ROW Rybnik – Cracovia 1:3 (koniec) | Zagłębie L. – Górnik Ł. 1:1 (koniec) | Cracovia – Karpaty 0:1 (koniec)
Korona – Termalica 1:0 (koniec) | GKS T. – Podbeskidzie 0:3 (koniec) | Pogoń – Chojniczanka 2:1 (koniec)
Wisła Pł. – Olimpia G. 0:1 (koniec) | Puszcza – Limanovia 2:4 (koniec) | Pogoń – Bytovia 0:1 (koniec)
Lechia – Górnik Z. 3:1 (koniec) | Wisła K. – MSK Żilina 1:1 (koniec)
Korona Kielce
1:0 (1:0)
Bruk-Bet Termalica
Sobota 05.07.2014, 11:00 • Kolporter Arena • Spotkania towarzyskie

Dziękuję i zapraszam na pozostałe relacje w serwisie lajfy.com! (12:52:25)

Korona Kielce pokonała 1:0 Termalicę Bruk-Bet Nieciecza w meczu towarzyskim. Pierwsza połowa stała na całkiem dobrym poziomie, ale niestety druga część meczu o wiele słabsza. Jacek Kiełb strzelił jedyną bramkę w tym meczu.

90
    Ostatnie minuty raczej dla gości, którzy utrzymują się przy piłce i w końcówce szukają swojej szansy na wyrównanie. Czy im się uda? Przekonamy się, do zakończenia meczu naprawdę niewiele.

88
    Mateusz Janeczko ucierpiał nieco w starciu ze swoim imiennikiem – Jańcem, jednak sędzia nie widział tam przewinienia.

86
    Widać, że zawodnicy odczuwają drugą połowę, bo wiele na boisku się nie dzieje. Piłkarze czekają już na końcowy gwizdek sędziego.

84
    O dośrodkowanie pokusił się tym razem Mateusz Janiec, posłał piłkę w kierunku Macieja Korzyma, ale jemu nie udało się wygrać pojedynku główkowego.

82
    Mamy zmianę w Koronie. Boisko opuścił Kwiecień, który wygląda na bardzo zmęczonego. W jego miejsce wszedł młody Maciej Załęcki.

81
    Efektownie przy bocznej linii zaczarował nam dryblingiem Bartosz Kwiecień, który pokazał nam kilka sztuczek technicznych.

79
    Dobre zachowanie teraz Kosiorowskiego, który wyszedł na około 16. metr i tym samym powstrzymał kontratak gości!

78
    No i mamy ponownie uderzenie w wydaniu Mateusza Janeczko, ale dalej nie ma wielkiej jakości w tych próbach gracza z Niecieczy.

76
    Smuczyński z łatwością ograł na lewym skrzydle Kwietnia, dośrodkował piłkę w "szesnastkę" Korony, ale tam dobrze na długim słupku zachował się Sobolewski.

75
    Dobry odbiór w środku pola zanotował Bartosz Kwiecień! Błyskawicznie zagrał na prawe skrzydło do Sobolewskiego, ale doświadczony skrzydłowy Korony nie dośrodkował zbyt dobrze.

73
    Wreszcie mamy akcję ze strony gości! Mateusz Janeczko doszedł do strzału z około 18. metra, jednak piłka przeleciała minimalnie obok słupka.

72
    Cebula popisał się sprytnym zagraniem prostopadłym do Maćka Korzyma, jednak kapitanowi Korony zabrakło centymetrów, aby udanie opanować piłkę!

70
    W tym momencie raczej wieje nam nudą na Kolporter Arenie. Pierwsza połowa była znacznie bardziej atrakcyjna. Korona spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie.

68
    Gra w większości czasu utrzymuje się w środku boiska. Obie drużyny starają się rozkładać siły na 45 minut.

66
    Nie popisał nam się teraz Maciej Korzym, który najpierw spowolnił szybki kontratak, a potem zagrał niedokładnie na lewe skrzydło.

64
    Oskrzydlająca akcja Korony! Sobolewski zagrał do obiegającego Kwietnia, który dośrodkował na długi słupek! Tam adresatem dogrania stał się Janiec, który ponownie zagrał w głąb pola karnego. Blisko dojścia do pozycji strzeleckiej był Gołębiewski, ale ostatecznie defensor gości zachował się wzorowo. Rzut rożny dla Korony, jednak z niego wiele nie wyszło.

Norbert Sinkiewicz

Gole: 6. Kiełb

Kartki:   56. Jovanović (KRN)

Korona Kielce: I połowa: Małecki – Kuzera, Malarczyk, Ouattara, Dos Santos – Aankour, Marković, Pylipchuk, Kiełb – Trytko, Khizhniczenko
    II połowa: Kosiorowski – Kwiecień(82. Załęcki), Wrześniewski, Sylwestrzak, Janiec – Sobolewski, Jovanović, Petrov, Cebula – Korzym (K), Gołębiewski

Bruk-Bet Termalica: I połowa: Olszewski – Fryc, Czerwiński, Sołdecki, Jarecki – Pleva, Rozwadowicz, Kamiński, Drozd – Biskup, Paluchowski(32. Wróbel)
    II połowa: Nowak, Kupczak, Szywacz, Kaczmarczyk, Kopacz, Janeczko, Foszmańczyk, Smuczyński, Ciechański, Płaneta, Wróbel

Sędziowie: Marcin Szrek (Kielce)