Sutjeska – Sheriff 0:3 (koniec) | Levadia – Sparta 1:1 (koniec) | Dudelange – Łudogorec 1:1 (koniec)
Karabach – Valetta 4:0 (koniec) | Maccabi T.A. – Santa 2:0 (koniec) | The New Saints. – Slovan 0:2 (koniec)
Korcza – BATE 1:1 (koniec) | HB Tórshavn – Partizan 1:3 (koniec) | Żalgiris – Dinamo Z. 0:2 (koniec)
Debreczyn – Cliftonville 2:0 (koniec) | Celtic – KR Reykjavík 4:0 (koniec)
Maccabi Tel Awiw
2:0 (0:0)
FC Santa Coloma
Wtorek 22.07.2014, 19:30 • Bloomfield Stadium, Tel Awiw • Liga Mistrzów UEFA - Kwalifikacje

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:30.

W pierwszym meczu tych drużyn w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów zespół Maccabi Tel Awiw pokonał na wyjeździe FC Santa Coloma 1:0 po bramce Prica.

Oba te zespoły spotkały się również w kwalifikacji do Champions League w 2007 roku. Wtedy to pierwszy mecz wygrała u siebie niespodziewanie drużyna z Andory 1:0. Jednak w rewanżu izraelska ekipa nie pozostawiła cienia wątpliwości kto jest lepszy i zwyciężyła aż 4:0.

Warto wspomnieć o tym, że w I rundzie kwalifikacyjnej do tych elitarnych rozgrywek FC Santa Coloma pokonała drużyne Banants. W pierwszym spotkaniu andorska ekipa wygrała 1:0 na własnym boisku, natomiast na wyjeździe ulegli 3:2. Jednak zdobyli więcej bramek w meczu wyjazdowym i dlatego pomimo wyniku 3:3 to oni awansowali.

Maccabi Tel Awiw w ubiegłym sezonie ligowym zakończyli rywalizację na pierwszej pozycji. Mieli oni na koniec rozgrywek aż 16 punktów przewagi nad drugim Hapoelem Beer Sheva.

Środowi rywale Izraelczyków wygrali ligę w swoim państwie i sięgnęli już po to trofeum po raz siódmy w historii klubu. Jest to najbardziej utytułowany zespół w Andorze.

Na to spotkanie zapraszamy państwa bardzo serdecznie już w najbliższy wtorek o godzinie 19:30!

1

1
    Gospodarze dzisiaj w żółtych trykotach. To oni właśnie rozpoczęli grę od środka boiska. Ich rywale cali na biało w dzisiejszym spotkaniu.

2
    Ładnie i kombinacyjnie prawym skrzydłem zaatakowali gospodarze, jednak przed polem karnym przeciwnika źle zagrywa Zahavi.

2
    Pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu. Wznawia grę z narożnika miejscowa drużyna.

Po bardzo dobrze wykonanym kornerze do strzału doszedł Ben Haim, ale spokojnie piłkę wyłapał Casals.

3
    Najpierw z lewej strony poszło bardzo mocne dośrodkowanie w pole karne gości, ale nikt na piątym metrze go nie przeciął, natomiast gdy partner Albermana doszedł do futbolówki na prawym skrzydle, również zagrał niecelnie w szesnastkę.

4
    Po niedokładnym rozegraniu piłki przed polem karnym FC Santa Coloma, od bramki ostatecznie wznowi golkiper gości.

5
    Na lewym skrzydle goście próbowali zawiązać składną akcję, jednak Juvenal nie był w stanie minąć obrońcy rywala.

6
    Kolejny raz bez większego trudu miejscowy zespół wbiega w szesnastkę rywala z piłką, ale i tym razem już w polu karnym nie byli w stanie oddać strzału na bramkę Casalsa.

7
    Na spalonym jeden z zawodników Maccabi i w okolicach czterdziestego metra od własnej bramki grę wznawia golkiper gości.

8
    Ben Haim próbował minąć rywala prostym zwodem, jednak ostatecznie został przez niego sfaulowany i rzut wolny dla gospodarzy.

8
    Przed dobrą szansą gospodarze! Mikha otrzymał piłkę w polu karnym przyjezdnego zespołu i bez zastanowienia huknął z prawej nogi! Futbolówka minimalnie minęła dalszy słupek bramki gości! Dosłownie po chwili słupek ratuje bramkarza gości po strzale Prica!

9
    Bardzo niecelny strzał z dystansu Juana Carlosa Toscano. Od bramki wznowi grę Juan Pablo.

10
    Kolejny raz długo i skutecznie piłkę na połowie rywala rozgrywają pomocnicy i napastnicy miejscowego zespołu. Dopiero po dobrej minucie udało się zespołowi Santa Coloma odzyskać piłkę.

11
    Za niebezpieczne zagranie arbiter podyktował rzut wolny pośredni na połowie gości dla miejscowego zespołu.

12
    Wydaje się, że arbiter teraz słusznie nie podyktował rzutu karnego dla Maccabi. Po kontakcie delikatnym z rywalem upadł jeden z zawodników izraelskiego zespołu, ale sędzia nakazał grać dalej.

13
    Bardzo słabej jakości strzał z dystansu Juanfera, jednak piłka po drodze otarła się o defensora rywali i będziemy mieli korner dla gości.

13
    Andreu Ramos doszedł do pozycji strzeleckiej w polu karnym gospodarzy, ale uderzył zbyt lekko by zaskoczyć Juana Pablo.

14
    Einbinder minął na zamach jednego z rywali tuż przed ich polem karnym, jednak jego uderzenie przeleciało bardzo daleko od bramki gości.

15
    Piłka jak po sznurku krąży między kolejnymi zawodnikami w żółtych strojach! Po tej koronkowej akcji do świetnej sytuacji doszedł Prica, ale jego strzał z dziesiątego metra fantastycznie wybronił Casals!

16
    W kole środkowym boiska faulowany jeden z zawodników niżej notowanego zespołu. Będziemy mieli dla FC Santa Coloma stały fragment gry.

17
    Udało się sprytnie rozegrać piłkę z tego rzutu wolnego, jednak pogubił się jeden z graczy gości w polu karnym miejscowego zespołu i od bramki rozpocznie Juan Pablo.

18
    Ben Haim wspaniale ograł defensora gości w jego polu karnym i huknął bez zastanowienia w krótszy róg, ale kolejny raz golkiper FC Santa Coloma wykazał się wspaniałą robinsonadą!

19
    Christian Martinez rozpoczyna grę od rzutu wolnego na własnej połowie boiska po przewinieniu Tibi'ego.

20
    Prica wspaniale obrócił się z piłką mając rywala na plecach, ale niepotrzebnie arbiter odgwizdał teraz przewinienie gracza gości. Trzeba było zastosować korzyść!

22
    Bardzo słabej jakości dośrodkowanie z prawego skrzydła gracza gości. Jeśli myślą zawodnicy przyjezdnych o powalczeniu o awans do kolejnej rundy muszą lepiej wykorzystywać swoje okazje.

23
    Od wrzutu z autu na połowie rywala wznawiają gracze FC Santa Coloma. Ale zamiast iść z akcją do przodu zdecydowali się wycofać futbolówkę do własnego bramkarza.

24
    Znowu mamy okazję podziwiać składną grę miejscowego zespołu. Goście nie stosują na nich żadnego pressingu.

25
    Po kolejnej szybkiej wymianie piłki z prawego skrzydła dośrodkowywał Mikha, ale w ostatniej chwili jeden z defensorów gości zdjął piłkę z nogi Pricy i ostatecznie złapał ją bramkarz przyjezdnych.

26
    Służby medyczne wbiegły na murawę i opatrują jednego z defensorów gości. Na moment ten gracz będzie musiał opuścić murawę i dopiero na znak sędziego będzie mógł na nią powrócić.

27
    Fatalne dośrodkowanie prawego defensora zespołu gospodarzy. Po tym jak podłączył się do ofensywnej akcji swojego zespołu zagrał bardzo niecelną piłkę w pole karne rywali.

28
    Chyba po raz pierwszy w tym spotkaniu mieliśmy okazję podziwiać kombinacyjną grę gości. Po prawej stronie boiska bardzo dobrze w trójkę wymieniali piłkę, jednak ostatecznie nie udało im się wywalczyć nawet rzutu rożnego.

29
    Kolejny raz Ben Haim zaprezentował niewiarygodną szybkość na lewym skrzydle, ale zupełnie nie udało mu się dośrodkowanie w pole karne rywali.

30
    Po bardzo długim czasie przebywania na połowie gości, w końcu Alberman zagrał niedokładnie do partnera z zespołu i przejęli futbolówkę przyjezdni.

31
    Bardzo szybko rozegrany rzut wolny przez zawodników Richarda Imbernóna, ale osamotniony Parra nie był w stanie dojść do piłki przed polem karnym rywala.

32
    Po kolejnym dobrym zwodzie Ben Haima i faulu na nim Martineza będziemy mieli rzut wolny z okolic trzydziestego piątego metra od bramki Casalsa.

34
    Mocne dośrodkowanie w stronę Pricy, ten nie doszedł do piłki, ale sugeruje sędziemu, że był nieczysto atakowany przez rywala. Dobrze jednak postąpił arbiter i kazał grać dalej. Była to bardzo skuteczna gra ciałem Andreu Ramosa.

35
    Zahavi otrzymał futbolówkę na dwudziestym piątym metrze i uderzył technicznie w stronę bramki Casalsa. Piłka jednak znacznie minęła okienko bramki golkipera gości.

36
    Piłkarze mistrza Andory przejęli piłkę we własnym polu karnym dosłownie w ostatniej chwili. Już Prica i Ben Haim szykowali się do strzału z jedenastego metra.

37
    Uspokoili grę w środkowej strefie boiska gracze z Izraela. Z pewnością jednak nie satysfakcjonuje ich obecny wynik. Wystarczy jedna akcja graczy z Andory i będziemy mieli wynik dający ostatecznie dogrywkę.

38
    Goście starali się wyjść z kontrą lewą stroną boiska, ale Pujol zagrał zbyt mocno i piłka wychodzi na aut.

39
    Po bardzo szybkiej i dobrej akcji Ben Haima, do strzału głową doszedł Mikha, ale futbolówka minęła bramkę gości o dobre kilka metrów.

40
    Tym razem z prawej strony w pole karne przyjezdnych wpadł Prica, ale bardzo dobrze z bramki wyszedł Casals i zażegnał niebezpieczeństwo.

41
    Świetnie zapowiadała się ta akcja gospodarzy, ale w najważniejszym momencie zabrakło finalnego podania w pole karne FC Santa Coloma i od bramki rozpocznie golkiper gości.

42
    Bardzo dobrze kapitan gości (Pujol) przechwycił piłkę zagraną sprytnie przez rywala przed jego pole karne i rozpoczął kontrę swojego zespołu.

43
    Pierwszy raz w tym meczu wysokim pressingiem gospodarzy zaatakowali rywale i poskutkowało to wywalczeniem wrzutu z autu na wysokości pola karnego miejscowego zespołu.

44
    Fatalnie rozegrana akcja przez Maccabi Tel Awiw i piłka ucieka Yeini'emu na aut.

45
    Rozpoczęła się właśnie ostatnia z podstawowych minut gry pierwszej połowy. Faulowany gracz FC Santa Coloma i od rzutu wolnego sprzed własnego pola karnego rozpoczną goście.

45
    Zahavi wypracował sobie pozycję strzelecką na dwudziestym piątym metrze, strzelił płasko po ziemi na bramkę rywala, ale pomylił się o dobry metr.

45+1
    Sędzia techniczny wskazuje, że będziemy grali jeszcze jedną minutę w pierwszej połowie.

45+2

Trzeba przyznać, że wynik 0:0 do przerwy z pewnością jest wielką niespodzianką. Każdy mógł w tym spotkaniu spodziewać się festiwalu strzeleckiego w wykonaniu faworyzowanych gospodarzy. W pierwszej odsłonie tego meczu gracze z Tel Awiw uderzali na bramkę rywala 10 razy (cztery celne), natomiast ich rywale strzelali trzykrotnie (raz celnie).

Na drugą połowę tego meczu zapraszamy państwa bardzo serdecznie już za niecałe piętnaście minut!

46

46
    Obaj trenerzy nie zdecydowali się na przeprowadzanie korekt w składach na drugą połowę tej rywalizacji.

47
    Bez pośpiechu krąży futbolówka w okolicy środka boiska między kolejnymi Izraelczykami. Tracą ją jednak, ale goście z Andory nie potrafili wykorzystać swojej szansy.

48
    W hokejowy zamek teraz zamienili obręb pola karnego przyjezdnych gracze z Tel Awiwu. Nie potrafią zawodnicy FC Santa Coloma przejąć piłki.

49
    Trener gości decyduje się na pierwszą korektę w składzie. W miejsce J. Martineza na murawie melduje się Blanco.

50
    Jak to możliwe, że piłka teraz po potężnym strzale Pricy z dziesiątego metra nie wpadła do bramki rywali wie chyba tylko on sam! Wspaniała okazja dla gospodarzy!

51
    Nie klei się zupełnie gra gości. Po kilku podaniach bardzo często tracą już futbolówkę. Nie inaczej było w tej akcji.

52
    Bardzo szybko mamy kolejną zmianę w ekipie gości. Za mało widocznego Juanfera pojawia się Robert Ramos.

53
    Mamy pierwszą żółtą kartkę w tym meczu. Za ostry atak na nogi Pujola ukarany żółtym kartonikiem został Einbinder.

55
    Bardzo mało brakowało a przed dobrą szansą stanąłby Juan Carlos Toscano. Jednak słusznie arbiter boczny zasygnalizował jego spalonego i akcja została przerwana.

56
    Będziemy mieli korner dla miejscowego zespołu po dobrej akcji na lewym skrzydle Ben Haima.

57
    Wspaniale teraz na skraju własnego pola karnego interweniował Casals! Posłana od obrony gospodarzy daleka piłka zmierzała do rozpędzonego Ben Haima, ale golkiper gości dobrze interweniował.

58
    Przy próbie wyjścia z kontrą faulowany Robert Ramos i od rzutu wolnego grę wznowią zawodnicy FC Santa Coloma.

58
    Tym razem ostro Einbinder zaatakował Pujola. Gracz ten musi uważać, gdyż jest już zapisany wcześniej w notesie sędziego.

59
    Wspaniała okazja dla gospodarzy! Mikha otrzymał świetne podanie na wolne pole, wbiegł w pole karne gości i uderzył lekko w dalszy róg bramki rywali! Piłka minęła jednak o kilkanaście centymetrów słupek bramki Casalsa!

60
    Wysoki pressing Maccabi poskutkował i po kilku sekundach już odebrali futbolówkę swoim dzisiejszym rywalom.

62
    Będziemy mieli rzut karny dla gospodarzy! Za faul w polu karnym żółtą kartkę otrzymuje Mercadé.

62
    Gol dla Maccabi!
    Pewnym wykonawcą rzutu karnego okazał się ERAN ZAHAVI!!!

62
    Jednak sama decyzja o podyktowaniu jedenastki mocno kontrowersyjna! Wydaje się, że nie było kontaktu między graczem gospodarzy, a Mercade!

63
    W tym momencie zespołowi z Andory potrzeba aż dwóch bramek, aby awansować do kolejnej fazy eliminacyjnej.

64
    Dużo chaosu i strat w chwili obecnej na boisku. Gospodarze cofnęli się do obrony i liczą na kontry, natomiast przyjezdni nie mają zupełnie pomysłu na zaatakowanie rywala.

65
    Pierwsza zmiana w zespole gospodarzy. W miejsce aktywnego dzisiaj Pricy pojawia się Badash.

67
    Juan Pablo teraz musiał wybijać szybko piłkę na trzydziestym piątym metrze od własnej bramki, gdyż był już atakowany przez nadbiegającego rywala. Po jego długim zagraniu Badash na spalonym.

68
    Kolejny w przeciągu minuty spalony tego samego gracza. Kolejny raz Badash nie przypilnował linii z ostatnim obrońcom.

68
    Mamy już drugą korektę w składzie miejscowego zespołu. Tym razem w miejsce ukaranego żółtym kartonikiem Einbindera pojawia się Radi.

69
    Ben Haim fauluje swojego rywala w ofensywnej akcji. Od rzutu wolnego w pobliżu własnego pola karnego rozpoczną gracze z Andory.

70
    Kolejna dobra akcja najaktywniejszego dzisiaj z graczy Maccabi – Ben Haima. Przebiegł on z futbolówką około trzydzieści metrów, ale na samym końcu niecelnie dograł do partnera znajdującego się w okolicach pola karnego rywali.

71
    Warto wskazać, że posiadanie piłki nie jest aż tak bardzo znaczące w drużynie miejscowych. Na chwilę obecną kształtuje się ono 55%-45%.

71
    Zahavi kolejny raz próbował swoich sił, tym razem uderzając głową. Ostatecznie po tym strzale piłka mija bramkę Casalsa o dobry metr.

73
    Bardzo dziwne zagranie Blanco, który starał się zaskoczyć Juana Pablo strzałem z połowy boiska. Bez problemów wyłapuje to uderzenie golkiper gospodarzy.

73
    Wspaniały strzał Zahavi'ego z okolic dwudziestego metra, ale piłka przelatuje minimalnie obok okienka bramki Casalsa!

74
    Za moment rozpocznie się ostatnie piętnaście minut tego pojedynku. Nic nie wskazuje aby gracze z Andory byli w stanie ugrać coś jeszcze w tym spotkaniu.

75
    Szybka akcja miejscowych zawodników. Przy linii bocznej i próbie minięcia rywala faulowany był Ben Haim.

76
    Nieładne zachowania ze strony graczy obu zespołów. Zaczęły się przepychanki i niepotrzebne zagrania. Sędzia stara się uspokoić sytuację.

77
    Nadal trwa uspokajanie zawodników. Czekamy teraz na decyzję czy arbiter pokaże kartki dla graczy za ich złe zachowania.

77
    Badash za czynny udział w całym zamieszaniu i najgorsze przewinienie został wyrzucony z boiska.

78
    Andreu Ramos nie był taki aktywny w całych zamieszkach, więc otrzymał jedynie żółty kartonik.

78
    Za również nieczyste zagranie ukarany żółtym kartonikiem został Ben Haim.

79
    Za faul na rywalu przy linii bocznej boiska żółtą kartką ukarany Blanco.

80
    Ostatnia zmiana w zespole Maccabi w tym meczu. W miejsce Mikha pojawia się Lugassi.

81
    Za kolejny faul Mercadé otrzymuje drugi żółty kartonik w tym spotkaniu.

82
    Ostatnia zmiana w tym meczu. Za Juana Carlosa Toscano na boisku pojawił się Txema Garcia.

84
    W dalszym ciągu gracze gospodarzy wymieniają podania w środkowej strefie boiska. Spokojnie już wyczekują ostatniego gwizdka sędziego nie tracąc sił.

86
    Kolejny raz mieli gracze Maccabi Tel Awiw okazję do szybkiego kontrataku, ale woleli utrzymać piłkę w posiadaniu na własnej połowie boiska.

87
    Była możliwość dla Blanco wyjścia na czystą pozycję, ale fantastycznie w ostatnim momencie uprzedził go Ben Harush.

88
    Piłka w posiadaniu graczy gości. Akcja została bardzo dobrze przeniesiona z lewej strony na prawą, ale po dośrodkowaniu Parry w pole karne rywali nie było tam żadnego z jego partnerów.

89
    Zahavi wyszedł sam na sam z bramkarzem rywali, ale wspaniale jego uderzenie wybronił Casals! Sędzia liniowy się nie popisał i wskazał wznowienie od bramki, gdy ewidentnie należał się gospodarzom rzut rożny!

90
    Rozpoczęła się właśnie ostatnia minuta regulaminowego czasu gry.

90
    Po wzorowym kontrataku wyprowadzonym przez gospodarzy, Radi zagrał na czystą pozycję do TALA BEN HAIMA, który minął golkipera rywali i wpakował futbolówkę do bramki!!!

90+2
    Na koniec mamy popisowe i efektowne zagrania miejscowych zawodników. Tym razem z trzydziestego metra uderzenia próbował Radi, ale piłka przeleciała dwa metry nad bramką przeciwników.

90+3
    Na sam koniec będziemy mieli jeszcze okazję dla przyjezdnych. Po faulu gracza gospodarzy na dwudziestym piątym metrze od własnej bramki, goście będą mieli rzut wolny bezpośredni.

90+4
    Źle przez Juvenala został wykonany ten rzut wolny i piłka przeleciała o metr nad bramką Juana Pablo.

Mecz kończy się zasłużonym zwycięstwem gospodarzy 2:0 po bramkach Zahavi'ego oraz Tala Ben Haima. W ogólnym rozrachunku dwumeczu wynik wynosi 3:0 dla Maccabi Tel Awiw i to Izraelczycy awansują do kolejnej fazy kwalifikacji do Ligi Mistrzów!

Za wspólnie spędzony czas dziękujemy bardzo serdecznie i zapraszamy na kolejne relacje w lajfy.com! (21:22:59)