Nowa Huta – Okocimski 3:0 (koniec) | Zagłębie S. – GKS T. 0:2 (koniec) | ROW Rybnik – Termalica 0:0 (koniec)
Jarota – Chrobry 3:0 (koniec) | Stal S. W. – Wisła Pu. 3:2 (koniec) | Błękitni – Pogoń 2:0 (koniec)
Widzew – Pogoń Sdl. 0:1 (koniec) | Zagłębie L. – Slovan 1:2 (koniec) | Soła – Wisła K. 0:3 (koniec)
Lechia – Panathinaikos 4:0 (koniec) | Górnik Z. – GKS K. 2:1 (koniec) | Cracovia – Polonia W. 3:0 (koniec)
Jagiellonia – Górnik Ł. 1:3 (koniec)
ROW 1964 Rybnik
0:0 (0:0)
Bruk-Bet Termalica
Sobota 12.07.2014, 11:00 • Rybnik-Kamień • Spotkania towarzyskie

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:00.

W sobotnie przedpołudnie w Rybniku-Kamieniu Energetyk ROW Rybnik rozegra kolejny mecz kontrolny podczas przygotowań do rundy jesiennej . Tym razem podopieczni Mariusza Prasoła zmierzą się z I ligowym GKS-em Tychy.

Rybniczanie w poprzednich sparingach nie zachwycali, przegrali z Cracovia 1:3, z Odrą Opole 0:1, a ostatnio okazali się gorsi od Polonii Łazisk, ulegli 1:3. Energetyk po spadku z I ligi rozwiązał umowy z większością zawodników, którzy tworzyli trzon drużyny walczącej na zapleczu ekstraklasy. Zwolnionego Marka Wleciałowskiego zastąpił Mariusz Prasoł, który z racji ograniczonych środków finansowych stawia przede wszystkim na młodych, perspektywicznych zawodników.

GKS Tychy zdołał utrzymać się w ekstraklasie, ale mimo tego pracę stracił Jan Żurek, zastąpił go Przemysław Cecherz. Tyszanie w meczach kontrolnych zaprezentowali zmienną formę, remisując 1:1 z Koroną Kielce oraz przegrywając z Podbeskidziem Bielsko-Biała 3:0.

W sobotnim sparingu zobaczymy dwie drużyny nie tak dawno jeszcze rywalizujące o miejsce w I lidze, na wiosnę w Rybniku padł remis 1:1. Jak będzie tym razem? Przekonamy się po aż 120 minutach sobotniego meczu, ponieważ mecz będzie rozgrywany w wymiarze 4x30 minut.

Zapraszam na relację live z tego spotkania. Relację będziemy przeprowadzać dla Państaw prosto z Rybnika, początek naszej relacji kilka minut przed 11, bądźcie z nami!

Witam z Rybnika! Oba zespoły rozgrzewają się już na murawie boiska. Niestety jak na razie nie posiadamy zestawień w jakich rozpoczną obie drużyny dzisiejszy sparing.

1

2
    Termalica na swojej połowie rozgrywa powoli piłkę, zawodnicy Energetyka ustawiają się na własnej połowie.

4
    Aut dla zawodników z Niecieczy na wysokości pola karnego Energetyka, ale niedokładny wyrzut z autu i bez problemów piłkę przejmują zawodnicy z Rybnika.

6
    Rzut rożny dla Energetyka, piłka dochodząca w pole karne Termalici, z bramki wychodzi bramkarz drużyny z Niecieczy i pewnie łapie piłkę.

8
    Rzut wolny dla Energetyka około 20 metrów od bramki Termalici. Potężne uderzenie na bramkę, ale znakomicie broni bramkarz Bruk-Betu.

10
    Piłkę przed własnym polem karnym stracił jeden z zawodników Energetyka. Napastnik Termalicii zdecydował się na uderzenie z około 16 metrów, ale ta próba bardzo niecelna, piłka przeszła wysoko nad poprzeczką.

13
    Kolejny corner dla Energetyka. Tym razem piłka odchodząca od bramki, walkę w powietrzu wygrywa jeden z zawodników ROW-u, ale oddaje niecelny strzał.

15
    Na strzał z dystansu zdecydował się jeden z zawodników Termalici, ale jego uderzenie było zbyt lekkie i bramkarz Energetyka spokojnie chwyta piłkę w rękawice.

18
    Rzut rożny dla Termalici, bardzo niedokładne dośrodkowanie w pole karne Energetyka, piłka wychodzi poza linię końcową boiska i wznowi grę bramkarz drużyny z Rybnika.

21
    Ciekawa akcja Energetyka prawą stroną boiska, dobre dośrodkowanie w pole karne Termalici, ale kolejny raz bramkarz drużyny z Niecieczy wychodzi z bramki i uprzedza napastników ROW-u.

22
    Ostre starcie w środku boiska, ucierpiał jeden z zawodników Energetyka i potrzebna będzie pomoc masażystów.

24
    Rzut wolny dla Termalici z prawej strony boiska, bardzo niedokładne dośrodkowanie, piłka przechodzi nad poprzeczką bramki Energetyka.

26
    Wysoko podeszli zawodnicy z Niecieczy i Energetyk ma problemy z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy boiska.

28
    Bardzo dobre dośrodkowanie w pole karne Termalici z prawej strony boiska, piłka dochodzi do napastnika Energetyka, ale ten chyba nie spodziewał się tego i oddaje bardzo niecelny strzał głową.

30
    Koniec pierwszej kwarty, kilka chwil przerwy i rozpocznie się druga część.

30

31

33
    Kontratak Energetyka prawą stroną boiska zakończony dośrodkowanie w pole karne Termalici, ale podanie przecięte przez jednego z zawodników drużyny z Niecieczy.

35
    Kolejna akcja zawodników z Rybnika prawym skrzydłem, ale ponownie "ostatnie" podanie bardzo niedokładne.

37
    Uderzenie z dystansu jednego z zawodników Termalici, ale piłka przeszła nad poprzeczką bramki Energetyka.

39
    Rzut wolny dla Termalici z lewej strony, krótkie rozegranie, na strzał z okolicy 16 metra decyduje się jeden z zawodników drużyny z Niecieczy, ale jego uderzenie zostaje zablokowane.

41
    Strata zawodników Energetyka w środku boiska, na "sam na sam" wychodził jeden z zawodników Termalici, ale w porę zdążył wrócić za nim obrońca ROW-u.

43
    Prostopadłe podanie z głębi pola w pole karne Termalici, z bramki wychodzi bramkarz drużyny z Niecieczy i uprzedza napastnika Energetyka.

45
    Bardzo ładne zawodnik Termalici zszedł ze skrzydła w pole karne Energetyka, ale w ostatniej chwili zablokował jego uderzenie z okolicy 11 metra jeden z obrońców Energetyka.

48
    Składna akcja zawodników z Niecieczy zakończona dośrodkowanie w pole karne Energetyka, ale to podanie bardzo niedokładne, piłka przechodzi nad poprzeczką bramki ROW-u i z linii piątego metra grę wznowi bramkarz drużyny z Rybnika.

51
    Bardzo wiele niedokładności w poczynaniach obu drużyn obserwujemy w ostatnich minutach.

53
    Rzut rożny dla Energetyka. Piłka odchodząca od bramki, głową wybijają futbolówkę obrońcy Termalici.

55
    Kolejny dobre zejście ze skrzydła zawodnika Termalici zakończona strzałem, ale strzałem zbyt lekkim żeby zaskoczyć bramkarza Energetyka.

57
    Skuteczna pułapka ofsajdowa zawodników Niecieczy, na którą złapał się zawodnik Energetyka, Dawid Jarka.

60
    Koniec drugiej kwarty, jak na razie nie doczekaliśmy się bramek w Rybniku. Kilka chwil przerwy i rozpocznie się trzecie część meczu.

61
    Rozpoczęła się trzecia kwarta!

63
    Wysoko rozpoczęli trzecią kwartę zawodnicy z Niecieczy. Gracze Energetyka mają problem z wyjściem z własnej połowy, wymieniają podania w okolicy własnego pola karnego.

66
    Walka o piłkę w środku boiska. Niewiele dzieje się na murawie w ostatnich minutach.

69
    Rzut wolny dla Termalici z lewej strony boiska. Dośrodkowanie w pole karne Energetyka, piłka odchodząca od bramki, ale żaden z zawodników z Niecieczy nie doszedł od tego podania, wyrzut z autu dla zawodników ROW-u.

72
    Rzut rożny dla Termalici. Piłka dochodząca do bramki na pierwszy słupek, ale wybijają futbolówkę obrońcy Energetyka.

75
    Od początku trzeciej kwarty to zawodnicy Termalici prowadzą grę w większości czasu, ale brakuje im "ostatniego" podania pod bramką Energetyka.

78
    Indywidualna akcja jednego z zawodników Termalici, wślizgiem interweniuje jeden z obrońców Energetyka, zawodnik drużyny z Niecieczy upada w polu karnym ROW-u, ale gwizdek sędziego milczy.

81
    Coraz bardziej uwidacznia się przewaga Termalici, zespół Energetyka broni się wszystkimi zawodnikami na własnej połowie boiska.

84
    Rzut wolny dla Energetyka około 40 metrów od bramki Termalici. Bardzo niedokładnie dośrodkowanie w pole karne i bez problemów piłkę wybijają obrońcy drużyny z Niecieczy.

87
    Tym razem stały fragment gry dla Termalici, Dośrodkowanie z rzutu wolnego również bardzo niedokładnie i bez problemów piłkę chwyta bramkarz Energetyka.

90
    Koniec trzeciej kwarty, kilka chwil przerwy i rozpocznie się ostatnia, czwarta część.

91
    Rozpoczęła się czwarta część meczu.

94
    Rzut wolny dla Termalici, dobre dośrodkowanie w pole karne Energetyka, z bramki wychodzi bramkarz ROWu i chwyta futbolówkę w rękawice.

97
    Rzut różny dla Termalici. Piłka dochodzą a w pole karne, kolejny raz skuteczna interwencja popisuje się bramkarz Energetyka.

101
    Odpowiedz Energetyka, dobre dośrodkowanie z lewej strony boiska, uderzenie głową jednego z graczy ROWu na bramkę Termalici minimalnie niecelne.

103
    Na uderzenie z dystansu zdecydował się jeden zawodników Niecieczy, ale ta próba bardzo niedokładna.

106
    Bardzo dobry kontratak Termalici, ale w sytuacji "sam na sam" górą bramkarz Energetyka.

110
    Obie drużyny grają bardzo pasywnie w ostatnich minutach.

113
    Kolejny rzut różny dla Termalici, ale walkę w powietrzu wygrywają obrońcy Energetyk, którzy oddalają zagrożenie od własnego pola karnego.

116
    Bardzo niewiele dzieje się na murawie w tych końcowych fragmentach spotkania.

120
    Koniec meczu! Energetyk bezbramkowo remisuje z Termalica!

Dziękuję za uwagę, zapraszam na pozostałe relacje w portalu lajfy.com! (13:21:06)

Piotr Swieczak

Gole:

ROW 1964 Rybnik:
    I i II kwarta: Rybicki, Borovicanin (50 Bedronka), Słodowy, Testowany, Gojny, Płonka, Wolniewicz, Bałuszyński (31 Skrzypczak), Muszalik, Dudziński, Jarka (47 Bałuszyński)

III i IV kwarta: Kajzer, Janik (111 Suchanek), Bedronka, Jary, Gojny (75 Mandrysz), Popiela, Gwiaździński (100 Spratek), Gilewicz (100 Testowany I), Bałuszyński (75 Gródek), Skrzypczak (91 Musiolik), Testowany II (91 Staniczek)

Bruk-Bet Termalica: (wyjściowy) Nowak, Fryc, Czerwiński, Kopacz, Janeczko, Kaczmarczyk, Foszmańczyk, Smuczyński, Biskup, Drozdowicz, Płaneta