddaje punkt za darmo.

13:8
    Konarski radzi sobie z podwójnym blokiem Irańczyków na skrzydle.

13:7
    Słabe minuty w wykonaniu młodego Miki, który tym razem został zablokowany przez Mahmoudiego.

12:7
    Ghaemi w końcu myli się w polu serwisowym i Polacy mogą odetchnąć.

12:6
    To już 6 punktów przewagi, nie radzi sobie Mika w przyjęciu!

11:6
    Pocelowany Mateusz Mika i kolejnym asem popisuje się Irańczyk! O czas prosi szkoleniowiec Polski.

10:6
    Pierwszy as serwisowy w wykonaniu gospodarzy!

9:6
    Polacy mają w górze kontrę, ale Konarski zostaje powstrzymany na siatce!

8:6
    Dawid Konarski w ataku po ostrym skosie jeszcze zahacza o ręce rywali!

8:5
    Kontra Irańczyków i Ghaemi wyprowadza swoją reprezentację na trzypunktową przewagę na pierwszej przerwie technicznej!

7:5
    Chyba nic nie trafią dzisiaj gospodarze w polu serwisowym.

7:4
    Marouf wciska piłkę obok naszego bloku!

6:4
    Bardzo słabo funkcjonuje dzisiaj zagrywka w obu ekipach – kolejny błąd.

6:3
    A Konarski bez walki oddaje piłkę na zagrywce.

5:3
    Drzyzga rozgrywa do nabiegającego Nowakowskiego, który ładuje "gwoździa" w boisko!

5:2
    Kontra Irańczyków kończy się pewnym punktem i mają oni już 3 punkty zapasu!

4:2
    Seyed bardzo skutecznie kończy atak z krótkiej!

3:2
    Fatalnie rozpoczynają seta w aspekcie zagrywki Irańczycy.

3:1
    Przesunieta krótka w wykonaniu Gholamiego!

2:1
    A od zepsutej zagrywki rozpoczynają Irańczycy.

2:0
    Fatalna wystawa Drzyzgi i Konarski nie był w stanie sięgnąć piłki.

1:0
    Winiarski w pierwszym ataku w drugim secie posyła piłkę poza boisko.

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

:
    Słaby pierwszy set pada łupem Polaków! Dobre rozpoczęcie meczu przez biało-czerwonych i liczymy na kolejne zdobyte partie!

23:25
    Pierwszy set skończony.

23:25
    Irańczycy nie kończą krótkiej i Polacy wygrywają pierwszą partię 25:23!

23:24
    Ruciak na serwis za Winiarskiego.

23:24
    Winiarski do Drzyzgi, a ten do Karola Kłosa z krótkiej! Pierwsza piłka setowa dla Polaków!

23:23
    Panowie.. nie można tracić tylu punktów z zagrywki, która wcale nie jest mocna.

22:23
    Ghaemi również posyła piłkę na aut!

22:22
    Psujemy serwis w takim momencie.

21:22
    Kontratak, na lewym ataku punktuje Michał Winiarski!

21:21
    Wystawa na drugą linię po stronie przeciwników i w zasadzie bez szans Polacy.

20:21
    Irańczycy przekraczają linię środkową i to biało-czerwoni wychodzą na długo oczekiwane prowadzenie! Czas dla miejscowych.

20:20
    Trzeci blok Polaków i to w takim momencie! Znów remis i zapowiada się emocjonująca końcówka!

20:19
    Nie poradzili sobie teraz gospodarze z własną akcją i mamy kolejny punkt na swoim koncie.

20:18
    My nie wykorzystujemy akcji, a Irańczycy wciskają piłkę między blok, a siatkę z krótkiej! Znów 2 punkty przewagi rywali i o pierwszą przerwę prosi Antiga.

19:18
    Jeszcze jeden blok Drzyzgi, ale niestety piłka spada tuż obok linii!

18:18
    Kapitalny blok Fabiana Drzyzgi i znów doprowadzamy do wyrównania!

18:17
    Najdłuższa akcja pierwszego seta, w końcu piłka leci do Dawida Konarskiego, który przebija się przez blok i trafia w 9. metr!

18:16
    Świetna kontra w wykonaniu gospodarzy, którzy wyprowadzają atak z drugiej linii!

17:16
    Drzyzga znów rozgrywa do naszego przyjmującego i tym razem pewnie on kończy!

17:15
    Prostestują Polacy po nieudanym ataku Mateusza Miki! Sędzia jednak pokazuje, że bloku nie było.

16:15
    Druga przerwa techniczna, lecz teraz to gospodarze prowadzą jednym "oczkiem"!

15:15
    Żadna z ekip nie potrafi wyjść na dwupunktowe prowadzenie – skutecznie Irańczycy!

14:15
    Mateusz Mika kończy z szóstego metra!

14:14
    Aj, mało zabrakło Mice do obrony piłki, która jednak spadła w boisko!

13:14
    Beznadziejny okres meczu, praktycznie bez gry, w którym zawodnicy nie potrafią przebić piłki przez siatkę.

13:13
    Nowakowski fatalnie psuje serwis.

12:13
    Michał Winiarski zachowuje spokój na skrzydle i nabija piłkę na blok!

12:12
    Punkt za punkt od początku meczu! Kolejny remis.

11:12
    Niestety, sporo błędów w ostatnich minutach.

11:11
    Biało-czerwoni również oddają punkt za darmo.

10:11
    Spory aut gospodarzy na zagrywce.

10:10
    Mahmoudi kończy pewnie i efektownie ze skrzydła.

9:10
    Drzyzga znów "uruchamia" Kłosa na środku siatki!

9:9
    Mylą się w rozegraniu Irańczycy, oddają nam piłkę, ale Winiarski psuje akcję z drugiej linii!

8:9
    Winiarski znów skutecznie obija ręce blokujących, którzy potem nie dają rady w obronie!

8:8
    Gospodarze odpowiadają dobrym atakiem ze skrzydła.

7:8
    Zacięty początek spotkania, ale po skutecznym pierwszym bloku to Polacy obejmują prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej!

7:7
    Kolejny punkt Polaków! Po wideo-weryfikacji sędziowie podtrzymują decyzję.

7:6
    Przesunięta krótka w wykonaniu gospodarzy znów przynosi im punkt.

6:6
    Dobry serwis Polaków, piłka przechodzi na drugą stronę i Kłos pewnie ją zbija! Już remis!

6:5
    Nowakowski odpowiada na środku siatki!

6:4
    Świetna krótka w wykonaniu Irańczyków.

5:4
    Tym razem skutecznie przedziera się przez blok Mateusz Mika!

5:3
    Kolejna zagrywka zepsuta po stronie biało-czerwonych.

4:3
    Konarski po rękach blokujących i piłka spada poza boiskiem!

4:2
    Niestety Mika atakuje bezpośrednio w antenkę i psujemy własną akcję.

3:2
    Drzyzga ponownie do Kłosa i tym razem pewnie z krótkiej kończy środkowy!

3:1
    Pierwszy raz blokują Irańczycy na środku siatki i odskakują na 2 punkty!

2:1
    Kolejna zmarnowana zagrywka Polaków.

1:1
    Jest atak po bloku polskiego zawodnika i wyrównujemy!

1:0
    Drzyzga psuje pierwszą zagrywkę!

0:0

:
    Pierwsza szóstka! Nowakowski, Winiarski, Konarski, Kłos, Drzyzga, Zatorski, Mika!

:
    Hymny narodowe – przed nami Mazurek Dąbrowskiego!

:
    Czy Polacy zdołają powalczyć z silnym przed własną publicznością Iranem? Pasuje zdobywać każde możliwe punkty i spróbować awansować do kolejnej fazy! Cała Polska trzyma kciuki, lajfy.com również! Bądźcie z nami!

:
    Wydaje się, że to właśnie Irańczycy będą głównym rywalem Polaków w walce o awans do turnieju finałowego. Wciąż jednak na potknięcia rywali czeka Brazylia, która rozegra ostatnie spotkania z Włochami.
    W Teheranie zabraknie Mariusza Wlazłego oraz Bartosza Kurka!

:
    W zeszlym tygodniu Polacy mierzyli się z Brazylijczykami i był to raczej udany dwumecz. W pierwszym spotkaniu w nowej, krakowskiej arenie biało-czerwoni wygrali 3:1, by 2 dni później – w Bydgoszczy – przegrać 0:3.
    Iran natomiast zmiażdżył Włochów! Ekipa z Bliskiego Wschodu wygrała 3:0 oraz 3:1 i powoli staje się sensacją tegorocznego turnieju!

:
    Wracają siatkarskie emocje związane z Ligą Światową! Przed Polakami ostatnie 4 mecze, które rozegramy z jednym rywalem, czyli Iranem! Dwa pierwsze starcia odbędą się na wyjeździe, czyli w teherańskim Azadi Sport Complex.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

Wiktor Bukowski

Iran: Mahmoudi, Mostafavand, Faezi, Marouf, Ghaemi, Mousavi, Fayazi, Zarif, Gholami, Ghafour, Davoudi, Mirzajanpour, Mahdavi, Keshavarzi, Alizadeh, Tashakkori, Ghara, Vadi, Marandi, Mobasheri, Jadidi, Ebadipour
    Polska: Drzyzga, Żygadło, Bociek, Konarski, Buszek, Mika, Winiarski, Ruciak, Kłos, Nowakowski, Wrona, libero: Zatorski

Sędziowie: Akihiko Tano – Milan Labasta