2:7 (0:2)
Wisła Krakbet Kraków
Piątek 26.09.2014, 18:30 • Arena Szczecin, Szczecin • FOGO Futsal Ekstraklasa

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.

Zdobywca krajowego pucharu i Superpucharu Wisła Krakbet Kraków wybiera się na teren wicemistrza Polski Pogoni 04 Szczecin. Futsaliści z Krakowa spisali się bardzo poprawnie na inaugurację rozgrywek, remisując 2:2 z Rekordem Bielsko-Biała. Do stolicy Pomorza Zachodniego wyjechała po pierwsze zwycięstwo.

Pogoń 04 już na parkiecie Areny Szczecin stara się napędzić klub marketingowo, wprowadziła bilety na swoje mecze. Pewną zagadką będzie zatem frekwencja, ale bez wątpienia hit kolejki powinien przyciągnąć spragnionych futsalu widzów.

Pogoń 04 Szczecin odpaliła na starcie ligowych zmagań i dzięki zwycięstwu aż 6:2 z AZS-em Uniwersytet Śląski Katowice i zasiadła w fotelu lidera. Po dwa gole strzelili Łukasz Tubacki oraz Oleksandr Shamotii, a nieźle zaprezentowały się nowe twarze w zespole z Pomorza.

Kadra Wisły Krakbet Kraków:

Bramkarze: Kamil Dworzecki, Miłosz Kocot, Kamil Lasik.

Piłkarze z pola: Sergiej Kowal, Mikołaj Zastawnik, Adam Jonczyk, Marcin Czech, Roman Vakhula, Douglas Alvaralhao, Ricardo Gomes Junior, Oleksandr Bondar, Piotr Morawski, Sebastian Wojciechowski, Tomasz Bieda, Adrian Pater, Paweł Budniak.

Kadra Pogoni 04 Szczecin:

Bramkarze: Dominik Kubrak, Łukasz Koszmider, Daniel Tatarski.

Piłkarze z pola: Kamil Hajdukiewicz, Mateusz Krzymiński, Artur Zgorzelski, Krystian Chrzczon, Sebastian Chrzczon, Borys Szymański, Mateusz Jakubiak, Maciej Krzyżanowicz, Oleksandr Shamotii, Kacper Zieliński, Michał Kubik, Mateusz Gepert, Łukasz Tubacki, Sergiy Sharovara, Marek Bugański, Daniel Maćkiewicz, Artur Jurczak.

Zapraszamy na relację na żywo ze szlagieru w Szczecinie. Początek meczu o 18:30.

Składy wyjściowe:

Pogoń 04 Szczecin: Koszmider, Kubrak – Bugański, Tubacki, Jakubiak, Krzymiński, Żebrowski, Gepert, Sharovara, Jurczak, Kubik, Krzyżanowicz, Shamotii, Maćkiewicz.

Wisła Krakbet Kraków: Dworzecki, Lasik – Koval, Jonczyk, Czech, Vakhula, Douglas, Ricardo Gomes, Bondar, Morawski, Wojciechowski, Bieda, Pater, Budniak.

Sędziowie: Zwara, Witkowski – Struk.

Zawodnicy rozgrzewają się od dłuższego czasu. Za kwadrans rozpocznie się pierwsza połowa.

Piłkarze gotowi do wyjścia na parkiet. Przed meczem jeszcze minuta ciszy upamiętniająca tragicznie zmarłego Michała Papierkiewicza.

Pogoń 04 na biało, natomiast goście na czerwono.

1

00:20
    Pierwsza rozgrywała Wisła Krakbet. Piotr Morawski strzelił niecelnie.

00:52
    Faul niebezpiecznie blisko bramki szczecinian. Oleksandr Bondar strzelił hen wysoko nad poprzeczką.

01:40
    Początek wyraźnie pod dyktando Wiślaków, ale Pogoń 04 broni się rozsądnie.

02:20
    Douglas nie przyjął zbyt głębokiego podania z głębi pola.

02:40
    Michał Kubik i pierwsze uderzenie Pogoni 04 zatrzymane przez Dworzeckiego.

03:20
    Gospodarze opanowali sytuację na placu gry.

04:05
    Roman Vakhula przerwał dobrym wślizgiem podanie w kierunku Artura Jurczaka.

04:30
    Na razie po jednym faulu z obu stron.

04:50
    Piłka z narożnika i Oleksandr Shamotii zatrzymany przez gości.

05:00
    Uraz Pawła Budniaka i konieczna była zmiana.

05:20
    Oleksandr Shamotii przedarł się środkiem pola między dwoma obrońcami Wisły Krakbet i strzelił płasko tuż obok słupka!

05:49
    Gol dla Wisły!
    DOUGLAS stał samotnie pod bramką Łukasza Koszmidera i sfinalizował mocnym strzałem szybką akcję kombinacyjną Wisły Krakbet!

06:40
    Douglas przedzierał się w narożniku boiska. Tradycyjnie ten zawodnik robi mnóstwo zamieszania na placu.

07:04
    Aut dla Wiślaków. Mogą spokojnie rozgrywać na własnej połowie.

07:35
    Drugi faul gości i w faulach remis 2:2.

07:40
    Szybkie rozegranie stałego fragmentu, ale Łukasz Tubacki został zablokowany. Po chwili Mateusz Gepert huknął nad bramką.

08:40
    Ale szansa Douglasa na drugiego gola! Zaplątał się jednak z piłką i zawodnicy Pogoni 04 Szczecin zdążyli z asekuracją.

09:30
    Rozgrywała Pogoń, ale nie znalazła sposobu na rozmontowanie muru obronnego Wisły Krakbet, która na razie sprawia lepsze wrażenie.

10:02
    Trzecie przewinienie zawodników ze Szczecina.

10:40
    Koval zrobił sobie miejsce na prawej stronie boiska, ale nadał piłce niewłaściwą rotację i zamiast w kierunku bramki huknął za linię boczną.

11:05
    Kontuzja Łukasza Żebrowskiego i koniec meczu dla trenera Pogoni 04.

12:07
    Kontra Michała Kubika i strzał w sytuacji sam na sam prosto w Kamila Dworzeckiego.

12:35
    MICHAŁ KUBIK skierował piłkę do własnej bramki, dostawiając stopę do mocno bitego podania z prawej strony boiska.

13:15
    Łukasz Tubacki z bliska ponad bramką. Nie idzie zawodnikom Pogoni 04. Po chwili poprawka i znowu pudło. Tubackiemu pozostało złapać się za głowę.

13:40
    Oleksandr Bondar zatrzymany w sytuacji sam na sam przez Łukasza Koszmidera!

14:40
    Czwarty faul gospodarzy, dwa na koncie gości.

15:20
    Zaczyna spieszyć się Portowcom.

15:35
    Jurczak przerwał niebezpiecznie zapowiadający się kontratak Wisły Krakbet i zobaczył żółtą kartkę.

15:53
    Dłuższa przerwa. Łukasz Koszmider szukał piłki między bandami reklamowymi.

16:52
    Marcin Czech przegrał pojedynek sam na sam, przez co nie uczynił sytuacji Pogoni 04 beznadziejną.

18:23
    Michał Kubik przerwał leniwe rozgrywanie płaskim strzałem. Kamil Dworzecki obronił, choć podniósł ciśnienie kolegom. Piłka wymknęła mu się z rąk.

18:30
    Wisła Krakbet ogranicza się obecnie do groźnych kontrataków. Jeden z nich zakończył fatalnym pudłem Douglas.

18:40
    Szczecinianie przekombinowali, próbując rozegrać pomysłowo rzut wolny.

18:45
    Poprzeczka! Strzelał sprytną podcinką Douglas i mogło być 0:3!

19:20
    Ostatnie ataki Pogoni 04 Szczecin w tej części meczu. Przyniosą gola kontaktowego?

19:47
    Tubacki domagał się faulu pod bramką Wisły Krakbet, a to zdaniem sędziego on złapał przepisy. Żółta kartka.

Wisła Krakbet Kraków prowadzi zasłużenie w Szczecinie. W poczynaniach gości jest więcej jakości i efektywności. Douglas jest na razie pierwszoplanową postacią na placu. Pogoń 04 miała swoje nieliczne szanse, ale na razie pudłuje.

21

20:20
    Szybko pierwszy faul zawodników z Grodu Kraka.

21:20
    Rozgrywała Pogoń 04, ale sędzia użył gwizdka i przerwał tę koronkową robotę.

21:43
    Michał Kubik sprawdził czujność Kamila Dworzeckiego uderzeniem z dystansu. Bramkarz z Krakowa zachowuje koncentrację.

22:22
    Paweł Budniak wmieszał się w akcję zespołu Łukasza Żebrowskiego.

23:00
    Marcin Czech nie może znaleźć sposobu na pokonanie Łukasza Koszmidera. Znowu szansa i znowu górą golkiper ze Szczecina.

23:37
    Bardzo złe rozpoczęcie ataku w wykonaniu Marka Bugańskiego i Wisła Krakbet oddaliła zagrożenie z własnej połowy.

24:35
    Oleksandr Bondar doskonale przeczytał zamysł szczecinian i wybił poza linię boczną.

24:40
    Atakuje Pogoń! Teraz słupek po strzale Łukasza Tubackiego w podbramkowym zamieszaniu.

25:20
    Piotr Morawski nie opanował piłki, po głębokim crossowym podaniu z głębi pola.

25:37
    Pierwszy faul szczecinian po przerwie na Ricardo Gomesie. Wisła Krakbet ma na koncie dwa przewinienia.

26:15
    Portowcy mają optyczną przewagę po przerwie, ale Wiślacy bronią bardzo konsekwentnie i z dużym zaangażowaniem.

26:52
    ROMAN VAKHULA wyciągnął się jak struna i dziobnął piłkę wślizgiem po podaniu z prawej strony boiska. Łukasz Koszmider był tylko biernym obserwatorem w tej sytuacji!

27:37
    Beznadziejna sytuacja Pogoni 04 w pierwszym boju na Arenie Szczecin. Są sparaliżowani atmosferą nowej hali?

28:10
    Trzecia żółta kartka dla Shamotiia za faul w środku pola.

28:17
    Gol dla Pogoni!
    Gol kontaktowy MATEUSZA KRZYMIŃSKIEGO z bliska po mocnym wstrzeleniu w pole karne Michała Kubika. Będzie cudowna "pogoń Pogoni 04"?

28:48
    Nerwowo pod bramką Portowców i Koszmider ratował się wybiciem poza linię boczną.

29:20
    Przerwa na żądanie Łukasza Żebrowskiego.

29:40
    Mateusz Gepert czarował na skrzydle, ale nie nabrał Adriana Patera.

29:48
    Teraz opiekun Wisły Krakbet Kraków chce porozmawiać ze swoimi podopiecznymi.

29:48
    Goście awanturują się, bo chcą egzekwować rzut wolny z innego miejsca. Podanie w pole karne wyleciało za linię końcową.

30:08
    Wymiana kadr w zespole z Krakowa. Siadło nam tempo.

30:21
    Płaski strzał Mateusza Geperta z ok. 10 metrów obok słupka.

30:48
    Brutalny faul i zasłużona kartka dla Marcina Czecha.

30:54
    Fatalna w skutkach strata. Łukasz Koszmider zatrzymał jeszcze pierwsze uderzenie, ale przy dobitce PAWŁA BUDNIAKA mógł tylko popatrzeć, jak piłka ląduje w siatce. Zrobiło się 1:4 w Szczecinie!

31:50
    Roman Vakhula w słupek po kontrataku, a dobitka Marcina Czecha została zatrzymana przez Łukasza Koszmidera.

32:10
    Korner dla gości bez zagrożenia.

32:31
    MATEUSZ KRZYMIŃSKI przywraca nadzieję gospodarzom po przytomnie rozegranym ataku.

33:17
    Spieszy się zawodnikom Pogoni 04. Próbują odwrócić losy widowiska.

34:00
    Adrian Pater przeniósł piłkę nad poprzeczką. Reklamował, że to Wiślakom należy się wznowienie.

34:36
    Michał Kubik dołączył do rubryki kartki za faul na własnej połowie.

35:35
    Piłka w rękach Kamila Dworzeckiego.

35:50
    Zablokowany strzał z dystansu Daniela Maćkiewicza.

36:30
    Coraz mniej czasu pozostało Portowcom na odrobienie strat.

36:41
    Szósty faul szczecinian i "karniak" dla Wisły Krakbet Kraków.

36:41
    ROMAN VAKHULA pewnie, od słupka do siatki obok Koszmidera.

37:12
    Pogoń 04 już bez bramkarza.

37:50
    Dworzecki odprowadził piłkę wzrokiem po strzale z dystansu.

38:41
    PIOTR MORAWSKI wmieszał się w rozegranie Pogoni 04 i zza połowy wcelował idealnie do pustej bramki. Wszystko już jasne.

39:18
    Pogoń 04 jeszcze próbuje, choć część kibiców już w drodze do drzwi wyjściowych.

39:29
    SEBASTIAN WOJCIECHOWSKI zabawił się z przeciwnikami i po krótkim dryblingu strzelił swojego gola na 2:7!

Wisła Krakbet Kraków wygrała wysoko w Arenie Szczecin! Pokazała sportową dojrzałość i jakość w grze. Pogoń 04 traci tym samym pozycję lidera Ekstraklasy i otrzymała zimny prysznic po sukcesie na inaugurację! (20:08:30)

Gole: 28. Krzymiński, 32. Krzymiński – 5. Douglas, 12. Kubik (sam.), 26. Vakhula, 30. Budniak, 36. Vakhula, 38. Morawski, 39. Wojciechowski

Kartki:   15. Jurczak (SZC), 19. Tubacki (SZC), 28. Shamotii (SZC), 34. Kubik (SZC) – 30. Czech (WIS)

Pogoń '04 Szczecin: Koszmider, Kubrak – Bugański, Tubacki, Jakubiak, Krzymiński, Żebrowski, Gepert, Sharovara, Jurczak, Kubik, Krzyżanowicz, Shamotii, Maćkiewicz.

Sędziowie: Zwara, Witkowski – Struk