Energie – Hamburg 2:2 (1:4 po rz. karnych) | Drezno – Schalke 04 2:1 (koniec)
koniec po rz. karnych (1:4)
Energie Cottbus
2:2 (1:0)
Hamburger SV
Poniedziałek 18.08.2014, 18:30 • Stadion der Freundschaft, Cottbus • Puchar Niemiec

Za wspólnie spędzony czas dziękujemy bardzo serdecznie i życzymy wszystkim kibicom dalszych wielkich sportowych emocji z lajfy.com! (21:18:57)

Po bardzo emocjonującym spotkaniu podpieczni Mirko Slomki pokonali w rzutach karnych Energie Cottbus 1:4 i awansowali do II rundy Pucharu Niemiec! Warto przypomnieć, że rzutu karnego dla gospodarzy nie wykorzystał między innymi Fabian Pawela, a znany z polskich boisk Rudņevs wykorzystał swojego karnego i dał awans swojej ekipie!

W rzutach karnych wygrywa pewnie zespół HSV 1:4!!!

1-4
    Były gracz polskiej Ekstraklasy Rudņevs daje awans zespołowi HSV!!!!

1-3
    Michel pudłuje!!! Już prawie pewny tryumf dla zespołu z Bundesligi!!!

1-3
    Jansen pewnie pokonuje golkipera rywali!!! Coraz bliżej drugiej rundy zespół Slomki!!!

1-2
    Holz daje nadzieję zespołowi Energie Cottbus!!!

0-2
    Johan Djourou trafia z karnego!!! Już coraz bliżej zwycięstwa Hamburg!!!

0-1
    Pawela niestety pudłuje!!! Dalej 0-1 dla HSV w karnych!!!

0-1
    Van der Vaart trafia na początek!!!

Rozpoczynają się rzuty karne.

W 120 minutach na tablicy widnieje rezultat 2:2 i potrzebne będą rzuty karne!

120
    Lassoga miał piłkę meczową, ale po dośrodkowaniu na czwarty metr od Arslana nie trafił czysto w piłkę!

119
    Zoua otrzymał piłkę na dwudziestym metrze, bardzo dobrze obrócił się z nią i potężnie uderzył, jednak wprost w dobrze ustawionego Müllera!

118
    Fatalne uderzenie z czterdziestego metra Perdedaja. Trzeba jednak przyznać, że w ostatnich minutach duża przewaga jest po stronie gospodarzy.

117
    Na spalonym jeden z graczy miejscowego zespołu i grę od rzutu wolnego pośredniego wznowi Adler.

116
    Rzut wolny z lewej strony boiska dla Energie Cottbus. To będzie dobra okazja na celne dośrodkowanie w pole karne rywali.

115
    Ostatnia korekta w składzie HSV. Za Iličevicia pojawia się Zoua.

114
    Kleindienst uprzedzony w ostatniej chwili przez Djourou i mamy korner dla gospodarzy.

114
    Lassoga tym razem fauluje rywala w ofensywie. Za moment będziemy mieli wrzuconą piłkę w pole karne HSV.

112
    Zawodnicy już oddychają rękawami, ale starają się przechylić szalę wygranej na swoją stronę. Od rzutu wolnego grę wznowią na własnej połowie boiska gracze Energie Cottbus.

111
    Bramkarz HSV dobrze wyłapuje mocne dośrodkowanie rywali z prawego skrzydła w jego pole karne.

111
    Wysoko zawieszona piłka po dośrodkowaniu Iličevicia i do strzału głową dochodzi Lassoga. Jednak piłka po jego uderzeniu mija w bezpiecznej odległości bramkę rywali.

110
    Fatalne dośrodkowanie w pole karne Müllera i w efekcie tego golkiper ten wznowi grę od własnej bramki.

110
    Mogła to być zabójcza kontra gospodarzy, ale bardzo niecelnie do partnera z zespołu zagrywał na wolne pole Michel.

109
    Po zablokowanym wybiciu piłki przez Mimbale, będziemy mieli wrzut z autu dla gospodarzy z wysokości ich pola karnego.

108
    Mecz zupełnie się otworzył i nie ma już w środkowych strefach drugich linii obu zespołów. Teraz strzał głową Kleindiensta trafia w boczną siatkę bramki HSV.

107
    Świetna centra z prawego skrzydła i Lassoga pudłuje w znakomitej sytuacji z siódmego metra!

106
    Strzału przewrotką próbował Fabian Pawela, ale nie trafił czysto w piłkę.

106
    W dalszym ciągu nie mamy rozstrzygnięcia w tym meczu! Przed nami ostatnie piętnaście minut gry, a potem być może rzuty karne!

Gol dla Energie!
    Niesamowite!!! W ostatniej sekundzie regulaminowego czasu pierwszej połowy dogrywki bramkę zdobywa SVEN MICHEL!!!

105
    Niedokładne zagranie do Michela i piłka ląduje w rękach golkipera przyjezdnych. Arbiter lada moment zakończy pierwszą połowę dogrywki.

104
    Kolejna wspaniała szansa dla miejscowych! Tym razem Michel z dziesiątego metra posłał potężny strzał prosto w bramkarza gości!

103
    Bardzo szybko wyprowadzona kontra przez graczy gospodarzy zakończona została strzałem w środek bramki w wykonaniu Michela.

102
    Iličević bardzo dobrze zastawiał piłkę przed rywalem i został przez niego sfaulowany. Za to zagranie Kleindienst został napomniany przez arbitra.

101
    Bardzo mocne uderzenie sprzed pola karnego Perderaja przelatuje pół metra obok bramki Rene Adlera!

101
    Bardzo dobra szansa teraz była przez Holzem, ale po nawinięciu jednego rywala w polu karnym HSV, jego strzał zablokował drugi z zawodników rywala.

100
    Rok Elsner niedokładne zagrywa piłkę do partnera na prawym skrzydle i od autu wznowi Jansen.

99
    Wysoki pressing graczy miejscowego zespołu nie przynosi żadnych rezultatów. Pewność siebie wyraźnie zyskali przyjezdni i teraz spokojnie w środku boiska wymieniają futbolówkę.

98
    Piłka pod nogami Rene Adlera, który dalekim i celnym wykopem rozpoczyna akcję swojego zespołu.

97
    Przy piłce w dalszym ciągu utrzymują się gracze w czarnych strojach. Nie wydaje się, aby dali już wydrzeć sobie wygraną w tym spotkaniu. Jednak Energie Cottbus walczy jak równy z równym!
    Rafael VAN DER VAART - 1:2

96
    Gol dla Hamburga!
    Co za strzał!!!! RAFAEL VAN DER VAART cudownym uderzeniem z rzutu wolnego wyprowadza swój zespół na prowadzenie!!!

96
    Po faulu na Behramim będzie rzut wolny dla HSV z okolic dwudziestego piątego metra od bramki przeciwników.

95
    Długo rozgrywana jest ta akcja zespołu przyjezdnego. Nie są w stanie znaleźć żadnych wolnych stref w okolicach pola karnego zespołu rywali.

94
    Cały czas w natarciu gracze HSV. Starają się wrzucać piłki ze skrzydeł w kierunku swoich napastników. Ale tym razem po dośrodkowaniu z prawej strony żaden z nich nie otrzymał futbolówki.

93
    Djourou ryzykownie, ale bardzo skutecznie poradził sobie we własnej szesnastce z napastnikiem rywali.

92
    Po nieudanej akcji Diekmeiera od własnej bramki grę wznowi Müller.

91
    Pierwszą połowę dogrywki rozpoczęli gracze gości. To oni po strzelonej bramce mieli przewagę na boisku i zapewne dalej będą szukać szansy na gola.

91
    Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta.

90+2
    Sędzia kończy drugą połowę. Będzie dogrywka!

90+2
    Müller w niesamowity sposób broni strzał z tego stałego fragmentu gry!

90+1
    Mimbala fauluje van der Vaarta na trzydziestym piątym metrze od własnej bramki! To będzie piłka meczowa dla HSV!

90+1
    Sędzia dolicza jedynie dwie minuty do regulaminowych 90.

90
    Zawodnicy gości wyszli z kontrą czterech na dwóch, ale nie potrafili tej akcji zakończyć nawet strzałem na bramkę rywali!

89
    Potężny strzał z tego rzutu wolnego Mimbali i jeszcze lepsza interwencja Adlera, który wybija piłkę na korner!

89
    Będzie rzut wolny po faulu Behramiego na trzydziestym metrze od bramki Adlera.

88
    Bramkarz gospodarzy wygrał pojedynek sam na sam z Lassoga, a następnie partner zawodnika HSV dobijał piłkę nad bramką rywali!

86
    Diekmeier dobrze wbiegł w pole karne Energie, ale tam nie udało mu się dobrze wyłożyć piłki żadnemu ze swoich partnerów z zespołu.

85
    Spokojnie teraz swoją akcję rozgrywają goście. Starają się znaleźć lukę w szeregach defensywy rywali i tam wyprowadzić napastników na wolne pole.

84
    Wspaniałe podanie Michela do partnerów z linii ataku, ale bardzo dobrze Adler wyszedł z bramki i uprzedził swoich rywali.

83
    Bliscy oddania groźnego strzału na bramkę byli miejscowi, ale zabrakło tylko dobrego dośrodkowania w pole karne HSV z prawego skrzydła.

82
    Jansen próbował dołączyć do ofensywnej akcji swojego zespołu, ale przy próbie dojścia do piłki fauluje Holza.

81
    Do strzału głową doszedł Mimbala, ale po tym uderzeniu futbolówka przelatuje trzy metry obok słupka bramki Adlera.

80
    Mamy w chwili obecnej wymianę ciosów z obu stron. Będzie rzut wolny bezpośredni dla zawodników w czerwonych strojach za zagranie ręką Diekmeiera.

79
    Sven Michel próbował strzału z trudnej pozycji po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale futbolówka przelatuje w bezpiecznej odległości obok słupka bramki.

78
    Po dłuższej przerwie mieliśmy atak zespołu gospodarzy i na rzut rożny piłkę wybija Marcell Jansen.

77
    Na boisku pojawia się polski zawodnik – Fabian Pawela. Zastępuje on na placu gry Ledgerwooda.

77
    Na strzał z trzydziestego trzeciego metra zdecydował się Valon Behrami, ale futbolówka po jego uderzeniu mija o dobry metr bramkę rywali.

76
    Faulowany jest Behrami w kole środkowym boiska i za moment gracze HSV będą dalej atakować bramkę rywali.

75
    Potężny strzał z trzydziestego metra oddaje Arslan, ale na rzut rożny głową wybija ją w ostatnim momencie środkowy obrońca Energie Cottbus.

74
    Bardzo bliski wpakowania piłki do bramki był Łotysz w ataku Hamburga, ale w ostatniej chwili piłkę na korner wybił ostatni z defensorów miejscowego zespołu!

73
    Momentalnie mieliśmy odpowiedź Energie Cottbus, ale zbyt słaby strzał oddał w tej sytuacji Kleindienst.

73
    Po świetnej centrze Diekmeiera i strzale Lassogi idealnie piłkę na rzut rożny blokuje jeden z defensorów gospodarzy!

72
    Po dobrej akcji w defensywie graczy HSV od własnej bramki grę wznowi ich golkiper.

71
    Zapowiada się bardzo emocjonująca końcówka w wykonaniu obu zespołów. Na chwilę obecną od wrzutu z autu grę wznowią gospodarze na wysokości linii środkowej boiska.
    Heiko WESTERMANN - 1:1

70
    Po bardzo dobrej centrze Rafaela van der Vaarta piłkę do bramki rywali strzałem głową pakuje HEIKO WESTERMANN!!!

69
    Pierwszy raz pokazał nam się Kleindienst, który w tej sytuacji oddał strzał z dwudziestego metra, ale dobrze interweniuje na raty Adler.

68
    Najpierw w dobrej sytuacji zablokowany został strzał Behramiego, a następnie Müller uprzedził Diekmeiera przy próbie dobitki.

67
    Na roszadę w ataku decyduje się trener miejscowego zespołu. Pospecha zastępuje zmotywowany Kleindienst.

66
    Mamy niecelny strzał głową w wykonaniu Lassogi, ale wcześniej piłka całym obwodem przy dośrodkowaniu jego partnera opuściła plac gry i wznowi od bramki golkiper gospodarzy.

65
    Na pierwszą korektę w składzie decyduje się szkoleniowiec gospodarzy. W miejsce Bergera pojawia się Holz.

64
    Mamy kolejny rzut rożny dla zespołu z Hamburga. Po centrze Holendra jest kolejny niecelny strzał głową gracza z zespołu Bundesligi.

63
    Diekmeier dołączył do ofensywnej akcji swojego zespołu, ale po jego dośrodkowaniu żaden z jego partnerów nie był w stanie oddać strzału.

63
    Coraz śmielej starają się atakować goście. Tak jak w tym wypadku jednak ataki lewą stroną nie przynoszą w większości korzystnych rezultatów i Jansen traci futbolówkę.

61
    Szkoleniowiec HSV dokonuje drugiej zmiany. W miejsce niewidocznego Badelja, którym domniemanie interesuje się Sevilla, pojawia się na murawie Arslan.

61
    Zbyt mocna piłka zagrana do Perdedaja i ostatecznie dobrze asekuruje ją Westermann. Od bramki grę wznowi Adler.

60
    Po faulu na Iličeviciu żółtym kartonikiem ukarany Zeitz.

59
    Mirko Slomka za moment dokona drugiej korekty w składzie swojego zespołu. Do wejścia na plac gry przygotowuje się Arslan.

58
    Dobre dośrodkowanie Rafaela van der Vaarta z tego stałego fragmentu gry, ale zupełnie nieudany strzał głową jednego z graczy HSV.

57
    Po dobrej interwencji Bergera będziemy mieli korner dla przyjezdnego zespołu.

57
    Świetnie i w ostatniej chwili Djourou powstrzymuje rozpędzającego się Michela.

56
    Kolejne długie zagrania z okolic środka boiska w pole karne Energie Cottbus kończą się niepowodzeniem. Nadal brakuje w zespole z Hamburga pomysłu na rozegranie akcji.

55
    W końcu mieliśmy dobrze rozegraną na lewym skrzydle akcję przyjezdnych, jednak nikt nie był w stanie zamknąć dobrze dośrodkowanej piłki przez Jansena.

54
    Sven Michel został napomniany przez sędziego za ostre wejście w nogi Djourou.

54
    Lassoga faulowany przez rywala w okolicach linii środkowej boiska. Minęło już dziesięć minut drugiej połowy, a nadal goście nie mieli dla siebie żadnej szansy na zdobycie bramki.

53
    Skutecznie Djourou w defensywie wybija na wślizgu piłkę spod nóg rywala. Było to jednak ryzykowne zagranie, gdyż ten gracz ma już na koncie żółty kartonik.

52
    Wydawało się, że Diekmeier przegrał pojedynek z Pospechem, ale w ostatniej chwili zdołał on jeszcze wyłuskać futbolówkę spod nóg rywala.

52
    Tym razem to Rudņevs wrócił na własną połowę i pomógł partnerom wyjść z piłką do ataku. Został sfaulowany i od rzutu wolnego wznowi HSV.

51
    Były gracz Lecha Poznań dobrze wychodził za linię obrońców rywali, ale wpadł w pułapkę ofsajdową.

50
    Bardzo niedokładny strzał Perdedaja z tego rzutu wolnego i od bramki rozpocznie grę Adler.

49
    W konsekwencji tego przewinienia będziemy mieli rzut wolny dla gospodarzy z dwudziestego piątego metra.

48
    Djourou trzyma za koszulkę wychodzącego prawie na czystą pozycję Pospecha i dostaje za to zagranie jedynie żółtą kartkę!

48
    Bardzo dobrze zapowiadała się kolejna akcja gospodarzy, ale nerwowo zachował się Pospech i sfaulował przed polem karnym rywali Behramiego.

47
    Po wysoko zawieszonej centrze w pole karne HSV dobrze futbolówkę wyłapuje Rene Adler.

47
    Djourou źle zachował się mając piłkę na lewej stronie boiska i wybił ją ostatecznie na aut.

47
    Szybko piłkę przejmują miejscowi i ze spokojem konstruują swoją kolejną ofensywną akcję.

46
    W przerwie trener Mirko Slomka zdecydował się na jedną zmianę. W miejsce Jiráčka pojawia się Lassoga.

46

Sędzia Kinhöfer zdecydował się zakończyć pierwszą połowę, w której ujrzeliśmy jedną bramkę. Jej autorem jest Zeitz, który skutecznie wykonał rzut karny dla swojego zespołu. Energie Cottbus prowadzi jak najbardziej zasłużenie, ale swoje szanse mieli też goście z Hamburga. Gdyby Rafael van der Vaart miał lepiej ustawiony celownik moglibyśmy mieć okazję widzieć wynik remisowy. Na chwilę obecną jednak: Energie Cottbus 1:0 HSV.

45+2

45+1
    Jansen sfaulował rywala w walce o piłkę tuż przy polu karnym zespołu gospodarzy.

45
    Trener gospodarzy po raz ostatni został upomniany przez arbitra tego spotkania. Bardzo żywiołowo reaguje ten szkoleniowiec na decyzje arbitra. W tej samej akcji żółtym kartonikiem ukarany jeden z rezerwowych graczy miejscowego zespołu – Holz.

44
    Może w drugiej części pojawi się koncepcja i pomysł na grę w zespole gości. Teraz Jiráček wyłuskał piłkę jeszcze przed linią końcową i zacentrował w pole karne rywali, ale nic z tego nie wynikło dla jego zespołu.

43
    Trochę zakotłowało się w polu karnym Energie Cottbus, ale w porę defensorzy tego zespołu wyjaśniają sytuację i ekspediują piłkę poza swoją szesnastkę.

42
    Golkiper przyjezdnego zespołu nie potrafił z partnerami wyjść z własnej połowy krótkimi podaniami i zmuszony był do dalekiego wybicia piłki.

41
    Müller popełnia poważny błąd przy własnym polem karnym, ale wszystko kończy się na strachu i autem wznowią goście.

40
    Spokojnie, wykorzystując całą szerokość boiska starali się rozegrać akcję goście. Tracą jednak piłkę na rzecz prawego obrońcy gospodarzy i muszą wracać za rywalami. Po dobrym podaniu Michela w ostatniej chwili interweniuje przed własnym polem karnym Diekmeier.

39
    Źle rozegrali miejscowi piłkę po tym stałym fragmencie i futbolówka jest teraz w posiadaniu Adlera.

38
    W tej sytuacji Behrami powinien być ukarany przez sędziego napomnieniem. Nie było jednak ani żółtej kartki, ani najlepszej w tej sytuacji korzyści dla gospodarzy.

37
    Po dobrym podaniu z lewej flanki Jansena, Rafael van der Vart uderzył bez zastanowienia z dziesiątego metra, ale piłka mija o pół metra dalszy słupek bramki gospodarzy!

37
    Djourou starał się długim podaniem uruchomić Diekmeiera, ale uczynił to bardzo niedokładnie i ze spokojem piłkę przejęli rywale.

36
    Strzał z woleja Behramiego jest bardzo słaby i spokojnie futbolówka ląduje w rękawicach interweniującego Müllera.

35
    Mimbala stanął specjalnie swojemu rywalowi na kostkę i za to zagranie został ukarany żółtym kartonikiem.

34
    I tym razem Rudņevs znalazł się na lewym skrzydle, ale kolejny raz jego podanie okazuje się niedokładne. Nie potrafią gracze HSV wymienić kilku celnych podań na połowie rywala.

33
    Kolejne złe podanie Diekmeiera do partnera z zespołu. Po tej stracie gospodarze starają się utrzymać dłużej w posiadaniu futbolówki.

32
    Rudņevs popędził lewym skrzydłem i wygrał pojedynek biegowy z rywalem, ale na sam koniec nie był w stanie dobrze podać do partnera w polu karnym przeciwnika.

31
    Wydawało się, że Diekmeier był faulowany w ofensywnej akcji, ale sędzia nie przerwał gry w tej sytuacji.

30
    Dobry powrót Jansena i odbiór piłki na lewej stronie boiska. Nie potrafią jednak z tego skorzystać jego partnerzy i p[o chwili tracą piłkę na rzecz Müllera.

29
    Jak do tej pory kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami mają miejscowi. Może nie utrzymują się oni dłużej w posiadaniu piłki, ale stwarzają sobie lepsze okazje pod bramką rywala.

29
    Jiráček bardzo źle zagrywa na lewym skrzydle do Jansena i od bramki w efekcie tego wznowi golkiper gospodarzy.

28
    Kolejna prosta strata w środku pola podopiecznych Slomki. Zupełnie nie potrafią oni stworzyć sobie dobrej okazji na zdobycie bramki od dłuższego czasu.

26
    Strzał z tego stałego fragmentu gry po rykoszecie opuszcza boisko i mamy rzut rożny dla Energie Cottbus.

26
    Po przewinieniu Westermanna na Pospechu będziemy mieli rzut wolny dla miejscowego zespołu z okolic trzydziestego metra od bramki gości.

25
    Prosta strata holenderskiego pomocnika w środku pola. Po chwili piłkę na lewym skrzydle miał Michel, ale fatalnie zacentrował w pole karne przyjezdnych.

24
    Kolejny raz z prawego skrzydła bardzo mocno dośrodkował Pospech, ale i teraz golkiper gości pewnie interweniuje.

23
    Bardzo skutecznie centrę z prawego skrzydła wyłapuje Rene Adler i momentalnie rozpoczyna kontrę swojego zespołu.

22
    Na spalonym był teraz van der Vaart i sędzia liniowy słusznie uniósł chorągiewkę. Od rzutu wolnego pośredniego wznowią gospodarze.

21
    Ewidentne zagranie ręką jednego z graczy Energie Cottbus, ale arbiter nie uznał za słuszne pokazywanie mu w tym momencie żółtego kartonika.

20
    Rafael van der Vaart cofnął się na własną połowę i dobrze pomagał partnerom w rozprowadzaniu futbolówki. Wszystko skończyło się jednak niedobrym dośrodkowaniem Badelja.

19
    Szybka akcja gości na lewym skrzydle i ostatecznie mieliśmy niecelne dośrodkowanie w kierunku Rudņevsa. Zupełnie niewidoczny były gracz Lecha Poznań w tym spotkaniu.

19
    Fatalne dośrodkowanie w pole karne HSV z tego stałego fragmentu gry i od bramki grę rozpocznie golkiper przyjezdnego zespołu.

18
    Wydawało się, że z dobrą kontrą wyjdą goście, ale wcześniej na prawej stronie boiska faulowany był Zeitz.

17
    Skutecznie rajd z lewej strony boiska wślizgiem powstrzymuje tuż przed własnym polem karnym Westermann. Przy piłce nadal utrzymują się miejscowi.

16
    Obrońcy przedstawiciela Bundesligi wymieniają między sobą piłkę na własnej połowie boiska. W końcu błąd popełnia Jansen i od autu rozpoczną gospodarze.

15
    Ależ okazja przed HSV! Wspaniale strzał jednego gracza tego zespołu broni nogami Müller! Tylko rzut rożny dla gości!

14
    Za faul na rywalu słuszną żółtą kartką ukarany został Iličević.

13
    Z dystansu strzału spróbował jeden z graczy przyjezdnego zespołu. Piłka jednak przelatuje bardzo daleko od bramki Müllera.

12
    Faulowany Holender w środku boiska. Od rzutu wolnego będzie rzucał futbolówkę sam poszkodowany.

12
    Kolejny raz mieliśmy fatalną postawę defensorów z Hamburga. Widocznie powracają demony z zeszłego sezonu i w tym będzie się ta drużyna musiała bić o utrzymanie.
    Manuel ZEITZ - 1:0

10
    MANUEL ZEITZ skutecznie wykonuje karnego i wyprowadza swój zespół na prowadzenie!!!

9
    Ogromne nieporozumienie w polu karnym HSV między Adlerem a jednym z obrońców. W konsekwencji tego bramkarz przyjezdnych fauluje i mamy rzut karny!

9
    Pospech wrócił na własną połowę i został sfaulowany przez rywala w walce o piłkę. Bardzo dobra gra w defensywie tego gracza.

8
    Bardzo słabej jakości uderzenie sprzed pola karnego gracza z Cottbus. Bez najmniejszych problemów radzi sobie z nim Adler.

7
    Kolejny raz arbiter odgwizduje faul na graczy gości. Bardzo ostro zaczynają grać zawodnicy Energie.

6
    I od razu popisuje się ten zawodnik skuteczną interwencją – dał się sfaulować Elsnerowi przy własnym polu karnym.

5
    Za boiskiem opatrywany jest środkowy obrońca HSV. Za moment powinien wrócić do gdy Westermann.

4
    Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Rafaela van der Vaarta mieliśmy strzał Westermanna, ale sędzia wcześniej przerwał grę. Wznowią za moment zawodnicy z Chociebuża.

4
    Iličević zdecydował się na indywidualną akcję środkiem boiska, ale jego rajd zakończył się na rywalu przed polem karnym gospodarzy.

3
    Bardzo skutecznie teraz środkowi obrońcy Hamburgera SV i z pomocą Adlera wychodzą z akcją na własnej połowie boiska.

2
    Niedokładne długie zagranie Westermanna i od autu na własnej połowie boiska wznowią grę gospodarze.

2
    Pierwsza ofensywna akcja gości kończy się stratą w środkowej strefie boiska. Jednak duża niedokładność u miejscowego zespołu sprawia, że przy piłce ponownie gracze HSV.

1
    Goście rozpoczęli grę od środka boiska. Grają dzisiaj w swoich czarnych trykotach, gdy ich rywale w tradycyjnych – czerwonych barwach.

1

Poznaliśmy podstawowe składy na to spotkanie:

Energie Cottbus: Müller – Szarka, Möhrle, Mimbala, Berger – Ledgerwood, Perdedaj, Michel, Zeitz – Elsner, Pospech
    Rezerwowi: Nguendong, Gottschick, Pawela, Kleindienst, Wolf, Holz, Oberschmitd

HSV: Adler – Diekmeier, Westermann, Djourou, Jiráček – Behrami, Badelj – Iličević, van der Vaart, Jansen – Rudņevs
    Rezerwowi: Drobný, Skjelbred, Arslan, Lassoga, Ostrzolek, Tah, Zoua

Na to poniedziałkowe spotkanie zapraszamy państwa bardzo serdecznie już w najbliższy poniedziałek o godzinie 18:30 w lajfy.com!

Zakłady bukmaherskie nie dają większych szans na zwycięstwo gospodarzom poniedziałkowego spotkania. Za złotówkę na nich postawioną można wygrać aż pięć. Natomiast na faworyta tego pojedynku kurs kształtuje się na poziomie 1:1,67.

Mecz rozgrywany będzie na Stadion der Freundschaft w Cottbus. Miasto to znane jest dla Polaków jako Chociebuż. Obiekt ten ma pojemność 22,528 miejsc siedzących i z pewnością na mecz z HSV kibice miejscowego zespołu zapełnią go w całości.

Największą gwiazdą zespołu z Hamburga jest zdecydowanie Rafael van der Vaart, który w reprezentacji Oranje rozegrał już 109 spotkań, w których zdobył dwadzieścia pięć bramek. W zespole ich poniedziałkowego rywala za najlepszego zawodnika uważa się Boubacara Sanogo, który w poprzednich sezonach imponował skutecznością na zapleczu Bundesligi.

W pierwszej rundzie Pucharu Niemiec zmierzą się zespoły Energie Cottbus oraz Hamburger Sport-Verein. Faworytem tego spotkania wydają się goście, jednak ich aktualna forma jest wielką niewiadomą po fatalnych poprzednich rozgrywkach. Z tego powodu nie należy przekreślać szans zespołu z trzeciego szczebla rozgrywkowego w Niemczech.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.