Izrael U-19 – Węgry U-19 1:2 (koniec) | Austria U-19 – Portugalia U17 1:2 (koniec) | Serbia U-19 – Bułgaria U-19 1:0 (koniec)
Niemcy U-19 – Ukraina U-19 2:0 (koniec)
Austria U-19
1:2 (0:1)
Portugalia U17
Piątek 25.07.2014, 18:00 • Pancho Stadium, Felcsut (Węgry) • Mistrzostwa Europy U19

Portugalczycy wygrywają, choć w drugiej połowie spotkania Austriacy zaprezentowali się naprawdę przyzwoicie. Oba zespoły awansują do półfinałów – Portugalia z pierwszego, a Austria z drugiego miejsca! (19:49:29)

90+3

90+3
    Portugalczycy niemal stoją we własnej bramce, nie wróżę Austriakom powodzenia w dążeniu do wyrównania...

90+1
    Austriacy starają się przebić przez skomasowaną defensywę rywala.

90
    Arbiter dolicza przynajmniej 180 sekund do drugiej połowy spotkania.

89
    Mauro Riquicho zmienia Guzzo w zespole Portugalii.

88
    Laimer ukarany żółtą kartką.

86
    Gol dla Portugalii!
    ROMARIO BALDE dwa dni temu przyleciał na Węgry w miejsce kontuzjowanego Nuno Santosa, a dziś strzela gole na Euro U-19! Druga asysta Ivo Rodriguesa i strzał w bliższy róg bramkarza napastnika Portugalii!

84
    Portugalia nastawiona już na defensywę, w końcu taki rezultat daje im pewne pierwsze miejsce w grupie A.

82
    W końcówkę spotkania lepiej weszli Austriacy, którzy bardzo długo potrafią wymieniać piłkę na połowie rywala.

81
    Grillitsch nieco zbyt głęboko dośrodkowywał w pole karne rywala, Andre Moreira bez większych problemów chwyta piłkę.

80
    Arbiter stosuje przywilej korzyści przy ataku Austriaków, ale rywale nie przebierają w środkach i gdy Grillitsch padł na murawę, gwizdek przerwał grę.

79
    Grillitsch uderza z rzutu wolnego z około 40 metrów, ale Andre Moreira nie dał się zaskoczyć tą niespodziewaną próbą!

78
    Romario Balde zmienia Andre Silvę w zespole Portugalii.

77
    Laimer i Podstawski w krótkiej pogadance z arbitrem, musiał nieco ostudzić głowy młodych piłkarzy sędzia.

76
    Od autu na wysokości środka boiska piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego...

75
    Korner dla Austriaków.

74
    Poczekajmy co przyniesie zmiana w ekipie Austrii, wcześniejsze dwie momentalnie dały bramkę wyrównującą...

73
    Horvath zmienia Grubecka w zespole Austrii. Więcej zmian w tej drużynie już nie zobaczymy.

Adam Kotleszka

Gole: 47. Grillitsch – 41. Podstawski, 86. Romario Balde

Kartki:   33. Joppich (A19), 40. Gugganig (A19), 88. Laimer (A19) – 7. João Palhinha (PO1)

Austria U-19: Casali – Gugganig (46. Puchegger), Lienhart, Joppich, Blutsch, Brandner (C), Laimer, Rasner, Grubeck (73. Horvath), Maderner (46. Bytyqi), Grillitsch
    Zmiany: Lucic, Rosenbichler, Puchegger, Lovric, Horvath, Michorl, Bytyqi

Portugalia U17: André Moreira – Rebocho, Jordan Machado, Rafa, Domingos Duarte, Podstawski (C) – Raphael Guzzo (89. Mauro Riquicho), Jorge Intima (62. Gelson Martins), João Palhinha, André Silva (78. Romario Balde), Ivo Rodrigues
    Zmiany: Tiago Sa, Joao Nunes, Mauro Riquicho, Francosco Ramos, Marcos Lopes, Gelson Martins, Romario Balde

Sędziowie: Główny: Steophan Klossner (Szwajcaria), Asystenci: Wayne McDonnell (Irlandia), Henrik Larsen (Dania)