Brazylia – Rosja 3:1 (koniec) | Argentyna – Stany Zjednoczone 3:2 (koniec) | Serbia – Iran 1:3 (koniec)
Finlandia – Bułgaria 3:0 (koniec) | Niemcy – Kanada 3:0 (koniec) | Kuba – Chiny 2:3 (koniec)
Polska – Francja 3:2 (koniec) | Australia – Włochy 1:3 (koniec)
Serbia
1
25 25 22 18
Iran
3
27 22 25 25
Niedziela 14.09.2014, 16:30 • Atlas Arena, Łódź - Polska • Mistrzostwa Świata - Polska 2014

:
    USA traci punkty w meczu z Argentyną, a więc Irańczycy są w gronie sześciu najlepszych reprezentacji globu! (19:54:50)

:
    Iran wygrywa za 3 punkty, ale jeszcze nie może być pewny awansu do kolejnej rundy!

18:25
    Koniec! Ghafour mocno wstrzela się w boisko z prawego ataku i kończy czwartego seta, tym samym cały mecz!

16:24
    Jovović także w aut, a więc mamy kolejne piłki meczowe dla reprezentacji Iranu!

14:22
    Za to zaskakuje blok Iranu, który teraz powstrzymuje Atanasijevicia! Czas dla Serbii.

9:16
    Kovacević chciał zablokować, ale została obita jego głowa i piłka poleciała w aut. Druga przerwa techniczna przy utrzymującej się przewadze Iranu!

2:8
    Kiwka Iranu leci bardzo długo, ale i tak wpada w pole! Zupełnie niewidoczny jest dzisiaj libero Serbii. Przerwa techniczna przy przepaści punktowej!

2:7
    Rozkłada się gra Serbów! Atanasijević zatrzymany potrójnym blokiem i o czas prosi selekcjoner ekipy z Bałkanów.

22:25
    Mirzajanpour obija serbski blok i kończy on tego seta! W całym meczu jest już 2:1 dla Iranu!

21:24
    Bardzo pewny atak Ghafoura z prawego skrzydła i to Iran będzie miał kolejne piłki setowe w trzeciej partii!

17:19
    Kolejny dobry serwis Serbii, a Zafir popełnia błąd podwójnego odbicia przy próbie rozegrania! O czas prosi szkoleniowiec Iranu!

12:16
    Petrić podbity, kontrę wyprowadza Iran i wykorzystuje ją! Druga przerwa techniczna w tej partii przy stanie 12:16!

10:10
    Kapitalnie zachowuje się na bloku środkowy Serbii! Podrascanin ma dwa punktowe pojedyncze bloki z rzędu i już jest remis!

7:8
    Drugi mocny serwis, Mirzajanpour zablokowany na lewym skrzydle! Odrabia Serbia!

4:8
    Tylko pojedynczy blok nie mógł powstrzymać Irańczyka na skrzydle. Pierwsza przerwa techniczna i aż 4 punkty przewagi reprezentacji Bliskiego Wchodu!

2:6
    4 punkty przewagi Iranu już na początku trzeciej partii! O czas prosi szkoleniowiec "gospodarzy".

25:22
    Ghaemi marnuje zagrywkę i tym samym on sam doprowadza do remisu w tym meczu! Brawo Serbia!

24:21
    Bardzo mocny serwis Serbów, który odrzucił Iran od siatki! Wystarczy dodać do tego blok i mamy przepis na pewny punkt! Piłka setowa dla Serbii w drugiej partii!

21:18
    Skuteczny blok na lewym ataku! Podrascanin i Jovović przybliżają Serbię do tryumfu w tej partii!

20:18
    Bezpośredni błąd w zagrywce Iranu! Serbia ma 20. punkt i trener Iranu prosi o czas, bo czas najwyższy do obrobienia strat!

16:14
    Atanasijević nabija piłkę na blok i ta spada poza placem gry! Druga przerwa techniczna i 2 punkty przewagi Serbii. Oby tak do końca seta!

11:10
    3 punkty z rzędu Serbów i to oni wychodzą na prowadzenie! Znów Kovacević, który zaczyna być tutaj jednym z pewniejszych elementów.

7:8
    A Podrascanin nawet nie zmęczy przeciwników, ponieważ psuje serwis. Pierwsza przerwa techniczna w drugiej partii przy prowadzeniu Iranu!

25:27
    Blokowany tym razem jest Atanasijević i nie potrafią zaasekurować już Serbowie! Iran wygrywa pierwszą partię po grze na przewagi!

24:25
    Kiwka z prawego skrzydła, Podrascanin przyjął piłkę na głowę, ale sam się tego nie spodziewał! Kolejny czas biorą Serbowie.

23:24
    Jak to siatkówka zmienną jest! Iran zdobywa kolejny punkt i to "goście" będą mieli pierwszą piłkę setową w tym meczu! Jeszcze czas dla Serbii.

23:23
    Ghafour pojedynczym blokiem punktuje na Perticiu! Czemu nie biorą challengu Serbowie? Niewiadomo, ale jest remis!

22:20
    Pojedynczy blok Petricia w takim momencie seta! Serbia ma dwa punkty przewagi i o czas prosi szkoleniowiec Iranu!

16:15
    Mocne nabicie piłki na blok przez Serbów i to oni schodzą z prowadzeniem na drugą przerwę techniczną w pierwszym secie!

10:10
    Nie może wstrzelić się Podrascanin! Piłka nabita na blok ze strony Irańczyków i kolejny aut! Mamy remis!

8:5
    Seyed psuje zagrywkę i mamy pierwszą przerwę techniczną w tym secie przy stanie 8:5!

Wiktor Bukowski

Serbia: Majstorovic, Starovic, Jovović, Atanasijević, Podrascanin, Lisinac, Petrić, U. Kovacević, Petković, Ivović, Stanković. Libero: Rosić
    Iran: Mahmoudi, Ghaemi, Ebadipour, Marouflakrani, Mousavi Eraghi, Fayazi, Gholami, Shahram, Seyed, Ghafour, Mirzajanpour, Mahdavi, Tashakori. Libero: Zarif

Sędziowie: Luis Gerardo Macias (Meksyk) – Yuri R. Ramirez Ortiz (Dominikana)