Brazylia – Niemcy 1:7 (koniec) | Holandia – Argentyna 0:0 (2:4 po rz. karnych)
Argentyna
Środa 09.07.2014, 22:00 • Sao Paulo, Arena Corinthians • Mistrzostwa Świata

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 22:00.

W drugim spotkaniu półfinałowym reprezentacja Holandii zmierzy się z Argentyną!

Swoją drogę na Mundialu gracze Luisa van Gaala rozpoczęli od zdecydowanego zwycięstwa nad Hiszpanią. Oranje pokonali La Roję aż 5:1 pokazując w tym spotkaniu swoją kompletną dominację nad obecnymi mistrzami Świata i Europy. Ekipa del Bosque kompletnie nie miała nic do powiedzenia w tym spotkaniu. Tym samym zespół Holandii zrewanżował się rywalom za porażkę w finale MŚ 2010, które odbywały się na boiskach RPA.

W swoim drugim spotkaniu Holandia pokonała po bardzo ciekawym meczu Australią 3:2. Drużyna z Oceanii przez dużą część meczu była równorzędnym rywalem dla Pomarańczowych. Ostatecznie w 68. minucie zwycięstwo zespołowi z Europy dał wprowadzony po przerwie młodziutki Memphis Depay.

W swoim ostatnim spotkaniu grupowym zespół Holandii ograł Chile, 2:0. Bramki w tym spotkaniu strzelali rezerwowi – Leroy Fer oraz ponownie Depay.

Oranje w 1/8 Mistrzostw Świata spotkali się z wymagającym Meksykiem. Po niesamowitym spotkaniu drużyna van Gaala aplikując rywalom dwie bramki w końcówce meczu awansowała dalej. Wynik spotkania w 90. minucie po wątpliwym rzucie karnym ustalił Huntelaar. Ostatecznie Holandia pokonała niesamowitego Ochoę i jego reprezentację 2:1.

W 1/4 byliśmy świadkami prawdziwego dreszczowca! Mimo wielu sytuacji Holandia nie potrafiła strzelić bramki Kostaryce. Pomiędzy słupkami zespołu z Ameryki Środkowej stał fenomenalny na tym turnieju Navas, który bronił w tym meczu wybornie. O wyniku spotkania decydowały karne, które lepiej strzelali gracze z Europy i to oni awansowali do półfinału.

Zespół Argentyny występował w I fazie turnieju w grupie F. W pierwszym swoim spotkaniu gracze prowadzeni przez trenera Sabelle nie bez problemu ograli Bośnię i Hercegowinę, 2:1. Bohaterem spotkania został Leo Messi, który strzelił bardzo ładną bramkę po minięciu kilku rywali.

W drugim meczu Albicelestes po wielkich męczarniach w pokonanym polu zostawili zespół Iranu. Piłkarze z Bliskiego Wschodu postawili rywalom wymagające warunki, a na bramkę czekaliśmy aż do 90. minuty.

W trzecim, ostatnim meczu fazy grupowej Argentyna wygrała po bardzo ciekawym pojedynku z Nigerią 3:2. Zawodnicy z Nigerii grali bardzo ciekawy futbol, ale tamtego dnia było to minimalnie za mało na Argentynę.

W 1/8 Argentyna pokonała 1:0 Szwajcarię, gola strzelając dopiero pod koniec drugiej części dogrywki! Mało tego, przez przebieg całego meczu można stwierdzić, że to zespół z Europy był ekipą lepszą i bardziej dojrzalszą.

W ćwierćfinale zespół z Ameryki Południowej po przeciętnym widowisku pokonał domniemanego "czarnego konia" mundialu – Belgię. Spotkanie nie stało na wysokim poziomie, a bramkę rozdzielającą oba zespoły strzelił Higuain.

W spotkaniu półfinałowym bardzo ciężko wytypować faworyta i podejrzewam, że nikt się tego nie podejmie. Miejmy nadzieję, że będziemy świadkami wielkiego widowiska, które przystoi na półfinał Mistrzostw Świata. Śledźcie relację już od godziny 21:00, zapraszam serdecznie.

Skład wyjściowy obu zespołów:

Holandia: Cillessen – Vlaar, de Vrij, Indi, Blind – de Jong, Sneijder, Wijnaldum – Robben (C), van Persie, Kuijt.
    Rezerwowi: Vorm, Krul – Janmaat, Verhaegh, Veltman, Kongolo, de Guzmán, Clasie, Fer, Depay, Lens, Huntelaar.

Argentyna: Romero – Garay, Zabaleta, Demichelis, Rojo – Mascherano, Biglia, Pérez – Higuaín, Messi, Lavezzi.
    Rezerwowi: Orión, Andújar – Campagnaro, F. Fernández, Basanta, Gago, Rodriguez, A. Fernández, Álvarez, Palacio, Agüero..

Kibice Albicelestem przed spotkaniem:

Ciekawostką jest to, że Argentyna grając w ostatnich trzech półfinałach zawsze wygrywała awansując tym samym do wielkiego finału.

Piłkarze wychodzą już na murawę!

Hymny za nami, za chwilę zaczynamy!

Jeszcze minuta ciszy ku czci Alfredo di Stefano.

1

1
    Spotkanie rozpoczęli gracze Argentyny.

2
    Długie zagranie w kierunku Messiego, z bramki wychodzi jednak Cillessen i chwyta bez problemu piłkę.

3
    W ataku pozycyjnym gracze Albicelestes.

3
    Ładna akcja Enzo Pereza, ale ostatecznie gracz Benfici stracił piłkę.

5
    Długo swoje akcje konstruują Argentyńczycy. Teraz dobrze piłkę odebrał Blind.

6
    Przedzierał się Arjen Robben, ale został dobrze powstrzymany przez wracającego za akcją Zabalete.

7
    Tym razem pomocnik Bayernu Monachium złapany na spalonym.

9
    Spokojne tempo spotkania od pierwszych minut. Teraz Holandia w ataku pozycyjnym.

10
    Messi przewrócił się przed linią pola karnego Oranje, ale nie było w tej sytuacji mowy o faulu.

11
    De Vrij fauluje Lavezziego i sędzia przerywa grę.

12
    Niezłe dośrodkowanie Lavezziego, ale głową piłkę wybija Vlaar.

13
    Uderzenie z dystansu w wykonaniu Sneijdera, ale futbolówka przelatuje obok bramki strzeżonej przez Romero.

14
    Rzut wolny dla Argentyny, około 23. metry do bramki! Szansa na gola dla Messiego.

15
    Mocne uderzenie Messiego, ale dobrze ustawiony był Cillessen, który bez większych problemów łapie piłkę.

16
    Pierwszy kwadrans za nami. Póki co niewielką przewagę ma Argentyna.

17
    Sneijder posłał długą piłkę w kierunku Kuijta, ale zawodnik Fenerbahce nie dobiegł do futbolówki.

19
    Rzut rożny dla Albicelestes, dobrze piłkę blokował de Vrij.

20
    Płaskie zagranie Messiego, ale futbolówkę ostatecznie wybija de Jong.

20
    Dośrodkowanie Lavezziego, prosto w ręce Cillessena.

21
    Kolejny korner dla Argentyny.

22
    Po raz kolejny bardzo dobrze w powietrzu interweniuje defensywa Holandii.

23
    Kolejna szybka akcja Lavezziego, zakończona jednak nieudanym dograniem w pole karne.

24
    Będzie jeszcze rzut rożny dla Albicelestes.

25
    Było groźnie, ale Garay w trudnej sytuacji uderza ponad bramką!

26
    Piłka do van Persiego, ale Holender źle zabrał się z piłką. Zawodnik Manchesteru był jednak jeszcze na spalonym.

27
    Mascherano leży na boisku, gracz Barcelony zderzył się z jednym z rywali.

28
    Nie podnosi się cały czas zawodnik z Argentyny.

29
    Mascherano to jednak prawdziwy twardziel. Schodzi poza linię boczną i prawdopodobnie zaraz wróci na murawę.

29
    Małe nieporozumienie na linii de Vrij – Cillessen, ale wszystko skończyło się dobrze dla Oranje.

31
    Gracze z Europy spokojnie rozgrywają swoją akcję zaczynając od własnej połowy.

32
    Korner dla zespołu Holandii po akcji Robbena.

32
    Mocne dośrodkowanie w pole karne, ale piłkę wypiąstkowuje Romero.

33
    Robin van Persie złapany teraz na spalonym.

33
    I kolejne złe zagranie Blinda, nie klei się póki co gra Holendrom.

34
    Tym razem Messi na spalonym. Dzisiejszy półfinał nie może się równać póki co z wczorajszym meczem.

36
    Argentyna spokojnie rozgrywa swoją akcję w środkowym sektorze boiska.

37
    Dogranie w kierunku Higuaina, ale napastnik Napoli został uprzedzony przez Vlaara.

38
    Indi brzydko fauluje teraz wyprzedzającego go Messiego, ale sędzia nie zdecydował się na pokazanie żółtej kartki.

40
    Mocne podanie Biglii w kierunku Pereza, ale zawodnik Benfici został wyprzedzony przez Vlaara.

42
    Tym razem Messi fauluje Sneijdera wychodzącego z kontrą.

43
    Nieudane, za płaskie dośrodkowanie Sneijdera.

45
    Indi fauluje Messiego za co otrzymuje żółtą kartkę.

45
    Za mocne dogranie w pole karne i piłkę łapie Cillessen.

45+1
    Dwie minuty dolicza arbiter.

45+2
    Rojo za mocno zagrywa w pole karne Holandii.

45+2

Po pierwszej, nudnej połowie Holandia remisuje bezbramkowo z Argentyną. Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji z drugiej części meczu.

Ciekawe spostrzeżenie.

46
    W przerwie zmiana w drużynie Holandii. Janmaat wchodzi za Indiego.

46

48
    Od początku drugiej części spotkania ostra walka w środkowym sektorze boiska.

49
    Robben faulowany przez Demichelisa, żółta kartka dla Argentyńczyka.

50
    Uderzenie Sneijdera – obok bramki.

51
    Było groźnie, ale jednak Messi złapany na spalonym.

53
    Druga połowa wygląda bardzo podobnie jak pierwsza, niewiele sytuacji podbramkowych.

54
    Higuain faulował jednego z rywali co nie umknęło uwadze sędziego.

55
    Robben przedzierał się w pole karne Argentyny, ale bardzo dobrze za akcją wrócił Biglia.

56
    Vlaar fantastycznie wślizgiem powstrzymuje dryblującego Messiego.

Trudno się nie zgodzić:

58
    Prawdziwe szachy w dzisiejszym spotkaniu rozgrywanym w Sao Paulo.

59
    Higuain uderza głową, ale świetnie tor lotu piłki przecina Janmaat!

60
    Demichelis zablokował zagranie w kierunku van Persiego.

62
    Clasie wchodzi w miejsce de Jonga.

63
    Na murawie leży Biglia, gracz Argentyny ucierpiał w starciu z jednym z rywali.

64
    Biglia jednak wraca na murawę.

66
    Dośrodkowanie w pole karne Argentyny, piłkę głową wybija jednak Biglia.

68
    Clasie fauluje Messiego, rzut wolny.

69
    Zderzenie Rojo z Janmaatem, groźnie to wyglądało.

70
    Wygląda na to, że van Gaal nie będzie musiał korzystać z trzeciej zmiany.

71
    Lavezzi ruszył z szybką akcją, zdecydował się na oddanie uderzenie, ale piłkę blokuje Vlaar.

72
    Vlaar ostro walczył z Higuainem, rzut wolny dla Albicelestes.

73
    Fatalne dośrodkowanie Messiego, za mocno, za wysoko.

74
    Van Persie po raz enty złapany na spalonym. Podobnie było w meczu z Kostaryką. Potwierdza to, że van Persie nie strzela bramek w fazach pucharowych.

75
    Dogranie do Higuaina, ten uderza – tylko boczna siatka!

77
    Blind faulowany przez Zabalete, rzut wolny dla Oranje.

78
    Sneijder zagrywa dokładnie tak samo jak przed kilkoma minutami Messi, za mocno i za wysoko.

80
    A na boisko gotowi do wejścia Palacio i Sergio Aguero.

81
    Dogranie w kierunku Robbena, ale piłkę wybił Rojo.

82
    Palacio wchodzi za Pereza.

82
    Aguero melduje się na murawie za Higuaina.

83
    83. minuta spotkania, jedynym strzałem w światło bramki było uderzenie Messiego z rzutu wolnego prosto w Cillessena.

84
    O proszę. Rojo uderza z dystansu, ale piłkę łapie Cillessen.

86
    Rojo fauluje teraz Wijnalduma i sędzia przerywa grę.

87
    Korner dla reprezentacji Holandii.

87
    Piłkę głową wybija jeden z defensorów Argentyny.

88
    Mascherano szukał dogrania do Aguero, ale Vlaar przeciął to podanie. Fantastyczny mecz Holendra.

90
    Świetna sytuacja Robbena, ale gracz Bayernu został w ostatniej chwili zablokowany!

90+1
    Trzy minuty doliczone.

90+2
    Janmaat w pole karne, ale piłkę wybija Rojo.

90+3
    Jeden z graczy Holandii złapany na spalonym.

90+3
    Druga połowa skończona.

A więc przed nami dogrywka! Zapraszamy za kilka minut.

91
    Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta.

92
    Dużo fauli na początku dogrywki. Obie drużyny grają bardzo uważnie.

93
    Dużo gry w środkowej strefie boiska. Ataki Holendrów kończą się w okolicach pola karnego Romero.

94
    Kuyt pośpieszył się i źle dośrodkował piłkę w pole karne. Futbolówka opuściła plac gry i od bramki grę wznowi bramkarz Albicelestes.

95
    Van Persie opuszcza plac gry. W miejsce kapitana na murawę wbiegł Huntelaar!

96
    Korner dla Holandii. Dośrodkowanie Sneijdera w pole karne, ale defensorzy rywali wybijają piłkę na aut.

98
    Gra nieco się uspokoiła. Piłka krąży w okolicach środkowej strefy boiska.

99
    Potężny strzał Robbena z dystansu i Romero z trudem, ale chwyta piłkę! Drugi celny strzał Holendrów w tym meczu!

99
    Zmęczenie daje się we znaki... Tym razem Rojo przesadził i dośrodkował zupełnie nieudanie.

100
    Rodriguez w miejsce Lavezziego. Czy on coś wniesie w grze Albicelestes?

102
    Nieudane prostopadłe podanie w pole karne. Po chwili z kontrą ruszyli Argentyńczycy, ale prostopadłe podanie do Messiego zostało zablokowane.

104
    Dobiega końca pierwsza połowa dogrywki.

105
    Ostre wejście w nogi rywala i Huntelaar całkowicie zasłużenie ogląda żółty kartonik.

105
    Minutę dłużej potrwa pierwsza część dogrywki.

105+1
    Dośrodkowanie Messiego z rzutu wolnego, ale sytuację wyjaśnia Cillessen.

105+1
    Korner dla Argentyny w ostatnich sekundach. Zupełnie nieudanie rozegrany ten stały fragment gry i sędzia gwiżdże po raz ostatni.

105+1
    Pierwsza połowa dogrywki skończona.

Chwila narady i za chwilę wznowienie gry.

106
    Druga połowa dogrywki rozpoczęta.

106
    Cillessen odważnie drybluje we własnym polu karnym – udanie.

108
    Nie wygląda to najlepiej.... Zabaleta nie podnosi się z murawy... Trener Argentyny wykorzystał wszystkie zmiany...

109
    Zabaleta na chwilę poza murawą. Konieczna była zmiana koszulki meczowej. Poprzednia była zakrwawiona.

110
    Nieco ponad dziesięć minut do zakończenia dogrywki. Wciąż atakują Holendrzy.

111
    Próba de Vrija – zupełnie nieudana. Romero odprowadził piłkę wzrokiem.

113
    Rodriguez próbował szarżować w bocznej strefie boiska, ale nieudanie walczył o wyrzut piłki z autu.

115
    Palacio miał na głowie piłkę meczową! Cóż to była za sytuacja! Rezerwowy reprezentacji Argentyny wręcz podał piłkę bramkarzowi!

117
    Kolejna stuprocentowa sytuacja! Rodriguez miał dużo miejsca i czasu, na to, by lepiej strzelić! Cillessen wyrasta na bohatera spotkania!

118
    Dwie minuty do końca dogrywki! Dla kogo będą one szczęśliwsze!?

120
    Wiele wskazuje na to, że będziemy świadkami rzutów karnych. Pamiętajmy jednak, że futbol jest nieprzewidywalny...

120
    Minutę dłużej potrwa dogrywka!

120+1
    Druga połowa dogrywki skończona.

No i przed nami rzuty karne, które zadecydują o tym, kto zagra z reprezentacją Niemiec w finale!

Cillessen czy może Romero. Kto będzie skuteczniej bronił?

Już za chwilę początek tych emocji! Jako pierwsi strzelać będą Holendrzy!

Rozpoczynają się rzuty karne.

Vlaar czy Romero?!

0:0
    Romero! Broni! Gorzej Holendrzy zacząć nie mogli!

Do rzutu karnego podchodzi Messi!

0:1
    Argentyńczyk pewnie wykorzystuje jedenastkę!

1:1
    Nie do obrony! Robben z łatwością pakuje piłkę do siatki! Romero nie wyczuł intencji strzelającego!

1:2
    Ależ bomba Garaya! Defensor Argentyny zachował nerwy na wodzy!

1:2
    Sneijder i... Romero broni!! Cóż za interwencje! Holendrzy w trudnym położeniu!

1:3
    Agüero zbliża swoją reprezentację do wielkiego finału!

2:3
    Kuijt przedłuża nadzieje Holandii!

2:4
    Mocny strzał Rodrigueza i piłka po interwencji Cillessena wpada do bramki!

Argentyna w wielkim finale! Wielkie emocje w serii rzutów karnych!

Romero bohaterem tego spotkania! Cóż za interwencje tego bramkarza! To dzięki niemu Argentyńczycy mogą się teraz cieszyć z tego awansu! Holendrom pozostaje walka o trzecie miejsce na tym turnieju! Dziękuje za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne emocje w Lajfy.com! (00:51:59)