Gdańsk - Bydgoszcz | Yauheni Hutarovich (BLR) (koniec) |
Unia Tarnów - Unibax Toruń | 52:38 (koniec) | | | Wybrzeże Gdańsk - Stal Gorzów Wlkp. | 27:63 (koniec) |
Sparta Wrocław - Włókniarz Częstochowa | 45:32 (koniec) |
Marma Rzeszów - Polonia Bydgoszcz | 57:33 (koniec) | | | KMŻ Lublin - Orzeł Łódź | 34:56 (koniec) |
Lokomotiv Daugavpils - Start Gniezno | 53:37 (koniec) | | | GKM Grudziądz - ŻKS ROW Rybnik | 51:37 (koniec) |
WRC Finlandia | Jari-Matti Latvala (FIN) (koniec) |
wydarzenie zakończone
1. etap: Gdańsk - Bydgoszcz
Yauheni Hutarovich (BLR)
(Maikin, Mori)
Piotr Kaczmarek
2 MAIKIN Roman ( RVL )
3 MORI Manuele ( N62 )
11. Grzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice)
18. Paweł Poljański (Tinkoff-Saxo)
20. Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice)
23. Przemysław Niemiec (Lampre-Merida)
24. Rafał Majka (Tinkoff-Saxo)
26. Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice)
32. Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice)
35. Maciej Paterski (CCC Polsat Polkowice)
48. Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice)
49. Paweł Cieślik (Reprezentacja Polski)
57. Sylwester Szmyd (Movistar)
60. Bartosz Warchoł (Reprezentacja Polski)
62. Paweł Franczak (Reprezentacja Polski)
64. Branislau Samoilau (CCC Polsat Polkowice)
71. Kamil Zieliński (Reprezentacja Polski)
75. Konrad Dąbkowski (Reprezentacja Polski)
79. Przemysław Kasperkiewicz (Reprezentacja Polski)
80. Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice)
91. Paweł Bernas (Reprezentacja Polski)
140. Kamil Gradek (Reprezentacja Polski)
KLASYFIKACJA GENERALNA SKANDIA
1. HUTAROVICH Yauheni (ALM) – 05h 47' 40''
2. MAIKIN Roman (RVL) + 00' 16''
3. MORI Manuele (LAM) + 00' 18''
4. PATERSKI Maciej (CCC) + 00' 20''
5. BOIVIN Guillaume (CAN) + 00' 22''
6. HALLER Marco (KAT) + 00' 22''
7. MAES Nikolas (OPQ) + 00' 22''
8. VALLEE Boris (LTB) + 00' 22''
9. LANDER Sebastian (BMC) + 00' 22''
10. FORMOLO Davide (CAN) + 00' 22''
...
14. STĘPNIAK Grzegorz (CCC) + 00' 22''
21. POLJAŃSKI Pawel (TCS) + 00' 22''
23. MATYSIAK Bartłomiej (CCC) + 00' 22''
26. NIEMIEC Przemysław (LAM) + 00' 22''
27. MAJKA Rafał (TCS) + 00' 22''
29. RUTKIEWICZ Marek (CCC) + 00' 22''
35. MARCZYŃSKI Tomasz (CCC) + 00' 22''
50. REBELLIN Davide (CCC) + 00' 22''
51. CIEŚLIK Paweł (POL) + 00' 22''
59. SZMYD Sylwester (MOV) + 00' 22''
62. WARCHOŁ Bartosz (POL) + 00' 22''
64. FRANCZAK Paweł (POL) + 00' 22''
66. SAMOILAU Branislau (CCC) + 00' 22''
73. ZIELIŃSKI Kamil (POL) + 00' 22''
77. DĄBKOWSKI Konrad (POL) + 00' 22''
79. KASPERKIEWICZ Przemysław (POL) + 00' 22''
80. TACIAK Mateusz (CCC) + 00' 22''
93. BERNAS Paweł (POL) + 00' 48''
133. GRADEK Kamil (POL) + 07' 35''
KLASYFIKACJA NAJLEPSZY GÓRAL TAURON
1 PATERSKI Maciej 3 pkt
2 ENGOULVENT Jimmy 2 pkt
3 KRIZEK Matthias 1 pkt
KLASYFIKACJA NAJAKTYWNIEJSZY ZAWODNIK LOTTO
1 GRADEK Kamil 4 pkt
2 ENGOULVENT Jimmy 4 pkt
3 KRIZEK Matthias 2 pkt
4 PATERSKI Maciej 2 pkt
KLASYFIKACJA PUNKTOWA LANGTEAM
1 HUTAROVICH Yauheni ( ALM ) 20 pkt
2 MAIKIN Roman ( RVL ) 19 pkt
3 MORI Manuele ( N62 ) 18 pkt
4 BOIVIN Guillaume ( CAN ) 17 pkt
5 HALLER Marco ( KAT ) 16 pkt
6 MAES Nikolas ( OPQ ) 15 pkt
7 VALLEE Boris ( N67 ) 14 pkt
8 LANDER Sebastian ( BMC ) 13 pkt
9 FORMOLO Davide ( CAN ) 12 pkt
10 GASPAROTTO Enrico ( AST ) 11 pkt
11 STĘPNIAK Grzegorz ( CCC ) 10 pkt
12 BRAMBILLA Gianluca ( OPQ ) 9 pkt
13 MEIER Christian ( OGE ) 8 pkt
14 THEO Bos ( BEL ) 7 pkt
15 KRITSKIY Timofey ( RVL ) 6 pkt
16 NERZ Dominik ( BMC ) 5 pkt
17 AMADOR BAKKAZAKOVA Andrey ( MOV ) 4 pkt
18 POLJAŃSKI Pawel ( TCS ) 3 pkt
19 VUILLERMOZ Alexis ( ALM ) 2 pkt
20 MATYSIAK Bartłomiej ( CCC ) 1 pkt
KLASYFIKACJA NAJLEPSZA DRUŻYNA
1 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM
2 RUSVELO
3 CANNONDALE
4 LAMPRE – MERIDA
5 CCC POLSAT POLKOWICE
1 HUTAROVICH Yauheni ( ALM ) 05h 47' 50''
2 MAIKIN Roman ( RVL ) + 00' 00''
3 MORI Manuele ( N62 ) + 00' 00''
4 BOIVIN Guillaume ( CAN ) + 00' 00''
5 HALLER Marco ( KAT ) + 00' 00''
6 MAES Nikolas ( OPQ ) + 00' 00''
7 VALLEE Boris ( N67 ) + 00' 00''
8 LANDER Sebastian ( BMC ) + 00' 00''
9 FORMOLO Davide ( CAN ) + 00' 00''
10 GASPAROTTO Enrico ( AST ) + 00' 00''
11 STĘPNIAK Grzegorz ( CCC ) + 00' 00''
12 BRAMBILLA Gianluca ( OPQ ) + 00' 00''
13 MEIER Christian ( OGE ) + 00' 00''
14 THEO Bos ( BEL ) + 00' 00''
15 KRITSKIY Timofey ( RVL ) + 00' 00''
16 NERZ Dominik ( BMC ) + 00' 00''
17 AMADOR BAKKAZAKOVA Andrey ( MOV ) + 00' 00''
18 POLJAŃSKI Pawel ( TCS ) + 00' 00''
19 VUILLERMOZ Alexis ( ALM ) + 00' 00''
20 MATYSIAK Bartłomiej ( CCC ) + 00' 00''
21 CARUSO Giampaolo ( KAT ) + 00' 00''
22 TULIK Angelo ( EUC ) + 00' 00''
23 NIEMIEC Przemysław ( N62 ) + 00' 00''
24 MAJKA Rafał ( TCS ) + 00' 00''
25 ZAUGG Oliver ( TCS ) + 00' 00''
26 RUTKIEWICZ Marek ( CCC ) + 00' 00''
27 MARTENS Paul ( BEL ) + 00' 00''
28 WEENING Pieter ( OGE ) + 00' 00''
29 BARGUIL Warren ( GIA ) + 00' 00''
30 CUNEGO Damiano ( N62 ) + 00' 00''
31 DE WEERT Kevin ( OPQ ) + 00' 00''
32 MARCZYŃSKI Tomasz ( CCC ) + 00' 00''
33 SINKELDAM Ramon ( GIA ) + 00' 00''
34 OVECHKIN Artem ( RVL ) + 00' 00''
35 PATERSKI Maciej ( CCC ) + 00' 00''
36 VELITS Peter ( BMC ) + 00' 00''
37 IZAGUIRRE Jon ( MOV ) + 00' 00''
38 HENAO GOMEZ Sebastian ( SKY ) + 00' 00''
39 SARMIENTO Jose Cayetano ( CAN ) + 00' 00''
40 GESINK Robert ( BEL ) + 00' 00''
41 BOUET Maxime ( ALM ) + 00' 00''
42 MONFORT Maxime ( N67 ) + 00' 00''
43 CARUSO Damiano ( CAN ) + 00' 00''
44 VAN GENECHTEN Jonas ( N67 ) + 00' 00''
45 PREIDLER Georg ( GIA ) + 00' 00''
46 MARKUS Barry ( BEL ) + 00' 00''
47 MORABITO Steve ( BMC ) + 00' 00''
48 REBELLIN Davide ( CCC ) + 00' 00''
49 CIEŚLIK Paweł ( POL ) + 00' 00''
50 FIRSANOV Sergey ( RVL ) + 00' 00''
51 SAMUEL Sanchez ( BMC ) + 00' 00''
52 FERRARI Roberto ( N62 ) + 00' 00''
53 PIRES Bruno Manuel Silva ( TCS ) + 00' 00''
54 PETROV Evgeny ( TCS ) + 00' 00''
55 CAPECCHI Eros ( MOV ) + 00' 00''
56 BAGDONAS Gediminas ( ALM ) + 00' 00''
57 SZMYD Sylwester ( MOV ) + 00' 00''
58 BREEN Vegard ( N67 ) + 00' 00''
59 HESJEDAL Ryder ( GRS ) + 00' 00''
60 WARCHOŁ Bartosz ( POL ) + 00' 00''
PATERSKI Maciej (CCC)
PELETON + 12 sek