25 25 25
ENEA PTPS Piła
0
13 16 18
Poniedziałek 06.10.2014, 17:00 • Hala Widowiskowo-Sportowa Centrum, Dąbrowa Górnicza • Tauron Liga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

0:0
    Po 5 miesiącach na parkiety Orlen Ligi wracają zawodniczki Tauron Banimex Dąbrowa Górnicza oraz PGNiG Nafta Piła . W Dąbrowie przed sezonem mają wysokie aspiracje medalowe, po poprzednim nieudanym sezonie (4 miejsce na koniec sezonu), włodarze oraz kibice marzą o zdobyciu kolejnego w historii klubu medalu. Natomiast goście poniedziałkowego meczu będą zapewne walczyć o środek tabeli. Nafta w poprzednim sezonie do końca walczyła o utrzymanie się w lidze, jednak w Play – Outach bez problemów poradziły sobie z najsłabszą drużyną w lidze – Pałacem Bydgoszcz , a następnie w barażach o utrzymanie pokonały Karpaty Krosno i w ten sposób pilanki utrzymały się w lidze. W obydwu zespołach w ciągu tego czasu nastąpiło wiele zmian.

0:0
    W Dąbrowie został przebudowany cały sztab szkoleniowy, łącznie z z pierwszym i drugim trenerem. Od tego sezonu na ławce trenerskiej jako I trener będzie Pan Juan Manuel Serramalera , pomagać mu będzie II trener – Tomasz Wasilkowski . Kibice z "dębowego miasta" najbardziej będą ubolewać po odejściu Katarzyny Zaroślińskiej , która była najlepszą atakującą ligi. Drugim ważnym osłabieniem będzie brak byłej kapitanki – Elżbiety Skowrońskiej , która odeszła do ligi tureckiej. Przed sezonem Dąbrowę opuściły również : Marina Katić, Welissa Gonzaga, Natalia Guadalupe Brussa, Anna Kaczmar oraz Rachael Adams . O ile w przypadku pierwszych czterech zawodniczek można powiedzieć, że nie będą to wielkie osłabienia, to w przypadku Rachael Adams będzie to spore osłabienie, gdyż Amerykanka w poprzednim sezonie bardzo dobrze radziła sobie jako środkowa.

0:0
    Wśród najważniejszych transferów do Tauron Banimex Dąbrowa Górnicza można wymienić Katarzynę Konieczną, Gine Mancuso oraz Dominike Sobolską . Oprócz wcześniej wymienionych do klubu z Zagłębia Dąbrowskiego sprowadzone zostały: Jekaterina Zakrewskaja, Marta Łukaszewska, Tamara Kaliszuk oraz Natalia Piekarczyk . Ostatnia z wymienionych to siostra dobrze znanej w Dąbrowie Joanny Staniuchy – Szczurek .

0:0
    Zmiany nie ominęły również PGNiG Nafty Piła. W Pile liczą, że nowe zawodniczki powalczą o awans do ćwierćfinału Play – Off. Wśród głównych wzmocnień należy wymienić: Justynę Raczyńską, Veronike Skorupke, Marija Milović oraz Marzenę Wilczyńską . Ta ostatnia od tego sezonu będzie pełnić funkcję kapitana zespołu. Oprócz wcześniej wymienionych do klubu dołączyły: Katarzyna Nadziałek, Olga Pauliukouskaya, Joanna Sobczak, Klaudia Konieczna, Anna Stencel . Te dwie ostatnie zawodniczki dołączyły z zespołu juniorek.

0:0
    Piłę opuściły po sezonie: Emilia Kajzer, Faimie Rose Kingsley, Joanna Kuligowska, Magdalena Hawryła oraz Daria Paszek . Kibice mogą ubolewać zwłaszcza z odejścia pierwszych trzech z wymienionych.

0:0
    W przedsezonowych sparingach dąbrowianki zagrały 11 meczy kontrolnych, co ciekawe wszystkie te mecze zostały wygrane przez MKS. Natomiast goście tego meczu rozegrały 13 meczy towarzyskich, z czego 8 wygrały.

0:0
    Zdecydowanym faworytem tego spotkania są gospodynie, jednak z pewnością Nafta Piła nie zamierza sprzedać tanio skóry i zawodniczki tego klubu będą chciały przywieźć do Piły chociaż jeden punkt.

0:0
    Za 5. minut rozpocznie się spotkanie, a oto pełne składy obydwu zespołów:

MKS Banimex Dąbrowa Górnicza : Szczurek, Konieczna, Liniarska, Dziękiewicz, Mancuso, Zakreuskaya, Cemberci, Strasz, Piekarczyk, Łukaszewska, Kaliszuk, Sobolska

PGNiG Nafta Piła : Milović, Wilczyńska, Jarmoc, Konieczna, Wawrzyniak, Skorupka, Stencel, Sobczak, Krawulska, Pauliukouskaya, Nadziałek, Raczyńska

0:0

0:0

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza: Konieczna, Dziękiewicz, Mancuso, Zakreuskaya,Cemberci, Sobolska oraz Strasz (l)

PGNiG Nafta Piła: Milović, Jarmoc, Wawrzyniak, Skorupka, Krawulska, Nadziałek oraz Pauliukouskaya (l)

Sędziowie: Katarzyna Sokół – Grzegorz Sołtysiak.

0:1
    Pierwsza akcja dla gości

1:1
    Szybko odpowiada z prawego skrzydła Mancuso

1:2
    Mało brakło a Wawrzyniak została by zablokowana, ale jednak piłka przeszła na połowę gospodyń i jest drugi punkt dla Nafty.

2:2
    Tym razem już udanie blokują gospodynie.

3:2
    Wychodzą na prowadzenie gospodynie.

4:2
    Po kolejnym udanym ataku gospodyń przewaga wzrasta.

5:2
    As serwisowy Sobolskiej i o czas prosi Pan Dominik Kwapisiewicz.

8:5
    Ze środka atakuje Konieczna i mamy pierwszą przerwę techniczną.

11:7
    Skorupka wstrzymała rękę i dzięki temu omija blok zdobywając punkt.

12:7
    Ładna akcja gospodyń, szybką piłkę na krótką dostała Sobolska i potężnym atakiem zdobywa kolejny punkt.

15:10
    Dziękiewicz zdobywa punkt z obiegnięcia.

15:11
    Przebiła się przez blok Jarmoc.

16:11
    Po autowym serwisie gości będziemy mieli przerwę techniczną.

16:12
    Wawrzyniak zdobywa kolejny punkt dla gości.

16:13
    Obijają blok goście.

17:13
    Nadziałek psuje zagrywkę.

18:13
    Po autowym ataku o drugi czas prosi trener gości.

19:13
    Czujne na siatce dąbrowianki i dzięki temu zdobywają kolejny punkt.

20:13
    Kolejny już dzisiaj punkt Koniecznej ze skrzydła. Konieczna godnie zastępuje Katarzynę Zaroślińską.

24:13
    Mamy piłkę setową dla Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza.

25:13
    Pierwszego seta kończy nowa atakująca zespołu z Zagłębia dobrym atakiem z prawego skrzydła.

25:13
    Pierwszy set skończony.

0:0
    Pierwszy set zdecydowanie pod dyktando Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza. Zagłębianki dość szybko odskoczyły swoim rywalkom na kilka punktów i nie oddały prowadzenia już do końca. Dąbrowianki przypieczętowały zwycięstwo zdobywając 9 punktów z rzędu przy zagrywce Cemberci.

2:3
    Sobolska zapatrzyła się na rywalki i również psuje zagrywkę.

3:3
    Zakreuskaya przebija się z lewego skrzydła.

3:4
    Słabo serwują w tym secie zawodniczki obydwu klubów. Tym razem w siatkę zagrała Konieczna.

4:4
    Wawrzyniak serwuje w aut.

5:4
    Bardzo ładna wymiana, popis obron z obydwu stron, a ostatecznie akcję kończy z lewego skrzydła Mancuso.

6:4
    Skorupka zostaje zablokowana przez Cemberci.

7:4
    Mancuso blokuje atak Nafty.

7:5
    Tym razem już skuteczny atak gości.

7:6
    Przy bloku dotyka siatki któraś z siatkarek z Dąbrowy.

8:6
    Po autowej zagrywce będzie pierwsza przerwa techniczna.