Poniedziałek 06.10.2014, 18:15PlusLiga

:
    Zapraszam na relację z pierwszej kolejki PlusLigi mężczyzn. Cuprum Lubin vs Asseco Resovia Rzeszów

:
    Cuprum jest jednym z dwóch nowych zespołów, które dołączyły do stawki najlepszych drużyn w Polsce. W poprzednim sezonie pierwszej ligi zajęli trzecie miejsce po pokonaniu w walce o brązowy medal MKS Banimex Będzin, który także będzie teraz grał w najwyższej klasie rozgrywkowej. Po sezonie zespół z Lubina zgłosił swój akces do gry w Pluslidze, a że spełniał wszelkie wymogi został do niej dopuszczony

:
    W związku z tym w lato doszło do wzmocnienia kadry w ekipie z Lubina. Łącznie przybyło sześciu nowych zawodników, w tym trzech Polaków: Paweł Rusek, Marcel Gromadowski i Grzegorz Łomacz. Zagraniczny zaciąg stanowili doświadczony holenderski przyjmujący Jeroen Trommel, kolejny przyjmujący Serb Ivan Borovnjak oraz środkowy z Estonii Dmytro Paszyckij

:
    Zespół z Rzeszowa to aktualny wicemistrz Polski. Po dwóch z rzędu złotych medalach na krajowym podwórku w zeszłym musiał uznać wyższość Skry Bełchatów przegrywając rywalizację finałową 0:3. W tym sezonie z pewnością będą chcieli powrócić na najwyższy stopień podium

:
    Resovia zadbała o solidne uzupełnienie swojej kadry. Nowymi zawodnikami rzeszowskiej drużyny zostali przyjmujący z Serbii Marko Ivović, który zajął miejsce odchodzącego Węgra Petera Veresa. Do zmian doszło także na pozycji środkowego bloku. Z klubem pożegnali się Grzegorz Kosok i Wojcierh Grzyb a przyszli Amerykanin Russell Holmes, a z wypożyczenia powrócił młody Dawid Dryja. Także po okresie wypożyczenia do zespołu dołączył przyjmujący Rafał Buszek, a drugim libero został Michał Żurek

:
    Faworytem tego pojedynku zdecydowanie są rzeszowianie, nawet biorąc pod uwagę fakt, że z powodu kontuzji nie zagrają Fabian Drzyzga, Piotr Nowakowski i Krzysztof Ignaczak. Relacja z tego spotkania o godzinie 18:00 na portalu LAJFY.COM!

:
    Rozpoczęła się prezentacja pierwszych szóstek, rozpoczęcie spotkania coraz bliżej!

0:0

0:1
    Szczęśliwy punkt gości, z trudnej sytuacji wyszli rzeszowianie, słabe przyjęcie, Paszyckij uderza z przechodzącej i zostaje zablokowany przez Holmesa!

0:2
    Gromadowski zatrzymany na lewym skrzydle przez Dryję!

4:5
    Nieporozumienie w szeregach gości, piłka przebita na drugą stronę, w dodatku na aut

4:6
    Ponawiają akcję rzeszowianie, piłka na lewo do Buszka i ten pewnie trafia po przekątnej

6:8
    Łomacz chciał zaserwować skrót, ale trafił w siatkę, dwa punkty przewagi przyjezdnych na pierwszej przerwie!

6:9
    Przesunięta krótka do Kadziewicza, ten nadziewa się na blok!

6:10
    Gromadowski zablokowany na lewym ataku!

6:11
    Gromadowski chciał uderzyć po bloku, jednak nie trafił w niego, piłka wyszła poza boisko, mamy jeszcze weryfikację, która utrzymuje decyzję sędziego!

6:11
    Timeout dla gospodarzy

7:11
    W końcu przedarł się na lewym ataku Gromadowski, piłka utkwiła między blokiem a siatkę

7:12
    Ivović pewnie uderza z lewej flanki, praktycznie nie było bloku, dobre rozegranie Tichacka

8:12
    Z prawej strony trafia Borovnjak

8:13
    Dryja niedokładnie uderza z krótkiej, ale ma szczęście, piłka po drodze dotyka jednego z lubinian

9:13
    Gromadowski przedziera się po prostej na prawej flance

9:14
    Trommel próbuje ratować sytuację kiwką, jednak był tam rzeszowski blok!

12:16
    Holmes punktuje z krótkiej. druga przerwa techniczna, cztery punkty przewagi gości!

13:16
    Tichacek serwuje w półsiatki

13:17
    Bez większych problemów punktuje z lewego skrzydła Dawid Konarski

13:18
    Borovnjak z trudnej piłki uderza daleko w aut, mamy jeszcze weryfikację, po której zostaje utrzymany punkt dla przyjezdnych! Oba challenge wykorzystane przez trenera Cuprum!

16:19
    Jedna z najdłuższych wymian, oba zespoły dobrze broniły, zakończył ją skutecznym uderzeniem Paszyckij

16:20
    Dobry atak po prostej z lewego skrzydła Buszka

17:20
    Konarski w siatkę, chyba połowa punktów lubinian jest po zepsutych zagrywkach gości

17:21
    Buszek mocno uderza z szóstej strefy

17:22
    As serwisowy Ivovicia! Świetny skrót!

17:22

17:23
    Gromadowski kończy wymianę atakiem po bloku, mamy jeszcze weryfikację i okazuje się, że wcześniej było dotknięcie siatki po stronie gospodarzy!

19:24
    Dryja bez bloku z krótkiej, pierwsza piłka setowa dla zespołu z Rzeszowa!

20:24
    Kadziewicz pewnie z krótkiej

20:25
    Kontrują gospodarze, piłka do Trommela, ten zostaje zablokowany przez Holmesa! Pierwszy set pada łupem Asseco Resovii!

20:25
    Pierwszy set skończony.

:
    Pierwszy set został spokojnie wygrany przez faworyta z Rzeszowa, którego jedynym mankamentem są jak na razie zagrywki. Bardzo dużo ich lądowało w siatce lub poza boiskiem

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

1:0
    I Konarski zagrywa w siatkę :)

2:0
    Fatalne przyjęcie po stronie gości, korzysta z tego Gromadowski i punktuje z przechodzącej

5:2
    Konarski zatrzymany przez potrójny blok gospodarzy na prawej stronie!

8:4
    Tichacek walczy na siatce, wygrywa co prawda, ale tez dotyka górnej taśmy! Cztery oczka przewagi Cuprum na pierwszej przerwie!

8:5
    Mocny atak Buszka na lewej flance

9:5
    Łukasz Kadziewicz pewnie atakuje ze srodka

10:5
    Kontra lubinian, piłka na lewe skrzydło do Borovnjaka, ten punktuje obijając blok rzeszowian!

10:5

10:6
    Fatalnie serwuje Trommel, piłka nie doleciała nawet do siatki...

11:6
    Szczęśliwy blok gospodarzy, zatrzymany na lewej flance Ivović, piłka spokojnie spada w parkiet, a gracze gości się tylko na nią patrzą!

11:7
    Buszek mocno i pewnie na prawym ataku

12:7
    Precyzyjnie kiwa Paszyckij

13:7
    Długa wymiana, długo żadna z drużyn nie potrafiła dobrze uderzyć, w końcu szczęśliwie po bloku punktuje Trommel

16:10
    Tym razem Gromadowski przedarł się przez blok. Sześc punktów przewagi Cuprum na drugiej przerwie technicznej!

20:13
    Konarski trafia z lewego ataku po prostej w boisko, nie zgadzają się z tym lubinianie i sprawdzają i jak się okazało mieli rację, piłka w aucie!

21:16
    Z bardzo trudnej piłki zdołłał zapunktować Penczew, przepchnął ją jakoś po rękach blokujących

22:16
    Długo nie mogli się przebić przez rzeszowski blok lubinianie, w końcu udało się to Paszyckiemu

23:16
    Kiwka Konarskiego nie trafia w boisko!

23:17
    Fatalne uderzenie na prawym ataku Gromadowskiego

24:17
    Punktuje z lewego skrzydła Borovnjak, pierwsza piłka setowa dla gospodarzy!

24:18
    Przedarł się jeszcze Buszek

24:19
    Świetna zagrywka Penczewa, ustrzelony Rusek!

24:19

24:20
    Kontra rzeszowian zakończona przez Penczewa

24:20

25:20
    Paszyckij kończy tą partię! Pierwszy historyczny wygrany set przez zespół z Lubina!

25:20
    Drugi set skończony.

:
    O wiele słabiej w tej partii grali rzeszowianie, a miejscowi grając swoje i wykorzystując błędy rywala wygrywają seta, który przejdzie do ich historii!

2:3
    Trudną piłkę dostał teraz na prawą stronę Gromadowski i nie zdołał przebić się przez blok Holmesa!

7:7
    Trommel znalazł dziurę w rzeszowskim bloku i spokojnie trafił w parkiet po przekątnej z lewego ataku

7:8
    Akcja blok-aut Konarskiego, jeden punkt więcej ma Resovia na pierwszej przerwie!