Siarka T. – Wisła Pu. 3:0 (koniec) | Prešov – Sandecja 1:0 (koniec) | Lechia – AFE 0:1 (koniec)
Kotwica – Błękitni 3:2 (koniec)
Lechia Gdańsk
0:1 (0:1)
Reprezentacja AFE
Wtorek 15.07.2014, 17:05 • boczne boisko Stadionu Miejskiego, Gdańsk • Spotkania towarzyskie

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Zapraszam na relację na żywo z meczu sparingowego, w którym to Lechia Gdańsk zmierzy się z Reprezentacją AFE. Jest to drużyna złożona z bezrobotnych piłkarzy, dla których AFE (Związek Piłkarzy Hiszpańskich) organizuje przygotowania. Spotkanie zostanie rozegrane na bocznym boisku stadionu Stadionu Miejskiego w Gdańsku.

Hiszpanie przebywają na obozie w Polsce i jak na razie rozegrali dwa mecze kontrolne. Najpierw przegrali z Bytovią Bytów 1-2, a w niedzielę okazali się lepsi od Arki Gdynia, zwyciężając 2-0 i prezentując się naprawdę solidnie.

Lechia z kolei wystąpi prawdopodobnie w rezerwowym składzie. Ujrzymy na boisku wielu zawodników z trzecioligowych rezerw, a także piłkarzy pierwszego zespołu, którzy nie grali do tej pory zbyt często. Mimo to zdecydowanym faworytem meczu są gdańszczanie.

Kadra AFE na obóz w Polsce:

Bramkarze: José Antonio Salcedo, Toni Lechuga.

Obrońcy: Samuel Piette, Ezequiel Arana, Diego Bardanca, Edu Ruiz, José Rodríguez, Eneko Satrústegui, Igor Arnáez, Carlos Quesada.

Pomocnicy: Gonzalo Verdú, Miguel Martínez, Juan Viyuela, Víctor Herrero, Javi Fernández, Guiller Méndez, José Vega, Xabier Semedo, Fran Minaya, Bruno Herrero.

Napastnicy: Diego Cascón, Jordi Martí.

Początek meczu we wtorek o godz. 17. Zapraszamy do portalu Lajfy.com!

Hiszpanie już w drodze do Gdańska.

Piłkarze Lechii od kilkunastu minut się rozgrzewają. W tym momencie na murawie pojawili się również Hiszpanie.

Nie mamy jeszcze składów. Jeśli nie uda się ich zaprezentować przed meczem, postaramy się to zrobić w jego trakcie.

Koniec rozgrzewki. Zawodnicy obu drużyn są wyprowadzani przez sędziów na środek boiska.

1

1
    Lechia na zielono. Hiszpanie w granatowych strojach.

3
    Gol dla AFE!
    Po rzucie rożnym DIEGO BARDANCA strzałem głową nie dał szans Bąkowi.

13
    Rzut wolny trzydzieści metrów od bramki gości wykonywał Możdżeń, ale zabrakło około metra.

20
    Za nami dwadzieścia minut gry i jak na razie to przyjezdni są groźniejsi.

27
    Adam Duda odebrał piłkę na połowie rywala, podbiegł do linii pola karnego i oddał strzał. Nie mogło to jednak zaskoczyć bramkarza gości.

35
    Dziesięć minut do końca pierwszej części gry. Przed momentem groźnie strzelał z narożnika pola karnego Cascon, lecz Bąk odbił piłkę na rzut rożny.

45

46

47
    Żółta kartka dla jednego z Hiszpanów za faul w środku pola.

48
    Sporo zmian w obu zespołach. Niestety nie znamy personaliów.

51
    Skład gości na drugą połowę: T.Lechuga – Edu Díaz, Quesada, Satrústegui, Ezequiel – Bruno, Miki, Viyuela, Javi Fernández, Guiller Méndez – Jordi Martí.

61
    Przed nami jeszcze dwa kwadranse. Niewiele dzieje się na murawie.

66
    Świetny kontratak gości! Centra z prawej strony i niewiele zabrakło, by Marti skierował piłkę do siatki. Zabrało centymetrów.

71
    Kapitalna akcja Hiszpanów. Wydawałoby się prosta gra. Kilka szybkich podań, piłka do boku, mocna centra w pole karne i ponowie minimalnie pomylił się Marti.

81
    Dziesięć minut do końca. Wynik nie uległ zmianie mimo kilku szans z obu stron.

83
    Jeden z młodych lechistów przerwał faulem kontratak Hiszpanów i obejrzał żółtą kartkę.

Koniec meczu. (18:45:56)