Fyrstenberg, Matkowski – Cabal, Farah 2:1 (koniec) | Piter, Cetkovská – Makarowa, Wiesnina 0:2 (koniec)

6 4 4

Piątek 29.08.2014, 17:17 • Court 10 • US Open - Debel kobiet - US Open (kort twardy)

Za wspólnie spędzony czas dziękujemy państwu bardzo serdecznie i życzymy dalszych wielkich emocji związanych z występami naszych rodaków na US Open! (19:01:55)

Garść statystyk z tego spotkania:

Asy serwisowe: Fyrstenberg/Matkowski 7-7 Cabal/Falah
    Skuteczność pierwszego serwisu: 51/81 (63%) – 54/73 (74%)
    Podwójne błędy serwisowe: 2-2
    Winnery: 7-7

Ogólnie trzeba przyznać, że byliśmy świadkami bardzo zaciętego i wyrównanego pojedynku, który zakończył się wygraną Polaków!

Koniec meczu

6:4
    Zwycięstwo Fyrstenberga i Matkowskiego po fantastycznej batalii! Podobnie jak w drugim secie, teraz również mamy przełamanie dosłownie w ostatnim momencie!

40-30
    Nieprawdopodobne rzeczy dzieją się na korcie 10! Piłka meczowa dla Polaków!

30-30
    Skuteczna pogoń Polaków, która daje nadzieję na wygraną jeszcze w tym gemie!

15-30
    Podwójny błąd serwisowy Kolumbijczyka w tak ważnym momencie meczu!

0-30
    Kolejna akcja i kolejny raz daje o sobie znać bardzo dobry pierwszy serwis (77% skuteczności).

0-15
    Rozpoczynają od zdobytego punktu serwujący.

5:4
    Całe szczęście nerwy na wodzy cały czas trzymają nasi reprezentanci!

40-30
    Zapowiada się nerwowa końcówka tego gema.

40-15
    Jednak Polacy ani myślą do tego dopuścić i zmierzają do wygrania własnego podania.

30-15
    Tym razem nie było inaczej. Kolumbijczycy punktują i kolejny raz zgłaszają gotowość do walki o przełamanie.

30-0
    Oni również, tak samo jak rywale, mają łatwość w zdobywaniu punktów przy własnym podaniu.

15-0
    Punktuje Fyrstenberg i Matkowski na początku kolejnego gema.

4:4
    Szybki gem wygrany przez Cabala oraz Faraha.

0-40
    As serwisowy zawodnika z Kolumbii (7 w tym meczu przy tylu samu po stronie Polaków).

0-30
    Kolejny raz skuteczne pierwsze podanie (75%) i kończący atak po chwili.

0-15
    Pierwsza akcja i przy pierwszym dobrym serwisie punkt dla Kolumbijczyków.

4:3
    Najważniejsze jest jednak końcowe powodzenie Polaków i zdobyty przez nich czwarty gem w trzecim secie!

40-30
    Cabal i Farah zamierzają walczyć o tego gema do końca.

40-15
    Ale i przy kolejnej próbie Fyrstenberga i Matkowskiego mamy dobry atak i punkt.

30-15
    Również i zdobywanie przez graczy z Ameryki Południowej trzeciego punktu przy serwisie naszych rodaków jest powtarzalne.

30-0
    W dalszym ciągu zagrywają dobre piłki przy własnym serwisie.

15-0
    Skutecznie i pewnie punktują Polacy.

3:3
    Nie udało się tym razem doprowadzić do stanu równowagi. Mamy remis w trzecim secie i nadal bez przełamań.

30-40
    Szansa wymyka się z rąk. Jest piłka na skończenie tej partii dla tenisistów z Kolumbii.

30-30
    Nie poddają się nasi krajanie! Trzymajmy mocno kciuki za ich powodzenie w tym gemie!

15-30
    Szanse na to niestety maleją po kolejnej wymianie.

15-15
    W dobrą porę przychodzi punkt zdobyty przez Polaków. Może to jest odpowiedni moment, żeby walczyć o przełamanie?

0-15
    Tradycyjnie już pierwsze zagranie Kolumbijczyków przynosi im punkt.

3:2
    W odpowiedni sposób rozgrywali tego gema Fyrstenberg i Matkowski, co skończyło się ostatecznym powodzeniem!

40-15
    Dobre zagrania naszych reprezentantów i przed nimi dwie okazje na skończenie tego gema.

30-15
    Ale rywale nie zamierzają tak łatwo odpuścić gem serwisowy Polaków.

30-0
    Kolejny punkt w dość prosty sposób ląduje na ich konto.

15-0
    Nasi tenisiści pozytywnie rozpoczęli własne podanie.

2:2
    Ostatecznie niewiele on dał Fyrstenbergowi i Matkowskiemu. W kolejnej akcji skutecznie zagrywają ich rywale.

15-40
    Nie będzie ten gem wygrany z pewnością na czysto. Punkt dla zawodników z Polski.

0-40
    Szykuje się kolejny gem wygrany do zera dla bardziej znanych w tenisowym świecie sportowców.

0-30
    Tenisiści z Ameryki Południowej dalej prowadzą grę przy swoim podaniu.

0-15
    W swoim stylu rozpoczęli zawodnicy z Kolumbii.

2:1
    Świetnie kończą nasi rodacy tą wymianę! W dalszym ciągu przez przełamań w tym secie!

40-15
    Będą dwie kolejne piłki na wygranie tego gema dla Polaków.

30-15
    Plany starają się im pokrzyżować wyżej rozstawieni zawodnicy.

30-0
    Szybko dążą do wygrania tej partii Fyrstenberg wraz z Matkowskim.

15-0
    Skuteczny pierwszy serwis naszych rodaków i następnie punkt.

1:1
    Taki też był rezultat tego gema. Niestety Polacy nie potrafili zgarnąć choćby punkt podczas wymian.

0-40
    Zanosi się na gem wygrany na czysto przez graczy z Kolumbii.

0-30
    Druga wymiana również zakończona skutecznie przez tych zawodników.

0-15
    Pierwszy punkt pada łupem tenisistów rozstawionych z szesnastką.

1:0
    Tym razem już nasz debel zagrał skutecznie i wygrywa pierwszego gema!

40-30
    Niestety nie udało się w pierwszej akcji skończyć tej partii.

40-15
    Po początkowych problemach, dalej już szło naszym rodakom w tym gemie o wiele lepiej.

30-15
    Również tym razem udaje się po krótkiej wymianie zagrać kończącą piłkę.

15-15
    Szybko mamy odpowiedź graczy z Polski.

0-15
    Niestety pierwszy punkt ląduje na konto Kolumbijczyków.

6:4
    Doprawdy ciężko w to uwierzyć! Praktycznie przy każdych gemach serwisowych zawodników z Kolumbii, Polacy byli bez szans, a tym razem udało im się przełamać wyżej rozstawionych tenisistów!

40-30
    Niesamowita historia! Polacy mają okazję na przełamanie rywali w tak ważnym momencie!

30-30
    Jest i drugi z rzędu! Bardzo dobry okres gry naszych reprezentantów!

15-30
    Tym razem stało się na szczęście inaczej i mamy punkt po stronie Fyrstenberga i Matkowskiego.

0-30
    Niestety nie widać szans na zdobywanie punktów przy serwisach rywali dla Polaków.

0-15
    Cabal i Farah kolejny raz odpowiednio rozpoczynają własne podanie.

5:4
    Kolejna jest już skuteczna! Fyrstenberg i Matkowski nadal w grze o awans do kolejnej rundy US Open!

40-15
    Niestety pierwsza próba wykończenia kończy się niepowodzeniem.

40-0
    Świetnie rozgrywają swój gem serwisowy nasi reprezentanci.

30-0
    Tak samo jak w poprzedniej i tym razem wymianę wygrywają Polacy.

15-0
    Najpierw skuteczny serwis Polaka, a później dobra gra w wymianie skutkuje zdobytym punktem.

4:4
    Jednak już po chwili mamy zakończenie Kolumbijczyków.

15-40
    Przy pierwszej jeszcze nasi rodacy udowadniają, że zamierzają walczyć.

0-40
    Zupełnie bez walki Polacy. Trzy kolejne piłki na wygranie gema serwisowego dla tenisistów z Kolumbii.

0-30
    Drugi w bardzo krótkim odstępie czasu również trafia na konto tych zawodników.

0-15
    Pierwszy punkt w tym gemie, jak się można było spodziewać, dla pary Farah/Cabal.

4:3
    Już pierwsza z nich jest skuteczna i przynosi wygranie całego gema, jak i wyjście na prowadzenie w drugim secie!

40-15
    Jednak teraz dwie piłki na wygranie własnego gema serwisowego dla Polaków.

30-15
    Starają się walczyć jeszcze przy podaniu rywali Kolumbijczycy.

30-0
    Kolejna akcja również przynosi Polakom zdobycz punktową.

15-0
    Dobrze rozpoczyna Matkowski i Fyrstenberg. Trafiony kolejny raz pierwszy serwis (67% skuteczności).

3:3
    Dobrze zapowiadał się ten gem, po w końcu zdobytym punkcie przez Polaków, jednak potem zawodnicy z Kolumbii nie pozostawili cienia złudzeń kto wygra tą partię.

15-40
    I jak się można było spodziewać. Po pierwszej akcji skutecznej Polaków, kolejne kończą się niestety słabymi zagraniami i stratami punktów.

15-30
    Bardzo szybko na prowadzenie w tym gemie wychodzą Kolumbijczycy.

15-15
    Zbyt długo nie przyszło się z tego cieszyć Fyrstenbergowi i jego deblowemu towarzyszowi.

15-0
    W końcu udało się zdobyć punkt przy podaniu przeciwnika naszym rodakom.

3:2
    I kolejna kończy się już powodzeniem! Skutecznie walczą Polacy o wygraną w drugim secie!

40-15
    Z pewnością nie będzie on wygrany do zera. Pozostają jeszcze dwie okazje.

40-0
    W końcu zapowiada się łatwy gem przy swoim podaniu dla Fyrstenberga i Matkowskiego.

30-0
    Kolejna z nich również z podobnym skutkiem i zapisuje sędzia punkt Polakom.

15-0
    Skuteczną akcją kończą wymianę polscy reprezentanci.

2:2
    Tak też się dzieje. Niestety trudno będzie o breakpoint dla naszych rodaków w tym meczu.

0-40
    W bardzo łatwy sposób kolejny raz zapewne swojego gema serwisowego wygrają gracze z Ameryki Południowej.

0-30
    Druga akcja w tym gemie również okazuje się punktowa dla rywali Polaków.

0-15
    Po pierwszym zepsutym serwie, drugi okazuje się skuteczny i w efekcie przynosi punkt po wymianie Kolumbijczykom.

2:1
    Odpowiednio zagrany pierwszy serwis (skuteczność 63%) i wygranie całego gema dla naszej pary deblistów!

40-30
    Będzie jedna piłka na wygranie własnego gema serwisowego dla dwóch Polaków.

30-30
    Może być nerwowo! Farah i Cabal kolejny raz dochodzą naszych reprezentantów.

30-15
    Nie chcą Polacy dać rywalom szans na przełamanie i dobrze odskakują.

15-15
    Na szczęście w porę nadchodzi skuteczna odpowiedź Fyrstenberga i Matkowskiego.

0-15
    Drugi raz z rzędu od straty punktu przy własnym serwisie rozpoczynają Polacy.

1:1
    W prosty, szybki i łatwy sposób wygrywają własne podanie Farah i Cabal!

0-40
    Kolejne trzy piłki na wygranie tego gema dla debla z Kolumbii.

0-30
    Niestety kolejny raz nie potrafią powalczyć o wygrane akcje przy serwach rywali nasi krajanie.

0-15
    Dobrze rozegrana akcja i punkt ląduje na koncie rywali Polaków.

1:0
    Już w trzy minuty kończy się sukcesem pierwszy gem serwisowy reprezentantów Polski!

40-15
    Będą dwie kolejne piłki dla Polaków o wygranie w tym gemie.

30-15
    I kolejny raz nie pozostawiają złudzeń, że będą walczyć o trzeciego seta w tym meczu.

15-15
    W porę odpowiadają Fyrstenberg i Matkowski skuteczną akcją.

0-15
    Pierwszy punkt w nowym secie na korzyść Kolumbijczyków.

4:6
    I już pierwsza z nich kończy się sukcesem! Niestety pierwszy set z jednym przełamaniem na korzyść rywali z Ameryki Południowej i Polacy przegrywają z rywalami.

0-40
    Przed Kolumbijczykami trzy okazję na wygranie pierwszego seta!

0-30
    Świetna skuteczność pierwszego serwisu (70%) skutkuje kolejnym punktem.

0-15
    Cabal i Farah już praktycznie tradycyjnie rozpoczynają swoje podanie od zdobytego punktu.

4:5
    Ale nie pozostawiają rywalom złudzeń Matkowski na spółkę z Fyrstenbergiem!

40-15
    Spróbują jeszcze walczyć o tego gema Kolumbijczycy.

40-0
    Zapowiada się, pierwszy od dawna, łatwy gem przy serwach naszych reprezentantów.

30-0
    Dobrze przy kolejnej akcji spisali się nasi rodacy.

15-0
    Skutecznie rozpoczynają pierwszą akcję przy swoim serwisie Polacy.

3:5
    Naprawdę w tym gemie Polacy pokazali, że mogą powalczyć o przełamanie rywali! Tym razem ta sztuka się jednak nie powiodła.

30-40
    Cabal i Farah w porę się otrząsnęli i to oni mają piłkę na skończenie własnego podania.

30-30
    Wracają szansę dla Fyrstenberga i Matkowskiego o skuteczną walkę w tym gemie!

15-30
    Jest nadzieja dla Polaków po skutecznej akcji naszych krajanów.

0-30
    Bardzo sprawnie zdobywają punkty i serwis jest ich bardzo mocną bronią.

0-15
    Jak zwykle dobrze rozgrywają swoje podanie gracze Cabal oraz Farah.

3:4
    Udała się im ta sztuka! Jest jeszcze nadzieja na walkę o wygranie gema przy podaniu przeciwników!

40-15
    Matkowski i Fyrstenberg o krok od wygrania swojego gema serwisowego.

30-15
    Nie dają jednak za wygraną w tym gemie rywale.

30-0
    Również w kolejnej akcji popisują się dobrym wykończeniem.

15-0
    Odpowiednio zareagowała polska para deblowa i zdobywa punkt.

2:4
    Ale tylko do momentu powodzenie miała ta pogoń. Kolejny gem serwisowy graczy z Kolumbii wygrany w dość prostych okolicznościach.

30-40
    Starają się jeszcze powalczyć nasi reprezentanci.

15-40
    I niestety nie zapowiada się na przełamanie powrotne dla Polaków.

15-30
    Zaczęli coraz lepiej serwować gracze z Kolumbii (64% skuteczności pierwszego podania).

15-15
    Po chwili mamy błyskawiczną ripostę ze strony rywali.

15-0
    Dobrze rozpoczynają gem serwisowy rywali Matkowski i Fyrstenberg.

2:3
    Niestety w tym bardzo ważnym momencie zawiódł pierwszy serwis, a po drugim skuteczną akcją popisuje się Cabal oraz Farah!

40-A
    Kolejna okazja na przełamanie przed reprezentantami Kolumbii!

40-40
    Świetnie teraz wybrnęli z trudnego położenia Fyrstenberg i jego towarzysz.

30-40
    Jest niestety jedna szansa na przełamanie naszych rodaków dla Kolumbijczyków!

30-30
    Zapowiada się trudny bój o tego gema przy podaniu Polaków.

30-15
    Tym razem pierwszy serwis zawiódł, ale skuteczna odpowiedź po ponowieniu akcji.

15-15
    Bardzo szybko odpowiadają skuteczną akcją, po trafionym pierwszym serwisie.

0-15
    Teraz źle rozpoczął Matkowski i partner. Tracą punkt przy własnym podaniu.

2:2
    I dokładnie taka sytuacja ma miejsce! Jedyne co może dawać szanse naszym rodakom to jedynie 50% skuteczności pierwszego serwisu u rywali!

0-40
    Zapowiada się kolejny wygrany gem do zera.

0-30
    W bardzo prosty sposób teraz punktują naszych krajanów wyżej rozstawieni rywale.

0-15
    Kolejny raz nie trafiają Kolumbijczycy pierwszego serwisu, jednak zdobywają punkt.

2:1
    Bardzo dobra odpowiedź na wygrany poprzedni gem przez Kolumbijczyków na czysto! Tym razem to Polacy w ten sposób wygrywają gem, przy swoim serwisie!

40-0
    Jak do tej pory bardzo pewnie obie pary deblowe rozgrywają własne gemy serwisowe.

30-0
    Pomimo nietrafionego pierwszego serwisu, udaje się po drugim zakończyć akcję sukcesem.

15-0
    Udany pierwszy serwis Polaka i mamy punkt dla naszych reprezentantów.

1:1
    Tak też się stało. Gem wygrany na czysto i bez zbędnych problemów przez Cabala i jego towarzysza.

0-40
    I bardzo możliwie zapowiada się scenariusz wygrania gema do zera z polską parą.

0-30
    Niestety bardzo szybko kolejny punkt, przy ich serwisie, ląduje na konto Kolumbijczyków.

0-15
    Udanie rozpoczęli własne podanie serwisowe Cabal/Farah.

1:0
    Bez większego trudu pierwszy gem przypada deblistom z Polski.

40-15
    Bardzo dobrze teraz zapowiada się zakończenie pierwszego gema przez obu Polaków.

30-15
    Po dość długiej wymianie udaje się skończyć Matkowskiemu i jego partnerowi.

15-15
    Niestety w kolejnej akcji nie powtórzył się scenariusz i punkt dla Kolumbijczyków.

15-0
    Pierwszy punkt ląduje na konto naszych rodaków.

0:0

Na to spotkanie zapraszamy państwa bardzo serdecznie już od godziny 17:00 do lajfy.com! Trzymajmy kciuki za naszych deblistów!

Nasz reprezentant Marcin Matkowski na chwilę obecną plasuje się na czterdziestym trzecim miejscu w rankingu. W obecnym roku kalendarzowym wygrał on osiemnaście rywalizacji, natomiast dwadzieścia pojedynków zakończył porażkami. Jego deblowy towarzysz skasyfikowany jest jedną lokatę niżej i w tym roku ma identyczny bilans spotkań.

Juan Sebastián Cabal ma dwadzieścia osiem lat i obecnie w rankingu deblowym jest na dwudziestym czwartym miejscu. Bilans w 2014 roku tego Kolumbijczyka to 34 wygrane spotkania oraz 19 porażek. Jego parnerem w deblowych bojach jest Rashed Al Falah, który ma już na karku 38 wiosen. Zawodnik ten pochodzi z Arabii Saudyjskiej.

W meczu 1/16 finału US Open zmierzą się ze sobą deblowe pary Fyrstenberg/Matkowski oraz Cabal/Farah. W pierwszych pojedynkach tego wielkoszlemowego turnieju zgodnie wygrali 2:0 ze swoimi rywalami. Nasi reprezentanci bez większego trudu poradzili sobie z deblem Begemann/Knowle (6:3;6:4), natomiast ich przeciwnicy uporali się z tenisistami Andujar/Carreno-Busta (7:6;6:3).

Witamy. Mecz rozpocznie się o 17:00 i będziemy informować o zmianach stanu..