Dolcan – Flota 1:1 (koniec) | Pogoń Sdl. – Stomil 1:2 (koniec) | Olimpia G. – Wisła Pł. 1:1 (koniec)
GKS T. – Miedź 2:1 (koniec) | Chrobry – Wigry 3:1 (koniec) | GKS K. – Chojniczanka 1:1 (koniec)
Sandecja – Termalica 1:3 (koniec) | Zagłębie L. – Bytovia 2:2 (koniec)
GKS Katowice
1:1 (1:1)
Chojniczanka Chojnice
Środa 27.08.2014, 19:00 • Stadion Miejski, Katowice • Fortuna 1 Liga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

W 5. kolejce I ligi GKS Katowice podejmie na własnym stadionie Chojniczankę. Obie drużyny nie rozpoczęły sezonu tak, jak marzyli o tym kibice i dzisiaj będą walczyć o pełną pulę punktów.

GKS Katowice w niedziele przerwał niechlubną passę trzech porażek z rzędu. Po raz pierwszy w historii spotkań z Flotą zwyciężył w Świnoujściu. Dość szczęśliwie udało się „Gieksie” zdobyć gola dającego trzy punkty. Krzysztof Bodziony oddał silny strzał na bramkę, a piłka odbita jeszcze od Stasiaka znalazła się w siatce i spotkanie zakończyło się wynikiem 0:1.

Katowiczanie sezon rozpoczęli od zwycięstwa na własnym stadionie z Widzewem Łódź (2:1), później było już gorzej porażka w lidze z Miedzią Legnica (4:2) i Termaliką B-B. (1:2) oraz przegrana w Pucharze Polski z Chrobrym Głogów (1:2). Trzy kolejne porażki i słaba gra bardzo rozgoryczyły kibiców, którzy oczekują większego zaangażowanie i lepszej gry. Dali temu wyraz po przegranym u siebie meczu z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza, kiedy to zebrali się pod szatnią zawodników. Katowiczanie liczą, że zwycięstwo w Świnoujściu da początek serii zwycięstw i w dzisiejszym meczu nie biorą pod uwagę innego rezultatu niż wygrana „Gieksy”.

Chojniczanka aktualnie zajmuje szesnaste miejsce, które jest zagrożone spadkiem. Piłkarze z Chojnic zaczęli od porażek z Pogonią Siedlce (1:4) i Zagłębiem Lubin (0:1), potem wygrali z Chrobrym Głogów na wyjeździe 2:1, a w ostatniej kolejce przegrali z Olimpią Grudziądz 0:1. Pozycja w tabeli Chojniczanki nie jest zbyt komfortowa, dlatego podopieczni trenera Pawlaka przyjeżdżają do Katowic z zamiarem walki o punkty i nadzieją wywiezienia korzystnego rezultatu.

Pomóc drużynie z Chojnic ma Paweł Zawistowski, który dołączył do kadry. Z kolei pauzować w dzisiejszym meczu musi Błażej Jankowski, który w czterech pierwszych spotkaniach Chojniczanki zobaczył cztery żółte kartki.

Warto wspomnieć, że do tej pory GieKSa z Chojniczanką spotkała się dwa razy, po awansie chojniczan do I ligi. W rozgrywkach 2013/2014 w Chojnicach padł remis (1:1), natomiast przy Bukowej było 2:1 po trafieniach Grzegorza Goncerza i Przemysława Pitrego.

Zawodnicy się rozgrzewają, a my znamy już dzisiejsze "jedenastki".

GKS Katowice: Bucek, Pielorz, Kamiński, Jurkowski, Pietrzak, Ceglarz, Bodziony, Cholerzyński (K), Nawrot, Bętkowski, Goncerz
    Rezerwowi: Wierzbicki, Wołkowicz, Pitry, Czerwiński, Januszkiewicz, Duda, Wieczorek

Chojniczanka Chojnice: Dumieński, Pietruszka, Radler (K), Kieruzel, Chyła, Siemaszko, Feciuch, Gancarczyk, Rybski, Mikołajczyk, Zawistowski
    Rezerwowi: Misztal, Czerwiński, Iwanicki, Laskowski, Majtyka, Piechowiak

Sędziowie: T. Radkiewicz, Śpiewak, Majewski, Adamczyk.

W Katowicach około 17 °C, więc piłkarze mają dobre warunki do gry.

Zawodnicy wychodzą na murawę, za moment pierwszy gwizdek sędziego.

1

2
    Pierwszy strzał Chojniczanki, pewnie broni Bucek.

5
    Akcja Simaszko, ten dośrodkowuje w pole karne i mamy pierwszy rzut rożny dla Chojnicznaki. Jednak dośrodkowanie bardzo nieudane.

7
    Bętkowski podaje do Cholerzyńskiego, ten odgrywa do Goncerza, jednak strzał piłkarza Gieksy zablokowany.

15
    Rzut rożny dla GKS-u. Rozegranie piłki i strzał Bętkowskiego na bramkę, piłka leci wysoko nad popżeczką

16
    Gol dla Katowic!
    Gieksa prowadzi 1:0 po precyzyjnym strzale GONCERZA, który otrzymał prostopadłe podanie z lewej strony od Nawrota.

18
    Rzut rożny dla GKS-u, piłka ląduje jednak w rękach Dumieńskiego.

19
    Piękny rajd i strzał na bramkę Ceglarza, piłka niewiele mija słupek.

20
    Widać, że Katowiczanie nie chcą bronić wyniku, tylko szybko podwyższyć prowadzenie.

23
    Żółtą kartkę otrzymuje Zawistowski (Chojniczanka Chojnice).

26
    Rzut wolny po faulu na Goncerzu. Piłka po dośrodkowaniu Bętkowskiego przelatuje przez całe pole karne, jednak nie udali się żadnemu piłkarzowi Gieksy skierować jej do bramki,

29
    Rajd Pietrzaka lewym skrzydłem, zagranie w pole karne jednak nikt z jego kolegów nie dochodzi do piłki.

33
    Pielorz dośrodkowuje w pole karne, nie udaję się jednak oddać czystego strzału głową i piłkę wybijają obrońcy Chojnicznaki.

34
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego Bętkowskiego i kolejne wybicie piłki przez obrońców drużyny z Chojnic.

37
    Dobra akcja Chojniczanki, strzał na bramkę Gancarczyka i bardzo dobrze wybija piłkę Bucek.

38
    Rzut wolny dla drużyny z Chojnic. Zawistowski strzela, jednak niecelnie.

40
    Żółtą kartkę otrzymuje Pietrzak (GKS Katowice).

42
    Gol dla Chojniczanki!
    Bucek niepotrzebnie wychodzi z bramki. Siemaszko praktycznie strzałem do pustej wyrównuje wynik spotkania na 1:1.

44
    Zamieszanie pod polem karnym Chojniczanki, jednak Gieksie nie udaje się oddać strzału.

46

Pierwsza połowa dość wyrównana. Piłkarze GKS-u mieli przewagę w posiadaniu piłki jednak, wynik do przerwy remisowy. Chojnicznaka wykorzystała swoją okazję i po pierwszych 45 minutach jest 1:1. Zapraszam na drugą połowę.

46

48
    Pierwszy rzut rożny dla GKS-u w drugiej połowie. Piłka ląduje jednak w rękach Dumieńskiego.

49
    Żółtą kartkę otrzymuje Bodziony (GKS Katowice).

50
    Rzut wolny, dośrodkowanie w pole karne GKS-u i niecelny strzał Radlera.

51
    Strzał Nawrota, dobra decyzja wykonanie już gorsze, piłka leci nad bramką.

54
    Strzał Gancarczyka, piłka przelatuje obok słupka.

56
    Bardzo dobra akcja GKS-u. Pietrzak przedarł się w pole karne i oddał strzał który minimalnie minął bramkę.

59
    Wyłożenie piłki do Goncerza, jednak strzał zawodnika Gieksy zablokowany.

61
    Bętkowski strzela, piłka leci wysoko ponad bramką.

63
    Zagranie Ceglarza do Bętkowskiego ten strzela, jednak bardzo dobrze piłkę wybija Dumieński.

63
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Ceglarz, na boisku pojawia się Pitry.

64
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Betkowski, na boisku pojawia się Januszkiewicz.

66
    Faul i rzut wolny dla GKS-u tuż przed polem karnym.

67
    Strzał Pitrego i piłka niewiele mija bramkę.

70
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego dla GKS-u, zabrakło jednak strzału na bramkę.

72
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego przecina obrońca Gieksy i mamy rzut rożny dla Chojniczanki. Zagranie z rogu całkowicie niecelne.

75
    Strzał Januszkiewicza po składnej akcji Gieksy.

76
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Nawrot, na boisku pojawia się Wołkowicz.

77
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Siemaszko, na boisku pojawia się Iwanicki.

78
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Zawistowski, na boisku pojawia się Liskowski.

78
    Piękny rajd Januszkiewicza i strzał na bramkę Chojniczanki.

82
    Dośrodkowanie do Goncerza, piłkę zgarniają piłkarze Chojniczanki

86
    Kolejny rzut rożny, strzał Pitrego, piłkę odbija Dumieński.

88
    Żółtą kartkę otrzymuje Feciuch (Chojniczanka Chojnice).

88
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Gancarczyk, na boisku pojawia się Czerwiński.

90
    Kolejne dośrodkowanie i piłkę znowu zgarniają chojniczanie.

90+1
    Sędzia doliczył 3 minuty.

90+2
    Żółtą kartkę otrzymuje Iwanicki (Chojniczanka Chojnice).

90+3
    Ostatnie akcje Gieksy. Dośrodkowanie próbuje strzelać głową Pitry, nieskutecznie.

90+4

W Katowicach remis 1:1. W drugiej połowie GKS przeważał i próbował zdobyć zwycięską bramkę. To było jednak za mało, aby wygrać. Chojniczanka dobrze grała w obronie i wykorzystała błąd Bucka. (20:54:46)