HC Slovan – Zagrzeb 1:4 (koniec)
HC Slovan Bratysława
1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
KHL Medveščak Zagrzeb
Środa 24.09.2014, 19:00 • Slovnaft Arena, Bratysława, Słowacja • Kontinental Hockey League

Dziękuje za uwagę i zapraszam ponownie na lajfy.com! (21:17:20)

Koniec spotkania! Slovan Bratysława po słabym spotkaniu przegrywa z Medveščakiem Zagrzeb 1:4 i wciąż nie może przełamać swojej fatalnej serii porażek. To nie był udany debiut nowego szkoleniowca Slovana na ławce trenerskiej.

60:00

59:39
    Kara mniejsza dla Sigaleta za kłucie. Zagrzeb w przewadze na ostatnie sekundy.

59:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta dzisiejszego spotkania.

Dzisiejsze spotkanie ogląda 7985 widzów.

58:03
    Slovan walczy do końca i stara się jeszcze zmniejszyć rozmiary swojej porażki.

57:18
    Goście na lodzie już w pełnym zestawieniu.
    BJORKSTRAND - 1:4

55:50
    Gol dla Medveščaka!
    Bramkę zdobył PATRICK BJORKSTRAND.

GOL! Ależ fatalnie teraz gra Slovan. Gospodarze po własnym błędzie tracą czwartą bramkę podczas gry w przewadze. Tym razem Backlunda pokonał PATRICK BJORKSTRAND. 1:4.

55:18
    Karę mniejszą za zahaczanie otrzymał Flood. Slovan w przewadze.
    SEGAL - 1:3

54:12
    Bramkę zdobył BRANDON SEGAL.

GOOL! Tak kończą się marzenia Slovana o zwycięstwie w dzisiejszym meczu. BRANDON SEGAL świetnie przedarł się przez defensywę Slovana i ładnym strzałem z nadgarstka pokonał Backlunda. 3:1 dla Zagrzebia.

53:05
    Świetnie w defensywie gra teraz Zagrzeb. Goście praktycznie za każdym razem uniemożliwiają Slovanovi oddanie dobrego strzału.

52:14
    Szybka akcja Medveščaka, ale goście na spalonym. Wznowienie w tercji neutralnej.

51:32
    Świetna interwencja Brusta po strzale Vondrki spod bandy!

50:05
    Seria spalonych na niebieskiej w wykonaniu Bratysławy. Strasznie ciężko gra się teraz Slovanowi.

49:05
    Medveščak wycofał grę daleko za bramkę Brusta. Chwila na zmianę formacji ofensywnych.

48:07
    Guma utkwiła gdzieś przy bandzie w tercji obronnej Bratysławy. Sędzia przerywa grę.

47:12
    Niecelne uderzenie Murraya ze środka po podaniu Glumaca. Guma ponownie w posiadaniu Slovana.

46:12
    Gospodarze nie zniechęcają się i ponownie rozgrywają gumę pod bramką Brusta.

45:51
    Bratysława nie zdołała wykorzystać żadnego okresu gry w przewadze. Slovan zaprzepaścił świetną okazję na wyrównanie wyniku spotkania.

44:49
    Pierwsza kara Zagrzebia już za nami.

44:05
    Slovan nie może oddać dobrego strzału na bramkę Brusta.

43:51
    Glumac na ławce kar za atak kijem trzymanym oburącz. Slovan w podwójnej przewadze!

43:12
    Slovan ostrzeliwuje bramkę chorwackiego zespołu...

42:49
    Karę mniejszą za zahaczanie otrzymał Thomas. Bratysława w przewadze.

42:34
    Sporo niedokładności na początku tej tercji. Gra toczy się aktualnie na środku tafli.

41:12
    Uwolnienie po stronie Zagrzebia. Wznowienie gry pod bramką Brusta.

40:45
    Medveščak spokojnie rozgrywa gumę we własnej tercji obronnej.

40:01
    Pierwsze wznowienie trzeciej tercji wygrane przez gospodarzy.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się ok. 20:43.

Koniec drugiej, pełnej emocji tercji spotkania. Po 40. minutach gry w Bratysławie Zagrzeb prowadzi 2:1.

40:00
    Druga tercja skończona.

39:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta drugiej tercji spotkania.

38:23
    Chorwacki zespół także gra już w pełnym zestawieniu.

37:04
    Jak na razie gospodarze nie mogą założyć zamka pod bramką Brusta.

36:38
    Gospodarze na lodzie już w pełnym zestawieniu.

36:23
    Siły na lodzie wyrównane. Palushaj dwie minuty za spowodowanie upadku przeciwnika.

35:17
    Bratysława wybija gumę daleko pod bramkę Brusta.

34:38
    Kolejna kara dla Bratysławy. Sersen dwie minuty za trzymanie.

33:34
    Zagrzeb cały czas w ofensywie. Slovan nie może teraz opuścić własnej tercji obronnej.
    SEGAL - 1:2

32:52

GOL! Zagrzeb już na prowadzeniu. Błyskawicznie wykorzystują goście grę w przewadze. Uderzenie Pelletiera dobił BRANDON SEGAL i Medveščak prowadzi 2:1.

32:12
    Zagrzeb zagra po raz pierwszy w przewadze. Jeglič z karą mniejszą za trzymanie.

31:28

30:44
    Świetny indywidualny najazd Vondrki! Cudem jednak broni Brust.

30:23
    Seria uderzeń zawodników Slovana na bramkę Brusta. Jak na razie golkiper Medveščaka bezbłędny.

29:28
    Będziemy mieli kolejne wykluczenie dla chorwackiego zespołu. Dwie minuty za Palushaj za spowodowanie upadku przeciwnika.

28:45
    Slovan cały czas w ofensywie. Medveščak jednak jak na razie ponownie świetnie w defensywie.

27:05
    Bratysława chce jak najszybciej ponownie objąć prowadzenie. Aktywna gra gospodarzy w ataku.
    PELLETIER - 1:1

26:13
    Bramkę zdobył PASCAL PELLETIER.

GOL! Mamy remis w Bratyslawie! PASCAL PELLETIER wykorzystał błąd obrony bratysławskiego zespołu, przejął gumę i ładnym strzałem z nadgarstka pokonał Backlunda. 1:1.

25:41

25:17
    Bratysława na pozycji spalonej. Wznowienie gry w tercji neutralnej.

24:40
    Zagrzeb wybija gumę do tercji neutralnej.

24:09
    Gospodarze spokojnie rozgrywają hokejowy zamek...

23:41
    Będzie kolejne wykluczenie dla ekipy z Zagrzebia. Tym razem karę za przeszkadzanie otrzymał Mezei.

22:13
    Świetna gra Bratysławy na początku tej tercji. Widać, że w szatni trener odbył z zawodnikami męską rozmowę.

21:20
    Slovan ponownie rusza do ofensywy. Gra toczy się w okolicach bramki przyjezdnych.
    NAGY - 1:0

20:47
    Gol dla Slovana!
    Bramkę zdobył LADISLAV NAGY.

GOOOL! Slovan w ostatniej chwili wykorzystuje grę w przewadze! LADISLAV NAGY otrzymał wyśmienite podanie od Vondrki i pewnie pokonał Brusta. 1:0 dla Slovana!

20:10
    Slovan błyskawicznie zakłada zamek pod bramką Brusta.

20:01
    Pierwsze wznowienie drugiej części spotkania dla Bratysławy.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się ok. 19:52.

Koniec pierwszej tercji spotkania. Po 20. minutach gry w Bratysławie mamy bezbramkowy remis.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta pierwszej tercji dzisiejszego spotkania.

18:49
    Perkovich otrzymał karę mniejszą za zahaczanie. Bratysława w przewadze.

18:09
    Kolejny spalony Medveščaka. Wycofanie gry do tercji neutralnej.

17:11
    Bližňák mocno spod niebieskiej, pewnie broni Brust.

17:00
    Sędzia dopatrzył się teraz spalonej pozycji Medveščaka. Przerwa w grze.

16:23
    Slovan ponownie zdominował grę na lodzie. Jak na razie jednak niewiele z tego wynika.

15:13
    Bližňák miałby świetną okazję na otwarcie wyniku spotkania, ale sędzia odgwizduje pozycję spaloną. Wznowienie w tercji neutralnej.

14:23
    Gra przeniosła nam się do środkowej części lodowiska. W posiadaniu gumy zagrzebscy hokeiści.

13:23
    Seria niedokładnych akcji w wykonaniu Bratysławy. Zbyt chaotycznie grają gospodarze.

12:45
    Niecelny strzał Pelletiera na bramkę Backlunda. Gumę przejmują zawodnicy Slovana.

11:18
    Zagrzeb na lodzie już w pełnym zestawieniu. Gospodarze nie zdołali wykorzystać pięciominutowego okresu gry w przewadze.

10:55
    Ostatnie sekundy gry Bratysławy w przewadze.

10:12
    Bratysława ma problemy z ponownym założeniem dobrego zamka pod bramką rywala.

9:07
    Kolejny zamek Slovana rozbity przez zawodników Medveščaka.

8:15
    Zbyt mało strzałów oddaje Bratysława na bramkę gości. Jak na razie Brust nie ma zbyt wiele pracy podczas tej gry w przewadze.

7:04
    Slovan spokojnie rozgrywa zamek w tercji obronnej Medveščaka.

6:18
    I będziemy mieli pierwsze wykluczenie. Karę 5 + 20 minut za atak na głowę Štajnocha otrzymał Katic. Bratysława w przewadze.

6:04
    Kotłuje się pod bramką chorwackiego zespołu. Jak na razie wciąż świetnie spisuje się Brust.

5:29
    Zagrzeb na pozycji spalonej. Wznowienie gry w tercji neutralnej.

5:14
    Netik uderza z backhandu na bramkę Zagrzebia, Brust mrozi gumę.

4:09
    Akcja Medveščaka w tercji ofensywnej gospodarzy momentalnie przerwana przez defensorów Slovana.

3:23
    Vondrka z nadgarstka z najbliższej odległości, parkanami broni Brust.

2:34
    Jak na razie szybki początek starcia. Gra toczy się pod dyktando klubu z Bratysławy.

1:34
    Kolejna dobra interwencja golkipera chorwackiej drużyny. Tym razem strzelał Bartovič.

0:45
    Ładny strzał Nedorosta z nadgarstka, pewnie broni Brust.

0:09
    Chaotyczne rozegranie gumy przez Medveščaka i już krążek mrozić musiał Brust.

0:01
    Pierwsze wznowienie dzisiejszego spotkania dla Zagrzebia.

00:01

Zawodnicy na lodzie! Hymny i zaczynamy.

HC Slovan Bratysława: Backlund – Baranka, Sersen, Sigalet, Foster, Starosta, Štajnoch, Mihálik – Vondrka, Nedorost, Nagy – Bartovič, Surový, Jeglič – Hudáček, Bližňák, Netík – Lunter, Šťastný, Murley

KHL Medveščak Zagrzeb: Brust – Martinovic, Flood, Mezei, Hutchinson, Katic, Thomas – Bjorkstrand, Murray, Glumac – Hedden, Wright, Stewart – Pelletier, St. Pierre, Segal – Perkovich, Anderson, Palushaj

Sędziowie: Alexei Wasilew, Jurij Ciplakow – Jurij Iwanow, Alexandr Nesterow.

Na relację z tego meczu zapraszamy na lajfy.com!

Czy Matikainen zanotuje udany debiut na ławce trenerskiej słowackiego zespołu? Przekonamy się już niedługo!

Sporo zmieniło się w ekipie Slovana w ostatnim czasie. Posadę trenera stracił Rostislav Cada, jego miejsce zastąpił w dniu wczorajszym fiński szkoleniowiec Petri Matikainen.

Medveščak zaś to aktualnie ostatnia drużyna Konferencji Zachodniej. Zagrzeb po ośmiu spotkaniach ma na swoim koncie zaledwie sześć punktów.

Slovan Bratysława to aktualnie siódma ekipa Konferencji Zachodniej. Slovan po bardzo dobrym początku sezonu teraz notuje zniżkę formy. Spotkanie z Medveščakiem jest idealną okazją aby odbić się od dna i ponownie zacząć punktować.

To już drugie spotkanie pomiędzy tymi ekipami w tym sezonie. Pierwsze z nich zakończyło się pewnym zwycięstwem słowackiego zespołu 5:2.

Kontynentalna Liga Hokejowa, spotkanie pomiędzy HC Slovan Bratysławą i Medveščakiem Zagrzeb.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Dawid Szewczyk

Składy i statystyki: 21. Nagy (Vondrka, Nedorost) – 27. Pelletier (Segal), 33. Segal (Pelletier, St. Pierre), 55. Segal (Pelletier, St. Pierre), 56. Bjorkstrand

Sędziowie: Alexei Wasilew, Jurij Ciplakow – Jurij Iwanow, Alexandr Nesterow