Caen – Olympique 1:2 (koniec) | Bastia – Lorient 0:2 (koniec) | Évian TG – Metz 3:0 (koniec)
Nice – Montpellier 1:1 (koniec) | Rennes – Lens 2:0 (koniec)
OGC Nice
1:1 (0:0)
Montpellier HSC
Sobota 04.10.2014, 20:00 • Allianz Riviera, Nicea • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Zaczyna się już dziewiąta seria gier w lidze francuskiej. Nicea podejmie Montpellier w sobotni wieczór, kiedy to rozgrywana jest większość spotkań.

Gospodarze tego meczu są w tym sezonie dość bezkompromisowi. Zaledwie jeden remis, przy czterech wygranych i trzech porażkach to ich bilans.

Bilans gości z południa Francji jest... identyczny. Oba zespoły okupują w tym momencie miejsca 7-8 w ligowej tabeli. Do niedawna klub ścisłej czołówki L1, a więc goście, są wyżej dzięki lepszemu bilansowi bramek.

Pomimo nieco wyższej pozycji w tabeli, to gospodarze po wygraniu dwóch poprzednich spotkań są faworytem. Kurs na ich zwycięstwo to 2.30, 3.20 to współczynniki dla triumfu gości i remisu.

Przed nami zatem ciekawe spotkanie dwóch dobrych drużyn. Kto zwycięży? Na to pytanie odpowiemy w sobotni wieczór. Zapraszamy!

Znamy już składy w jakich wystąpią obie ekipy. Początek spotkania za 30 minut. Bądźcie z nami!

OGC Nice: Hassen- Palun, Diawara, Bodmer, Amavi- Mendy, Digard- Plea, Carlos Eduardo, Bauthéac- Bosetti

Rezerwowi: Pouplin- Gomis, Vercauteren, Eysseric, Hult, Puel, Maupay

Montpellier HSC: Jourdren- Deplagne, Hilton, El Kaoutari, Tiene- Martin, Lasane- Camara, Sanson, Mounier- Barrios

Rezerwowi: Ligali- Congré, Marveaux, Bérigaud, Montaño, Dabo, Saihi

Sędziowie: W. Bien- A. Viala, M. Lamouche.

Oba zespoły już na murawie. Za moment poczatek spotkania.

Gospodarze zagrają w czerwono-czarnych pasiakach, goście natomiast na biało.

1

2
    Pierwszy atak Nice. Na lewym skrzydle znalazł się Bautheac i posłął centrę w szesnastkę tu jednak dobrze ustawieni byli defensorzy Montpellier, którzy wybili futbolówkę.

4
    Od początku spotkania w inicjatywie gospodarze. Wymieniają podania na połowie gości.

6
    Po ładnym prostopadłym zagraniu z prawego skrzydła w polu karnym niepilnowany znalazł się Bosetti. Nic jednak z tego nie będzie arbiter dopatrzył się spalonego i przerwał grę.

8
    Z pierwszą niezłą akcją wyszli goście. Na lewym skrzydle futbolówka trafiła do Mouniera, ten ostro zacentrował na 5 metr tu jednak dobrze spisał się Hassen, który wyszedł z bramki i pewnie chwycił futbolówke.

11
    W ataku ponownie Nicea. Po centrze z prawego skrzydła na lewej stronie szesnastki piłka spadła pod nogi Bautheaca te uderzył z woleja jednak obok bramki.

13
    Kolejna próba Nicea i mamy pierwsze groźne uderzenie. Z dystansu huknął Plea i Jourden z najwyższym trudem odbija futbolówkę!

14
    Po chwili kolejna próba Nicea i wywalczyli na 25 metrze rzut wolny. Niezła szansa.

15
    Marnują ją jednak gospodarze. Z wolnego uderzył ponad murem Carlos Eduardo jednak i ponad bramką.

17
    Po dłuższym czasie odpowiadają goście i wywalczają na prawym skrzydle na wysokości pola karnego rzut wolny.

18
    I było groźnie pod bramką gospodarzy! Świetna ostra centra z wolnego tutaj paru graczy Montepellier próbowało siegnąć piłki, żadnemu z nich to się jednak nie udało i futbolówka poleciała minimalnie obok bramki!

20
    Po chwili kolejna próba Montpellier. Na prawej stronie znalazł się Sanson wpadł w pole karne i tu po starciu z jednym z defensorów gospodarzy padł na murawę domagając się odgwizdania jedenastki. Arbiter pozostał jednak niewzruszony.

23
    Dobry moment gości. Kolejna ich akcja. Na prawej stronie znalazł się Deplagne i ładnie zacentrował w szesnastkę tutaj do futbolówki dopadł Camara i nieźle uderzył głową jednak obok bramki.

26
    Słabszy fragment gra toczona w środku pola.

28
    W ataku pozycyjnym ponownie gospodarze.

30
    I była kolejna dobra szansa dla NIcea! Przed polem karnym piłka trafiła do niepilnowanego Bosettiego ten miał sporo miejsca i dodatkowo zauważył wysuniętego z bramki Jourdena, zdecydował się na lob piłka poleciała jednak miniamalnie obok bramki!

32
    Po chwili kolejna próba Nicea. Przed polem karnym znalazł sie Bautheac, oddał niezłe uderzenie jednak obok bramki.

35
    Ponownie słabszy fragment gra toczona w środku pola

38
    Gospodarze wymieniają podana w środku pola. Szukają okazji do wyjścia z kolejnym atakiem.

40
    Nic ciekawego z prób gospodarzy jednak nie wynika. Nie są w stanie sfrosować defensywy gości.

42
    Ciekawa sytaucja pod polem karnym gospodarzy. Tutaj Mounier odebrał futbolówkę Mendy'emu i wyszedł sam na sam po czym pokonał Hassena. Arbiter uznał jednak, że gracz gości faulował gracza gospodarzy podczas przejęcia piłki i nie uznał tego trafienia. Można mieć wątpliwości co do słuszności tej decyzji.

44
    I kolejny raz groźnie pod bramką gospodarzy! Na prawej stronie futbolówka trafiła do Deplagne ten podciągnął pare metrów i oddał pironujące uderzenie, świetnie jednak interweniuje Hassen, który końcami palców odbił futbolówkę na korner!

45
    Z niego nie wynikło jednak nic ciekawego.

45
    Arbiter doliczył minutę do regulaminowego czasu gry.

45+1

Po mocno przeciętnej pierwszej połowie na tablicy mamy bezbramkowy remis. Lekką przewagę mieli gospodarze nie byli jednak w stanie jej udekumentować. Goście tez mieli swoje szanse, ale i oni ich nie wykorzystali. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie spotkanie się ożywi. Zapraszamy za kwadrans.

Spalone: 4-1

Obie ekipy już na murawie. Za moment poczatek drugiej połowy.

46

47
    Z pierwszym atakiem po przerwie wyszli goście. Po prostopadłym zagraniu w szesnastce futbolówka trafiła pod nogi Barriosa, który skadał się już do uderzenia w ostatniej chwili futbolówkę wygarnął mu wślizgiem Diawara i gracz gości padł na murawę, domagając się odgwizdania jedenastki. Arbiter pozostał jednak niewzruszony.

48
    Po chwili roszada w Montpellier. W miejsce Deplagne na boisku pojawia się Congre.

50
    Pierwszy po przerwie atak gospodarzy i centymetry dzielą ich od objęcia prowadzenia! Na prawej stronie szesnastki znalazł się Bosetti próbował centry, piłka odbiła się rykoszetem od jednego z defensorów gości i zmienia toru lotu, wydawało się, że wpadnie za kołnierz Jourdenowi ten jednak kapitalnie końcami palców zdołał ją zgrać na poprzeczkę!

52
    A teraz ogromna szansa Montpellier. Wyszli 3 na 1 piłka trafiła na lewej stronie szesnastki pod nogi Camary, ten próbował odgrywać do partnera zeby skierował futbolówkę do pustej bramki, kapitalnie jednak Hassen zdołał przeciąć zagranie!

54
    Brzydki faul Tiene na Bautheac i mamy pierwszą w tym spotkaniu żółtą kartkę.

56
    Po chwili kolejna próba gości. Na lewym skrzydle futbolówka trafiła do Mouniera ten zacentrował w pole karne tu jednak dobrze zachował się Hassen, który wyszedł z bramki i pewnie chwycił futbolówkę.

59
    Niezbyt wiele ciekawego dzieje się na boisku. Gra toczona w środku pola.

61
    Teraz ataku pozycyjnego próbują goście.

63
    I mieli oni doskonałą okazje! Po łądnym zagraniu ze skrzydła przez polem karnym piłka trafiła do Camary, ten natychmiast uderzył po czym futbolówka rykoszetem odbiła się od jednego z defensorów gospodarzy, przelobowała Hassena i poleciała tuż nad bramką!

64
    Z korenra zaś nie wynikło nic ciekawego

65
    Podwójna roszada w Nice Boisko opuścili Bautheac i Bosetti. A w ich miejsce na placu gry pojawiają się Hult i Eysseric.

66
    Zmiana również w Montepllier. W miejsce Barriosa wchodzi Montaño. .

67
    Po dluzszym czasie niezłe natarcie gospodarzy i wywalczają na 25 metrze rzut wolny. Hilton brzydko faulował Eysserica i został ukarany żółtym kartonikiem.

68
    Gospodarze marnują jednak niezłą szansę, uderzenie w mur.

70
    Odpowiadają goście i wywalczają na prawym skrzydle rzut wolny.

71
    Po centrze z niego małe zamieszanie w polu karnym, w końcu jeden z graczy Montpellier próbował uderzenia został jednak zablokowany. Korner dla gości.

72
    Gol dla Montpellier!
    Bramkę zdobył HILTON.

I goście wychodzą na prowadzenie! Po centrze z kornera świetnie szczupakiem uderzył HILTON i futbolówka po rękach Hassena ląduje w siatce!
    HILTON - 0:1

74
    Po strzelonym golu goście idzą za ciosem szukają kolejnego trafienia.

75
    I wywalczają na prawym skrzydle na wysokości pola karnego rzut wolny. Brzydko faulował Bodmer i został ukarany żółtym kartonikiem.

76
    Nieodkładana jednak centra w szesnastkę i tu górą są defensorzy gospodarzy.

77
    Ostatnia roszada w zespole gospodarzy. W miejsce Digarda na boisku pojawia się Maupay.

80
    Gospodarze wymieniają podania w środku pola. Nie poddają się szukają wyrównania.

82
    Goście jednak szukają decydującego trafienia. I to oni teraz w ataku pozycyjnym.

83
    Po wymianie na uderzenie z dystansu zdecydował się Martin piłka poleciiała jednak ponad bramką.

86
    Jeszcze ostatnia zmiana w zespole gości. W miejsce Lasne na boisku pojawia się Marveuax.

88
    Goście wydają się kontrolować sytaucję na boisku. Wymieniają podania na połowie gospodarzy, oddalając zagrożenie spod własnej bramki.

90
    Arbiter doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

90+1
    Jeszcze walczą gospodarze i wywalczają na prawym skrzydle rzut wolny.

90+2
    Nie wynikło jednak z niego nic ciekawego.

90+3
    Jedna z ostatnich szans gospodarzy. Wywalczają na prawej stronie rzut rożny.

90+4
    Gol dla Nice!
    Bramkę zdobył LLOYD PALUN.

I jest! Gospodarze w ostatnich seukndach doprowadzają do wyrównania! Po centrze z kornera w polu karnym górą byli defensorzy gości, na lewej stronie szesnasti piłka spadła jednak pod nogi Plei , który zagrał na długi słupek tutaj do futbolówki dopadł LLOYD PALUN, i nieco szcześliwie bo na dwa razy skierował futbolówkę do bramki!
    Lloyd PALUN - 1:1

90+4

Po mocno przeciętnym spotkaniu Nicea remisuje z Montpellier 1:1. W drugiej połowie przeważali goście i w końcu wyszli na prowadzenie. Wydawało się, że dowiozą je do końca, w osatnich sekundach Nicea zdołała jednak wyrównać. Tak więc oba zespoły dzielą się punktami i wydaje się że jest to sprawiedliwy wynik.