Piast – Legia 3:1 (koniec) | Pogoń – Zawisza 3:0 (koniec) | Lech P. – GKS Bełchatów 5:0 (koniec)
Piast Gliwice
3:1 (2:0)
Legia Warszawa
Niedziela 05.10.2014, 15:30 • Stadion Miejski, Gliwice • PKO Ekstraklasa

90+5

90+4
    Orlando Sá kapitalnie przepuścił piłkę do Dudy, ten uderzył z osiemnastu metrów i kilkudziesięciu centymetrów zabrakło, by Legia strzeliła drugą bramkę!

90+3
    Centra z lewej strony i kolejny raz bardzo dobrze na przedpolu spisał się Szmatuła.

90+3
    Walczą o kolejnego gola przyjezdni. Teraz jednak Szmatuła uprzedził Żyrę i nie pozwolił mu na opanowanie futbolówki.

90+1
    Aż pięć minut doliczył arbiter.
    Ondrej DUDA - 3:1

90
    Gol dla Legii!
    Honorowe trafienie dla gości zalicza ONDREJ DUDA. Wcześniej dobre podanie Jodłowca do Brozia, a ten wycofał futbolówkę do Dudy, który z kilku metrów mocnym strzałem nie dał szans Szmatule.

89
    Fantazja poniosła teraz Hanzela. Nieprzygotowany strzał z woleja z ponad dwudziestu pięciu metrów. Wysoko nad poprzeczką.

87
    Kompletnie nieudane dośrodkowanie Żyry. To on jest w ogóle na boisku? Podobno pojawił się na nim w 46. minucie, ale jakoś tego nie dostrzegamy.

86
    Pięć minut do końca! Tutaj już nic nie powinno się wydarzyć. Gospodarze w pełni kontrolują wydarzenia boiskowe.

85
    Tak naprawdę to bliżej czwartej bramki są gospodarze, aniżeli honorowego trafienia Legia.

84
    Gubią się legioniści. Płaska centra Wilczka z lewej strony, ale.. no właśnie, nikogo nie było w polu karnym Kuciaka.

82
    Legia próbuje, ale niewiele z tego wynika. Indywidualna akcja Orlando Sá, strzał zza pola karnego, lecz futbolówka o metr minęła słupek bramki Szmatuły.

80
    Teraz dobrze Kuciak przed polem karnym. Ależ grają gliwiczanie. Może się to podobać.

78
    Żółtą kartkę otrzymuje Jakub Rzeźniczak (Legia Warszawa).

77
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Matej Ižvolt, na boisku pojawia się Saša Živec.
    Kamil WILCZEK - 3:0

76
    Gol dla Piasta!
    KAMIL WILCZEK SUPERSTAR! Hat trick! Strzał Szeligi z dystansu obronił Kuciak, ale odbił piłkę przed siebie, a Wilczek nie miał problemu ze skierowaniem jej do bramki.

75
    Piłka w rękach Kuciaka. Szybkie wznowienie gry, piłka w stronę Żyry, lecz ten z łatwością powstrzymany przez Brożka.

75
    Rzeźniczak zatrzymał akcję Ižvolta, ale jest rzut rożny dla gospodarzy.

74
    Rzut rożny dla gospodarzy, piłka zagrana na bliższy słupek, jeszcze odegranie do Wilczka, a ten uderzył nad bramką.

73
    Kontratak Piasta, rajd Szeligi prawym skrzydłem, jednak podanie w stronę Wilczka złe...

71
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Marek Saganowski, na boisku pojawia się Ondrej Duda.

70
    To była szasa dla Legii! Najpierw Orlando Sá nie doszedł do piłki zagranej przez Helio Pinto z rzutu rożnego, jednak po chwili futbolówka wróciła w "szesnastkę" i tym razem Portugalczyk główkował tuż nad poprzeczką!

68
    Źle wykonany ten korner, po którym z kontratakiem mogła wyjść Legia, jednak Martínez nie dał się rozpędzić Saganowskiemu.

68
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Rubén Jurado, na boisku pojawia się Łukasz Hanzel.

67
    Jeszcze jeden rzut rożny dla Piasta.

66
    Kosecki czysto zatrzymany przez Murawskiego. Owacja na trybunach. Podoba się taka gra kibicom.

65
    Teraz kontratak Piasta! Popędził lewą stroną Brożek i kapitalnie, wślizgiem zatrzymał go w polu karnym Rzeźniczak!

64
    Niepotrzebne długie podanie Martíneza. Nie było z przodu żadnego z zawodników Piasta.

63
    Nieudane dośrodkowanie Helio Pinto. Wrócił we własne poe karne Wilczek i wybił piłkę.

62
    Ižvolt w walce z Astizem. Skrzydłowy Piasta łokciem uderzył obrońcę Legii i jest rzut wolny spod linii bocznej. Szansa na dośrodkowanie.

60
    Posiadanie piłki wyraźnie na korzyść Legii, ale taka jest taktyka gospodarzy. Oni nie muszą już strzelać bramek i są ustawieni na własnej połowie, czekając tylko na przechwyt i szybką kontrę.

59
    Niemal kwadrans gry za nami w drugiej połowie i Piast praktycznie nie zagroził bramce Kuciaka.

58
    Miękkie dośrodkowanie Helio Pinto w pole karne, jednak kolejny raz dobrze ustawiony był Horváth i pewnie wybił piłkę.

56
    Dynamiczny rajd Koseckiego lewą stroną, ale Klepczyńskiego dobrze asekurował Horváth i nie będzie nawet rzutu rożnego dla gości.

54
    Dobra akcja Legii. Helio Pinto zagrał do niepilnowanego Koseckiego, ten starał się jeszcze podać wzdłuż "szesnastki", lecz zrobił to fatalnie, zbyt lekko.

53
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Tomasz Podgórski, na boisku pojawia się Bartosz Szeliga.

53
    Niedokładne dośrodkowanie Żyry.

51
    Orlando Sá strzela potężnie, lecz jedynie w słupek! Piłkę dotknął jeszcze Szmatuła! Gdyby nie on, Legia strzeliłaby kontaktowego gola.

50
    Kosecki zagrał do wchodzącego w pole karne Brozia, ten dośrodkował bez przyjęcia, ale zrobił to źle. Chociaż mało brakowało, a piłka wpadłaby w samo okienko bramki Szmatuły. Popularny w Polsce "centrostrzał".

49
    Prostopadłe podanie w kierunku Saganoewskiego, ale ten został umiejętnie przyblokowany przez Osyrę.

47
    I pierwsza akcja Legii po przerwie. Dośrodkowanie Koseckiego z lewej strony, z którym jednak poradzili sobie defensorzy Piasta.

46
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Igor Lewczuk, na boisku pojawia się Tomasz Jodłowiec.

46
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Krystian Bielik, na boisku pojawia się Michał Żyro.

46

Są też piłkarze Piasta. Za moment zaczynamy drugą połowę.

Goście wrócili już na plac gry.

Do przerwy Piast Gliwice dość nieoczekiwanie prowadzi z Legią Warszawa 2-0. Obie bramki padły po fatalnych błędach gości. Najpierw pomylił się Lewczuk, a potem Kuciak. Czekamy na odpowiedź legionistów po przerwie, lub też kolejne zabójcze kontrataki Piasta!

45+1

45+1
    Wrzutka Helio Pinto i nieudane strącenie piłki głową przez Saganowskiego.

45
    Nieudana akcja Koseckiego lewą stroną i piłka ponownie w posiadaniu gospodarzy. Ostatnia minuta w pierwszej części gry.

43
    Przechwyt Piasta w środkowej strefie boiska. Natychmiast strzał zza pola karnego oddał Wilczek, ale nie trafił w bramkę!

43
    Akcja Brozia lewą stroną, wycofanie piłki spod linii końcowej do Koseckiego. Ten przełożył piłkę na lewą nogę, gubiąc przy tym rywala, jednak uderzył nad poprzeczką!

42
    Teraz próbował Murawski z dystansu... i pewna obrona Kuciaka.

40
    Kontratak Piasta! Miał sporo czasu na dośrodkowanie Podgórski, ale zdecydował się kiwać obrońcę i stracił piłkę.

40
    Znakomita, pewna interwencja Szmatuły na przedpolu.

39
    Dośrodkowanie Podgórskiego ze stałego fragmentu. Nie doszedł do piłki Wilczek. Jeszcze próba centry z lewej strony, ale nie zdążył Klepczyński.

37
    Fatalnie gra dziś obrona Legii. Najwyraźniej pozazdrościł im bramkarz. Ciężko opisać to, co zrobił Kuciak. Choć piłka ewidentnie odbiła się na nierówności, co utrudniło mu zagranie.
    Kamil WILCZEK - 2:0

36
    To jest niebywałe! Fatalny błąd Kuciaka, który praktycznie wystawił piłkę KAMILOWI WILCZKOWI, a ten strzelił do pustej bramkI!

34
    Nie mają pomysłu legioniści, jak przedostać się pod pole karne Piasta. Długie podanie w stronę Orlando Sá, ale zbyt mocne i dobrze na przedpolu Szmatuła.

33
    Nieudana, zbyt lekka centra Brozia z lewej flanki. Wybija piłkę Horváth.

32
    Lewczuk miał otwartą drogę do dośrodkowanie, ale zbyt długo zwlekał i zdążyli wrócić rywale. Jeszcze piłka wycofana do Bielika, lecz ten stracił piłkę. Próba kontrataku w wykonaniu Piasta, zakończona jednak niepowodzeniem.

30
    Głęboko cofnięty zespół gospodarzy. Praktycznie tylko Wilczek na połowie Legii.

29
    Zepsuł dośrodkowanie Kosecki i piłka w rękach Szmatuły.

27
    Zarysowuje się przewaga Legii. Piast wyraźnie nastawiony na kontrataki.

26
    Dośrodkowanie Helio Pinto na dalszy słupek, odegranie wzdłuż bramki Saganowskiego i Szmatuła dwukrotnie obronił uderzenia Koseckiego z ostrego kąta! Świetna dyspozycja golkipera Piasta!

25
    I będzie szansa dla gości! Rzut wolny około dwadzieścia pięć metrów od bramki Szmatuły!

23
    Wyrównało się spotkanie. Dość nieoczekiwanie częściej gra toczy się na połowie Legii. Gospodarze grają bardzo agresywnie i ani na moment nie odpuszczają.

21
    Dobra interwencja Kuciaka daleko poza własnym polem karnym.

20
    Groźnie w polu karnym Piasta! Orlando Sá zagrał do dobrze ustawionego Lewczuka, ten starał się podać wzdłuż bramki, ale piłka odbiła się jeszcze od obrońcy gospodarzy, co o mało nie skończyło się golem samobójczym!

19
    Spóźniony wślizg Bielika i żółta kartka.

19
    Gospodarze umiejętnie faulują rywali daleko od własnej bramki. Nie pozwalają się rozpędzić Legii.

17
    Posiadanie piłki minimalnie na korzyść Legii, ale nie przekłada się to na sytuacje bramkowe.
    Kamil WILCZEK - 1:0

16
    Ależ to zrobił KAMIL WILCZEK! Pomocnik gospodarzy urwał się obrońcom Legii, uderzył płasko, ale pierwsze uderzenie obronił Kuciak. Wobec dobitki bramkarz przyjezdnych był już bez szans! Wcześniej jednak fatalny błąd popełnił Lewczuk, który zbyt lekko podawał w kierunku Rzeźniczaka.

14
    Szansa dla Legii! Helio Pinto otrzymał podanie w polu karnym, uderzył głową z kilkunastu metrów, ale ponownie bez zarzutu spisał się Szmatuła!

12
    Dobry doping fanów gospodarzy, którzy cały czas przychodzą na stadion.

10
    Po początkowym naporze gospodarzy, teraz jakby inicjatywę przejmowała Legia.

9
    Rzut rożny dla Legii. Piłka wybita przed pole karne, ale ponownie centrował ją w "szesnastkę" Saganowski. Zdołał oddać strzał Astiz, jednak uczynił to zbyt lekko, byc zaskoczyć Szmatułę.

7
    Dobry strzał Jurado z dystansu! Równie dobrze ustawiony był jednak Kuciak i skutecznie złapał futbolówkę.

6
    Szansa dla Legii! Długie podanie w kierunku Koseckiego, ten oszukał obrońcę i próbował przelobować Szmatułę, ale zabrakło precyzji!

4
    Teraz zbyt agresywnie walczył o piłkę Jurado i faulował w ofensywie Brozia.

4
    Kolejny rzut rożny dla Piasta! Astiz wybija piłkę poza boisko. Ależ przycisnęli gliwiczanie!

2
    Jeszcze rzut rożny dla gospodarzy. Centra na dalszy słupek i strzał Osyry nad poprzeczką.

2
    Odbiór Piasta w środku pola, popędził w stronę bramki Jurado i oddał mocny strzał, ale świetnie interweniował Kuciak!

1
    Rozpoczęli gospodarze!

1

Piast Gliwice: Szmatuła – Klepczyński, Horváth, Osyra, Piotr Brożek – Martínez, Murawski – Podgórski, Wilczek, Ižvolt – Jurado.
    Rezerwowi: Szumski – Mokwa, Živec, Hanzel, Szeliga, Kędziora, Janczyk.

Legia Warszawa: Kuciak – Lewczuk, Astiz, Rzeźniczak, Broź – Pinto, Vrdoljak, Bielik, Kosecki – Saganowski, Sá.
    Rezerwowi: Jałocha – Jodłowiec, Duda, Szwoch, Kucharczyk, Żyro, Piech.

Sędziowie: Bartosz Frankowski (Toruń) – Marcin Borkowski, Jakub Winkler – Mateusz Złotnicki.

Zapraszamy na spotkanie Piast Gliwice – Legia Warszawa! Relacja na Lajfy.com w niedzielę o godz. 15.30, ale już kilkadziesiąt minut wcześniej podamy wyjściowe składy obu ekip!

Po 11. kolejce czekają nas dwa tygodnie przerwy w rozgrywkach ligowych z powodu zgrupowania i meczów reprezentacji. Każda ze stron będzie starała się spędzić ten czas w radosnym nastroju, a zapewni to jedynie zwycięstwo w niedzielę!

W poprzedniej serii gier Legia podzieliła się punktami z Lechem Poznań, remisując na własnym boisku 2-2, z kolei Piast przegrał w Kielcach z Koroną 0-1.

Legia jest aktualnie liderem tabeli. Warszawianie w dziesięciu kolejkach zdobyli już dwadzieścia punktów. Piast plasuje się na jedenastej pozycji z dwunastoma "oczkami".

11. kolejka T-Mobile Ekstraklasy w pełni. Legia Warszawa, po pokonaniu w wyjazdowym meczu Trabzonsporu w Lidze Europy, będzie chciała zdobyć trzy punkty w rozgrywkach ligowych. Zadanie nie będzie jednak proste, bo podopiecznym Henninga Berga przyjdzie rywalizować w Gliwicach z miejscowym Piastem.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.