Brazylia – Kanada 3:0 (koniec) | Finlandia – Chiny 2:3 (koniec) | Serbia – Francja 1:3 (koniec)
Argentyna – Włochy 3:1 (koniec) | Polska – Iran 3:2 (koniec) | Niemcy – Rosja 0:3 (koniec)
Kuba – Bułgaria 3:0 (koniec) | Australia – Stany Zjednoczone 0:3 (koniec)
Polska
3
25 25 24 19 16
Iran
2
17 16 26 25 14
Sobota 13.09.2014, 20:15 • Atlas Arena, Łódź, Polska • Mistrzostwa Świata - Polska 2014

0:0
    Niedzielny wieczór zapowiada ogromne emocje. Już dzisiaj zapraszam na relację z meczu przeciwko Francji na lajfy.com! (23:14:48)

0:0
    Jutro trzeba zagrać całe spotkanie z Francuzami w pełnym skupieniu. Liczmy, że kontuzja Winiarskiego nie jest poważna i jutro wystąpi w meczu.

0:0
    Ależ emocje w tym spotkaniu! Pokonujemy Iran po długiej podróży z nieba do piekła. Zachowujemy szansę na awans do trzeciej rundy turniej, ba, wciąż mamy ogromne szanse na awans. W chwili obecnej Polacy mają czternaście punktów i są drudzy w grupie. Trzeci jest Iran i USA, które mają po trzynaście punktów. Wszystko jest na styku. Jeśli Iran przegra jutro z Serbią mamy pewny awans przed meczem z Francją.

16:14

16:14
    KONIEC!!! POLSKA WYGRYWA!!!

15:14
    Przeszedł linię trzeciego metra jeden z Irańczyków! Piłka meczowa dla Polski!

14:14
    Jeszcze gramy w tym meczu! Kubiak piekielnie mocno po rękach Irańczyków!

13:14
    Czas dla reprezentacji Polski.

13:14
    Piłka meczowa będzie należeć do Iranu. No niestety...

13:13
    Kubiak mocno po rękach Irańczyków. Kto teraz będzie miał piłkę meczową?

12:13
    Mika trafia w siatkę i po części w blok Iranu. No niestety ponownie musimy gonić.

12:12
    Piekielnie mocno teraz huknął Seyed. Niestety nie będziemy mieli pięknej dwupunktowej przewagi. Przynajmniej na razie.

12:11
    Druga przerwa dla Iranu.

12:11
    Autowy atak Ghafoura!!! Polacy już na prowadzeniu!

11:11
    Punktowy blok Biało-Czerwonych!!! Ale wielkie uznania wpierw dla Zatorskiego, który kapitalnie wyciągnął piłkę w obronie!

10:11
    Mika przedziera się przez irański blok. Dalej walczymy.

9:11
    Minimalnie autowy blok naszej reprezentacji. Niewiele brakowało...

9:10
    Czas dla Iranu.

9:10
    Mika odważnie uderzył z lewej strony. Jest piłka skończona.

8:10
    Włazły dotyka siatki, a byłby punkt dla Polski bowiem Irańczycy zaatakowali na aut.

8:9
    Bardzo pewny atak Mateusza Miki po prostej.

7:9
    Mika nadział się na punktowy blok reprezentacji Iranu i ponownie mamy dwa punkty straty.

7:8
    Iran prowadzi jednym punktem na pierwszej przerwie technicznej po błędzie Możdżonka przy siatce.

7:7
    Atak Wlazłego po bloku! Jest po siedem! Wyjdźmy na tą przerwę techniczną z prowadzeniem!

6:7
    Wreszcie zadziałał blok Polski. Szkoda tylko, że podczas kontrataku Iranu.

5:7
    Mieliśmy kolejną okazję na kontratak i ponownie nadzialiśmy się blok Irańczyków. No cóż... Jeśli takich okazji się nie wykorzystuje to może być ciężko o zwycięstwo.

5:6
    Mocny atak Wlazłego po prostej. Mamy ten piąty punkt, ale trzeba wyrównać!

4:6
    Ponownie świetnie atakuje Ghaemi. Raz jeszcze nie udało nam się ustawić dobrego bloku.

4:5
    Seyed zepsuł teraz zagrywkę. Darmowy punkt dla Polski.

3:5
    Ponownie tylko pojedynczy blok Polski i pewny atak Ghaemiego.

3:4
    Wlazły kończy atak z niezwykle ciężkiej pozycji.

2:4

2:4
    Mariusz Wlazły zablokowany przez Irańczyków.

2:3
    Trzy szanse na kontratak Polski, wszystkie trzy zmarnowane. Zakończona akcja autowym zagraniem Miki.

2:2
    Mika spokojnie atakuje po rękach Maroufa.

1:2
    Pewny atak w wykonaniu Gholamiego. Polacy powróćcie do punktowania blokiem!

1:1
    Wlazły przełamuje blok irańskiej reprezentacji. Jest pierwszy punkt w tie-breaku dla Polski.

0:1
    Kubiak zaczyna od fatalnej zagrywki. Iran otrzymuje darmowy punkt na początek tie-breaka.

0:0
    Piąty set rozpoczęty.

0:0
    Z nieba do piekła... Pomyśleć, że w tym spotkaniu mieliśmy już piłki meczowe. Trzeba wygrać tego tie-breaka. Do boju Polacy!

19:25
    Czwarty set skończony.

19:25
    A jednak nie ma punktu dla Polski. Możdżonek dotknął taśmy i mamy drugiego seta dla Iranu. Będzie tie-break.

19:24
    Tashakori teraz psuje zagrywkę, ale w tym secie jesteśmy już spisani na stratę.

18:24
    Autowa kiwka Możdżonka. Piłki setowe dla Iranu.

18:23
    As serwisowy w wykonaniu Tashakoriego.

18:22
    Przerwa dla Iranu.

18:22
    Wlazły nadział się na blok Iranu. Wszystko nam zapowiada tutaj tie-break.

18:21
    Niestety nie teraz, raz jeszcze bardzo dobrze atakuje Seyed.

18:20
    Mariusz Wlazły po bloku Iranu i piłka wylatuje na aut. Może teraz uda się odrobić punkt?

17:20
    Świetnie uderzył po prostej Ghafour.

17:19
    Mika ze spokojem obija irański blok i ponownie dwa punkty straty.

16:19
    Szybkie rozegranie piłki i kolejny skuteczny atak Seyeda.

16:18
    Wlazły z piekielnie mocnym zagraniem pod końcową linię. Panowie trzeba zacząć odrabiać punkty!

15:18
    Nieskuteczny blok naszej reprezentacji po ataku Gholamiego.

15:17
    Świetny atak Możdżonka ze środka.

14:17
    Seyed popisuje się asem serwisowym po nieporozumieniu Miki i Zatorskiego.

14:16
    Dwupunktowe prowadzenie reprezentacji Iranu na drugiej przerwie technicznej.

14:15
    Przestrzelił teraz sam Seyed! Jest już tylko punkt straty!

13:15
    Teraz już bardzo pewny atak Kubiaka. Ponownie dwa punkty straty.

12:15
    Ależ błąd Polaków w ofensywie... Przerzucona piłka przez Kubiaka.

12:14
    Mika świetnie trafia po skosie. Trzeba teraz dobrze zaserwować piłkę...

11:14
    Druga z rzędu zepsuta zagrywka przez naszą reprezentację. Tym razem psuje Kłos.

11:13
    Kubiak przełamuje blok naszych rywali. My także nie dajemy odskoczyć Iranowi na więcej niż trzy punkty.

10:13
    Równie fatalna zagrywka Mateusza Miki. Ponownie Iran z trzema punktami przewagi.

10:12
    Ghafour serwuje daleko na aut. Jest dziesiąty punkt dla Biało-Czerwonych.

9:12
    Wlazły nadział się podczas kontrataku na podwójny blok irańskiej reprezentacji. Nie możemy doskoczyć do Iranu.

9:11
    Pojedynczy blok Karola Kłosa. Cudem wybroniliśmy tą akcję.

8:11
    Gholami atakuje pewnie po pojedynczym bloku Miki.

8:10
    Kolejny udany atak Miki z prawej strony. Irań bez szans na obronę tej piłki.

7:10
    Kubiak z kontrataku atakuje daleko na aut. Nie możemy marnować takich sytuacji.

7:9
    Świetne rozegranie na drugą linię do Mateusza Miki. Jest siódmy punkt.

6:9
    Idealny atak Ghaemiego w linię. Ponownie trzy punkty przewagi Iranu.

6:8
    Zepsuta zagrywka przez Seyeda po przerwie technicznej.

5:8
    Podwójne odbicie Mariusza Wlazłego. Trzypunktowe prowadzenie Iranu na pierwszej przerwie technicznej.

5:7
    Marouf minimalnie atakuje po rękach polskiego bloku.

5:6
    Uff, punktowy blok polskiej reprezentacji. A mogły być trzy punkty przewagi Iranu.

4:6
    No niestety punktowy blok irańskiej reprezentacji. Robi się coraz bardziej niebezpiecznie.

4:5
    As serwisowy Mirzajanpoura.

4:4
    Dwie szanse na kontratak zmarnowane przez Polaków w tej akcji. Skończyli w końcu Irańczycy.

4:3
    Świetna gra Kubiaka na siatce! Polacy już na prowadzeniu w tym secie!

3:3
    Piękna przesunięta krótka Karola Kłosa. Trzymamy wynik!

2:3
    Świetne rozegranie piłki przez Iran i pewnie skończona akcja przez Seyeda.

2:2
    Mika nam się odblokował. Huknął pięknie Mateusz z prawej strony.

1:2
    Była szansa na kontratak, ale Nowakowski fatalnie dograł piłkę i sędzia odgwizdał błąd.

1:1
    Na nasze szczęście autowa zagrywka Ghaemiego. Darmowy punkt dla Polski.

0:1
    Nerwowa gra Polaków w pierwszej akcji i od razu Iran wykorzystuje przechodzącą piłkę.

0:0
    Czwarty set rozpoczęty.

0:0
    Winiarski schodzi z boiska. Poważnie wygląda ta kontuzja.

0:0
    Było tak blisko... Polacy muszą się wziąć w garść i rozegrać tą czwartą partię jak dwie pierwsze. Oby jednak w naszym zespole nie nastał zastój. Przypominamy – awans Polakom gwarantuje tylko zwycięstwo za trzy punkty.

24:26
    Trzeci set skończony.

24:26
    Zagumny dotyka siatki i mamy pierwszego seta wygranego przez Iranu.

24:25
    Ghafour atakuje po prostej w boisko i teraz Iran ma piłkę setową.

24:24
    No niestety. Gholami kończy kontrę Iranu i mamy po 24. Gramy dalej w tym secie...

24:23
    Teraz już udany atak Iranu. Zespół z Bliskiego Wschodu broni pierwszą piłkę meczową.

24:22
    Wlazły!!! Jest kontratak Biało-Czerwonych i mamy piłki meczowe! Polacy już o krok od trzeciej fazy turnieju!

23:22
    Czas dla reprezentacji Iranu.

23:22
    Wlazły przedziera się przez podwójny blok Iranu. Polacy już tylko (albo aż) dwa punkty od wygrania spotkania.

22:22
    Do prostej uderzył Ghafour. Gramy punkt za punkt.

22:21
    Ghafour zagrywa na aut! Darmowy punkt dla polskiej reprezentacji!

21:21
    Mirzajanpour pewnie atakuje nad polskim blokiem. Będzie gorąca końcówka tej partii...

21:20
    Jest punktowy blok Polaków! Odzyskujemy prowadzenie! A na ławce coraz lepiej ma się Winiarski.

20:20
    Gholami atakuje daleko na aut. Jest dwudziesty punkt na naszej reprezentacji.

19:20
    Mika wchodzi za Winiarskiego.

19:20
    Winiarski z jakąś poważną kontuzją. Szczęście powoli się od nas odwraca... Tracimy jednego z liderów naszej drużyny.

19:20
    Drugi czas dla reprezentacji Polski.

19:20
    Kubiak atakuje na aut i Iran po raz pierwszy w dzisiejszym meczu jest na prowadzeniu.

19:19
    Wlazły nadział się na potrójny blok reprezentacji Iranu. Ponownie remis w secie.

19:18
    Winiarski ze zepsutą zagrywką. Zbyt dużo psujemy serwisów w tym secie. Zdecydowanie zbyt dużo.

19:17
    Nie trafia w boisko Mirzajanpour! Odskakujemy ponownie od Iranu!

18:17
    Wlazły przedziera się przez podwójny blok. Polska ponownie na prowadzeniu.

17:17
    Gholami wyrównuje wynik tego seta. Nic nie pozostało z naszej wysokiej przewagi.

17:16
    Wlazły psuje zagrywkę. Raz jeszcze oddajemy punkt Iranowi za darmo.

17:15
    Wlazły piekielnie mocno z prawej strony. Ponownie odskakujemy na dwa punkty przewagi.

16:15
    No i niestety kolejny punkt odrobiony przez Iran. Robi nam się gorąco w tym secie.

16:14
    Fatalna zagrywka Piotra Nowakowskiego po przerwie technicznej. Punkt dla Iranu.

16:13
    Winiarski kończy akcję. Polacy prowadzą na drugiej przerwie technicznej trzema punktami.

15:13
    Pewny atak Mirzajanpoura z drugiej linii. Bez szans na obronę Polacy.

15:12
    Uff, Mirzajanpour zagrywa daleko na aut. Darmowy punkt dla naszej reprezentacji.

14:12
    Bardzo pewny atak Seyeda ze środka. Iran z minuty na minuty z coraz lepszą grą.

14:11
    Blok i aut po ataku Michała Kubiaka. W końcu udało nam się skończyć akcję.

13:11
    Czas dla Polski.

13:11
    Dyskusje z sędziami. Błąd naszej reprezentacji w ataku, kolejny punkt dla Iranu, a dla trenera Antigi żółta kartka za opóźnianie gry.

13:10
    Robi się powoli gorąco. Iran odrabia kolejny punkt i mamy już tylko trzy punkty przewagi.

13:9
    Sędzia odgwizdał dziesiąty punkt dla Iranu, ale po wideo weryfikacji mamy powtórzenie punktu.

13:9
    No niestety, Iran kończy kontratak i zmniejsza stratę do Polski. Skutecznym atakiem popisał się Mirzajanpour.

13:8
    Ghafour mocno obija blok polskiej reprezentacji. Jest ósmy punkt dla Iranu.

13:7
    Wlazły po ostrym skosie kończy kolejny kontratak Biało-Czerwonych. Trwa ofensywa naszego zespołu!

12:7
    Bardzo pewny atak Winiarskiego z drugiej linii. Irańczycy ponownie nie zdążyli nawet ruszyć się do defensywy.

11:7
    Ghafour pewnie kończy akcję Iranu po przerwie na żądanie.

11:6

11:6
    Winiarski popisuje się kończącą zagrywką! Siatkarska egzekucja? To chyba dobre określenie dzisiejszego spotkania.

10:6
    Wlazły świetnie atakuje teraz po prostej po bardzo pewnym przyjęciu Zatorskiego.

9:6
    Wlazły psuje zagrywkę. Piłka ląduje daleko na aucie.

9:5
    Wszystko nam wychodzi w tym meczu! Ponownie Winiarski zdobywa punkt z niezwykle ciężkiej pozycji!

8:5
    Świetny atak Wlazłego na prawą stronę. Prowadzimy trzema punktami na pierwszej przerwie technicznej.

7:5
    Dosyć szczęśliwy atak w wykonaniu Gholamiego. No nic – było, minęło.

7:4
    Kapitalny atak Winiarskiego po skosie z bardzo trudnej pozycji. Brawo!

6:4
    Ah, zepsuł teraz zagrywkę Kubiak. Darmowy punkt dla Iranu.

6:3
    Mariusz Wlazły świetnie przebił się przez blok reprezentacji Iranu. Polacy zaczynają budować sobie przewagę.

5:3
    Świetny atak w wykonaniu Winiarskiego wysoko nad rękoma irańskiego bloku.

4:3
    Teraz już pewnie skończył akcję Ghafour. Mają Irańczycy trzeci punkt.

4:2
    Ależ fatalny atak w wykonaniu Seyeda, który atakuje daleko na aut.

3:2
    Wlazły świetnie obija blok irańskiej reprezentacji. Jest trzeci punkt!

2:2
    Jest teraz drugi punkt dla Irańczyków.

2:1
    Jeden z Irańczyków przeszkodził Zagumnemu w rozegraniu piłki. Jest punkt dla Polski!

1:1
    Kubiak świetnie kiwa irański blok. Rzucili się Irańczycy do obrony, ale nic z tego.

0:1
    Świetna krótka Ghaemiego na początek tego seta.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

0:0
    Za parę chwil rozpocznie się trzeci set. Miejmy nadzieję, że Polacy postawią kropkę nad "i" i szybko zakończą ten mecz, aby odłożyć siłę na jutrzejszy pojedynek z Francją.

0:0
    Następny set rozpocznie się o 21:32.

0:0
    Takiego przebiegu tego spotkania nie spodziewali się chyba nawet najwięksi optymiści. Polacy gromią, naprawdę gromią Iran. Dwa pewnie wygrane sety i jak na razie fatalna gra Iranu oraz kapitalna naszej reprezentacji.

25:16
    Drugi set skończony.

25:16
    Wlazły mocno po irańskim bloku. Koniec! Kolejne wysokie zwycięstwo w secie naszej reprezentacji!

24:16
    Zepsuta zagrywka przez Wlazłego. Jeszcze nie kończymy tego seta...

24:15
    Kapitalnie teraz huknął Kubiak po prostej. Mamy piłki setowe dla Polski!

23:15
    Przejście dołem Karola Kłosa. Niestety mamy kolejny punkt dla Iranu.

23:14
    Małe rozluźnienie w naszych szeregach. Ponownie wykorzystującą piłkę wykorzystał Ghaemi.

23:13
    Teraz wykorzystał Ghaemi przechodzącą piłkę. Dziesięć punktów różnicy.

23:12
    I jeszcze jeden punkt naszej drużyny zdobyty blokiem! Ależ poprawimy sobie dzisiaj statystykę bloków.

22:12
    Kolejny czas dla reprezentacji Iranu.

22:12
    W siatkę atakuje Ghafour. Coś nieprawdopodobnego...

21:12
    Punktowy blok Biało-Czerwonych! Całkowicie rozsypana reprezentacja Iranu. Kto się spodziewał takiego wyniku.

20:12
    Czas na żądanie dla reprezentacji Iranu.

20:12
    Kończąca zagrywka w wykonaniu Nowakowskiego! Już osiem punktów przewagi Biało-Czerwonych!

19:12
    Uff, Iran miał szansę na kontratak, ale nadział się na blok polskiej reprezentacji. Brawo!

18:12
    Zepsuł teraz prostą piłkę Winiarski. Szkoda bo mieliśmy szansę na kolejną udaną kontrę.

18:11
    Zatorski do Wlazłego, a ten pewnie atakuje po irańskim bloku. Bardzo spokojna gra Polaków.

17:11
    Bardzo dobrze huknął teraz z prawej strony Mahmoudi. Nie mieliśmy większych szans na obronę.

17:10
    Kubiak uderzył po prostej. Próbowali się ofiarnie bronić Irańczycy ale nic z tego. Kolejny punkt dla Polski.

16:10
    Kłos psuje zagrywkę po przerwie technicznej.

16:9
    Ależ teraz pięknie zaatakował Mariusz Wlazły! Druga przerwa techniczna z siodmiopuntowym prowadzeniem Polaków.

15:9
    Szansa Iranu na kontratak i... Shahram atakuje w siatkę. Tak dzisiaj Iran nie pokona Polaków.

14:9
    Winiarski zepsuł teraz zagrywkę. Iran z darmowym punktem od Polaków.

14:8
    Bardzo czujna gra Polaków przy siatce! Fatalna gra Iranu w defensywie. Nie jest to jednak nasz problem.

13:8
    Michał Winiarski ze stoickim spokojem obija blok irańskiej reprezentacji.

12:8
    Z prawego ataku pewnie uderzył teraz Gholami.

12:7
    Przesunięta krótka Karola Kłosa. Iran ponownie bez szans na obronę.

11:7
    Nowakowski także psuje zagrywkę. Coś nam się w ostatnich minutach pogorszył element serwisu.

11:6
    Potrójny blok polskiej reprezentacji! Blok oczywiście punktowy, prowadzimy 11-6.

10:6
    Kubiak teraz niestety solidarnie z Seyedem, także zespół zagrywkę.

10:5
    Ogromny błąd Seyeda na zagrywce. Piłka uderza w połowie siatki.

9:5
    Była szansa na kolejną kontrę Biało-Czerwonych, ale ostatecznie zdołał ze środka skończyć Seyed.

9:4
    W siatkę atakuje Ghafour! Kolejny punkt oddanym Polakom za darmo. Nam to nie przeszkadza.

8:4
    Wlazły atakuje po irańskim bloku! Robimy co chcemy z Iranem! Pierwsza przerwa techniczna w drugim secie.

7:4
    Przesunięta krótka w wykonaniu Piotra Nowakowskiego. Pewnie wygrana akcja przez Polskę!

6:4
    Ghaemi wyczyścił teraz siatkę Biało-Czerwonych. Jest czwarty punkt dla Iranu.

6:3
    Kończąca zagrywka w wykonaniu Polaków! Jest kolejny punkt dla Biało-Czerwonych!

5:3
    Autowa atak Maroufa. Punkt uznany dla Polski dopiero po challengu.

4:3
    Tym razem Winiarski zagrywa na siatkę. Darmowy punkt dla Iranu.

4:2
    Kapitalna kontra polskiej reprezentacji! Kubiak huknął z prawej strony! Brawo!

3:2
    Winiarski z asem serwisowym! Brawo!

2:2
    Uff, Iran miał szansę na kontratak, ale Polacy popisali się potrójnym blokiem.

1:2
    Szczelnie ustawili teraz blok Irańczycy. Nie zdołał go minąć Michał Winiarski.

1:1
    Ghafour skutecznie przedziera się przez blok naszej reprezentacji.

1:0
    Świetna akcja Winiarskiego z prawej strony na początek drugiego seta.

0:0
    Drugi set rozpoczęty.
    Polscy kibice dzisiaj nie zawodzą!

0:0
    Polacy oby tak dalej! Kapitalnie zagrali w tym secie nasi reprezentanci. Iran jak na razie jest cieniem drużyny z poprzednich spotkań. Liczymy na drugi set rozegrany w równie kapitalnym stylu.

25:17
    Pierwszy set skończony.

25:17
    Konarski atakuje po bloku Iranu i kończy tego seta! Perfekcyjna partia w wykonaniu Biało-Czerwonych!

24:17
    Świetnie przedarł się przez irański blok Kubiak. Polska ma piłki setowe!

23:17
    Niestety Karol Kłos nadział się na irański blok. Gubimy jeden punkt przewagi.

23:16
    Mirzajanpour wykorzystuje dziurę w polskim bloku i zdobywa szesnasty punkt dla Iranu.

23:15
    Zagumny pewnie atakuje ze środka. Kapitalna kiwka naszego reprezentanta.

22:15
    Zepsuta zagrywka przez naszą reprezentację.

22:14
    Przekroczenie drugiej linii w wykonaniu Ghafoura. Kompletnie rozsypany zespół Iranu.

21:14
    Druga przerwa dla reprezentacji Iranu.

21:14
    Punktowy blok Karola Kłosa! Bardzo wysokie prowadzenie naszej reprezentacji!

20:14
    Raz jeszcze zepsuta zagrywka w wykonaniu irańskiej reprezentacji. Tym razem przez Ghafoura.

19:14
    Świetne przyjęcie i dobrze rozegrana krótka przez Gholamiego.

19:13
    Mariusz Wlazły atakuje po bloku drużyny z Bliskiego Wschodu. Jest dziewiętnasty punkt.

18:13
    Ah, szkoda! Mieliśmy dwie okazje do kontrataku, a mimo tego punkt na konto Irańczyków.

18:12
    Iran jednak wciąż popełnia błędy. Ponownie autowa zagrywka.

17:12
    Teraz jest już świetny atak Irańczyków. Nie można dać się im nakręcić...

17:11
    Ależ huknął Wlazły po skosie. Nie do obrony piłkę otrzymali Irańczycy!

16:11
    Świetnie huknął z prawej strony Mirzajanpour. Dobra akcja Iranu po przerwie.

16:10
    Ghaemi atakuje na aut i aż sześć punktów przewagi naszych Orłów na drugiej przerwie technicznej!

15:10
    Wlazły przebija się przez podwójny blok Iranu. Polacy nie marnują swojej ciężko wypracowanej przewagi.

14:10
    Zatorski ofiarnie rzucił się na piłkę, ale niestety skończyli akcję Irańczycy.

14:9
    Kubiak wykorzystuje przechodzącą piłkę! Świetna seria naszej reprezentacji!

13:9
    As serwisowy Michała Winiarskiego! Raz jeszcze punktujemy zagrywką!

12:9
    Pierwsza przerwa na żądanie dla reprezentacji Iranu.

12:9
    Kubiak popisuje się punktowy blokiem! Rośnie prowadzenie naszej reprezentacji!

11:9
    Mieli szansę na kontratak Irańczycy, ale Gholami na nasze szczęście atakuje na aut.

10:9
    Tym razem niestety zepsuł zagrywkę Wlazły. Ale i tak wielkie prawa za tą serię dla Mariusza.

10:8
    Przechodząca piłka po zagrywce Wlazłego i okazji nie marnuje Winiarski! Dwupunktowe prowadzenie Biało-Czerwonych!

9:8
    Ależ szczęśliwa zagrywka Wlazłego! Jest kończący, punktowy serwis!

8:8
    Szybka krótka w wykonaniu Karola Kłosa. Bez szans na obronę Irańczycy.

7:8
    Ah, szkoda! Minimalnie autowy blok Michała Winiarskiego. Pierwsza przerwa techniczna i prowadzenie Iranu.

7:7
    Pierwszy w dzisiejszym spotkaniu punktowy blok naszej reprezentacji.

6:7
    Kolejna udana kiwka Iranu. Tym razem w wykonaniu Ghaemiego.

6:6
    Nowakowski mocno po prostej, bronią Irańczycy, jeszcze jeden atak Polski i tym razem pewnie kończy Wlazły.

5:6
    Marouf zagrywa po krótkiej i trafia niemal idealnie w linie.

5:5
    Mirzajanpour zagrywa daleko na aut. Kolejny darmowy punkt.

4:5
    Niestety Mirzajanpour kończy kontratak irańskiej reprezentacji. Obity blok naszej reprezentacji.

4:4
    Precyzyjne uderzenie Mirzajanpoura pod końcową linię. Bez szans na obronę Polacy.

4:3
    Dobrze kiwa irański blok Kubiak. Jest czwarty punkt!

3:3
    Nie popisali się teraz Polacy w defensywie. Nasi reprezentanci nie zdołali wybronić prostej kiwki Fayezi.

3:2
    Ghaemi zagrywa daleko w aut. Darmowy punkt dla Biało-Czerwonych.

2:2
    Mirzajanpour minimalnie obija polski blok. Szkoda tej akcji...

2:1
    Pierwszy w tym spotkaniu as serwisowy Wlazłego! Brawo!

1:1
    Winiarski nie zdołał skończyć, jeszcze jedna próba ataku Polaków i tym razem kończy Wlazły!

0:1
    Pewne przyjęcie Irańczyków i świetny atak Gholamiego ze środka.

0:0

0:0
    Wyjściowa szóstka Polaków: Nowakowski, Winiarski, Zagumny, Kłos, Wlazły, Kubiak. Libero Zatorski.

0:0
    Atlas Arena dzisiaj wypełniona do ostatniego miejsca!

0:0
    Czas na hymny narodowe.

0:0
    Już zaraz rozpocznie się prezentacja zespołów.

0:0
    Dzisiaj musimy uważać na Seyeda Mousavi, Saeida Maroufa oraz Farhada Ghaemi, którzy są kolejno najlepszym blokującym, najlepszym serwującym i najlepiej przyjmującym zawodnikiem turnieju.

0:0
    Dzisiejsze spotkanie poprowadzi Luis Gerado Macias z Meksyku. Pomagać mu będzie Frans Loderus z Holandii.

0:0

Polska: Nowakowski, Winiarski, Konarski, Zagumny, Kłos, Wlazły, Drzyzga, Kubiak, Możdżonek, Mika, Buszek. Libero: Zatorski.

Iran: Mahmoudi, Ghaemi, Ebadipour, Marouflakrani, Mousavi Eraghi, Fayazi, Gholami, Ghafour, Mirzajanpour, Mahdavi, Tashakori. Libero: Zarif..

0:0
    Na relację z tego spotkania zapraszamy od godziny 20:15 na lajfy.com!
    ATLAS ARENA

Dzisiejsze spotkanie odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie mogącej pomieścić nieco ponad dziesięć tysięcy widzów.

Dla Łodzi to pierwszy dzień siatkarskich Mistrzostw Świata w roli gospodarza.
    Sytuacja w grupie E przed sobotnią kolejką spotkań wygląda następująco:

0:0
    Polacy mierzyli się już w tym roku z Iranem i nie ma co ukrywać, że nie były to dla nas łatwa spotkania. Rozgrywane były one w ramach Ligi Światowej. Polacy na cztery rozegrane mecze wygrali dwa. Te dwa wygrane spotkania były jednak odnotowane przed polską publiką. Miejmy więc nadzieję, że także dzisiaj na polskiej ziemi uda się pokonać zawsze groźną reprezentację Iranu.
    IRAN

(poland2014.fivb.org)

Irańczycy to nowa siła światowej siatkówki. Drużyna w Bliskiego Wschodu w pierwszej fazie turnieju rywalizowała w krakowskiej grupie D. W niej spisywała się rewelacyjnie kończąc grupę na drugiej lokacie z 11 punktami. Wygrali cztery spotkania i ponieśli ledwie jedną porażkę. W drugiej fazie turnieju jak na razie Iran pokonał Australię 3:1 oraz Argentynę 3:0 i jak na razie zajmuje trzecią pozycję w grupie E ze stratą jednego punktu do Polaków.

KADRA IRANU NA MISTRZOSTWA ŚWIATA::

Rozgrywający: Mir Saeid Marouflakrani, Mehdi Mahdavi
    Atakujący: Amir Ghafour, Shahram Mahmoudi
    Przyjmujący: Farhad Ghaemi, Milad Ebadipour, Mojtaba Mirzajanpour, Pourya Fayazi
    Środkowi: Seyed Mohammad Mousavi, Armin Tashakori, Adel Gholami, Saman Faezi
    Libero: Farhad Zarif, Abdolreza Alizadeh
    POLSKA

Polacy przez pierwszą fazę grupową przeszli jak burza. Biało-Czerwoni wygrali swoje wszystkie spotkania za trzy punkty, tracąc przy tym zaledwie jednego seta. Drugą fazę nasze Orły zaczęły jednak od falstartu – porażka 3:1 ze Stanami Zjednoczonymi wlała w serca kibiców spory niepokój przed kolejnymi spotkaniami. Potem jednak udało się pokonać Włochów 3:1, ale także nie było to perfekcyjne spotkanie rozegrane przez naszą reprezentację. Wczoraj mieliśmy jednak dzień przerwy i miejmy nadzieję, że nasi siatkarze podczas treningów wyeliminowali już swoje błędy z tygodnia.

0:0
    Druga runda siatkarskich Mistrzostw Świata Polska 2014, spotkanie pomiędzy reprezentacją Polski i reprezentacją Iranu.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:15.

Dawid Szewczyk

Iran: Mahmoudi, Ghaemi, Ebadipour, Marouflakrani, Mousavi Eraghi, Fayazi, Gholami, Shahram, Seyed, Ghafour, Mirzajanpour, Mahdavi, Tashakori. Libero: Zarif.

Sędziowie: Macias (Meksyk) – Loderus (Holandia)