Szachtior K. – Hajduk 4:2 (koniec) | FK Astana – AIK Solna 1:1 (koniec) | Neftchi – Czichura 0:0 (koniec)
IF Elfsborg – Hafnarfjörður 4:1 (koniec) | Astra – Slovan 3:0 (koniec) | Ruch – Esbjerg 0:0 (koniec)
Dynamo – Hapoel K. S. 1:1 (koniec) | Omonia – Met. Skopje 3:0 (koniec) | Brommapojkarna – Torino 0:3 (koniec)
PSV – Sankt Pölten 1:0 (koniec) | Karabükspor – Rosenborg 0:0 (koniec) | Mlada – Lyon 1:4 (koniec)
AS Trencin – Hull 0:0 (koniec) | Göteborg – Rio Ave 0:1 (koniec) | Dinamo M. – Cluj 1:0 (koniec)
Z. Ługańsk. – Molde 1:1 (koniec) | Young Boys – Ermis 1:0 (koniec) | Petrolul – Vik. Pilzno 1:1 (koniec)
Víkingur G. – Rijeka 1:5 (koniec) | Waregem – Szachtior S. 2:5 (koniec) | RNK Split – Czernomorec 2:0 (koniec)
Stjarnan – Lech P. 1:0 (koniec) | Mainz – Asteras 1:0 (koniec) | DVTK – FK Krasnodar 1:5 (koniec)
Club Brugge – Brøndby 3:0 (koniec) | FK Sarajevo – Atromitos 1:2 (koniec) | Sociedad – Aberdeen 2:0 (koniec)
St. Johnstone – Spartak T. 1:2 (koniec) | SV Grödig – Zimbru 1:2 (koniec)
FSV Mainz 05
1:0 (1:0)
Asteras Tripolis
Czwartek 31.07.2014, 20:30 • Coface Arena, Mainz • Liga Europy UEFA - Kwalifikacje

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

W III rundzie kwalifikacyjnej Ligi Europy FSV Mainz na Coaface Arena podejmie Asteras Tripolis.

Dla zespołu gospodarzy jest to pierwsze spotkanie w ramach tych rozgrywek, z kolei goście z Grecji w poprzedniej rundzie uporali się z fińskim – Rovaniemen Palloseura.

Przyjezdni pierwsze spotkanie w ubiegłej rundzie na Skandynawii zremisowali 1:1, rewanż na własnym obiekcie wydawał się być formalnością i oczywiście tak było. Podopieczni Sakisa Tsiolisa pokonali rywali 4:2!

Drużyna gospodarzy jest bardzo dobrze znana wszystkim z dobrych występów w niemieckiej Bundeslidze. W ubiegłym sezonie w tabeli zajęli 7. lokatę, jednak przez to, że w finale Pucharu Niemiec spotkały się dwa zespoły, które mają premiowane miejsce w elitarnej Lidze Mistrzów podopieczni Kasper Hjulmand wystąpią na arenie międzynarodowej.

Wydaje się, że faworytem tego pojedynku są gospodarze i to oni z łatwością powinni znaleźć się w kolejnej rundzie Ligi Europy. Jak będzie!? Zapraszamy na relację na żywo z tego spotkania na lajfy.com!

1. FSV Mainz 05: Karius – Noveski, Jara, Park, Bell – Baumgartlinger, Moritz, Koo, Malli, Geis – Okazaki
    Rezerwowi: Kapino, Zimling, Polter, Duricic, Brosinski, Soto, Diaz

Asteras Tripolis: Theodoropoulos – Goian, Panteliadis, Lluy, Kourmpelis – Zisopoulos, Rolle, Munafo, Badibanga, Mazza – De Blasis
    Rezerwowi: Fernandez, Bakasetas, Sankare, Kitoko, Tsokanis, Bantis, Papachristos

Sędziowie: De Sousa – Miranda, Mesquita.

1

3
    Mainz od razu ruszyło do ataku! Mamy pierwszą próbę strzelecką z około 25. metra, jednak Mazza blokuje uderzenie.

5
    Przewinienie gości! A dokładnie Badibanga faulem powstrzymał Baumgartlingera.

8
    Malli faulowany w środku pola. Geis spróbował długiego dośrodkowania w "szesnastkę" gości, ale wiele z niego nie wyszło.

11
    Mainz lepiej rozpoczęło to spotkanie. Niemcy częściej utrzymują się przy piłce i przede wszystkim udaje im się to robić na połowie rywala.

13
    Widzimy, że Asteras dzisiaj swoich szans będzie raczej szukał tylko w kontratakach. Ewentualnie śmiało może liczyć na jakieś stałe fragmenty gry.

15
    Dobre prostopadłe podanie z głębi pola w kierunku Okazakiego. Ajj, Japończyk jednak na spalonym. A szkoda, bo miałby naprawdę dobrą okazję do zdobycia bramki.

17
    Malli faulowany przy linii bocznej. Ze stałego fragmentu gry dośrodkował Geis, ale to była wrzutka słabej jakości.

20
    Wreszcie goście zwędrowali pod bramkę gospodarzy! Udało się wywalczyć rzut wolny. Co z niego wyniknie? Jest szansa na dokładne dośrodkowanie.

22
    Mazza dograł w "szesnastkę" Mainz, jednak górą defensywna gospodarzy! Będzie jeszcze rzut rożny dla Asterasu.

24
    Rzut rożny dla gospodarzy! Geis dośrodkował piłkę, jednak wiele z tego nie wynikło.

27
    A w tym momencie mamy sporo przewinień w środku pola. Gra się nieco zaostrzyła, jeszcze kartki sędzia nie zdecydował się pokazać.

30
    Mainz dalej utrzymuje się przy piłce. Bez wątpienia to Niemcy kontrolują przebieg tego spotkania, ale do tej pory niezbyt mają pomysł na konkretnie zagrożenie bramce gości.

32
    Niespełna kwadrans do zakończenia pierwszej połowy! Dalej mamy w Niemczech bezbramkowy remis i nie zapowiada nam się na razie na bramki.

34
    Rzut rożny dla gości. Słabiutko rozegrany – dośrodkowanie Rolle słabej jakości.

37
    Szansa dla gości! Szybki kontratak i uderzenie Mazzy, ale tylko i wyłącznie obok słupka przeleciała piłka.

39
    De Blasis wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale sam dobrze wiedział, że nic z tego nie wyjdzie, bo w momencie podania był na pozycji spalonej.

41
    Dalej przy piłce gospodarze. Futbolówka krąży od nogi do nogi – jest jeden problem, nic z tego nie wynika. Defensywa Asterasu radzi sobie świetnie do tej pory.

43
    Rzut rożny dla Mainz. Dośrodkowanie w wydaniu Geisa, jednak zbyt krótkie. Futbolówka pewnie wybita przez defensorów gości.

45
    Symboliczna minuta doliczona do pierwszej połowy spotkania – jest szansa, aby coś jeszcze uległo zmianie?

45
    Gol dla Mainz!
    No i mamy bramkę dla gospodarzy! OKAZAKI świetnie zachował się w polu karnym gości i wpakował futbolówkę do siatki! Mainz na prowadzeniu.
    Shinji OKAZAKI - 1 : 0

45+1

Dobra końcówka gospodarzy! Mainz prowadziło grę, jednak na udokumentowanie tego kazało nam czekać aż do 45. minuty! Okazaki świetnie wykorzystał dobre podanie i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Zostańcie z nami, bo już za kwadrans druga odsłona tego pojedynku.

46

48
    Świetna szansa dla gości! Idealne dośrodkowanie prosto do De Blasisa, ale uderzenie napastnika Asterasu przeleciała minimalnie obok słupka.

50
    Malli spróbował swoich sił strzeleckich. Dobre uderzenie z około 20. metra, ale świetnie interweniuje bramkarz gości!

52
    Jak to nie wpadło?! Ponownie w roli głównej Malli, jednak tym razem piłka po jego strzale minęła dosłownie o milimetry bramkę przeciwnika.

54
    Kolejny raz Malli przy piłce i jeszcze jedno uderzenie tego gracza, jednak ponownie dobrą interwencją popisał się Theodoropoulos.

56
    Rzut rożny dla Mainz. Dośrodkowanie w wykonaniu Geisa, ale dobrze przed własną bramką zachowali się defensorzy Asterasu. Szybko oddalili zagrożenie.

58
    Jeszcze jedno uderzenie ze strony graczy gospodarzy! Tym razem spróbował Moritz, ale niecelnie.

60
    Trzeba przyznać, że przerwa świetnie zadziałała na graczy Mainz, którzy w tym momencie ciągle atakują i atakują! Druga bramka wisi w powietrzu.

62
    Rzut rożny dla Mainz. Ponownie dośrodkowuje Geis, jednak tym razem na długi słupek, a tam prosto na głowę Goiana.

63
    Zmiana wśród gospodarzy. Na boisku pojawił się Brosinski, a zastąpił Baumgartlingera.

65
    Kolejna zmiana, jednak tym razem wśród gości. Z murawy zszedł Rolle, a w jego miejsce wszedł Sankare.

68
    Mieliśmy mocny początek drugiej połowy, jednak teraz tempo meczu nieco nam siadło. Zawodnicy chyba muszą złapać nieco oddech – może jeszcze w końcówce zobaczymy jakieś fenomenalny zryw obu ekip? Warto mieć nadzieję.

70
    Wydaje się, że Mainz kontroluje sytuację w tym spotkaniu. Niemcy pewnie utrzymują się przy piłce i raczej nie dopuszczają rywala w okolice własnego pola karnego.

71
    Koo świetnie ograł Goiana na lewym skrzydle. Obrońca gości mógł tylko ratować się faulem – żółta kartka.

72
    Druga roszada w Mainz. Boisko opuścił Park Joo Ho, a w jego miejsce wszedł Junior Diaz.

73
    Tym razem zmiana wśród gości. Na boisku pojawił się Tsokanis, a zastąpił on Munfafo.

75
    Kwadrans do zakończenia spotkania, a wynik dalej bez zmian. Przez 75 minut mieliśmy okazję zobaczyć tylko jednego gola, którego zaprezentował nam Okazaki.

77
    Rzut rożny dla gości. Dobrym dośrodkowaniem popisał się Mazza, do uderzenia głową doszedł Goian, ale przeniósł piłkę ponad poprzeczką!

79
    Długie podanie prostopadłe dostał De Blasis, ale akcja wstrzymana przez sędziego. Spalony!

80
    Ostatnia zmiana w Mainz. Na boisko wszedł Zimling, a zastąpił Koo.

81
    Dzisiejszy mecz nie jest raczej starciem walki, a świadczy o tym tylko i wyłącznie jedna żółta kartka pokazana przez sędziego. Obie drużyny mają inny pomysł na dziś!

83
    Kolejna, ale już ostatnia zmiana. Tym razem wśród gości. Z boiska zszedł Badibanga, a w jego miejsce pojawił się Kitoko.

85
    Mainz jeszcze próbuje zaatakować! Jednobramkowa zaliczka przed rewanżem na stadionie przeciwnika to nie jest nic wielkiego. Na pewno dla Asterasu to jest całkiem, całkiem dobry rezultat.

87
    Dwa rzuty rożne z rzędu dla gospodarze, ale żaden z nich nie przyniósł oczekiwanej korzyści. Trzeba przyznać, że defensywa gości dzisiaj gra całkiem dobrze.

89
    Zbliżamy się do końca tego spotkania. Mainz na prowadzeniu, utrzymuje się przy piłce i jeszcze próbuje zaatakować, ale wiele z tego nie wynika.

90
    Rzut wolny dla gospodarzy! Do piłki podszedł Zimling, mocno uderzył, ale tylko w mur.

90+1
    Trzy minuty doliczone przez sędziego. Nie powinniśmy już tutaj oglądać bramek, chociaż kto wie? To jest piłka nożna, a w niej wszystko możliwe.

90+3
    Chaotyczne ataki ze strony gości! Mocna piłka zagrana gdzieś w kierunku pola karnego Mainz, jednak w taki sposób ciężko będzie zagrozić bramce gospodarzy.

90+3
    Noveski ukarany jeszcze żółtą kartką na zakończenie tego spotkania.

90+4
    Jeszcze przedłuża nam się to spotkanie...

90+5

To już koniec emocji na dziś. Mainz skromnie, bo skromnie, ale pokonało 1:0 Asteras Tripolis i wykonało malutki kroczek w stronę awansu. Na pewno gospodarzy dzisiejszego meczu czeka ciężko rewanż, bo dzisiaj zapewnili sobie tylko małą zaliczkę. Mainz było dzisiaj drużyną lepszą, ale miało problem z udowodnieniem swojej dominacji. Jedyną bramkę pod koniec pierwszej połowy zdobył Okazaki.

Dziękuję i zapraszam na pozostałe relacje w serwisie lajfy.com.

Relacjonował dla Państwa, Norbert Sinkiewicz. (22:23:10)