Stany Zjednoczone – Iran 2:3 (koniec) | Argentyna – Serbia 1:3 (koniec) | Belgia – Portoryko 3:0 (koniec)
Wenezuela – Kamerun 3:1 (koniec) | Australia – Polska 0:3 (koniec) | Francja – Włochy 2:3 (koniec)
Australia
0
17 19 22
Polska
3
25 25 25
Wtorek 02.09.2014, 20:15 • Hala Stulecia, Wrocław • Mistrzostwa Świata - Polska 2014

0:0
    Żaden Kangur, ani kangur nam dzisiaj nie podskoczył. No może poza Edgarem, ale to my po dwóch meczach nie straciliśmy choćby seta! (22:00:09)

0:0
    Bardzo ciekawe widowisko w Hali Stulecia we Wrocławiu! Mecz Polska vs. Edgar kończy się naszym zwycięstwem, ale gdyby Australia miała jeszcze 5 takich zawodników, pewnie byłaby Mistrzem Świata, a tak... My po cichutku myślimy o tym celu!

22:25
    Trzeci set skończony.

22:25
    No i to by było na tyle! Niezła końcówka naszych rywali, ale biało-czerwoni kończą sprawę w trzech setach, brawa, brawa, brawa!

22:24
    Brawa dla Kangurów, tym razem Mote poradził sobie na środku!

21:24
    Wykończy nas ten facet! Znów świetny serwis!

20:24
    Oj nie, tym razem świetna zagrywka 212-centymetrowca!

19:24
    Edgar skutecznie z prawego skrzydła, czy to był jego ostatni punkt tego meczu?

18:24
    Kłos daje nam piłkę meczową!

18:23
    My również w aut, Piotr Nowakowski tylko schował twarz w koszulkę...

16:21
    Jon Uriarte próbuje wybić Polaków z uderzenia, kolejny czas dla Australijczyków.

16:21
    Piotr Nowakowski zaporą nie do przejścia, świetny blok!

16:20
    Czas dla trenera Jona Uriarte!

16:20
    Uśmiech od ucha do ucha Wlazłego, a to oznacza, że skutecznie atakował z prawej strony!

16:19
    Douglas-Powell nie ma tęgiej miny, przegrał pojedynek z podwójnym blokiem Polaków!

16:18
    Psujemy zagrywkę. Dawid Konarski.

15:18
    Utrzymujemy bezpieczną przewagę, znów Mika z lewej strony!

15:17
    Edgar w triumfalnym okrzyku! Dobry atak prawym skrzydłem!

14:17
    Ależ radość w polskim obozie! Mika skutecznie kiwa nad blokiem!

14:16
    Stolik sędziowski przeszkodził Polakom w odbiorze tej piłki!

13:16
    Winiarski trafił w samą linię! Schodzimy na przerwę techniczną z prowadzeniem!

13:15
    Będziemy wideo-weryfikować serwis Winiarskiego...

13:15
    Uśmiechy na australijskich twarzach, ale punkt dla biało-czerwonych!

11:13
    Nikt nie skoczył za Edgarem, a dla niego to jak woda na młyn!

10:13
    Na pojedynczym bloku Aussie nie mają z nami szans!

10:12
    Edga... Nie! Tym razem Douglas-Powell punktuje!

9:12
    Mika obija podwójny blok rywala!

9:11
    Zingel zdobywa, o ile się nie mylę, pierwszy punkt w meczu!

8:11
    Nowakowski lewą stroną, brawo!

8:10
    Mote skutecznie środkiem!

7:10
    Jest i nasza odpowiedź na serie 212-centymetrowca z Australii – Mariusz Wlazły świetnie prawą stroną!

7:9
    Czy to ptak, czy samolot? Nie... To Edgar.

6:9
    Mika świetnie wykańcza atak lewym skrzydłem!

6:8
    Niesamowite – Edgar też się myli! Tym razem zbyt mocna zagrywka australijskiej wieży!

6:7
    Wlazły przestrzelił na zagrywce...

5:7
    Pięknie brzmi to "Raz, dwa, trzy", gdy z taką precyzją punktujemy rywala, Mika!

3:5
    White nie dał rady odebrać naszej zagrywki!

3:4
    Zagumny do Nowakowskiego, a ten już wiedział co z tą piłką począć... Brawo!

1:2
    Australijczycy punktują, a skoro tak, to musi to być Edgar!

0:2
    Piotr Nowakowski gubi blok i bez większego problemu zdobywa drugi punkt Polaków w tym secie!

0:1
    Planowo rozpoczynamy trzecią partię – Mariusz Wlazły skutecznie prawym skrzydłem!

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

0:0
    "Orła Cień" na trybunach Hali Stulecia we Wrocławiu! To musi być dobry zwiastun przed trzecim setem!

0:0
    Czekamy na kontynuację konsekwentnej gry Polaków w trzeciej odsłonie!

0:0
    Drugi set był już zdecydowanie bardziej wyrównany, ale nie pozwoliliśmy Australijczykom w końcówce zbliżyć się do nas na niebezpieczną odległość! Podopieczni Jona Uriarte pokazują jednak, że wystarczy chwila zawahania naszego zespołu i robi się groźnie.

19:25
    Drugi set skończony.

19:25
    Wygrywamy drugiego seta! Rywale trafiają w taśmę!

19:24
    Będzie piłka setowa dla Polaków! Blok Australijczyków w aut!

19:23
    Ależ wymiana! Ostatecznie Roberts przegrywa pojedynek z blokiem Nowakowski-Winiarski!

19:22
    Jon Uriarte już zdecydowanie bardziej ekspresyjny, niż w pierwszych przerwach tego meczu...

19:22
    Myli się Roberts na prawym skrzydle, czas dla Australijczyków!

19:21
    Ważne punkty Polaków!

19:20
    Czas dla trenera Antigi!

19:20
    Gonią Australijczycy ile mogą, White ze środka!

18:20
    Dobrą zmianę dał Roberts w ekipie naszych rywali!

15:17
    "Raz, dwa, trzy" i Winiarski! Świetnie zachowują się trybuny Hali Stulecia!

15:16
    Prawie o nim zapomnieliśmy... Edgar skutecznie prawym skrzydłem!

14:16
    Nieco zbyt mocna zagrywka Mariusza Wlazłego!

13:16
    Na nic zdał się czas trenera Uriarte, Wlazły daje nam prowadzenie na drugiej przerwie technicznej!

13:15
    Czas na żądanie trenera Australijczyków!

13:15
    Była chwila nerwówki, ale znów odskakujemy na 2 punkty!

13:14
    Winiarski ze środka kończy przechodzącą piłkę!

11:11
    Blokujemy Edgara, ale piłka ląduje poza placem gry!

10:11
    Edgar znów "siła razy ramię" i tym razem w aut!

10:10
    Gramy punkt za punkt! Douglas-Powell rozkręca się lewą stroną!

9:10
    Nie dajemy rywalowi objąć prowadzenia!

9:9
    No proszę, mamy remis! Dobrze fuknkcjonuje blok rywali!

8:9
    Edgar tym razem się nie myli!

7:9
    Duże pretensje trenera Aussie.. Arbiter musi nieco uspokoić naszego gościa.

7:8
    "Michał Winiarski" niosło się z trybun, gdy serwował nasz zawodnik, ale nieco przesadził z mocą tej zagrywki...

6:8
    Na przerwę techniczną schodzimy z dwupunktową przewagą!

6:8
    Winiarski świetnie zagrywa, w końcu pogubili się w przyjęciu gracze rywala!

6:7
    Ależ spryt Zagumnego, jedną ręką oszukał Mote!

6:6
    Wideo-weryfikacja utrzymuje decyzję o punkcie dla naszych rywali.

6:6
    Gonią rywale, gonią...

5:6
    Nie wiem jak, ale Edgar znalazł lukę w naszym podwójnym bloku!

4:6
    Znów kompletnie pogubił się australijski blok, z czego skrzętnie korzysta Winiarski!

4:5
    Edgar obija polski blok na prawym skrzydle.

3:5
    Nasz blok czekał do końca, Michał Winiarski świetnie zatrzymuje rywala na środku siatki!

3:4
    Tym razem zabrakło już precyzji...

3:3
    As serwisowy Australijczyków!

2:3
    Edgar nie daje o sobie zapomnieć, momentami to przypomina mecz Edgar – Polska!

1:3
    Nasza odpowiedź na Edgara? Mariusz Wlazły!

1:2
    Winiarski kompletnie zgubił blok rywali!

1:1
    Jak nie prawym, to może lewym skrzydłem, efektowny atak naszych rywali!

0:1
    Wściekły Edgar, a to oznacza, że jego atak był wyraźnie autowy!

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

0:0
    Pierwszy set zgodnie z planem – przekonywujące zwycięstwo! Rywale poza wzrostem wyróżniają się dziś niezłym przyjęciem i... Edgarem, który potrafi zrobić użytek ze swoich 212 centymetrów, ale cóż z tego, skoro to my prowadzimy!

17:25
    Pierwszy set skończony.

17:25
    Autowy serwis Australijczyków kończy rywalizację w pierwszym secie!

17:24
    Przechodząca piłka pada łupem rywali biało-czerwonych.

16:24
    White przedarł się lewą stroną, jeszcze nie kończymy seta...

15:24
    To by było na tyle, jeżeli chodzi o nadzieję rywala, piła setowa przed nami!

15:23
    Pogubiliśmy się nieco w przyjęciu i dajemy Australijczykom jeszcze trochę nadziei w pierwszym secie!

14:23
    Skoro rywale nie potrafią wykończyć kontry, my zrobimy to w lepszy sposób! Mariusz Wlazły!

14:22
    Efektowna kontra wykończona przez Winiarskiego!

14:21
    No dobra, czasami Edgar się przedrze tą prawą stroną...

13:21
    Zatrzymujemy Edgara po raz kolejny!

13:20
    Mika skutecznie obija potrójny blok Australijczyków!

13:19
    Kłos podaje w siatkę...

12:19
    Kolejny czas dla trenera Uriarte!

12:19
    Edgar też się myli! Tym razem atak z prawej strony w aut!

12:18
    Kłos skutecznie lewą stroną!

12:17
    Edgar rozkręca się coraz bardziej prawą stroną!

11:17
    Szybko odpowiadamy rywalom, Michał Winiarski na zagrywce...

11:16
    Prawym skrzydłem skutecznie Edgar!

10:16
    Trener Australijczyków bardzo spokojny podczas przerwy...

10:16
    Wlazły kończy kontrę Polaków i na drugą przerwę techniczną schodzimy z 6-punktowym prowadzeniem!

10:15
    Utrzymujemy bezpieczną przewagę nad rywalem!

10:14
    Nowakowski mierzył w samą linię z zagrywki, ale piłka na aucie...

9:14
    Ależ bomba Wlazłego!

9:13
    Kontra Winiarskiego zatrzymana przez Luke'a Smitha!

8:13
    Nieźle przesunęli blok Australijczycy, ale obijamy ich ręce, a piłka spada poza polem gry!

8:12
    Smith poradził sobie na lewej stronie z naszym podwójnym blokiem!

7:12
    Piotr Nowakowski skutecznie wykańcza krótką ze środka!

7:11
    Niewiele zabrakło, żeby Karol Kłos zdążył do rykoszetu, ale punkt ostatecznie dla naszych rywali!

6:11
    Mika z lewej strony po prostej – nic sobie nie robiąc z bloku – zdobywa kolejny punkt!

6:10
    Blokujemy, ale piłka odbita od Kłosa spada w aut!

5:10

5:10
    Świetna asekuracja w polskim zespole i akcję kończy Mika!

5:9
    Mateusz Mika świetnie z prawego skrzydła!

5:8
    Prowadzimy na pierwszej przerwie technicznej!

5:7
    Wlazły zagrywa w aut, nie potrafimy na razie odskoczyć rywalowi na 3 punkty!

4:7
    Najdłuższa akcja w tym meczu pada łupem polskiego zespołu, brawo!

4:6
    White zgubił polski blok i trafia w siódmy metr!

3:6
    Piotr Nowakowski ze środka!

3:5
    Edgar mija potrójny blok rywala i po skosie trafia w boisko!

2:5
    Mateusz Mika kapitalnie zagrywa, błąd na przyjęciu rywala i piąty punkt Polaków!

2:4
    Sukochev zagrywa piłkę w aut!

2:3
    Mika w taśmę, pogubiliśmy się nieco w tym ataku...

1:3
    Pierwszy punkt Australijczyków w tym meczu!

0:3
    Smith po prostej, ale w aut!

0:2
    Edgar przekracza linię... Punkt dla gospodarzy Mistrzostw Świata!

0:1
    Nowakowski-Wlazły świetnie na bloku! Kapitalne rozpoczęcie Polaków!

0:0
    Średnia wzrostu Australijczyków to 2 metry... Cóż, za moment przekonamy się jak poradzą sobie z tym Polacy!

0:0
    Pierwsza szóstka Polaków przy wiwatujących trybunach melduje się na parkiecie!

0:0
    Szóstka Australijczyków melduje się na parkiecie!

0:0
    Do hymnu! Mazurek Dąbrowskiego!

0:0
    Hymny narodowe przed nami!

0:0
    Kibice spoglądają już na zegarki... Rozglądając się po trybunach dostrzegam też zielone koszulki kibiców Kangurów, ale i tak toną w biało-czerwonej fali!

0:0
    Hala Stulecia pęka w szwach, za moment zaczynamy siatkarskie emocje!

0:0
    Australia: Zingel, Roberts, Passier, Edgar, Peacock, White, Perry (L), Mote, Sukochev, Douglas-Powell, Smith, Caroll

Polska: Drzyzga, Zagumny, Konarski, Wlazły, Buszek, Kubiak, Mika, Winiarski, Kłos, Możdżonek, Nowakowski, Zatorski.

0:0
    Antiga podał skład na dzisiejszy mecz. Na trybuny został odesłany ponownie Ignaczak oraz Wrona.

0:0
    Początek meczu już o godzinie 20:15, ale bądźcie z nami kilkadziesiąt minut wcześniej. Będzie się działo!

0:0
    Na dwunastkę Polski musimy jeszcze poczekać. Stephane Antiga podejmie decyzję w dzień meczowy odnośnie graczy, którzy zostaną odesłani na trybuny. W meczu przeciwko Serbii byli to libero – Krzysztof Ignaczak oraz środkowy – Andrzej Wrona. Szeroka kadra wygląda następująco:

Polska: Drzyzga, Zagumny, Konarski, Wlazły, Buszek, Kubiak, Mika, Winiarski, Kłos, Możdżonek, Nowakowski, Wrona, Ignaczak, Zatorski

0:0
    Kadra Australii na dzisiejsze spotkanie jest już znana ze względu na to, że trener tej reprezentacji do Polski zabrał jedynie 12. graczy ze względu na problemy finansowe federacji.

0:0
    Polscy siatkarze do Wrocławia przylecieli samolotem w niedzielę w godzinach popołudniowych. Australia z kolei w stolicy Dolnegośląska jest już od kilku dni.

0:0
    Warto przypomnieć ostatni mecz pomiędzy reprezentacją Polski, a Australii. Miał on miejsce w 2012 roku w Londynie podczas Igrzysk Olimpijskich. Reprezentacja pod wodzą Andrei Anastasiego niespodziewanie uległa rywalom z Antypodów przez co zmuszona była grać w ćwierćfinale z Rosją. Polacy mecz ten przegrali i szybko odpadli z turnieju. Miejmy nadzieję, że w dzisiejszym meczu nasza kadra powetuje sobie porażkę 1:3 w Wielkiej Brytanii i tym razem nie będą mieli problemów z Australią.

0:0
    W pierwszym meczu grupowym Polska na Stadionie Narodowym bez żadnych problemów pokonała Serbię, 3:0. Atmosfera na trybunach była niesamowita i tego meczu po prostu nie mogliśmy przegrać! Australia z kolei uporała się szybko, również w trzech setach z Kamerunem.

0:0
    W swoim drugim meczu w fazie grupowej reprezentacja Polski we Wrocławiu podejmie kadrę Australii!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:15.