5:1 (4:0, 0:1, 1:0)
Dinamo Ryga
Środa 01.10.2014, 19:00 • Slovnaft Arena • Kontinental Hockey League

Dziękujemy za uwagę. To był mecz. Dobranoc! (21:19:13)

Za nami kapitalny mecz! Slovan wygrał 5:1 i pokazał, że ostatnie wygrane w KHL nie były przypadkowe. Widać, że zawodnicy z Bratysławy są w coraz lepszej formie. Goście pomimo kapitalnej gry w drugiej tercji nie byli w stanie pokonać Janusa. To co dzisiaj wyrabiał bramkarz gospodarzy zasługuje na najwyższe uznanie.

60:00

59:20
    Ostatnie sekundy spotkania.

58:22
    Redlihs uderzył kolejny raz na bramkę gospodarzy, ale Janus nie dał mu szans i złapał krążek.

58:00
    Ostatnie dwie minuty meczu.

56:32
    Kapitalny boks na boisku. Štajnoch rzucił na bandę Darzinša. Sędziowie niestety wtrącili się nie w porę. Dwie minuty dla jednego i drugiego boksera.

56:15
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 8611 widzów.

55:45
    Gol dla Slovana!
    Bramkę zdobył LIBOR HUDÁČEK. Kapitalna akcja Slovanu. Jeglic kapitalnie lekko odgrywa do Ticara, a ten idealnie posyła krążek do Hudáčka, który pięknym strzałem zdobywa bramkę.

53:50
    Redlihs uderzył z dystansu, ale krążek odbił Janus. Przed bramką dopadł do niego Daržins, który uderzył z bliska, ale Janus bez kłopotu broni.

51:40
    Kolejna akcja gości. Hossa uderza z lewej strony, ale Janus kapitalnie broni. Który to już raz?

50:00
    Wznowienie w tercji obronnej Slovanu po niedozwolonym uwolnieniu.

49:30
    Gospodarze w pełnym składzie.

49:10
    Hossa uderzał na bramkę, ale Janus broni.

47:39
    Slovan przez 16 sekund grał tylko w trójkę, ale gracze Dinama nie potrafili tego wykorzystać, co więcej Slovan wyprowadził atak i Sersen uderzał, ale bez powodzenia.

47:23
    Baranka trafia na ławkę kar na dwie minuty.

46:30
    Dinamo nadal w ataku, ale to nie wygląda na przemyślane akcje.

45:39
    Ölvecký ukarany dwiema minuta za zahaczanie rywala.

45:25
    Daržins przedzierał się między graczami gospodarzy. Został sfaulowany. Będzie kara dla gospodarzy.

MZ

Składy i statystyki: 4. Jeglic (Ticar, Hudáček), 4. Vondrka, 16. Vondrka (Sersen), 19. Murley (Nagy), 56. Hudáček (Ticar, Jeglic) – 40. Videll (Daržins, Redlihs)

HC SLOVAN Bratislava: Janus (Backlund) – Sersen, Baranka, Štajnoch, Sigalet, Brejčák, Starosta, Mihalik – Nagy, Murley, Vondrka – Netík, Surový, Bartovič – Jeglič, Tičar, Hudáček – Ölvecký, Šťastný, Lunter.

Dinamo Ryga: Sedláček (Masalskis) – Cibulskis, K. Redlihs, Pujacs, Genoway, Jurčina, Sotnieks, Augstkalns – M. Redlihs, Videll, Daržins – Skvorcovs, Ščastlivyj, Hossa – Indrašis, Bičevskis, Meija – Cipulis, Upitis, Bukarts.

Sędziowie: Komarov, Safiullov – Marfjonov, Sysujev.