Bochnia – Mar. Chorzów 6:1 (koniec) | Kielce – Wieliczka 3:6 (koniec) | Nowiny – Polkowice 4:6 (koniec)
EBS Kielce
3:6 (2:2)
MKF Solne Miasto Wieliczka
Sobota 27.09.2014, 18:00 • Hala sportowa, Kielce • I liga futsalu - gr. południowa

Dziękuję i zapraszam na pozostałe relacje w serwisie lajfy.com.

Relacjonował dla Państwa, Norbert Sinkiewicz. (19:36:10)

EBS Kielce przegrał we własnej hali 3:6 z MKF'em Miastem Solnym Wieliczka. Drużyna gości była ekipą lepszą i raczej zasłużenie dzisiaj zwyciężyła. Kielczanie szukali swoich okazji w kontrze i kilka razy udało się w taki sposób zdobyć bramkę, ale do końcowego zwycięstwa to nie wystarczyło.

39:45
    Gol dla Wieliczki!
    ANDRZEJ MUSIAŁ zanotował przechwyt w środku pola i posłał piłkę do pustej bramki!

39:10
    Wieliczka podchodzi z wysokim pressingiem.

38:40
    Gospodarze są przy piłce, ale nie mogą dojść do pozycji strzeleckiej.

38:20
    EBS już wycofał bramkarza.

37:50
    Wieliczka świetnie utrzymuje się przy piłce. Jeleń tym razem oddał strzał prawą nogą, ale obok bramki.

37:20
    Za moment EBS powinien wycofać bramkarza, aby zwiększyć przewagę w grze ofensywnej. Trener gospodarzy poprosił już o przerwę.

37:00
    Mocny strzał Karola Lurzyńskiego został zablokowany przez obrońców.

36:40
    Rzut wolny dla gospodarzy tuż przed polem bramkowym i tym samym już piąte przewinienie po stronie gości.

36:25
    Emil Lurzyński postanowił trochę podyskutować z sędzią, a to zakończyło się żółtą kartką.

36:00
    Karol Lurzyński zanotował świetny przechwyt przy linii bocznej, wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale wydaje się, że zbyt późno zdecydował się na strzał i piłka została zatrzymana przez bramkarza.

35:35
    EBS próbuje zaatakować, jednak z tego nie wychodzą żadne ciekawe sytuacje strzeleckie. Wieliczka raczej kontroluje sytuację, gra toczy się w środku pola.

35:10
    Świetne wyjście z bramki zanotował teraz Wałach, przeciął podanie prostopadłe do Lurzyńskiego.

34:45
    Cebula próbował się przedrzeć lewym skrzydłem, ale został powstrzymany czystym wślizgiem.

34:10
    Lekki zagrał świetnie prostopadle do KAMILA JELENIA, który idealnie wbiegł i z pierwszej piłki trafił mocnym strzałem pod poprzeczkę.

33:30
    Jeleń pokusił się o mocny strzał prawą nogą, ale piłka została zablokowana.

33:00
    Dobrze teraz Wieliczka wyszła z pressingiem i wywalczyła piłkę na połowie przeciwnika.

32:20
    Teraz to EBS próbuje zaatakować, bo bez wątpienia zmusza ich do tego wynik meczu. Wieliczka wychodzi wysoko, nie dopuszcza przeciwnika pod własną bramkę.

31:50
    Karol Lurzyński oddał mocne uderzenie prawą nogą, ale trafił tylko w mur.

31:10
    Kapitalnie teraz zagrali to goście. Jugo został wyciągnięty z własnej bramki, piłka została wycofana przed pole bramkowe i do pustej bramki ARKADIUSZ LEKKI skierował piłkę do siatki!

29:45
    Świetny kontratak gospodarzy. Lurzyński zagrał do Łuszcza, który stanął oko w oko z bramkarzem, ale trafił tylko i wyłącznie w słupek.

29:00
    Lipecki dostał świetne podanie prostopadłe, na wślizgu już oddał strzał na bramkę, ale bardzo dobrze zachował się Jugo.

28:25
    Krótko zagrali teraz rzut wolny gracze gości, jednak piłka została zablokowana przez obrońców EBS'u.

28:20
    Rzut wolny dla gości na linii pola bramkowego – to będzie świetna szansa.

27:50
    Raz jeszcze obrona kielczan została totalnie zmylona. Tuż przed polem bramkowym Powrożnik oddał uderzenie prawą nogą, ale nie trafił w światło bramki.

27:30
    Kolejna szybka akcja gości i mamy przewinienie niedaleko bramki Jugo. Jakie tym razem rozegranie?

27:00
    Wydaje się, że zawodnik gospodarzy był faulowany tuż przed własną bramką, jednak odmiennego zdania byli sędziowie. MICHAŁ GĄSIOR wyszedł sam na sam z bramkarzem i mocnym uderzeniem pod poprzeczkę nie dał mu żadnych szans.

26:50
    Jeleń wywalczył przewinienie niedaleko bramki przeciwnika – jakie teraz rozegranie zaprezentują przyjezdni?

26:20
    Gol dla EBS-u!
    Goście cisnęli, cisnęli, uderzali, aż tu nagle... EMIL LURZYŃSKI wyszedł kapitalnie z kontratakiem i mocnym strzałem lewą nogą pokonał bramkarza.

26:00
    Jeleń tym razem oddał uderzenie prawą nogą z powietrza, ale Łuszcz ofiarnie piłkę zablokował własnym ciałem.

25:20
    Emil Lurzyński zdecydował się na akcję indywidualną, jednak wiele z niej nie wyszło. Już w drugim kontakcie za daleko wypuścił sobie piłkę.

24:50
    Gra w drugiej połowie toczy się zdecydowanie szybciej, niż w pierwszej. EBS ma spore problemy, aby wyjść z własnej połowy. Stara się to robić poprzez rozegranie piłki, ale nie wiem czy to jest optymalny pomysł.

24:10
    Kolejny słupek w tym meczu. Powrożnik strzelił prawą nogą, ale piłka nie wpadła do siatki. Wydaje się, że w tej sytuacji wszystko miał pod kontrolą Jugo, bo pilnował krótkiego słupka.

23:50
    Gospodarze mają szczęście, że nikt teraz z przeciwników nie zamykał akcji! MKF ładnie pograł piłkę, ostatecznie została ona zagrana wzdłuż bramki, ale nie było zawodnika, który mógłby trafić do siatki!

23:20
    Kolejne ciekawe rozegranie gości. Powrożnik oddał strzał prawą nogą, ale piłka przeleciała ponad poprzeczką. Brakuje skuteczności Solnemu Miastu.

22:50
    Kielczanie próbują się dłużej utrzymać przy piłce, wychodzi im to całkiem dobrze, jednak nie bardzo mają pomysł, jak przejść pod bramkę rywala.

22:30
    Świetnie zagrali teraz goście, ale dalej nie mamy bramki! Tym razem kapitalną paradą popisał się Jugo.

21:40
    Lekki pokusił się o strzał lewą nogą, jednak piłka nie miała wystarczającej mocy.

21:10
    A tym razem Cebula mocno huknął z dystansu, jednak tylko i wyłącznie w poprzeczkę. Dobry początek drugiej połowy w wykonaniu gości.

20:30
    Gąsior oddał mocne uderzenie wręcz z linii końcowej i co ciekawe... piłka trafiła w dłuższy słupek bramki Jugo. Bramkarz EBS'u chyba powinien się tutaj lepiej zachować.

21

Ciekawa pierwsza połowa w Kielcach. Po 20. minutach mamy jak na razie remis 2:2 – to drużyna przejezdna jest optycznie lepszym zespołem, stwarza sobie więcej sytuacji, utrzymuje się dłużej przy piłce, ale nie potrafi przełożyć tego na bramki. Gospodarze swoich okazji szukają w kontratakach i to wychodzi im, jak do tej pory bardzo dobrze. Druga odsłona meczu już za kilka minut, zostańcie z nami.

19:55
    ANDRZEJ MUSIAŁ po krótkim dryblingu oddał mocne uderzenie po ziemi z dystansu i mamy bramkę do szatni dla gości.

19:40
    Cebula tym razem oddał strzał prawą nogą, jednak piłka przeleciała ponad poprzeczką.

19:10
    Świetny kontratak gospodarzy. Ostatecznie Łabęcki oddał mocne uderzenie prawą nogą, ale nic z tego. Bardzo dobrą interwencję zaprezentował Wałach.

18:40
    EBS stara się dłużej utrzymać przy piłce, bo ostatnie minuty to totalna dominacja Solnego Miasta.

18:10
    Góral ostro starł się z rywalem w środku pola, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia. Dla zawodnika gospodarzy potrzebna była krótka przerwa, aby doszedł do siebie.

17:50
    Gruszka oddał mocny strzał prawą nogą, ale świetną interwencją wykazał się Jugo. O przerwę poprosił szkoleniowiec EBS'u.

17:40
    Jeleń pokusił się o uderzenie prawą nogą z dość sporej odległości, ale piłka została zablokowana przez gracza gospodarzy.

17:20
    Dalej przy piłce goście. Szukają swoich okazji w ataku pozycyjnym, już kilka razy dzisiaj je znaleźli, ale raczej brakowało skuteczności.

16:50
    Solne Miasto teraz próbuje odpowiedzieć na bramkę przeciwnika. EBS został zepchnięty do defensywy.

16:10
    Świetna okazja dla gości! Powrożnik miał piłkę dosłownie metr od bramki, ale trafił tylko w boczną siatkę.

15:45
    Karol Lurzyński kapitalnie zagrał z rzutu rożnego na długi słupek, tam akcję zamykał EMIL LURZYŃSKI i wpakował piłkę do siatki! Akcja braci!

15:40
    Emil Lurzyński wyszedł z kontratakiem, jednak został czysto powstrzymany przez przeciwnika. Potrzebna przerwa, ponieważ gracz EBS nieco ucierpiał w tym starciu z rywalem.

15:35
    Cebula zagrał mocno wzdłuż bramki, a dosłownie centymetrów zabrakło Powrożnikowi, aby skierować piłkę do siatki!

15:10
    Dalej to Solne Miasto jest w ataku. EBS raczej szuka okazji w kontratakach.

14:30
    KONRAD CEBULA dostał świetne podanie na lewą stronę i bez dłuższego zastanowienia grający trener gości pokonał mocnym uderzeniem Jugo.

13:30
    Kolejny raz przyjezdni zaskoczyli, Jeleń oddał uderzenie prawą nogą, ale gospodarzy uchronił słupek!

13:20
    Jeleń teraz został sfaulowany przy linii końcowej. Będzie to dobra okazja dla gości na rozegranie rzutu wolnego, już dzisiaj kilka razy w taki sposób zaskoczyli przeciwnika. Dodatkowo trener Miasta Solnego poprosił o przerwę.

12:50
    Jeleń teraz zabrał się z piłką wzdłuż pola bramkowego, oddał mocne uderzenie prawą nogą, ale to była próba niecelna.

12:15
    SZYMON BUJAK wyszedł sam na sam z bramkarzem i mocnym, a zarazem celnym uderzeniem pokonał Wałacha.

12:10
    Teraz to kielczanie są drużyną, która nadaje tempo gry.

11:30
    Król dostał dobre podanie na prawą stronę boiska, jednak nie zdecydował się na uderzenie.

10:45
    Lipecki wyprowadził piłkę w kontrataku na pełnej szybkości, ale nie zaryzykował wejść z nią przed przeciwnika – postanowił akcję spowolnić i następnie już stracił piłkę, gdyż zagrał niedokładnie.

10:10
    Kontratak gospodarzy! Emil Lurzyński wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale jego mocne uderzenie prawą nogą świetnie obronił Wałach.

9:50
    Karol Lurzyński teraz świetnie wrócił do defensywy i czysto powstrzymał kontratak zawodników z Wieliczki.

9:20
    Niedokładnie gra dzisiaj EBS – teraz prosty błąd na własnej połowie poskutkował oddaniem piłki przeciwnikowi.

8:40
    Powrożnik tym razem miał dobrą okazję do oddania uderzenia, ale sporą pracę wykonał obrońca z Kielc, dzięki któremu wiele z tej szansy nie wyszło.

8:10
    Dobre rozegranie zaprezentowali gospodarze, ale niestety w najważniejszym momencie podanie okazało się niedokładne. EBS ma szczęście, że goście nie wyszli z kontratakiem, bo mieli na to realną szansę.

7:40
    Zawodnicy mają dzisiaj naprawdę spory problem z bardzo śliską nawierzchnią, jaka jest na hali.

7:10
    Kolejny raz Emil Lurzyński zdecydował się na rajd środkiem boiska, ale w kluczowym momencie został powstrzymany przez rywala.

6:50
    Świetna akcja indywidualna Jelenia. Zawodnik z Wieliczki po krótkim i dynamicznym dryblingu oddał mocne uderzenie prawą nogą, ale świetną interwencją wykazał się Jugo.

6:20
    Gospodarze teraz próbują rozegrać atak pozycyjny, praktycznie pierwszy raz widzimy EBS w takiej formie ofensywnej.

6:00
    Gąsior oddał uderzenie spod linii bocznej, ale piłka została zablokowana przez obrońcę.

5:30
    Widać, że EBS raczej dzisiaj nastawiony jest na grę z kontrataku – zobaczymy, jak to będzie przedstawiać się dalej.

5:10
    Kapitalnie zagrali to goście. Piłka została dograna do linii końcowej, następnie zgrana wzdłuż bramki i dosłownie centymetrów, aby Gruszka z najbliższej odległości trafił do siatki!

5:00
    Miasto Solne rozgrywa piłkę w środkowej strefie, jednak nie bardzo ma teraz pomysł, jak zagrozić przeciwnikowi.

4:35
    Król faulowany przy linii bocznej. To już czwarte przewinienie gości w tym meczu. Robi się ciekawie...

4:30
    Było bardzo groźnie. Kolejny raz obrona gospodarzy została zmylona, strzał oddał Cebula, ale piłkę dosłownie z linii bramkowej wybił zawodnik z Kielc.

4:10
    Cebula faulowany przy linii bocznej, zobaczymy co teraz zaprezentują przyjezdni – znów jakieś ciekawe rozegranie?

3:50
    Ciekawie rozegrany rzut wolny przez gości. Ostatecznie strzał lewą nogą oddał Lipecki, jednak piłka przeleciała obok słupka.

3:40
    Cebula faulowany tuż przed polem bramkowym gospodarzy, to będzie dobra okazja dla MKF'u.

3:10
    Dobra akcja indywidualna Emila Lurzyńskiego, zszedł z piłką do środka, minął rywala i oddał strzał prawą nogą, ale nie trafił w bramkę.

2:30
    Dobry kontratak gospodarzy. Emil Lurzyński starał się zagrać wzdłuż bramki do partnera, ale to podanie zostało przecięte przez rywala.

1:40
    Sporo zamieszania mieliśmy w ostatnich sekundach. Goście próbują teraz uspokoić sytuację poprzez wolniejsze rozegranie piłki.

1:20
    Mocne uderzenie Łabęckiego wybił ponad poprzeczkę bramkarz MKF'u.

1:10
    Gruszka został ukarany żółtą kartkę. Powstrzymał faulem wychodzącego na czystą pozycję rywala.

0:35
    Kapitalna akcja przyjezdnych. Krótkie rozegranie przy linii bocznej i przed wspaniałą szansą stanął Jeleń, ale z powietrza trafił tylko i wyłącznie w słupek!

0:30
    MKF spokojnie utrzymuje się przy piłce. Pierwsze uderzenie Jelenia spod linii bocznej zostało zablokowane.

1

Zawodnicy już na parkiecie. Za moment początek tego spotkania.

Na relację z tego spotkania zapraszam już w sobotę o 18:00! Przypomnę, że będzie to relacja prosto z hali sportowej w Kielcach. Czy EBS zgarnie pierwszy komplet punktów w rozgrywkach 1-ligowych? Bądźcie z nami.

Kto może być faworytem tego spotkania? Na pewno tutaj trzeba przychylniej patrzeć, że przyjezdnych, którzy jednak są bardziej ograni na tym szczeblu. EBS nic nie musi, ale wiele może, co naprawdę to się przekonamy.

Wieliczka również miała łatwego życia w 1. kolejce. MKF we własnej hali po wyrównanym meczu pokonał 4:3 spadkowicza z Ekstraklasy – GKS Tychy.

EBS Kielce w 1. kolejce po wyrównanym i ciekawym spotkaniu uległ 1:2 Marexowi Chorzów. Debiut dla kielczan nie był wymarzony, bo wrócili ze Śląska bez punktów, ale na pewno sama gra napawa optymizmem.

Pora na 2. kolejkę 1. ligi futsalu. EBS Kielce podejmie na własnym terenie bardziej doświadczonego przeciwnika – MKF Miasto Solne Wieliczka.

Norbert Sinkiewicz

Gole: 12. Bujak, 15. Lurzyński (Lurzyński), 26. Lurzyński – 14. Cebula, 19. Musiał, 27. Gąsior, 31. Lekki, 34. Jeleń, 39. Musiał

Kartki:   36. Lurzyński (KCE) – 1. Gruszka (SMW)

EBS Kielce: Jugo – K. Lurzyński, E. Lurzyński, Łuszcz, Łabęcki – Góral, M. Łabęcki, Król, Bujak, Równicki
    MKF Solne Miasto Wieliczka: Wałach – Gruszka, Jeleń, Ślęczka, Lekki – Kłosowski, Cebula, Lipecki, Powrożnik, Musiał, Targosz, Gącior, Klęk, Grochalski

Sędziowie: Szyduk, Gawle – Sprzęczka