Ermis – Young Boys 0:2 (koniec) | Czernomorec – RNK Split 0:0 (koniec) | FK Krasnodar – DVTK 3:0 (koniec)
Molde – Z. Ługańsk. 1:2 (koniec) | Slovan – Astra 2:3 (koniec) | Esbjerg – Ruch 2:2 (koniec)
Hapoel K. S. – Dynamo 1:2 (koniec) | AIK Solna – FK Astana 0:3 (koniec) | Szachtior S. – Waregem 2:2 (koniec)
Sankt Pölten – PSV 2:3 (koniec) | Lech P. – Stjarnan 0:0 (koniec) | Czichura – Neftchi 2:3 (koniec)
Rosenborg – Karabükspor 1:1 (koniec) | Cluj – Dinamo M. 0:2 (koniec) | Hajduk – Szachtior K. 3:0 (koniec)
Spartak T. – St. Johnstone 1:1 (koniec) | Atromitos – FK Sarajevo 1:3 (po dogrywce) | Brøndby – Club Brugge 0:2 (koniec)
Vik. Pilzno – Petrolul 1:4 (koniec) | Asteras – Mainz 3:1 (koniec) | Torino – Brommapojkarna 4:0 (koniec)
Lyon – Mlada 2:1 (koniec) | Hull – AS Trencin 2:1 (koniec) | Hafnarfjörður – IF Elfsborg 2:1 (koniec)
Met. Skopje – Omonia 0:1 (koniec) | Aberdeen – Sociedad 2:3 (koniec) | Rio Ave – Göteborg 0:0 (koniec)
Zimbru – SV Grödig 0:1 (koniec) | Rijeka – Víkingur G. 4:0 (koniec)
SKN Sankt Pölten
2:3 (0:1)
PSV Eindhoven
Czwartek 07.08.2014, 19:00 • NV Arena, St. Pölten • Liga Europy UEFA - Kwalifikacje

Zasłużony awans Holendrów do kolejnej rundy, ale pełen szacunku jestem dla ekipy SKN Sankt Pölten. Drużyna z zaplecza ligi austriackiej postawiła całkiem solidną przeszkodę przed tak utytułowanym zespołem, jak PSV! Byliśmy świadkami świetnego widowiska, gry do ostatnich minut i mnóstwa bramek – czego chcieć więcej od futbolu! (21:01:08)

90+4

90+3
    Kolejna szansa dla Sankt Pölten! Zakotłowało się w polu karnym PSV i do piłki doskoczył Tomasz Wisio! Ale mógł zakończyć ten mecz Polak!

90+1
    3 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry, a gospodarze nie zamierzają przestawać!

90
    Gol dla SKN Sankt Pölten!

Mówiłem! Mówiłem, że Sankt Pölten będzie grało do ostatniej minuty i spróbuje godnie pożegnać się z kibicami! Kapitalna zespołowa akcja, Harti zagrywa wzdłuż pola karnego i z 11. metra piłkę do bramki pakuje KONSTANTIN KERSCHBAUMER!

89
    Bardzo ładne zachowanie kibiców, cały stadion bije brawo w jednym rytmie mimo niekorzystnego rezultatu!

88
    Riegler popisuje się w końcówce bardzo ładną interwencją! Hiljemark przyłożył z dystansu w okolice okienka, a golkiper sparował to uderzenie na rzut rożny!

85
    Mamy pierwszą żółtą kartkę w dzisiejszym meczu! Bruma trochę przesadził wchodząc w nogi Fucika i właśnie dlatego wpisuje się do notesu sędziego. Dodatkowo może być groźnie po stałym fragmencie!

84
    Już nic wielkiego nie wydarzy się w tym meczu. Miejscowi chcą godnie pożegnać się ze swoją publicznością i próbują jeszcze coś ustrzelić.

83
    Trochę rozpędził się na skrzydle jeden z graczy Sankt Pölten i później nie zdołał opanować piłki przed linią końcową. Kończy się akcja gospodarzy i od bramki rozpocznie Zoet.

82
    De Jong chciał jeszcze zaskoczyć strzałem z dystansu, ale piłka spadła tylko obok bramki Rieglera.

81
    Zmiana w drużynie PSV Eindhoven: z boiska schodzi Ritzmaier, na boisku pojawia się Vloet.

80
    Bardzo podoba mi się postawa austriackiej drużyny, która nawet nie gra w najwyższej klasie rozgrywkowej! Przypomnijmy, że Sankt Pölten dostało się do eliminacji poprzez występ w finale Pucharu Austrii.

78
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego spada na nogę Graseggera, który mocno przyłożył! Obrońca zaraz przed bramką ofiarnie blokuje futbolówkę głową i wybija na kolejny korner!

77
    Zmiana w drużynie SKN Sankt Pölten: z boiska schodzi Stec, na boisku pojawia się Harti.

76
    Ale brawa dla piłkarzy Sankt Pölten, którzy w dalszym ciągu szukają swoich szans i wcale nie składają broni! Takie zespoły zapamiętuje się po ich występach!

75
    Kwadrans do zakończenia meczu. Wszystkie karty są już rozdane – gospodarze musieliby wygrać 5-3!

74
    Zmiana w drużynie PSV Eindhoven: z boiska schodzi Locadia, na boisku pojawia się Arias.

73
    Zmiana w drużynie SKN Sankt Pölten: z boiska schodzi Noel, na boisku pojawia się Fucik.

72
    Gospodarze dobici! Szykują się kolejne zmiany w dzisiejszym meczu.

70
    Gol dla PSV Eindhoven!

Kapitalna akcja gości i kolejne trafienie! Jeden z zawodników świetnie lobem zagrał na Depaya, który nożycami próbował zdobyć kapitalną bramkę! Niestety źle trafił w futbolówkę, ale i tak dopadł do niej LUUK DE JONG, który nie dał szans Riegler'owi z najmniejszej odległości!

69

To już chyba koniec nadziei gospodarzy! MAMPHIS DEPAY niedługo po pojawieniu się na boisku zdobywa bramkę z najbliższej odległości po świetnym podaniu głową Locadii!

67
    Maher złapany w pułapkę ofsajdową i dobrze wypatrzył to asystent sędziego. Riegler wznowi grę dalekim wykopem.

66
    PSV dłużej utrzymuje się przy piłce i zdecydowanie narzuca tempo. Gospodarze grają bardziej na żywiole i dlatego może paść niedługo jakaś bramka!

64
    Ciekawe uderzenie Depaya, który długo nie myślał nad tym zagraniem. Piłka leci nad bramką Rieglera!

63
    Zrobiło nam się całkiem dobre widowisko! Holendrzy jeszcze nie mogą być pewni awansu! Sankt Pölten będzie chciało powalczyć do ostatnich minut!

62
    Memphis Depay pojawia się na boisku za Narsingha!

60
    Grasegger dostaje się do piłki zagranej z rzutu rożnego i strzela z pierwszej! Tuż przy słupku zatrzymuje piłkę jeden z obrońców ustawionych właśnie na końcu bramki!

59
    Narsingh niestety myli się strzelając. Szybko przenosimy się pod bramkę PSV i piłka wypada poza plac gry – korner dla gospodarzy i nieustające ataki!

57
    Tak więc gospodarze potrzebują jeszcze dwóch bramek i rzucają się do dalszej ofensywy! Chwila bojaźni w szykach Holendrów!

56

Jednak mamy wyrównanie! DANIEL SEGOVIA decyduje się na strzał z dystansu po ziemi i pakuje piłkę obok słupka bramki Zoeta! Dziwnie zaskoczony w tej sytuacji był bramkarz PSV!

54
    Zoet bez najmniejszych problemów zgarnia zagranie na 5. metr przed jego bramką.

53
    Hiljemark fauluje Noela i sędzia przerywa grę. Nie będzie żadnego zagrożenia, ponieważ wszystko działo się na połowie Sankt Pölten.

52
    Trzeba przyznać, że niewiele dzieje się dotychczas w drugiej odsłonie. PSV nie naciska, ponieważ już nie musi. Gospodarze może by i chcieli, ale nie za bardzo im to wychodzi.

50
    PSV dłuższej utrzymywało się przy piłce. Jakby nie miało pomysłu na wykończenie tej akcji i ostatecznie futbolówka wpada w ręce niezagrożonego Rieglera.

48
    Czy Sankt Pölten rzuci się do ataku i spróbuje zaraz po przerwie zaskoczyć PSV? Zobaczymy wkrótce.

47
    Do ofensywy przechodzą gospodarze! Niestety jeden z ich zawodników źle zachował się w polu karnym i stracił piłkę!

46
    Zmiana w drużynie SKN Sankt Pölten: z boiska schodzi Parada, na boisku pojawia się Ambichl.

46

Wracamy na NV Arena w St. Pölten! Przed nami druga połowa!

Całkiem dobre pierwsze 45 minut kończy się prowadzeniem PSV Eindhoven 1:0. Gospodarze mieli kilka szans, aby nawet zdobyć bramkę – zabrakło szczęścia. Sankt Pölten gra bardzo odważnie i ich gra zasługuje na pochwałę. Jednak PSV to uznana marka i chyba gospodarzom nie uda się ustrzelić 3 bramek, aby awansować. Przekonamy się o tym jednak w drugiej połowie!

45

45
    Ostatnia minuta. Sporo przewinień, sędzia chyba sporo nie przedłuży pierwszej odsłony.

43
    Minuty lecą, a na boisku już niewiele się dzieje. PSV raczej kontroluje przebieg spotkania.

41
    Mocny strzał Mahera zza pola karnego zatrzymuje się na nogach gąszczu piłkarzy na 11. metrze. Powoli będzie się kończyła pierwsza odsłona – czy coś się tutaj jeszcze wydarzy?

40
    PSV ma rzut wolny niedaleko narożnika szesnastki przeciwnika. Noel szczupakiem wybija dośrodkowanie poza boisko i będzie jeszcze korner dla gości!

39
    Znów w polu karnym pokazał się Segovia, na którego została dośrodkowana piłka! Napastnik nie miał jednak szans przeciwko dwóm stoperom.

38
    Fantastyczna atmosfera na trybunach mimo niekorzystnego wyniku.

37
    Od zdobycia bramki nie zmienia się przebieg meczu. Powiedziałbym nawet, że to Holendrzy szybciej mogą strzelić kolejnego gola.

36
    PSV spokojnie wymienia podania na połowie przeciwnika. Bardzo mądre szanowanie piłki, rywale nie są w stanie jej odebrać.

35
    Nic nie wynikło z tego stałego fragmentu gry, a ze swoją akcją wybiegają piłkarze PSV.

34
    Bardzo starają się miejscowi, ale chyba niewiele mogą zdziałać. Tymczasem Sankt Pölten mają wznowienie gry z narożnika boiska.

32
    Groźnie było pod bramką Zoeta! Fatalnie zachował się jeden ze stoperów, który zbyt lekko zagrał piłkę do bramkarza a mógł wykorzystać to Segovia, który próbował przelobować Zoeta będąc tyłem do bramki!

30
    W bardzo trudnej sytuacji gospodarze. Przypomnijmy, że Sankt Pölten musi strzelić już 3 bramki aby awansować do IV rundy! Tymczasem mija pierwsze pół godziny gry.

28

Co się odwlecze, to nie uciecze! Kapitalny kontratak PSV, nagle akcja ofensywna 3 na 2! Piłkę dostał JÜRGEN LOCADIA, który uderzył na dalszy słupek! Wiemy jedno, nie będzie w tym meczu dogrywki!

26
    Cóż zrobił teraz Narsingh! Dostał on kapitalne dośrodkowanie prosto na nogę, ale trącił piłkę i wybił ją poza plac gry! To powinna być bramka otwierająca wynik meczu!

25
    Holzmann uderza bezpośrednio z rzutu wolnego, ale futbolówka nie zmierza nawet w światło bramki! Można było trochę lepiej rozegrać tę akcję!

24
    Będzie kolejny stały fragment gry dla Sankt Pölten w dogodnej odległości od bramki Zoeta!

23
    Piłkarze PSV wymieniają sporo podań na własnej połowie, ale nie zdobywają kolejnych metrów boiska. Bardzo dobrze ustawieni są gospodarze, którzy nie dopuszczają do swojej bramki!

21
    Spada trochę tempo tego meczu. Sporo przewinień, wrzutów z autu, a to z pewnością zwalnia grę. Dawno nie było emocji w polu karnym którejś z drużyn.

20
    Bardzo mocny strzał Ritzmaiera, ale także trochę nieprzygotowany. W efekcie tylko w bandy reklamowe obok bramki Rieglera.

18
    Drużyna z Holandii wcale nie wygląda tak pewnie! Być może chce sprawdzić, na co stać rywala w pierwszych minutach i niedługo przyciśnie – zobaczymy!

17
    Już wszystko w porządku, gramy dalej a przy piłce miejscowa drużyna.

16
    Mamy chwilę przerwy w grze, ponieważ w starciu ucierpiał De Jong.

14
    Riegler skutecznie wyłapał piłkę po groźnym dośrodkowaniu. Całkiem dobre widowisko po blisko kwadransie gry! Czekamy na pierwsze bramki, które chyba muszą dzisiaj paść!

13
    Stały fragment gry dla Austriaków. Będzie szansa na dogranie piłki na rosłych obrońców! Niestety, futbolówka wpada w ręce golkipera.

12
    Kerschbaumer! Bardzo dobra decyzja tego zawodnika, który postanowił uderzyć zza pola karnego! Szybka piłka minęła się ze słupkiem bramki PSV!

11
    Przenosimy się już pod bramkę gospodarzy. Atak PSV był jednak bardzo słaby i przyjezdni szybko stracili kontakt z piłką. Obiecujący początek meczu w wykonaniu gospodarzy!

10
    Kolejna akcja ofensywna Sankt Pölten! Przedziera się jeden z zawodników w szesnastkę i powstrzymuje go dopiero Zoet!

9
    Bardzo odważnie grają gospodarze, którzy chcą tutaj zaskoczyć rywala i jako pierwsi strzelić bramkę! Dobre dośrodkowanie na dalszy słupek, gdzie akcję zamykał Holzmann. Niestety wślizgiem niewiele dało się zrobić.

8
    Rzut wolny dla ekipy z Austrii, co z pewnością trochę uspokoi poczynania w ich szykach. Szybkie rozegranie, a po chwili piłka opuszcza plac gry i od bramki rozpocznie Zoet.

6
    Sporo niedokładności po obu stronach. Dość chaotyczne pierwsze minuty meczu.

5
    Pierwszy rzut rożny w dzisiejszym meczu! Ritzmaier dośrodkowywał, ale piłka w zasadzie przeleciała wzdłuż szesnastki. Cała jedenastka gospodarzy wciąż cofnięta na własną połowę.

4
    PSV utrzymuje się w posiadaniu i wymienia podania w środku pola. Mądra gra Holendrów.

3
    Gwizdy na stadionie w St. Pölten! Obrońca odpychał Noela w polu karnym, ale arbiter uznał, że to właśnie Noel faulował w walce o piłkę! Dość sporna kwestia.

2
    Atakują także goście. Dobre dośrodkowanie z granicy pola karnego, ale obrońcy z Austrii oddalają zagrożenie! Wciąż w posiadaniu przyjezdni.

1
    Pierwszy spalony po stronie gospodarzy, Holzmann zbyt szybko wybiegł na skrzydle za linię obrony.

1
    Rozpoczynają gospodarze, którzy grają w żółtych koszulkach! PSV na biało!

1

Obie jedenastki wychodzą na murawę! Przed nami prezentacja ekip!

W pierwszym składzie gospodarzy Polak – Tomasz Wisio! Tomek w roli kapitana! Trzymamy kciuki za dobry występ, a może i awans!

Ponad godzina do meczu, a my mamy już składy wyjściowe!

SKN Sankt Pölten: Riegler – Wisio, Huber, Grasegger – Parada – Holzmann, Stec, Kerschbaumer, Hofbauer – Segovia, Noel

PSV Eindhoven: Zoet – Tamata, Hendrix, Bruma, Brenet, Ritzmaier, Maher, Hiljemark, Locadia, De Jong, Narsingh

Sędziowie: Artur Dias – Rui Tavares, Bruno Rodrigues – Paulo Batista (wszyscy Portugalia).

Czy rewelacja ostatnich miesięcy z Austrii zdoła postawić się przed własną publicznością wielkiemu PSV Eindhoven? Holendrzy mają bramkę przewagi z pierwszego spotkania, ale wszystko jest możliwe! Jedyna relacja na żywo z tego meczu tylko na lajfy.com!

PSV straciło kilku zawodników na ten sezon. Do Elche przeszedł Przemysław Tytoń, Park Ji-Sung zakończył karierę, a ze składu odszedł również Tim Matavž.

W ekipie Sankt Pölten występuje nasz rodak Tomasz Wisio, z rocznika '82. Swoją karierę zaczynał w Wiśle Kraków, jednak potem jego losy związane były, i nadal są, z Austrią.

Kolejnym aspektem, który może utrudniać grę PSV Eindhoven, może być fakt, że Eredivisie jeszcze nie ruszyła. Holendrzy więc jeszcze nie są dobrze zgrani.

Należy wspomnieć, że SKN Sankt Pölten to drużyna, która normalnie rozgrywa mecze na zapleczu ligi austriackiej, a awansowała do LE dzięki udziale w finale pucharu Austrii, który zresztą przegrała z FC Salzburg 4-2.

Przypomnijmy, że Holendrzy zaczynają przygodę z Ligą Europy właśnie od III rundy, dlatego mają za sobą dopiero jeden mecz.
    Z kolei SKN Sankt Pölten rozegrało już całą poprzednią rundę, w której mierzyło się z bułgarskim Botev Plovdiv. Austriacy wygrali, ale nie bez problemów. W pierwszym spotkaniu w Bułgarii to gospodarze byli górą (2:1) i mieli lepsze humory przed rewanżem. Drugi mecz wygrali już piłkarze Sankt Pölten (2:0) i ostatecznie to oni awansowali.

Emocje po Lidze Mistrzów nieco ochłonęły, a my zaczynamy już relacje z meczów rewanżowych Ligi Europy! W jednym z ciekawszych spotkań SKN Sankt Pölten podejmie na własnym stadionie PSV Eindhoven! Holendrzy mają skromną zaliczkę z pierwszego meczu, gdzie wygrali zaledwie 1:0.

PSV.com.pl – Twój polski serwis PSV Eindhoven. U nas można znaleźć najnowsze wiadomości z terenu holenderskiego giganta oprócz tego także forum, kadra zespołu, selekcje młodzieżowe, historia klubu, Fan Club i wiele wiele innych ciekawych rzeczy. Zapraszamy!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.