Szachtior K. – Hajduk 4:2 (koniec) | FK Astana – AIK Solna 1:1 (koniec) | Neftchi – Czichura 0:0 (koniec)
IF Elfsborg – Hafnarfjörður 4:1 (koniec) | Astra – Slovan 3:0 (koniec) | Ruch – Esbjerg 0:0 (koniec)
Dynamo – Hapoel K. S. 1:1 (koniec) | Omonia – Met. Skopje 3:0 (koniec) | Brommapojkarna – Torino 0:3 (koniec)
PSV – Sankt Pölten 1:0 (koniec) | Karabükspor – Rosenborg 0:0 (koniec) | Mlada – Lyon 1:4 (koniec)
AS Trencin – Hull 0:0 (koniec) | Göteborg – Rio Ave 0:1 (koniec) | Dinamo M. – Cluj 1:0 (koniec)
Z. Ługańsk. – Molde 1:1 (koniec) | Young Boys – Ermis 1:0 (koniec) | Petrolul – Vik. Pilzno 1:1 (koniec)
Víkingur G. – Rijeka 1:5 (koniec) | Waregem – Szachtior S. 2:5 (koniec) | RNK Split – Czernomorec 2:0 (koniec)
Stjarnan – Lech P. 1:0 (koniec) | Mainz – Asteras 1:0 (koniec) | DVTK – FK Krasnodar 1:5 (koniec)
Club Brugge – Brøndby 3:0 (koniec) | FK Sarajevo – Atromitos 1:2 (koniec) | Sociedad – Aberdeen 2:0 (koniec)
St. Johnstone – Spartak T. 1:2 (koniec) | SV Grödig – Zimbru 1:2 (koniec)
FK Astana
1:1 (1:1)
AIK Solna
Czwartek 31.07.2014, 16:00 • Astana Arena, Astana • Liga Europy UEFA - Kwalifikacje

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Zespół FK Astana nieoczekiwanie w poprzedniej rundzie wyeliminował wyżej rozstawiony Hapoel Tel Aviv. W dwumeczu rezultat wyniósł 3:1. Szwedzki zespół uporał się po ciężkim boju z Linfield 2:1. Pierwszy pojedynek przegrali 1:0, natomiast w rewanżu udało im się odrobić straty i wygrać 2:0.

Szkoleniowcem gospodarzy czwartkowej rywalizacji jest Stanimir Stoilov, który pracuje w tym klubie od obecnego sezonu. Ten czterdziestosiedmio letni trener wcześniej był coachem przeważnie w bułgarskich zespołach.

Andreas Alm jest trenerem AIK Solna od 2010 roku, natomiast wcześniej był szkoleniowcem w Eskilstuna City. Jest to czterdziestojedno letni coach, który uważany jest za jednego z najbardziej perspektywicznych szkoleniowców w swoim kraju.

Niewątpliwie najbardziej znanym zawodnikiem w zespole gości jest Henok Goitom, który obecnie ma na karku 29 lat. W przeszłości ten piłkarz z sukcesami występował w hiszpańskiej elicie, w zespołach Murcia, Valladolid oraz Almeria.

Jednym z bardziej zanych graczy w ekipie gospodarzy jest Renan Bressan, który ma dwadzieścia pięć lat. Na swoim koncie ma on siedemnaście występów w reprezentacji Białorusi (trzy bramki). Ten ofensywny pomocnik w przeszłości grając w BATE Borysow (2010-2012) rozgrywając osiemdziesiąt spotkań zdobył aż 39 bramek.

Na to spotkanie zapraszamy państwa bardzo serdecznie już w najbliższy czwartek o godzinie 16:00!

1

1
    Goście rozpoczęli grę od środka boiska. Występują oni dzisiaj w czarnych strojach. Gospodarze natomiast ubrani są na biało.

2
    Dobra akcja Goitoma na lewym skrzydle i zawodnik ten ostatecznie wywalczył aut dla swojego zespołu.

2
    Była dobra okazja dla gości, ale mocne uderzenie Karikariego z jedenastego metra broni świetnie Erić!

4
    Po nieudanej akcji przyjezdnych grę od własnej bramki rozpocznie golkiper miejscowego zespołu.

4
    Starają się szybko rozgrywać z pierwszej piłki goście, ale jak do tej pory skutecznie bronią się miejscowi.

5
    Pewnie długo zagraną piłkę we własne pole karne wyłapał Carlgren i od razu rozpoczął akcję swojego zespołu.

6
    Pierwsza ofensywna akcja graczy FK Astana, ale klepka przed polem karnym Essame z partnerem okazała się zbyt mocna i nie przyniosła żadnego efektu.

6
    Nie ryzykował łapania futbolówki Erić na skraju własnego pola karnego i głową wybija ją na aut.

7
    Teraz piłka krąży pomiędzy defensorami zespołu z Astany. Jednak po chwili tracą oni ją w niebezpiecznej strefie.

8
    Dalekie podanie do przodu posyła Akhmetov, ale bardzo pewnie defensor gości ekspediuje piłkę poza pole gry.

9
    Nusserbayev zdecydował się na strzał z okolic trzydziestego piątego metra i piłka mija bramkę rywala o kilka metrów. Bardzo słabe wykonanie tego strzału przez zawodnika.

9
    Gol dla AIK Solna!
    Wspaniała akcja indywidualna NADILA BAHOUI'EGO i z narożnika pola karnego strzela prosto w okienko bramki Ericia!!!
    Nabil BAHOUI - 0 : 1

11
    Bardzo słaby początek miejscowego zespołu. Nie potrafią jak do tej pory stworzyć sobie oni dobrej okazji do zdobycia bramki.

12
    Po bardzo prostej stracie na połowie rywala Essame powstrzymuje gracza gości przed wyjściem z kontrą i za to słusznie ogląda żółty kartonik.

13
    Fantastycznie z piłką po prawym skrzydle popędził Dzolchiyev i uderzył z dwudziestego metra, ale wspaniale strzał ten wybronił Carlgren!

14
    Po akcji na lewym skrzydle gości będziemy mieli rzut rożny dla AIK Solna.

15
    Bardzo słaby strzał z trzydziestego metra jednego z graczy przyjezdnych, który minął o cztery metry słupek bramki gospodarzy.

16
    Posiadanie piłki zdecydowanie korzystniej dla zespołu FK Astana, ale nie wynika z tego zbyt wiele na boisku (61%-39%).

17
    Po kolejnym złym rozegraniu, tym razem na prawym skrzydle, piłka opuszcza boisko za linią końcową i od bramki rozpocznie Erić.

18
    Słychać coraz żywszy doping na trybunach. Piłka w posiadaniu gości, którzy bez pospiechu rozgrywają futbolówkę na własnej połowie boiska.

19
    Nusserbayev uderzał z woleja z okolicy trzydziestego metra, ale strzał ten został skutecznie zablokowany przez defensora gości.

20
    Mieliśmy teraz ciekawą sytuację w polu karnym FK Astana. Defensor wybił piłkę na korner, natomiast bramkarz na wślizgu zaatakował napastnika gości, jednak gwizdek sędziego milczy.

21
    Bardzo dobra centra gracza gospodarzy z prawego skrzydła, ale w ostatniej chwili obrońca AIK Solna wybija piłkę na korner.

22
    Bardzo wysoko zawieszoną piłkę wrzuconą w pole karne gości świetnie i pewnie wyłapał Carlgren.

23
    Henok Goitom świetnie się zastawiał przed rywalem i wywalczył na czterdziestym metrze od bramki rywala rzut wolny dla swojego zespołu.

24
    Będziemy mieli rzut rożny dla przyjezdnych. Do dośrodkowania przygotowuje się Jönsson Salétros.

26
    Mocny strzał z dwudziestego piątego metra jednego z graczy AIK Solna został pewnie chwycony przez Ericia.

26
    Gospodarze nie mają pomysłu jak przedrzeć się przez dobrze ustawiony blok defensywy gości. W tym momencie kolejny raz w prostej sytuacji tracą futbolówkę.

28
    Po raz pierwszy od dawna piłka krąży na połowie AIK Solna w szybkim tempie, rozgrywana przez miejscowych zawodników. Zobaczymy, czy w tej sytuacji doczekamy się strzału na bramkę przyjezdnych.

29
    Z bardzo dalekiej odległości jeden z graczy FK Astana zdecydował się na strzał i piłka poszybowała bardzo wysoko nad bramką Carlgrena.

31
    Skutecznie w defensywie zagrali teraz goście i bez problemów odebrali piłkę swoim rywalom.

32
    Od dłuższej chwili to FK Astana raz po raz stara się zagrozić bramce rywala. Tym razem po długim rozgrywaniu piłki i posłaniu dalekiego podania do przodu wyłapuje ją Carlgren.

33
    Swoich sił tym razem próbował Foxi, ale jego strzał został zablokowany i będziemy mieli rzut rożny.

34
    Fatalnie Foxi wykonał teraz ten stały fragment gry i od bramki grę wznowi golkiper przyjezdnego zespołu.

35
    Arbiter uznał, że Goitom faulował teraz w ofensywie. Gdyby lepiej zachował się napastnik gości, mógł wywalczyć sobie sytuację jeden na jeden z bramkarzem gospodarzy.

37
    Pavey ostro zaatakował swojego rywala, ale tym razem sędzia nie udziela temu zawodnikowi kary indywidualnej.

38
    Nie zmienił się procent posiadania piłki praktycznie od początku meczu. Cały czas wyraźną przewagę w tym elemencie mają gospodarze (61%-39%).

Bahoui faulowany przy linii bocznej boiska na połowie rywala i od rzutu wolnego wznowią grę goście.

40
    Po odzyskaniu piłki z szybką akcją starali się wyjść gospodarze, ale zbyt mocne okazało się zagranie na lewe skrzydło i piłka spokojnie została złapana przez bramkarza przyjezdnego zespołu.

41
    Tym razem Dmitrenko spróbował przerzucić ciężar gry na drugą stronę boiska, ale nie udało mu się zrobić tego dokładnie i od wrzutu z autu wznowią gracze AIK Solna.

42
    Gol dla FK Astana!
    Po wspaniałej centrze z lewego skrzydła Zhukova, idealnie głową bramkę zdobywa TANAT NUSSERBAYEV!!!
    Tanat NUSSERBAYEV - 1 : 1

43
    Z dokładnie tej samej pozycji, z której pierwszą bramkę zdobył Bahoui, tym razem minimalnie spudłował! To mogła być momentalna odpowiedź gości!

44
    Piłka w rękach golkipera gości. Wykopuje on jednak niedokładnie piłkę na połowę rywala i jest ona pod nogami Dmitrenko.

45
    Rozpoczęła się właśnie ostatnia regulaminowa minuta czasu gry pierwszej połowy tego spotkania. Za moment dowiemy się ile sędzia dorzuci do pierwszej odsłony.

45+1
    Jedną minutę dorzuca chorwacki arbiter. Za chwilę zagwiżdże po raz ostatni w tej połowie meczu.

45+1

Sędzia kończy pierwszą połowę tego meczu. Póki co na tablicy wyników widnieje rezultat 1:1 po bramkach Bahoui'ego oraz Nusserbayeva. Z pewnością po odpoczynku obu ekip czeka nas jeszcze dużo emocji w drugiej połowie tego spotkania!

46

46
    W przerwie trener gospodarzy zdecydował się na jedną zmianę. W miejsce Zhukova, który asystował przy bramce dla FK Astana, pojawił się Twumasi.

47
    Na początku mamy sporo strat ze stron obu ekip. Teraz Henok Goitom popisał się dobrym dośrodkowaniem, ale żaden z jego partnerów nie był w stanie oddać strzału na bramkę rywala.

48
    Świetnie Karikari ograł dwóch rywali na lewym skrzydle, ale potem jego dośrodkowanie bez problemów złapał Erić.

48
    Fatalna strata gracza gospodarzy na własnej połowie. Nie przyjął piłki podanej mu przez współpartnera i od autu wznowią goście.

49
    Erić wymienia podania z partnerami z zespołu na własnej połowie boiska. Po chwili udało się zagrać futbolówkę celnie do przodu i Twumasi rozgrywa w kole środkowym piłkę.

50
    Karikari popędził środkiem boiska w stronę pola karnego gospodarzy, ale przegrał pojedynek z defensorem rywali.

52
    Foxi popędził sam na sam z bramkarzem rywali, ale uderzył sprzed pola karnego centymetry obok słupka bramki Carlgrena!

53
    Od rzutu wolnego grę wznowią gospodarze po faulu tuż przy linii bocznej boiska jednego ze Szwedów.

54
    Jak to możliwe, że piłka nie wpadła do bramki gości!!! Foxi nie trafił w nią będąc na piątym metrze przed bramką Carlgrena!!!

55
    Bardzo rozkręcił nam się ten mecz w drugiej połowie spotkania. Oba zespoły w te dziesięć minut przeprowadziły naprawdę sporo dobrych akcji.

56
    Kolejna zmarnowana znakomita okazja dla miejscowego zespołu! Dośrodkowanie z pola bramkowego Foxi'ego i tam z przewrotki przestrzelił na siódmym metrze Twumasi!

58
    Nusserbayev otrzymał podanie od partnera i strzelił bramkę dla Astana! Jednak zawodnik był wcześniej na spalonym i ta bramka nie może zostać uznana! Dobra decyzja sędziego!

59
    Gra mocno się zaostrzyła. Żółtym kartonikiem za ostre wejście w nogi rywala ukarany Dzolchiyev.

60
    Za zatrzymanie wychodzącego z kontrą rywala Bahoui ukarany żółtą kartką.

63
    Po nieudanej akcji zespołu gospodarzy od własnej bramki grę wznowi Carlgren.

64
    Obaj szkoleniowcy nie decydują się na szybkie dokonywanie korekt w składach. Do tej pory mieliśmy zaledwie jedną zmianę w zespole miejscowym.

64
    Za zatrzymanie rywala na dwudziestym piątym metrze od własnej bramki żółtą kartką ukarany Salétros.

66
    Twumasi za pierwszym razem uderzył w mur, natomiast poprawka przeleciała bardzo wysoko nad poprzeczką bramki gości.

68
    Nie potrafią się odnaleźć przyjezdni w drugiej odsłonie tego pojedynku. O wiele więcej sytuacji strzeleckich wypracował sobie zespół FK Astana.

68
    Od rzutu rożnego po akcji prawym skrzydłem wznowi zespół AIK Solna.

69
    Świetna centra Salétrosa, ale nie trafił w piłkę głową na siódmym metrze jego partner z zespołu i w efekcie tego od bramki wznowi golkiper FK Astana.

70
    Moro fauluje Nusserbayeva i od rzutu wolnego na połowie rywala wznowi grę jeden z graczy gospodarzy.

71
    Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry z trudnej pozycji uderzał głową Nusserbayev, ale uczynił to zdecydowanie niecelnie.

72
    Oba zespoły widocznie potrzebują teraz momentu wytchnienia i nie kwapią się już do tak szybkich ataków, a bardziej starają się poszanować futbolówkę.

73
    Karikari pomknął na lewym skrzydle z piłką przy nodze i uderzył mocno po ziemi na bramkę Ericia, ale futbolówka o około metr przelatuje obok bramki.

74
    Niedługo rozpocznie się ostatni kwadrans tego pojedynku. W dalszym ciągu ciężko powiedzieć, czy jedna z ekip jest w stanie zdobyć tutaj jeszcze bramkę na wagę wygranej.

75
    Fatalne teraz zagranie Nusserbayeva. Miał piłkę w polu karnym rywala, ale kopnął ją bardzo niedokładnie, tak że jego centra przeleciała bardzo daleko od wszystkich partnerów z jego zespołu.

77
    Od autu na połowie rywala grę wznowi zespół FK Astana. Widać, że coraz intensywniej rozgrzewają się gracze rezerwowi obu zespołów.

78
    Dobrze zapowiadająca się akcja miejscowego zespołu została zatrzymana tuż przed polem karnym rywali przez defensorów AIK Solna.

79
    Od własnej bramki grę dalekim wykopem rozpoczyna Carlgren.

80
    Posiadanie piłki w dalszym ciągu zdecydowanie korzystniejsze dla FK Astana (62%-38%).

80
    Za faul w środkowej strefie boiska żółtą kartkę ogląda Dmitrenko.

81
    Milošević po chwili jest ukarany również za faul żółtym kartonikiem.

82
    Tym razem to Nusserbayev nie dał wyprowadzić szybkiej akcji graczom AIK Solna, ale uniknął kary indywidualnej.

82
    Mamy drugą zmianę w zespole gospodarzy. Za Dzolchiyeva na murawie pojawia się Muzhikov.

84
    Gospodarze rozgrywają spokojnie piłkę na własnej połowie. To zdecydowanie im bardziej powinno zależeć na tryumfie w tej rywalizacji.

85
    Za bardzo ostre wejście od tyłu w nogi rywalka żółtą kartkę ogląda Pavey.

86
    Po krótkim rozegraniu tego rzutu wolnego uderzał Akhmetov, lecz chybił on celu i nie trafił z trzydziestego metra w światło bramki rywali.

87
    Faul w ofensywie Nusserbayeva i od rzutu wolnego rozpocznie grę Carlgren na skraju własnego pola karnego.

88
    Trzech na trzech wyszli goście! Goitom dobrze zagrał do Bahoui, ale ten źle opanował piłkę w polu karnym rywala i piłka ląduje w rękach Ericia!

88
    Przy linii bocznej boiska Johansson fauluje swojego przeciwnika za co ogląda żółtą kartkę.

89
    Przed nami ostatnie fragmenty tej rywalizacji. W posiadaniu piłki gospodarze. Ale zagranie z prawego skrzydła w pole karne Carlgrena bardzo niedokładne.

90
    Za moment dowiemy się ile arbiter doliczy do regulaminowego czasu drugiej połowy tego meczu.

90+1
    Sędzia dolicza jedynie dwie minuty. W takim razie do ataków bardzo zdecydowanych przystępuje miejscowy zespół.

90+1
    Odzyskana futbolówka przez graczy przyjezdnego zespołu i chyba już nic nie jest w stanie odebrać im tego korzystnego wyniku uzyskanego na wyjeździe.

90+2
    Gospodarze będą mieli jeszcze wrzut z autu na wysokości pola karnego gości.

90+2
    Rzut rożny dla zespołu FK Astana!

90+2

Sędzia kończy to spotkanie i mamy wynik 1:1 po bramkach Bahoui'ego oraz Nusserbayeva. Trzeba przyznać, że mecz podzielony był na dwie części zupełnie odmienne. W pierwszej przeważali goście, natomiast w drugiej zdecydowanie lepszym zespołem byli gracze FK Astana.

Za wspólnie spędzony czas dziękujemy państwu bardzo serdecznie i zapraszamy na dalsze sportowe emocje z lajfy.com! (17:51:05)