Bytovia – Stomil 0:1 (koniec) | Zagłębie L. – Wisła Pł. 1:3 (koniec) | GKS K. – Termalica 1:2 (koniec)
GKS Katowice
1:2 (1:1)
Bruk-Bet Termalica
Niedziela 17.08.2014, 18:00 • Stadion Miejski, Katowice • Fortuna 1 Liga

Termalica w drugiej połowie zdominowała GKS, stwarzała groźne sytuację i zasłużenie wygrywa. W miarę dobra pierwsza połowa Gieksy i walka w końcówce spotkania nie wystarczyła do zdobycia punktów. (19:55:49)

90+5

90+4
    Piłkę przejmuje Nowak i koniec.

90+4
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego dla Gieksy, wszyscy zawodnicy wbiegają w pole karne jednak, strzał niecelny, rykoszet i rzut rożny.

90+3
    Zmiana w drużynie Termalica Bruk-Bet Nieciecza: z boiska schodzi Biskup, na boisku pojawia się Maslo.

90+1
    Zmiana w drużynie Termalica Bruk-Bet Nieciecza: z boiska schodzi Smuczyński, na boisku pojawia się Kamiński.

90
    Mecz potrwa jeszcze cztery minuty, tyle dolicza sędzia spotkania.

89
    Gieksa zerwała się w końcówce do ataku. Sobotka dośrodkowuje z rzutu rożnego jednak wybija piłkę Nowak.

88
    Teraz zerwał się Januszkiewicz, jednak zamiast bramki jest nieudanie wykonany rzut rożny.

87
    Goncerz mógł teraz doprowadzić do wyrównania, po bardzo dobrym rajdzie, nie udało mu się jednak strzelić odpowiednio celnie i silnie

84
    Bardzo niecelny strzał na bramkę Goncerza. Katowiczanie odbijają się od obrony Termaliki jak od muru.

82
    GKS próbuje jednak na razie nie udaję się jednak doprowadzić do wyrównania.

81
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Wołkowicz, na boisku pojawia się Sobotka.

77
    Drozdowicz chyba sam nie wierzy w to co się stało. Po nieporozumieniu między obrońcami Gieksy przejmuje on piłkę i wychodzi "sam na sam" z Buckiem, Piłka jednak minimalnie mija bramkę.

76
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Ceglarz, na boisku pojawia się Nawrot.

76
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Pitry, na boisku pojawia się Januszkiewicz.

74
    Zmiana w drużynie Termalica Bruk-Bet Nieciecza: z boiska schodzi Foszmańczyk, na boisku pojawia się Kupczak.

71
    Gol dla Termaliki!
    Dośrodkowanie w pola karne najpierw strzał głową wybroniony przez Bucka, piłka odbija się jeszcze od poprzeczki, a ostatecznie w bramce umieszcza ją KACZMARCZYK.

68
    Dośrodkowanie z lewego skrzydła w pole karne i nieudana próba strzału Kujawy.

66
    Kibice teraz próbują poderwać głośnym dopingiem piłkarzy do zaatakowania rywala z Niecieczy.

64
    Gra zdecydowanie straciła w ostatnich minutach na tempie. Zawodnicy z Niecieczy przestali już tak bardzo atakować jak w pierwszych minutach drugiej połowy, natomiast "Gieksie" brakuje dokładności i jakości w grze.

58
    Piłkarze GKS-u teraz nie umieją stworzyć groźnej sytuacji aby odpowiedzieć Niecieczy.

55
    Piłka przelatuje centymetry obok słupka GKS-u po wspaniałej akcji i strzale Drozdewicza.

53
    Dużo lepiej po przerwie prezentują się goście, bardzo łatwo dostają się w obręb pola karnego katowiczan. Teraz dośrodokowanie z rzutu wolnego i tym razem piłka przelatuje obok bramki.

48
    Dośrodkowanie i poprzeczka po strzale Drozdowicza!

46

Pierwsza połowa zakończona wynikiem 1:1. Kibice nie mogli narzekać na nudę. Pierwsze 45 minut dość wyrównane, chociaż większe zagrożenie stwarzali gospodarze i momentami mieli zdecydowaną przewagę nad rywalem z Niecieczy.

45+3

45
    Arbiter przedłuża pierwszą połowę o dwie minuty.

43
    Żółtą kartkę otrzymuje Czerwiński (GKS Katowice).

40
    W końcowej części pierwszej połowy mecz się zaostrzył i stał się bardziej urywany.

39
    Kolejna kartka dla zawodnika drużyny z Niecieczy. Żółtą kartkę otrzymuje Czerwiński (Termalica Bruk-Bet Nieciecza).

37
    Żółtą kartkę otrzymuje Kaczmarczyk (Termalica Bruk-Bet Nieciecza).

35
    Akcja GKS-u. Dośrodkowanie Pietrzaka w pole karne, piłka niestety nie znalazła adresata i wylądowała w rękach Nowaka.

34
    Długie prostopadłe zagranie do Drozdewicza jednak strzał zawodnika z Niecieczy zdecydowanie za słaby.

30
    Kujawa przejmuje piłkę blisko pola karnego, jednak nie udaje mu się oddać strzału.

29
    Strzał Kaczmarka na bramkę Bucka, piłka frunie wysoko nad bramką.

28
    Strzał Pitrego z dystansu, jednak piłka przelatuje obok bramki

24
    Żółtą kartkę otrzymuje Drazdowicz (Termalica Bruk-Bet Nieciecza).

22
    Rzut wolny, Duda wycofuję piłkę i Pitry oddaje strzał na bramkę.

20
    Groźny strzał i wybija piłkę Bucek.

19
    Sędzia odgwizduje rękę i rzut wolny do Termaliki tuż z przed pola karnego.

14
    Żółtą kartkę otrzymuje Sołdecki (Termalica Bruk-Bet Nieciecza).

13
    Znów groźna akcja GKS-u. Gospodarze dobrze rozpoczęli spotkanie, pomimo straty bramki.

12
    Żółtą kartkę otrzymuje Duda (GKS Katowice).

12
    Termalica bardzo szybko wyrównuje. Pewnie egzekwuje rzut karny BISKUP.

11
    Niestety karny dla Termaliki po faulu Dudy.

8
    Gol dla Katowic!
    Bramka GONCERZA, który dostał bardzo dobre podanie z prawego skrzydła i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

6
    Groźny strzał "przewrotką" Kujawy. Piłka przelatuje obok słupka.

1

Zawodnicy pojawili się już na boisku, za chwilę sędzia rozpocznie spotkanie.

Dzisiaj w Katowicach bardzo dobre warunki do gry. Jest słonecznie oraz ciepło, około 20 °C.

Oto składy dzisiejszych "jedenastek".

GKS Katowice: Bucek, Pietrzak, Czerwiński, Cholerzyński, Goncerz, Wołkowicz, Ceglarz, Kujawa, Duda, Kamiński, Pitry,
    Rezerwowi: Dobroliński, Januszkiewicz, Bodziony, Szołtys, Sobotka, Sylwestrzak, Nawrot

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Nowak, Fryc, Czerwiński, Kopacz, Pleva, Biskup, Kaczmarczyk, Sołdecki, Drozdowicz, Smuczński, Foszmańczyk
    Rezerwowi: Olszewski, Janeczko, Kamiński, Kupczak, Maslo, Paluchowski, Płaneta

Sędziowie: Paweł Skit, Śpiewak, Gajda, Malec.

Pielorz razem z Jurkowskim nie będą mogli zagrać przeciwko Termalice Bruk-Bet z powodu czerwonych kartek otrzymanych w meczu w Legnicy.

Zarówno trener jak i kilku zawodników katowickiego zespołu było związanych przez pewien okres swojej kariery z Niecieczą. Kazimierz Moskal w sezonie 2012/13 pracował z Termaliką Bruk-Betem. Drużyna zakończyła wówczas rozgrywki na trzeci miejscu. Natomiast Łukasz Pielorz, Rafał Kujawa i Piotr Ceglarz bronili barw „Słoników”.

Statystyki przemawiają na korzyść gości. Oba zespoły spotkały się ośmiokrotnie. Cztery razy zwyciężała Termalica, raz katowiczanie (3:1). Do remisu dochodziło trzykrotnie. „Gieksa” nie pokonała jeszcze rywala z Niecieczy na własnym stadionie (jedyne zwycięstwo miało miejsce w spotkaniu wyjazdowym), dzisiaj zawodnicy stoją przed szansą zmiany tego stanu rzeczy.

Natomiast Termalica Bruk-Bet Nieciecza po dwóch rundach prowadzi w tabeli I ligi. Rozpoczęła sezon od wysokiego zwycięstwa (0:6) w meczu wyjazdowym z Chrobrym Głogów, który co ciekawe niespodziewanie dla kibiców GKS-u pokonał kilka dni temu drużynę z Katowic w Pucharze Polski. Następnie zespół z Niecieczy pokonał Olimpię Grudziądz 1:0. Dobre nastroje piłkarzy mogła jedynie popsuć porażka w Pucharze Polski ze Zniczem Pruszków. Można więc stwierdzić, że to Termalica jest lekkim faworytem, ale stadion przy ulicy Bukowej nie jest łatwym terenem dla rywali.

GKS Katowice rozpoczął sezon od zwycięstwa na własnym stadionie z Widzewem Łódź (2: 1). Druga kolejka niebyła już tak udana dla drużyny z Katowic. Po dramatycznym meczu w Legnicy, piłkarze trenera Moskala przegrali z Miedzią 4:2. Na dokładkę zespół odniósł porażkę w meczu 1/32 Pucharu Polski z Chrobrym Głogów.

W trzeciej kolejce I Ligi do Katowic przyjechała Termalica Bruk-Bet Nieciecza, obecny lider tabeli, drużyna z aspiracjami do gry w Ekstraklasie. Goście deklarują chęć utrzymania dobrej passy w lidze, natomiast GKS pragnie wrócić na dobre tory po dwóch porażkach.