Eintracht – Augsburg 0:1 (koniec) | Hannover – Hamburg 2:0 (koniec)
Hamburger SV
Niedziela 14.09.2014, 17:30 • AWD-Arena, Hannover • Niemiecka Bundesliga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

W ostatnim spotkaniu trzeciej kolejki Bundesligi Hannover podejmie na AWD-Arena Hamburger SV.

Faworytem tego spotkania wydają się gospodarze, którzy lepiej weszli w sezon niż zawodnicy z Hamburga. Hannover w dwóch kolejkach zdobył cztery punkty. Wpierw po bramkach Priba i Joselu pokonał 2:1 Schalke, a tydzień później zremisował w meczu wyjazdowym 0:0 z Mainz.

Hamburger z kolei na inaugurację Bundesligi zremisował bezbramkowo z FC Koln w spotkaniu wyjazdowym, a w drugiej kolejce niespodziewanie uległ 0:3 beniaminkowi z Paderborn. Mecz z Hannoverem będzie więc szansą dla hamburczyków na pierwszego gola w tym sezonie.

Oczy polskich fanów będą w tym meczu skierowane oczywiście na Artura Sobiecha. Reprezentant Polski w meczu z Schalke wszedł na boisko w 90. minucie gry, a w spotkaniu z Mainz w 73. Trzymamy kciuki, że tym razem były gracz Ruchu Chorzów i Polonii Warszawa pojawi się na boisku w dłuższym wymiarze czasowym.

Markus Schmidt poprowadzi to spotkanie. Zapowiada się przed nami bardzo ciekawe widowisko. Na relację live zapraszam od godziny 17:30 tylko na lajfy.com.

Hannover 96: Zieler, Schulz, Marcelo, Miiko Albornoz, Sakai, Andreasen, Kiyotake, Schmiedebach, Bittencourt, Sobiech, Joselu.

Rezerwowi: Schlaudraff, Briand, Gülselam, Almer, Felipe, Stankevičius, Karaman.

Hamburger SV: Drobný, Djourou, Diekmeier, Ostrzolek, Cleber Reis, Behrami, Müller, Holtby, Stieber, Lasogga, Green.

Rezerwowi: Westermann, Kačar, Arslan, Rudņevs, Jiráček, Steinmann, Adler.

Sędziowie: Markus Schmidt.

1

2
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne gości. Drobny odbija futbolówkę, która spadła po nogi Joselu, jednak Hiszpan uderzył obok bramki.

3
    Świetna okazja dla gospodarzy! Prostopadłe podanie do Joselu, który w sytuacja sam na sam z Drobnym uderzył obok bramki!

5
    Od początku spotkania wyraźna przewaga po stronie Hannoveru. Piłkarze gości mają problemy z wyjściem z własnej połowy.

6
    Zagranie w pole karne gospodarzy, gdzie był Lasogga, jednak futbolówka po jego uderzeniu mija bramkę Zielera.

8
    Po niemrawym początku meczu piłkarze z Hamburga w końcu "obudzili się".

9
    Kilkadziesiąt metrów z piłką przebiegł Bittencourt i zdecydował się na uderzenie, ale futbolówka po jego strzale przeleciała obok słupka.

10
    Zbyt wysoko podniesiona noga przez Andreasena. Od rzutu wolnego w środkowej strefie boiska zaczynają przyjezdni.

11
    Długie zagranie w kierunku Joselu, ale futbolówka padła łupem Drobnego, który wyszedł na przedpole.

13
    Gol dla Hannoveru!
    Joselu wycofał piłkę na lewym skrzydle do Miiko Albornoza, który zacentrował w pole karne. Tam był LEON ANDREASEN i wpakował futbolówkę po strzale głową do siatki.
    ANDREASEN - 1:0

14
    Strzelona bramka dodała gospodarzom wiatru w żagle. Po kolejnej ofensywnej akcji wywalczyli oni rzut rożny.

15
    Odpowiedzieć chcieli hamburczycy. Centra Greena z prawej strony, w polu karnym walkę o pozycję wygrał Lasogga, ale po jego uderzeniu z głowy futbolówka przeleciała obok słupka.

17
    W ciągu ostatnich dwóch minut obserwujemy gorszy fragment meczu. Dużo rwanej gry oraz niecelnych podań.

19
    Sobiech fauluje jednego z rywali po jego polem karnym. Od rzutu wolnego zaczynają piłkarze Hamburga.

20
    To mógł być remis! Podanie na szesnasty metr do Holtby'ego, który ładnie przyjął futbolówkę na klatkę piersiową i oddał strzał, ale minimalnie obok prawego słupka.

21
    Groźną akcją odpowiadają gospodarze! Na pozycji spalonej był jednak Marcelo. Hamburczycy zaczynają od rzutu wolnego.

23
    Sakai próbując wybić piłkę na własnej połowie został zablokowany. Futbolówka ląduje w rękach Zielera, który spokojnie wznowił grę.

24
    Bardzo ładna akcja Joselu i Schmiedebachem. Hiszpan zagrywa wzdłuż pola karnego, gdzie był ARTUR SOBIECH, który na raty pokonuje Drobnego.
    SOBIECH - 2:0

25
    Żółtą kartką ukarany został Holtby.

26
    Lasogga przeprowadzał akcję lewą stroną, zdołał dośrodkować, ale później okazało się, że futbolówka wcześniej opuściła plac gry.

28
    Gospodarze teraz spokojnie rozgrywają piłkę. Nie ma co się dziwić, są w posiadaniu bardzo dobrego rezultatu.

29
    Dośrodkowanie z prawej strony boiska w pole karne gości. Był tam Joselu, któremu jednak zabrakło trochę, aby sięgnął głową futbolówkę.

30
    Na boisku po starciu z Djourou leży Artur Sobiech. Potrzebna jest przerwa w grze.

31
    Na szczęście nic nie jest Reprezentantowi Polski, który już powrócił na murawę. Gramy dalej.

33
    Nudny fragment spotkania. Hannover kontroluje sytuację na boisku, a rywale "biją głową w mur".

34
    Akcję lewą stroną przeprowadzał Miiko Albornoz, ale piłka w pewnym momencie wyszła poza plac gry.

35
    Świetna akcja dla Hamburga! Lasogga z prawej strony boiska wysuwa futbolówkę do kolegi z zespołu, którego uderzenie został zablokowane. Potem strzelał jeszcze Holtby, ale jego próba była niecelna.

37
    Do piłki z bramki wyszedł Zieler i faulował go Lasogga. Widać jednak, że nie było to złośliwe zagranie, ponieważ zawodnik Hamburgera przeprasza rywala.

38
    Z prawej strony w pole karne Hannoveru centrował Diekmeier, ale futbolówkę po jego centrze wybija obrońca rywali.

39
    Zbyt ostre wejście teraz Andreasena w nogi Mullera. Żółta kartka dla gracza Hannoveru.

41
    Próba świetnego rozegrania akcji przez gospodarzy, jednak jedno z podań na skrzydło zostało przecięte przez zawodnika Hamburgera.

42
    W walce o piłkę na własnej połowie Ostrzolek był faulowany przez zawodnika rywali. Hamburczycy zaczynają od rzutu wolnego.

44
    Po drugiej bramce dla gospodarzy tempo tego spotkania siadło. Na boisku trochę "wieje nudą".

45
    Sędzia przerywa grę w celu upomnienia Lasoggii, który zbyt agresywnie zaatakował golkipera gospodarzy.

45
    Markus Schmidt zdecydował, że pierwsza połowa spotkania potrwa jedną minutę dłużej.

45+1
    Mała awantura na boisku. Dochodzi do spięcia pomiędzy zawodnikami obu zespołów. Zaraz zobaczymy, czy arbiter nagrodzi kogoś żółtym kartonikiem.

45+3
    Żółtą kartkę otrzymuje Bittencourt (Hannover 96).

45+3

Za nami pierwsza połowa spotkania, która zakończyła się w nerwowych okolicznościach. Na boisku lepszy był Hannover, który zasłużenie prowadzi 2:0. Zapraszam Państwa za kwadrans.

46

46
    Zmiana w drużynie Hamburger SV: z boiska schodzi Green, na boisku pojawia się Rudnevs.

46
    Początek drugiej połowy gry. Zaczyna Hannover.

47
    To była 200% okazja! Długie wybicie z bramki Drobnego, zawodnicy Hannoveru stanęli jak zamurowani. Wykorzystał to Muller, który był sam na sam z Zielerem, ale przestrzelił obok bramki!

49
    Piłkarze Hamburga wyszli na drugą połowę bardziej zmotywowani. Hannover póki co bardziej spokojnie.

51
    Gospodarze teraz wrócili do postawy z pierwszej połowy. Ponownie bardzo ładnie rozgrywają akcję.

52
    Dośrodkowanie z lewej strony boiska w pole karne, gdzie był Joselu, który jednak ucierpiał po starciu z Ostrzolkiem.

54
    Przewinienie Rudnevsa na zawodniku gospodarzy. Hannover wznowi grę od rzutu wolnego.

55
    Artur Sobiech faulował w walce o piłkę Clebera Reisa. Rzut wolny dla hamburczyków.

57
    Bittencourt faulował jednego z przyjezdnych. Od rzutu wolnego zaczyna Hamburger.

59
    Nudna jest druga połowa spotkania. Naprawdę niewiele ciekawego dzieje się na boisku.

60
    Zmiana w drużynie Hamburger SV: z boiska schodzi Ostrzolek, na boisku pojawia się Jiracek.

61
    Pokonać Drobnego próbował teraz Bittencourt. Jego uderzenie z około 16. metra pewnie obronił jednak Czech.

63
    Bardzo groźne uderzenie zza pola karnego Schulza, ale świetnie interweniuje Drobny! Tylko rzut rożny dla ekipy gospodarzy.

64
    Podanie na dobieg do Bittencourta, jednak zbyt mocne, aby Niemiec mógł sięgnął futbolówkę. Drobny zacznie od bramki.

66
    To powinien być gol! Zagranie wzdłuż pola karnego, gdzie był Rudnevs. Były gracz Lecha Poznań uderzył jednak nad poprzeczką!

67
    Przewinienie w środkowej strefie Holtby'ego na Bittencourtcie. Od rzutu wolnego zacznie ekipa gospodarzy.

69
    Marcelo ukarany żółtą kartką na jednym z zawodników Hamburgera.

71
    Zmiana w drużynie Hannover 96: z boiska schodzi Sobiech, na boisku pojawia się Karaman.

72
    Upływają kolejne minuty spotkania. Nie zanosi się na to, aby gospodarze mogli dzisiaj stracić punkty na własnym stadionie.

73
    Diekmeier fauluje Kiyotake. Żółta kartka dla piłkarza Hamburgera.

74
    Chwila przerwy w grze, ponieważ Kiyotake długo nie podnosił się z murawy, ale na szczęście będzie mógł kontynuować zawody.

75
    Zagranie w kierunku Rudnevsa, który był jednak na pozycji spalonej. Od rzutu wolnego zaczyna Hannover.

77
    Bardzo gorąco pod bramką Hamburgera! Dośrodkowanie z rzutu wolnego, piłka odbiła się od poprzeczki, ale arbiter pokazał, że jeden z zawodników gospodarzy był na pozycji spalonej.

78
    Kiyotake faulowany przez Behramiego. Będzie rzut wolny dla Hannoveru około 25. metrów od bramki rywali.

78
    Zmiana w drużynie Hamburger SV: z boiska schodzi Behrami, na boisku pojawia się Arslan.

79
    Do piłki podszedł Bittencourt, jednak futbolówka po jego uderzeniu przeleciała zaledwie obok słupka. Drobny zacznie od bramki.

80
    Sakai w walce o górną piłkę ostro wszedł w Rudnevsa. To mogła być żółta kartka. Rzut wolny dla przyjezdnych.

81
    Zmiana w drużynie Hannover 96: z boiska schodzi Kiyotake, na boisku pojawia się Gulselam.

82
    Niecałe dziesięć minut do zakończenia spotkania. Czy Hamburger zdoła powalczyć jeszcze o chociaż punkt?

83
    Przyjezdni próbują jeszcze atakować, jednak nie mogą znaleźć recepty na stworzenie sobie sytuacji na gola.

85
    Dośrodkowanie Stiebera blokowane. Od rzutu rożnego zacznie teraz ekipa Hamburgera.

88
    Zmiana w drużynie Hannover 96: z boiska schodzi Bittencourt, na boisku pojawia się Briand.

89
    Jiracek fauluje zawodnika gospodarzy. Żółta kartka dla zawodnika Hamburgera.

90
    Dośrodkowanie z lewej strony boiska, w polu karnym był Rudnevs, ale główkuje w poprzeczkę! Było bardzo blisko kontaktowego gola.

90
    Arbiter doliczył dwie minuty do podstawowego czasu gry.

90+2

Za nami ostatnie spotkanie trzeciej kolejki Bundesligi. Hannover zasłużenie pokonał 2:0 Hamburger. Cegiełkę do zwycięstwa gospodarzy dołożył Artur Sobiech, który wpisał się na listę strzelców w 24. minucie.

Dziękuję Państwu za relację i zapraszam na inne transmisje. (19:25:13)