Radwańska – Van Uytvanck 1:0; 0:0; 0-0 (Domyślne) | Piter – Pliskova 2:1 (koniec)

0

Poniedziałek 21.07.2014, 11:36 • Court 3 • Baku Cup (kort ziemny)

Za wspólnie spędzony czas dziękujemy państwu bardzo serdecznie i życzymy wszystkim dalszych sportowych emocji z lajfy.com! (12:18:19)

W statystykach spotkania wyraźnie lepsze wrażenie sprawia Radwańska. Mimo, że popełniła dwa podwójne błędy serwisowe (przy ani jednym rywalki), to wykorzystała aż trzy okazje na przełamanie swojej przeciwniczki (Alison nie miała żadnej takiej sytuacji). Skuteczność pierwszego serwisu u obu tenisistek wyniosła 70%, natomiast w punktach zdobytych po skutecznym pierwszym podaniu zdecydowanie przoduje nasza zawodniczka (78% przy jedynie 47% rywalki).

Mecz trwał jedynie 33 minuty i był typowym jednostronnym widowiskiem. Zapewne wpływ na to miała kontuzja rywalki Urszuli Radwańskiej. W pierwszym secie mieliśmy trzy przełamania zdobyte przez naszą rodaczkę i ostateczny wynik 6:1.

Z powodu kontuzji nie jest w stanie kontynuować gry Alison Van Uytvanck i z tego powodu zwyciężczynią tego pojedynku zostaje Urszula Radwańska!

6:1
    Świetna gra Urszuli Radwańskiej i nie będąca faworytką tego spotkania zawodniczka pokonuje rywalkę w pierwszym secie aż 6:1!

40-30
    I stało się! Jest piłka setowa dla Polki, a zarazem okazja na trzeci breakpoint!

30-30
    Ale bardzo dobra postawa naszej rodaczki, która chce jak najszybciej rozstrzygnąć losy tego seta!

15-30
    Zmierza do wygrania drugiego gema w tym secie rywalka Polki.

15-15
    Belgijka zepsuła pierwszy serwis, a przy drugim Krakowianka bez problemów zdobywa pierwszy swój punkt w tym gemie.

0-15
    Dobre rozpoczęcie młodszej z dzisiaj występujących zawodniczek.

5:1
    Z początkowymi trudnościami, ale ostatecznie skutecznie wypunktowała nasza krajanka rywalkę w tym gemie!