Bayern – Paderborn 4:0 (koniec) | Hoffenheim – Freiburg 3:3 (koniec) | Werder – Schalke 04 0:3 (koniec)
Eintracht – Mainz 2:2 (koniec)
Bayern Monachium
4:0 (2:0)
SC Paderborn 07
Wtorek 23.09.2014, 20:00 • Allianz Arena, Monachium • Niemiecka Bundesliga

Na nami "mecz bez historii" w Monachium. Bayern pewnie pokonał 4:0 Paderborn, ale nie zachwycił, szczególnie w drugiej połowie meczu. Cieszy fakt, że trafienie na swoim koncie zapisał Robert Lewandowski, który został zmieniony w 76. minucie spotkania przez Bernata.

Dziękuję Państwu za relację i zapraszam na inne transmisje! (21:50:16)

90

89
    Mogła paść kolejna bramka! Uderzenie z dystansu Robbena, piłka odbiła się jeszcze od jednego z przyjezdnych i z najwyższym trudem musiał interweniować Kruse!

88
    Podanie w pole karne do Mullera, który nieźle uderzył, ale nogami ten strzał zdołał wybronić Kruse.

86
    O ile w pierwszej połowie spotkania Bayern zasłużył na dwa gole albo i więcej, to w drugiej części gry Bawarczycy nie zapracowali sobie na bramki, które jednak padły ich łupem.
    MULLER - 4:0

85
    Gol dla Bayernu!
    Świetna akcja prawą stroną Robbena, który dogrywa w pole karne do THOMASA MULLERA, a Reprezentant Niemiec pakuje futbolówkę do siatki.

83
    Dośrodkowanie z lewej strony Bernata, ale piłkę wybijają rywale. Potem uderzał jeszcze Mario Gotze, jednak futbolówka przeleciała obok słupka.

82
    Statystyka posiadania piłki. 79% – 21% na korzyść gospodarzy.

80
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Xabi Alonso, na boisku pojawia się Hojbjerg.
    GOTZE - 3:0

78
    Robben zagrywa w pole karne do Mullera, którego uderzenie broni jednak Kruse! W dobrym miejscu był MARIO GOTZE i wpakował piłkę do siatki.

76
    Zmiana w drużynie SC Paderborn 07: z boiska schodzi Rupp, na boisku pojawia się Ducksch.

76
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Lewandowski, na boisku pojawia się Bernat.

75
    Dośrodkowanie z prawej strony Robbena. Przyjezdni wybijają piłkę, doszedł do niej Lahm i uderzył, ale ten strzał został zablokowany.

75
    Długie zagranie do Kachungi, który był jednak na pozycji spalonej. Od rzutu wolnego zaczyna Bayern Monachium.

74
    Być może Pep Guardiola powinien zrobić jeszcze jakieś zmiany? Przypomnijmy, że w obwodzie ma m.in. takich zawodników jak: Shaqiri, Pizzaro, czy Gaudino.

73
    Do kogo teraz zagrywał Muller? Podanie Reprezentanta Niemiec prosto pod nogi zawodnika Paderborn.

72
    Obserwujemy coraz więcej ataków Paderborn. Teraz ponownie po dośrodkowaniu musiał ponownie interweniować Neuer.

71
    Po centrze Vrancicia w pole karne Bayernu futbolówkę pewnie łapie Manuel Neuer.

70
    Koc wbiegł z piłką w pole karne rywali i nie zastanawiając się długo uderzył na bramkę. Neuer interweniował z najwyższym trudem!

69
    Dośrodkowanie Robbena w kierunku Lewandowskiego, ale zbyt wysokie. Od bramki zacznie Kruse.

68
    O ile w pierwszej połowie grę Bayernu oglądało się z przyjemnością, to w drugiej Bawarczycy prezentują się dość słabo.

67
    Lahm faulowany na połowie rywali przez Vrancicia. Rzut wolny dla Bayernu z około 35. metrów od bramki Paderborn.

67
    Rzut rożny dla Paderborn. Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, ale tam bardzo pewnie interweniuje Neuer.

66
    Ładna akcja Lahma, który zagrywał prostopadle do kolegów z zespołu, ale dobrze w obronie zawodnik przyjezdnych.

65
    Xabi Alonso faulowany w środkowej strefie boiska. Od rzutu wolnego zacznie teraz Bayern Monachium.

63
    Dośrodkowanie Lahma w kierunku Mullera, ale trochę niedokładne, ponieważ ten drugi nie zdołał sięgnąć futbolówki.

62
    Dogranie piłki z korner przed pole karne do Mario Gotze, który uderzał jednak tylko koło słupka. Kruse zacznie od bramki.

62
    Zmiana w drużynie SC Paderborn 07: z boiska schodzi Ouali, na boisku pojawia się Vrancic.

62
    Groźna akcja Bawarczyków! Zabrakło jednak ostatniego dokładnego podania. Tak gospodarze będą mieli jedynie rzut rożny.

60
    Tymczasem widzimy, że w Bayernie szykuje się zmiana. Na boisko wejdzie prawdopodobnie Hojberg.

59
    Gra Bawarczyków nie podoba się także kibicom zgromadzonym na Allianz Arena. Fani wyrazili swoją opinię gwizdami.

58
    Dobra akcja przyjezdnych! Rajd lewą stroną Stoppelkampa, który zagrał potem w pole karne, ale dobrze asekurował Xabi Alonso. Korner dla Paderborn.

57
    Zagranie Mullera zostało zablokowane. Od rzutu rożnego zacznie teraz Bayern Monachium.

56
    Faul przy linii bocznej boiska popełnił Rode. Paderborn zacznie od stałego fragmentu gry.

53
    Niewiele ciekawego dzieje się teraz na boisku. Bawarczycy jakby trochę zwolnili tempo gry.

51
    Dość nudny początek drugiej połowy spotkania. Bayern niby przeważa, ale gra Bawarczyków nie przemawia zbytnio do mnie.

50
    Kolejne zagranie w polu karne do Lewandowskiego, ale Reprezentant Polski uderzał nad poprzeczką bramki rywali.

49
    Robben ładnie zgrywał teraz piłkę głową do Lewandowskiego, który jednak nie zdołał opanować futbolówki.

47
    Rajd lewą stroną boiska Lewandowskiego, ale trochę bez pomysłu. Ostatecznie futbolówkę złapał golkiper Paderborn.

46
    Początek drugiej części spotkania. Zaczyna zespół Paderborn.

46

46
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Boateng, na boisku pojawia się Rafinha.

46
    Zmiana w drużynie SC Paderborn 07: z boiska schodzi Heinloth, na boisku pojawia się Koc.

Nie ma niespodzianki w Monachium. Bayern panuje nad przebiegiem spotkania i bardzo pewnie prowadzi 2:0 z Paderborn. Zapraszam Państwa za kwadrans.

45

45
    Nie zrozumiał się teraz Stoppelhamp z Oualim, który nie biegł do piłki zagrywanej przez kolegę z zespołu.

44
    Akcji ofensywnej próbowali teraz przyjezdni, ale zupełnie nic z tego nie wyszło. Od rzutu z autu zacznie Bayern Monachium.

42
    Mnożą się te sytuacje Bayernu! Tym razem uderzał Gotze, a piłka po rykoszecie ląduje minimalnie obok słupka. Korner dla Bawarczyków.

40
    Robben centrował w pole karne do Roberta Lewandowskiego, który nie sięgnął futbolówki, ale i tak był na pozycji spalonej.

39
    Bardzo dobre wycofanie piłki przez Rode na około 15. metr, gdzie był Mullera, który nieczysto trafił jednak w futbolówkę.

38
    Kontra Paderborn, ale zbyt mocne podanie w pole karne do Oualiego i futbolówka ląduje w rękach Manuela Neuera.

36
    Ponownie próbował Robben! Holender ładnie uderzył z powietrza, ale ponownie tylko obok słupka! Golkiper Paderborn zaczyna od bramki.

35
    Dobre podanie do Roberta Lewandowskiego, jednak Polak nie zdołał dobrze opanować piłki, którą przechwycił potem zawodnik rywali.

34
    Znów radzą sobie przyjezdni. Alaba na skrzydło do Mullera, który chciał chyba potem dograć w pole karne do Austriaka, ale to podanie zostało przecięte.

33
    Kolejna akcja Bayernu, która została jednak przerwana przez obrońcę Paderborn po podaniu Robbena do Gotze.

32
    Świetna akcja Arjena Robbena! Holender uderzał zza linii pola karnego, ale minimalnie obok słupka! Kruse miał szczęście i zacznie od bramki.

30
    Teraz akcja przyjezdnych. Dośrodkowanie w pole karne Bayernu Monachium, ale pewnie interweniuje Manuel Neuer.

29
    Dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry Xabiego Alonso, ale dobrze interweniuje piłkarz Paderborn, który wybił piłkę na rzut rożny.

28
    Faul na Lewandowskim popełnił jeden z zawodników gości. Będzie dobra okazja dla Bayernu Monachium z rzutu wolnego.

27
    Szybka akcja Bayernu. Nieopodal linii pola karnego upadł Lahm, ale arbiter nie zdecydował się odgwizdać jedenastki. To chyba trafna decyzja sędziego.

26
    Długa piłka od Xabiego Alosno do Gotze, ale po drodze głową do bramkarza futbolówkę zgrał defensor Paderborn.

24
    Nieoczekiwanie szansa dla Paderborn! Świetne zagranie do Oualiego, który pod koniec akcji był już doganiany przez obrońców i zdołał oddać tylko lekki strzał, a z nim poradził sobie Neuer.

23
    Przewaga Bayernu jest miażdżąca. Każda akcja Bawarczyków pachnie kolejnym golem.

22
    Lewandowski chciał teraz ładnie rozegrać piłkę poprzez jej podniesienie, ale jak się okazało nie było to dobre rozwiązanie, bo tylko spowolniło akcję.

21
    Neuer gra już niemalże jako ostatni stoper. Golkiper Bayernu rozgrywał teraz piłkę prawie na połowie boiska.

20
    Nie chcę przesadzić, ale od około kwadransa zawodnicy Paderborn nie mogą wyjść z piłką poza własną połowę.

19
    Świetnie podanie od Xabiego Alonso w pole karne do Mario Gotze, który był jednak na pozycji spalonej. Kruse zacznie od rzutu wolnego.

18
    Znów próbował Lewandowski! Tym razem futbolówka po jego uderzeniu przeleciała niewiele nad poprzeczką bramki Kruse!

17
    Z minuty na minutę coraz groźniej pod bramką przyjezdnych. Bayern już bez żadnych obciążeń dosłownie bawi się grą.

16
    Podanie w pole karne do Lewandowskiego, który świetnie obrócił się z piłką, ale jego strzał został zablokowany. Korner dla Bayernu.
    Robert LEWANDOWSKI - 2:0

14
    Piękna bramka! Podanie do ROBERTA LEWANDOWSKIEGO. Zawodnicy rywali stanęli, bo myśleli, że Reprezentant Polski był na pozycji spalonej. "Lewy" nie czekał długo, tylko obrócił się z piłką i uderzył na bramkę. Futbolówka po rękach Kruse wpadła do siatki. Jak pokazały powtórki Lewandowski był na lekkim spalonym.

13
    Muller na skrzydło do Alaby, który dobrze odegrał na około 13. metr do Gotze, ale Reprezentant Niemiec uderzył trochę zbyt lekko i ze strzałem poradził sobie Kruse.

11
    Lahm ładnie dograł z prawej strony boiska do Alaby, który chyba niepotrzebnie przyjmował futbolówkę i potem uderzył obok bramki.

10
    Ponownie próbował Reprezentant Polski. Tym razem uderzył już w światło bramki, ale strzelał zbyt słabo, aby pokonać bramkarza rywali.

9
    Na strzał z dystansu zdecydował się Lewandowski, ale futbolówka po jego uderzeniu przeleciała obok słupka.
    Mario GOTZE - 1:0

8
    Robben w pole karne do Mullera, który piętą wycofuje do MARIO GOTZE, a były gracz Borussii Dortmund pewnie pokonuje Kruse.

6
    Bayern w ataku pozycyjnym, jednak monachijczycy mają problemy z przedarciem się przez obronę rywali.

5
    Dobrze bronią się teraz zawodnicy Paderborn i potem Xabi Alonso fauluje Kachungę. Rzut wolny dla przyjezdnych.

4
    Dośrodkowanie z lewej strony Alaby, ale dobrze interweniuje Bruckner, który wybija futbolówkę na rzut rożny.

3
    Dośrodkowanie w pole karne monachijczyków Wemmera, ładnie chciał uderzać Kachunga, ale po jego strzale futbolówka przeleciała nad poprzeczką.

2
    Lewą stroną rozpędził się Bruckner, który dośrodkował w pole karne rywali, ale potem piłka wylądowała poza linią końcową.

1
    Pierwszy gwizdek arbitra. Zaczyna Bayern Monachium.

1

Bayern Monachium: Neuer – Alaba, Dante, Boateng, Lahm – Rode, Xabi Alonso, T.Muller – Gotze, Lewandowski, Robben.

Rezerwowi: Reina – Shaqiri, Rafinha, Pizarro, Gaudino, Bernat, Hojbjerg.

SC Paderborn 07: Kruse – Bruckner, Hünemeier, Strohdiek, Michael Heinloth – Ouali,Stoppelkamp, Ziegler, Rupp, Wemmer – Kachunga.

Rezerwowi: Daniel Lück – Hartherz, Vrancic, Vucinovic, Süleyman Koc, Kutschke, Ducksch.

Sędziowie: Sascha Stegemann.

Faworytem tego spotkania jest oczywiście Bayern, który udanie rozpoczął także rozgrywki Ligi Mistrzów wygrywając z Manchesterem City 1:0 po bramce 90. minucie Boatenga. Arbitrem tego meczu będzie Sascha Stegemann. Na relację live zapraszam we wtorek od godziny 20:00 tylko na lajfy.com.

Bayern z kolei w ostatniej kolejce bezbramkowo zremisował z przedostatnim zespołem w tabeli, Hamburgerem. Warto jednak dodać, że Pep Guardiola nie wystawił w tym meczu optymalnej jedenastki. Dopiero z ławki rezerwowych na boisko weszli Alonso, Gotze i Lewandowski, a Benatia w ogóle nie podniósł się z ławki.

Oba zespoły zgromadziły na swoim koncie po osiem oczek, ale to Paderborn, dzięki lepszemu bilansowemu bramkowemu przewodzi stawce. Beniaminek Bundesligi został liderem dzięki triumfowali 2:0 na Hannoverem. Gol na wagę objęcia pozycji lidera padł w 93. minucie spotkania, a jego autorem był Stoppelkamp. Warto dodać, że była to bramka nietypowej urody.

Może się to pewnie dla niektórych wydać zaskakujące, ale będzie to mecz na szczycie Bundesligi. Mierzą się bowiem aktualny Mistrz Niemiec, czwarty zespół tabeli oraz obecny lider.

Przed nami piąta kolejka Bundesligi. Bayern Monachium podejmie na Allianz Arena SC Paderborn.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.