Caen – Olympique 1:2 (koniec) | Bastia – Lorient 0:2 (koniec) | Évian TG – Metz 3:0 (koniec)
Nice – Montpellier 1:1 (koniec) | Rennes – Lens 2:0 (koniec)
Évian Thonon Gaillard
3:0 (0:0)
FC Metz
Sobota 04.10.2014, 20:00 • Parc des Sports, Annecy • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Już w najbliższą sobotę zmierzą się zespoły Évian Thonon Gaillard oraz świetnie spisującego się na chwilę obecną FC Metz. Gospodarze tego pojedynku zajmują dopiero osiemnastą pozycję w ligowej tabeli i mają na swoim koncie zaledwie siedem punktów. Ich rywale w obecnych rozgrywkach zaskakują bardzo pozytywnie. Po ośmiu występach mają w dorobku aż czternaście oczek, co lokuje ich na piątym miejscu w tabeli Ligue 1.
    Powołania trenera gości na pojedynek z Evian:

Osiemnasty zespół ligowej tabeli ma kadrę liczącą 26. zawodników, których średnia wieku wynosi 27,2 lat. Ponad połowę z piłkarzy tej drużyny stanowią obcokrajowcy. Średnia wartość piłkarza Evian wynosi 1,22mln€, natomiast cała drużyna jest warta 31,75mln€.
    W bramce od dłuższego czasu widzimy Jespera Hansena (29l.), który i tym razem powinien zabezpieczać tyły swojego zespołu. W obronie starają się umiejętnie dyrygować całą linią Jonathan Mensah oraz Cedric Mongongu. W środkowej strefie boiska swoje pole do popisu ma Fabien Camus (29l.) oraz jego rówieśnik Milos Ninković. Ciężar zdobywania bramek spoczywa na dwójce najbardziej wartościowych zawodników tego zespołu: Daniel Wass(3,75mln€) i Gianni Bruno(2mln€).
    Warta uwagi ciekawostka odnośnie postawy zespołu gości:

FC Metz

Fantastycznie w obecnych rozgrywkach spisuje się zespół FC Metz, który ma w swojej kadrze 29. piłkarzy. Średnia wieku tej drużyny naprawdę obiecująco rokuje na przyszłość (25,4 lat). Mniej niż połowa zespołu to procent obrokrajowców. Średnia wartość jednego zawodnika wynosi 850tyś €, natomiast łącznie piłkarze są warci 24,65mln€.
    Wspaniale w bramce tej drużyny od początku sezonu spisuje się Johann Carrasso. Całą formacją defensywną umiejętnie dowodzą Guido Milan (27l.) i Jérémy Choplin (29l.). W pomocy drugą młodość przeżywa była gwiazda londyńskiej Chelsea – Florent Malouda, a wspaniale do zespołu wpasował się były zawodnik Lecha Poznań Sergey Krivets (wartość rynkowa 2mln€). Za bramki szczególnie odpowiedzialny jest znany już w Europie napastnik Modibo Maïga (27l.).

Na ten pojedynek zapraszamy państwa bardzo serdecznie już w najbliższą sobotę o godzinie 20:00 do relacji w lajfy.com!
    Znamy już wyjściowy skład gości:

Évian Thonon Gaillard: Hansen – Sabaly, Mensah, Mongongu, Abdallah – Camus, Barbosa, Sorlin, Koné – Wass – Sougou.
    Rezerwowi: Leroy, Givet, Benezet, Ninković, Tejeda, N'Sikulu, Bruno.

FC Metz: Mfa – Metanire, Choplin, Milan, Bussmann – Malouda, Kashi, N'Gbakoto, N'Daw, Krivets – Falcon.
    Rezerwowi: Oberhauser, Marchal, Palomino, Sarr, Maiga, Doukoure, Andrada.

Sędziowie: Lionel Jaffredo – Tugdual Philippe, Pierre Chevreux..

1

1
    Gospodarze przejeli przybko futbolówkę i to oni teraz będą konstruować swoją akcję.

2
    Wracający na własną połowę Wass fauluje byłego gracza Lecha Poznań.

3
    Spokojnie opanowali grę przyjezdni i to oni teraz zaczynają budować akcję od własnej połowy boiska.

4
    Była okazja dla gospodarzy na wyprowadzenie dobrego kontrataku, jednak w porę defensorzy gości interweniują i wybijają futbolówkę na aut.

4
    Abdallah podłączył się do ofensywnej akcji swojego zespołu, ale nie udało mu się wywalczyć nawet rzutu rożnego.

5
    Drugi faul w tym spotkaniu i już żółtą kartkę ogląda Kashi.

6
    Od rzutu wolnego dalekim wybiciem rozpozpoczął Hansen, jednak Choplin skutecznie powstrzymuje napastnika rywali.

7
    Bardzo pewnie Hansen wyłapuje piłkę we własnym polu karnym po dośrodkowaniu jednego z zawodników gości.

7
    Piłkę na wolne pole otrzymał Falcon. Zdecydował się na uderzenie z pierwszej piłki, jednak mija futbolówka słupek bramki o trzy metry.
    Niecelne uderzenie Falcona:

8
    Bardzo prosto teraz traci piłkę N'Daw na połowie rywala i gospodarze wymieniają futbolówkę między sobą w tamtej strefie.

9
    Camus fantastycznie dośrodkował z prawego skrzydła, a na piątym metrze fatalnie skiksował Barbosa!

10
    Nie mamy jak do tej pory szybkiego tempa spotkania. Piłka powoli wymieniana jest i przesuwana do przednich formacji obu zespołów.

11
    Mongongou przekroczył przepisy w okolicach linii środkowej boiska. Jednak już po chwili gracze FC Metz tracą piłkę.

12
    Fantastycznie poradził sobie teraz Choplin ze swoim rozpędzonym rywalem i spokojnie wyprowadził piłkę z własnej szesnastki.

13
    Bussmann wygrał pojedynek z przeciwnikiem i wywalczył aut dla swojego zespołu.

14
    Tym razem nie popisał się środkowy obrońca gości przy wyprowadzaniu piłki i źle wybijał ją na połowę rywali.

15
    Rozpędził się na prawym skrzydle Metanire, jednak piłka uciekła mu podczas tej akcji poza linię boczną boiska.

16
    Barbosa chciał dośrodkować w pole karne rywali, ale o mały włos a wyszedł by mu strzał zaskakujący bramkarza FC Metz.

16
    Milan ostro wchodzi od tyłu ciałem w swojego rywala i sędzia słusznie odgwizdał przewinienie.

17
    Malouda wrócił teraz na własną połowę i wybił piłkę na aut w okolicach własnego pola karnego.

17
    Po dośrodkowaniu gracza Évian Thonon Gaillard piłkę wybija skutecznie poza boisko Milan.

18
    Długą piłkę na połowę rywala posłał defensor FC Metz, a tam Sorlin wybija futbolówkę na aut.

19
    Wydawało się, że będzie świetna okazja dla gospodarzy, ale zbyt daleko Kone wypuścił sobie piłkę i nie był w stanie dojść do pozycji strzeleckiej.

20
    Od rzutu wolnego wznawia grę defensor miejscowego zespołu na własnej połowie boiska.

21
    Dobra akcja gospodarzy na lewej stronie boiska, ale dośrodkowanie w pole karne FC Metz pewnie za boisko wybija Choplin.

22
    N'Daw od tyłu zaatakował Wassa i sędzia słusznie odgwizduje faul.

22
    Bardzo bezpardonowo zaatakował przeciwnika nogami Metanire i zasłużenie dostaje napomnienie.

23
    Krivets był podcinany w momencie wyprowadzania kontry swojego zespołu jeszcze na własnej połowie.

24
    Po ostrym dośrodkowaniu Maloudy niepewnie interweniuje Hansen, ale ostatecznie skończyło się dla gospodarzy jedynie na strachu.
    Mocne dośrodkowanie Florenta Maloudy:

25
    Sorlin widząc, że nie pokazują mu się partnerzy do gry był zmuszony wycofać piłkę do bramkarza.

26
    Po zagraniu Barbosy pewnie Milan dobiega do piłki i ekspediuje ją poza linię boczną boiska.

27
    Barbosa zdecydował się tym razem na samotny rajd w kierunku pola karnego rywali, ale zbyt mocno wypuścił sobie piłke i wychodzi ona poza boisko.

28
    Bardzo często faulowany jest w dzisiejszym meczu Wass. Kolejny raz faulował go Kashi.

29
    Malouda tym razem schodzi do środka pola i tam stara się wpomóc partnerów podczas rozgrywania piłki.

30
    Niedokładne dośrodkowanie graczy FC Metz z rzutu wolnego. Po chwili na spalonym znajdował się Milan.

31
    Od dłuższego czasu swoją akcje konstruują miejscowi, ale nie są w stanie przedostać się w okolice pola karnego rywali.

32
    Bussmann faulowany przy wyskoku do piłki przez swojego rywala i wznowi jego zespół od rzutu wolnego.

33
    Mfa wychodzi z bramki na trzydziesty metr i tam pewnie wybija piłkę głową poza boisko.

34
    Od wrzutu z autu na własnej połowie boiska grę wznawiają gospodarze.

35
    Fatalna interwencja na jedenastym metrze Hansena, który kolejny raz zbyt krótko piąstkował piłkę, jednak później pewnie broni strzał z daleka Maloudy!
    Próba Maloudy z dystansu:

36
    Milan posyła zbyt daleką piłkę w kierunku Falcona i opuszcza futbolówka boisko przez linię końcową.

37
    Jak do tej pory mogliśmy oglądać jedynie pięć uderzeń w tym meczu. Dwa razy próbowali gospodarze, natomiast trzy były autorstwa gości.

38
    Po faulu Daniela Wassa od rzutu wolnego na lewej stronie boiska grę wznowi zespół FC Metz.

39
    Tym razem to Krivets przesadził z agresywnością i wślizgiem nieczysto zaatakował rywala.

40
    Pierwsza naprawdę dobra akcja w tym meczu! Falcon zdecydował się na uderzenie z dwudziestego metra i bardzo niepewnie interweniował Hansen! Z dobitką później nie zdążył kolejny gracz FC Metz!
    Uderzenie Falcon i interwencja Hansena:

41
    Camus zaatakował rywala w sposób nieprzepisowy i dostaje za to zagranie żółtą kartkę.

42
    Sorlin zupełnie nie zrozumiał się z partnerem z zespołu i piłka po jego podaniu wychodzi poza boisko.

43
    Dłużej w środku pola piłkę rozgrywają teraz goście. Posiadanie piłki jednak należy bardziej dla zespołu gospodarzy (57%-43%).

44
    Daniel Wass starał się wypuścił partnera na prawym skrzydle, ale jego zagranie przecina w porę Milan.

44
    Piłka odbija się od ręki Kasgi'ego w jego polu karnym, ale gwizdek sędziego milczy.
    Piłka trafia w rękę Kashi'ego:

45
    Jednak z ostatnich akcji pierwszej połowy. Przy piłce utrzymują się goście.

45+1
    Tak dzisiaj prezentują się trybuny Parc des Sports:

Po pierwszej połowie mamy wynik 0:0. Ciężko wskazać wyróżniającą się postać w tym pojedynku. Jak do tej pory jesteśmy świadkami wyrównanego spotkania, ale więcej sytuacji stworzyli sobie goście. Bardzo aktywni są szczególnie Krivets oraz Wass. Na drugą połowę zapraszamy już za niecałe piętnaście minut!

46

46
    Rzadko spotykana sytuacja, że sędzia trzy razy musiał rozpoczynać drugą połowę, gdyż za wcześnie gracze gospodarzy wybiegali na połowę rywala.

47
    Obrońcy gości interweniują poza własnym polem karnym i wybijają piłkę poza linię boczną.

48
    Daniel Wass rozpędził się na lewym skrzydle, ale nie miał partnerów w polu karnym i zupełnie się pogubił w swoim indywidualnym rajdzie.

49
    Piłka ponownie w posiadaniu graczy przyjezdnego zespołu, ale i oni bardzo szybko ją tracą.

50
    Bardzo pewni w defensywie są dzisiaj zawodnicy gości. Za każdym razem uprzedzają oni swoich rywali w okolicach własnej szesnastki.

51
    Sabaly świetnie podłączył się do ofensywnej akcji swojego zespołu, ale jego dośrodkowanie pewnie wyłapuje Mfa.

51
    N'Daw miał bardzo dużo miejsca na trzydziestym metrze i uderzył potężnie tuż obok bramki Hansena!

52
    Długie podanie w kierunku Krivetsa pada łupem formacji defensywnej zespołu rywali.

53
    O wiele lepiej tym razem zagrywał z lewej strony Sabaly, ale Mfa i tym razem skutecznie przechwytuje futbolówkę.

54
    Barbosa początkowo dobrze dryblował z rywalami, ale ostatecznie fatalnie centrował w pole karne przeciwników.

55
    Abdallah daleko wyszedł za swoim rywalem na połowę FC Metz i skutecznie tam wybijał piłkę w aut.

56
    Mamy pierwszą zmianę w tym spotkaniu. Miejsce Kashi'ego zajmuje na placu gry Doukoure.

57
    Podanie za linię obrony do Krivetsa, ale ten zbyt szybko ruszył do zagrania i znalazł się na spalonym.

58
    Nie miał teraz wsparcia z przodu Białorusin i w prosty sposób stracił futbolówkę na rzecz rywali.

59
    Nie spieszy się teraz gospodarzom i spokojnie wymieniają kolejne podania na wysokości środka boiska.

59
    Florent Malouda faulował szarżującego Wassa i będzie dobra okazja dla gospodarzy.

60
    Fatalne uderzenie z tego stałego fragmentu gry w wykonaniu Daniela Wassa.

61
    Kolejny raz dobry drybling Wassa i nie umiał inaczej niż faulem powstrzymać go Doukoure. Za to przewinienie otrzymał żółtą kartkę.

62
    Gol dla Évian!
    Niesamowita bramka dla FC Metz!!! Barbosa centrował z bardzo ostrego kąta, a piłka po nodze CHEICKA DOUKOURE rywala przeleciała nad bramkarzem FC Metz i wpadła do bramki!!!
    Cheick DOUKOURÉ - 1:0

63
    Była to pierwsza groźniejsza akcja miejscowych i od razu zakończyła się bramką.

64
    Podanie na wolne pole do Maloudy, ale ten wpadł w pułapkę ofsajdową.

65
    Mamy pierwszą korektę w składzie gospodarzy. Miejsce zmęczonego Kone zajmuje Tejeda.

66
    Falcon wyskoczył najwyżej do dośrodkowania Maloudy, ale uprzedził go w ostatniej chwili defensor rywali i wybił piłkę na korner.

67
    Tejeda dobrze rozprowadzał piłkę w środku boiska, ale po chwili na spalonym zawodnik gospodarzy.

68
    Gospodarze przewinili w ofensywnej akcji i od rzutu wolnego rozpoczynają defensorzy gości.

69
    Kolejny raz Wass świetnie się zastawiał i nie było szans na odebranie mu futbolówki przez żadnego z rywali.

70
    Camus mijał Choplina, a ten ratował się faulem na swoim przeciwniku.

71
    Ofensywna zmiana w zespole gości. Miejsce defensywnego pomocnika N'Daw zajmuje napastnik Maiga.

72
    Goście jednak w drugiej połowie ani razu nie zagrozili bramce rywali. Posiadanie piłki praktycznie wcale się nie zmieniło (56%-44%).

73
    Bardzo ostro w Tejede wszedł jeden z rywali i arbiter odgwizdał przewinienie w kole środkowym boiska.

74
    Znakomita okazja na doprowadzenie do wyrównania! Krivets znalazł się w polu karnym rywali i uderzył z bardzo ostrego kąta, ale nie skierował piłki do bramki! Świetnie interweniował Hansen!

74
    Mfa fauluje swojego rywala we własnej szesnastce i dostaje za to żółty kartonik! Będziemy mieli rzut karny!

76
    Na tą bramkę zdecydowanie zapracował ten zawodnik!!! DANIEL WASS zupełnie zmylił bramkarza i wykorzystał skutecznie jedenastkę!!!
    Daniel WASS - 2:0

77
    Metanire nie zdołał zatrzymać przepisowo rywala i ratował się faulem na prawej stronie boiska.

79
    W miejsce strzelca bramki pojawia się Bruno.

81
    To już mamy praktycznie po spotkaniu!!! Trzecią bramkę dla Evian zdobywa wprowadzony dwie minuty temu GIANNI BRUNNO!!!
    Gianni BRUNO - 3:0

82
    Mamy ostatnią zmianę w zespole gości. Miejsce niewidocznego N'Gbakoto zajmuje Sarr.

83
    Mamy również następną zmianę w drużynie miejscowej. Za zmęczonego Sougou pojawia się N'Sikulu.

83
    Żółtą kartką tuż po pojawieniu się na boisku ukarany N'Sikulu.

87
    Wspaniała kontra zespołu gospodarzy, ale dwa razy nie popisał się przy strzałach Gianni Bruno.

88
    Jeszcze o walkę honorową starają się walczyć przyjezdni, ale na niewiele się zdają ich starania.

88
    Sarr zaatakował wyprostowaną nogą rywala i za to zagranie ogląda żółtą kartkę.

89
    Tejeda przedzierał się środkiem pola i był pociągany za koszulkę przez Doukoure.

90
    I tym razem uderzenie z rzutu wolnego Daniela Wassa pozostawia wiele do życzenia. Piłka przelatuje bardzo wysoko nad bramką.

90+1
    Dwie minuty zdecydował się doliczyć sędzia do podstawowego czasu gry tego spotkania.

90+2
    Sabaly zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale piłka przelatuje bardzo daleko od bramki rywali.

90+2
    Jeszcze raz mamy próbę Krivetsa, ale piłka po strzale byłego zawodnika Lecha Poznań przelatuje tuż obok słupka bramki Hansena.

90+2

Sędzia kończy ten pojedynek i na tablicy widnieje rezultat 3:0 dla gospodarzy. Trzeba przyznać, że w drugiej połowie podkręcili oni zdecydowanie tempo i zasłużyli na wygraną. Jednak aż tak bardzo goście nie odstawali poziomem od swoich rywali.

Za wspólnie spędzony czas dziękujemy państwu bardzo serdecznie i zapraszamy na dalsze sportowe emocje z relacjami w lajfy.com! (21:51:55)