Bayern – Paderborn 4:0 (koniec) | Hoffenheim – Freiburg 3:3 (koniec) | Werder – Schalke 04 0:3 (koniec)
Eintracht – Mainz 2:2 (koniec)
TSG 1899 Hoffenheim
3:3 (1:2)
SC Freiburg
Wtorek 23.09.2014, 20:00 • Rhein-Neckar-Arena, Sinsheim • Niemiecka Bundesliga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Przed nami 5. kolejka w niemieckiej Bundeslidze. Hoffenheim podejmować będzie na własnym boisku SC Freiburg.

Obie ekipy w odmiennych nastrojach przystępować będą do tego spotkania. Gospodarze po czterech seriach spotkań jeszcze nie przegrali, notując dwa zwycięstwa i dwa remisy. Daje im to trzecie miejsce w tabeli. Goście z kolei również dwukrotnie dzielili się punktami, ale oprócz tego tyle samo razy schodzili z boiska pokonani. W zestawieniu plasują się na 14. lokacie.

Hoffenheim do tej pory pokonało Augsburg (2:0), VfB Stuttgart (2:0) oraz zremisowało z VfL Wolfsburgiem (1:1) i Werderem Bremą (1:1). Freiburg uległ Eintrachtowi (0:1), Borussi Dortmund (1:3), a także zremisował z Borussią Mönchengladbach (0:0) i Herthą Berlin (2:2).

W ekipie gospodarzy gra Eugen Polański. Polak, który deklaruje że nie zagra w kadrze dopóki Adam Nawałka jest trenerem, w ostatnim meczu przez wielu uznany został za najlepszego zawodnika. W najbliższym spotkaniu z pewnością wybiegnie w wyjściowej jedenastce.

Mecz odbędzie się na Wirsol Rhein-Neckar-Arena w
    Sinsheim. Obiekt ten może pomieścić ponad 30 tysięcy kibiców.

Na relację minuta po minucie z tego spotkania zapraszamy w najbliższy wtorek, około godziny 20:00, tylko na lajfy.com!

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Strobl, Süle, Vestergaard, Beck – Polanski, Rudy – Volland, Firmino, Elyounoussi – Szalai

Rezerwowi: Grahl, Schwegler, Zuber, Abraham, Modeste, Herdling, Schipplock

SC Freiburg: Bürki – Mujdža, Krmaš, Kempf, Günter – Frantz, Schuster – Schmid, Darida, Klaus – Philipp

Rezerwowi: Torrejón, Mitrović, Mielitz, Riether, Guédé, Freis, Kerk

Sędziowie: T. Kinhöfer – C. Fischer, S. Jablonski.

1

2
    Gospodarze grają dzisiaj na biało- niebiesko. Goście z kolei w czarno- szaro- czerwonych strojach.

3
    Volland zbiegał z lewego skrzydła i szukał podaniem po linii Szalaia. Zabrakło precyzji. W odpowiedzi długie podanie na Philippa, ale tego uprzedza Baumann.

4
    Jeszcze raz gospodarze próbowali zainicjować akcję na lewej flance, ale wmieszał się we wszystko Darida.

5
    Volland dostał dobre podanie od obrońców, przyjął piłkę, przebiegł kilka metrów i bardzo mocno uderzył. Z trudem broni to Bürki.

6
    Za dużo bawili się teraz z piłką gospodarze. Beck wywalczył futbolówkę Szalaiowi, ten mógł wybiegać na pozycję strzelecką, ale zamiast tego zwolinł niepotrzebnie grę.

7
    Polanski zrobił ładne kółeczko na połowie rywala, ale ci zdołali wybić mu piłkę spod nóg. Aut dla Hoffenheim.

8
    Dość spokojne pierwsze minuty tego meczu. Zdecydowanie pewniej prezentują się póki co miejscowi.

10
    Długie podanie na Szalaia. Nie jest to chyba najlepszy sposób na rozgrywanie akcji. Przy piłce goście.

11
    Seria wrzutek w pole karne rywali przez zawodników Freiburga z prawego skrzydła. Z łatwością wybijają to defensorzy gospodarzy.

12
    Rzut wolny dla przyjezdnych po faulu Rudy'ego. Dośrodkowanie z 30 metrów zdecydowanie zbyt krótkie.

13
    Okres lepszej gry Freiburga. Goście starają się jak najdłużej utrzymać przy piłce. Dzieje się to jednak w okolicy linii środkowej.

14
    Rzut wolny na 40. metrze dla Hoffenheim. Obrońcy Freiburga pewnie czyszczą wrzutkę Polanskiego.

15
    Volland przedzierał się na lewej flance. Dobrze interweniują rywale, ale gospodarze mają jeszcze rzut rożny. Wrzutka z narożnika wpada w ręce Bürkiemu.

16
    Świetna kontra Hoffenheim! Volland wypuścił na prawej stronie Polanskiego, ten posłał agresywną piłkę na 6. metr, ale tam minimalnie spóźnił się do niej Szalai!

17
    Wysoki pressing gospodarzy. Freiburg ma duże problemy z wyprowadzaniem akcji, brakuje precyzji pod polem karnym rywali.

18
    Najlepsza okazja gości w tym meczu! Philipp wykorzystał błąd stoperów Hoffenheim i wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale przeniósł piłkę ponad poprzeczką!

19
    Volland w indywidualnej akcji na prawej flance. Tym razem przegrał pojedynek z defensorem rywali.

20
    Znowu groźnie w szesnastce miejscowych! Darida doszedł do piłki zagrywanej z lewego skrzydła i uderzył na bramkę z 10 metrów, z trudem odbija to przed siebie Baumann!

21
    Aut na wysokości pola karnego rywali dla miejscowych. Piłka szybko zagrywana przed szesnastkę, ale jest tam zbyt wielu zawodników Freiburga.

23
    Chwila spokoju na boisku, a właściwie chwila chaosu. Ogrom niedokładnych podań to z jednej to z drugiej strony. Polanski zagrywał z prawego skrzydła przed pole karne Freiburga, ale tam z piłką minęło się aż trzech jego kolegów.

24
    Rzut wolny dla Hoffenheim na wysokości ponad 40 metrów. Wrzutkę z łatwością wyłąpuje Bürki.

25
    Golkiper gości znowu szybko wznawia grę długim wykopem i groźnie do piłki startował Philipp, ale po raz kolejny na przedpolu czujny Baumann!

27
    Bardzo ładna kombinacyjna akcja gości. Dzięki temu dużo miejsca miał z piłką Schmid, ale został wygoniony z nią poza obręb pola karnego, a po chwili popisał się stratą.

28
    Trochę zrobiło nam się nudno na boisku. Brakuje akcji podbramkowych, mamy za to długimi momentami serie podań przy linii środkowej.

29
    Przypadkowa akcja Hoffenheim na lewej stronie i piłka trafia na 8. metr do Szalaia, który uderza mocno, ale i niecelnie.

30
    1/3 spotkania za nami. Póki co drużyny grają na podobnym poziomie, szkoda tylko że nie jest on zbyt wysoki.

31
    Gol dla Freiburga!
    Fatalny błąd w defensywie gospodarzy, piłkę w polu karnym rywali przejmuje Philipp i dogrywa na 12. metr do MIKE'A FRANTZA, który nie daje szans Baumannowi!
    Mike FRANTZ - 0:1

33
    Kolejne fatalne zachowanie obrońców Hoffenheim. Schmid dostaje podanie na prawą stronę i płaskim zagraniem na krótki słupek znajduje MIKE'A FRANTZA, który z 5 metrów pakuje piłkę do siatki!
    Mike FRANTZ - 0:2

35
    Fatalny przebieg zdarzeń dla gospodarzy. Trzeba jednak przyznać, że formacja defensywna tej drużyny popełniła przy straconych bramkach szkolne błędy.

36
    Podrażnieni zawodnicy Hoffenheim rzucają się do ataku, ale świetnie póki co ustawiają się goście. Około 10 minut do końca pierwszej połowy.

37
    Akcja na prawym skrzydle miejscowych zakończona podaniem na 8. metr do Szalaia. Ten jednak nie po raz pierwszy dzisiaj posyła futbolówkę w trybuny.

39
    Rzut rożny dla gospodarzy. Wrzutka z narożnika spada na głowę Vestergaarda, który jednak strzela niecelnie.

40
    Szybka akcja Freiburga na prawym skrzydle. Tym razem Beck staje na wysokości zadania i udanie interweniuje.

41
    Rzut wolny dla gości. Piłka ustawiona mniej więcej na 28. metrze.

42
    Zagranie Schmida na dalszy słupek dobrze czytają rywale i wybijają futbolówkę na rzut rożny. Dośrodkowanie z narożnika z trudem wybija Baumann.

43
    Nie klei się gra Hoffenheim. Każda ich akcja kończy się daleko od pola karnego przyjezdnych. Ci z kolei bardzo groźnie kontrują.

44
    Gol dla Hoffenheim!
    Ładne podanie na wolne pole od Vollanda do TARIKA ELYOUNOUSSI'EGO, który oszukuje trójkę rywali, wychodzi sam na sam i zakłada Bürkiemu siatkę!
    Tarik ELYOUNOUSSI - 1:2

45
    Volland groźnie strzelał zza pola karnego i piłka o centymetry mija lewy słupek bramki strzeżonej przez Bürkiego!

45+1
    Minutę zdecydował się doliczyć sędzia do czasu pierwszej połowy.

45+1

Po pierwszej połowie Hoffenheim przegrywa z Freiburgiem 1:2. Gospodarze grają dzisiaj bez wyrazu, czego efektem były dwie stracone w ciągu dwóch minut bramki. Nie popisała się tutaj przede wszystkim defensywa tej drużyny. Tuż przed przerwą jednak Freiburg dał sobie wbić gola kontaktowego, przez co w drugiej odsłonie zapowiadają się duże emocje!

46

46
    Wygląda na to, że żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na zmiany w przerwie.

47
    Gospodarze długo rozgrywali piłkę na własnej połowie. Po chwili zdecydowali się posłać długie podanie do Szalaia, ale nie był to dobry pomysł.

48
    Rzut wolny szybko rozegrany przez miejscowych. Znowu jednak zabrakło ostatniego, dokładnego podania.

49
    Coraz częściej słyszymy gwizdy na trybunach. Również w momencie, kiedy zawodnicy Hoffenheim wycofują piłkę do Baumanna.

50
    Schuster agresywnie nabiegał na piłkę, udało mu się nawet ją przejąć, ale po chwili za daleko ją sobie wypuścił co skończyło się stratą.

53
    Darida przejął piłkę w okolicy linii środkowej i ruszył z kontratakiem, ale bardzo szybko Polanski sprowadza go do parteru.

54
    Polanski ładnie zabrał się z piłką, już szykował się do uderzenia, ale został faulowany przez Klausa 26 metrów od bramki rywali.

54
    Klaus obejrzał kartonik za to przewinienie.

55
    Świetne uderzenie Vestergaarda, ale jeszcze lepiej broni to Bürki!

55
    Mujdža popisuje się brzydkim faulem na lewej stronie boiska. Okazja z rzutu wolnego dla gospodarzy.

55
    Beck również upomniany kartką, za niesportowe zachowanie.

57
    Dobry moment Hoffenheim. Seria rzutów rożnych dla tej dużyny. Za drugim razem zagranie futbolówki na 15. metr do Polanskiego, ten uderzył potężnie z pierwszej piłki, ale minimalnie niecelnie!

58
    Chwila oddechu dla defensywy gości. Piłka wychodzi poza linię końcową po nieudanej akcji Hoffenheim na prawej stronie.

59
    Polanski prostopadłym podaniem szukał Szalaia. Niestety, wmieszali sie w to obrońcy Freiburga.

60
    Schuster dostaje żółtą kartkę za faul bez piłki.

61
    Coraz agresywniejszy pressing gospodarzy. Freiburg od dłuższej chwili nie gościł na połowie rywali.

62
    Zmiana w drużynie TSG 1899 Hoffenheim: z boiska schodzi Polanski, na boisku pojawia się Schwegler.

63
    Rzut wolny dla Hoffenheim na 20. metrze. Świetna okazja na zagrożenie bramce Bürkiego.

63
    Mamy remis! Fantastyczne uderzenie z rzutu wolnego tuż przy słupku SEBASTIANA RUDY'EGO i nie broni tego Bürki!
    Sebastian RUDY - 2:2

64
    Ten gol wisiał w powietrzu. Po zmianie połów Freiburg zupełnie oddał inicjatywę rywalom, nastawiając się jedynie na defensywę.

65
    Chwilowa przerwa w grze. Schwegler nabiegał na piłkę i został kopnięty przez Bürkiego. Będzie potrzebna interwencja służb medycznych.

67
    Zmiana w drużynie SC Freiburg: z boiska schodzi Schuster, na boisku pojawia się Guédé.

68
    Gospodarze starają się iść za ciosem. Volland długo holował piłkę przed polem karnym rywali, ostatecznie próbował wycofać do kolegi, ale zrobił to fatalnie.

70
    Mniej więcej 20 minut do końca meczu. Z każdą chwilą gra Freiburga wygląda coraz gorzej.

71
    Niezłe dośrodkowanie z prawego skrzydła na 17. metr Mujdžy. Tam jeden z zawodników Hoffenheim fauluje i teraz to goście mają okazję na strzał z dobrej odległości.

71
    Zmiana w drużynie TSG 1899 Hoffenheim: z boiska schodzi Szalai, na boisku pojawia się Modeste.

72
    Kiepska próba Schmida. Piłka po odbiciu się od muru wychodzi poza linię końcową. Dośrodkowanie z narożnika również bardzo nieprecyzyjne.

73
    Volland ambitnie na prawym skrzydle walczył o piłkę, ta trafiła do Vestergaarda, ale jego wrzutka zbyt krótka, aby mogła stanowić zagrożenie.

74
    Strobl popełnia kolejną gafę w defensywie i fauluje rywala w polu karnym! Jedenastka dla gości!

75
    Strobl dostaje jeszcze kartkę za to przewinienie.

75
    VLADIMIR DARIDA pewnie zamienia rzut karny na gola!
    Vladimír DARIDA - 2:3

76
    Coś niebywałego. Każdy gol Freiburga to właściwie prezent od obrońców Hoffenheim.

78
    Jeszcze jedna przerwa w grze. Na boisku bardzo długo leży Frantz. Ogromne gwizdy na trybunach.

80
    Zmiana w drużynie SC Freiburg: z boiska schodzi Frantz, na boisku pojawia się Riether.

81
    Darida dostaje czerwoną kartkę za kopnięcie w głowę Elyounoussiego przy próbie przewrotki!

82
    Dobre dośrodkowanie Rudy'ego, do piłki doszedł Süle, ale nie trafił w bramkę z 6 metrów! W dodatku zdaniem sędziego był na spalonym!

83
    Zmiana w drużynie SC Freiburg: z boiska schodzi Philipp, na boisku pojawia się Freis.

84
    Kolejny rzut rożny dla gospodarzy. Piłka po wrzutce z 26. metrów spada na głowę Strobla, ale ten przenosi ją ponad poprzeczką!

86
    Składna akcja Hoffenheim. Wrzutka z lewego skrzydła, na 6. metrze pojedynek główkowy wygrywa Vestergaard, ale jego uderzenie z łatwością łapie Bürki.

87
    Zmiana w drużynie TSG 1899 Hoffenheim: z boiska schodzi Beck, na boisku pojawia się Schipplock.

88
    Ostatnie minuty tego pojedynku. Goście starają się spowolnić grę i jak najdłużej utrzymywać piłkę na połowie rywali.

89
    Znakomita wrzutka z prawej strony Vollanda, na długim słupku dochodzi do piłki Elyounoussi, ale strzela tylko w boczną siatkę!

90
    Brzydki faul Rudy'ego i stosowna dla niego kara. W międzyczasie kolejny "popis" w obronie dają defensorzy Hoffenheim... Corner dla gości.

90+1
    Cztery minuty dłużej potrwa ten mecz decyzją arbitra.

90+2
    Mimo gry w przewadze Hoffenheim od kilku chwil to goście dłużej utrzymują sie przy piłce i groźniej atakują...

90+3
    Remis! Wrzutka w szesnastkę z prawego skrzydła Vollanda, a tam mamy ogromne zamieszanie. Ostatecznie piłka trafia na 6. metr do JANNIKA VESTERGAARDA, który po ziemi posyła ją do bramki!

90+4

Po bardzo emocjonującym meczu Hoffenheim remisuje z Freiburgiem 3:3. Gospodarze po kiepskim początku musieli przez 60 minut gonić wynik. Bardzo pomocna okazała się czerwona kartka z 81. minuty dla Daridy. Goście starali się jak mogli, ale tym razem zabrakło trochę szczęścia. Na uwagę zasługuje dzisiaj fatalna postawa obrońców drużyny miejscowej.

MVP dla Frantza, za dwie bramki z pierwszej połowy.

Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne, tylko na lajfy.com! (21:57:08)

Sławomir Szczęch

Gole: 44. Elyounoussi, 63. Rudy, 90+3. Vestergaard – 31. Frantz, 33. Frantz, 75. Darida (kar.)

Kartki:   55. Beck (HOF), 75. Strobl (HOF), 90. Rudy (HOF) – 54. Klaus (FRE), 55. Mujdža (FRE), 60. Schuster (FRE)   81. Darida (FRE)

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Strobl, Süle, Vestergaard, Beck (87. Schipplock) – Polanski (62. Schwegler), Rudy – Volland, Firmino, Elyounoussi – Szalai (71. Modeste)

Zmiany: Grahl, Schwegler, Zuber, Abraham, Modeste, Herdling, Schipplock

SC Freiburg: Bürki – Mujdža, Krmaš, Kempf, Günter – Frantz (80. Riether), Schuster (67. Guédé) – Schmid, Darida, Klaus – Philipp (83. Freis)

Zmiany: Torrejón, Mitrović, Mielitz, Riether, Guédé, Freis, Kerk

Sędziowie: T. Kinhöfer – C. Fischer, S. Jablonski