4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
Kölner Haie
Środa 08.10.2014, 17:30 • Steel Arena • Champions Hockey League

Dziękuje za uwagę i zapraszam na pozostałe sportowe emocje na portalu LAJFY.COM! (19:54:37)

Słabsza trzecia tercja, gospodarze dowożą zwycięstwo i honorowo żegnają się z rozgrywkami. Dla Kolnera to też był ostatni mecz w Lidze Mistrzów

60:00
    Koniec meczu

59:50
    Nie ma strzału na bramkę gospodarzy, chyba za chwilę gospodarze będą się cieszyć z wygranej

59:05
    Stefaniszin poza lodem!

59:00
    Minuta do końca!

58:15
    Wysoki pressing przyjezdnych, widać wyraźnie, że im się śpieszy, liczą na bramkę, która da im dogrywkę

57:25
    W końcu jeden z zawodników Koszyc zdecydował się na mocny strzał z dystansu, musiał interweniować Stefaniszin!

57:15
    Goście w pełnym składzie

56:50
    Nie śpieszy się z grą miejscowym, długo rozgrywają krążek, nie ma ataku na bramkę gości

55:15
    A teraz Tripp odpocznie dwie minuty

54:15
    Gol dla Kölner!

Mocny strzał spod niebieskiej JOHNA TRIPPA zaskakuje golkipera Koszyc! Mamy kontakt!

53:50
    Dużo cennych sekund zyskali miejscowi, udało się przetrzymać krążek w tercji Kolnera

53:10
    Wznowienie wygrane przez przyjezdnych, krążek utrzymywany na połowie Koszyc

52:50
    Dwie minuty kary dla Strbaka

52:15
    Znów długie podanie do napastnika gospodarzy, ten został przypilnowany przez obrońcę, nie dopadł do krążka i mamy uwolnienie

51:10
    Wznowienie padło łupem przyjezdnych, którzy teraz rozgrywają gumę na połowie rywala

50:55
    Dużo podań w strefie neutralnej, w końcu zdecydowali się na długie podanie miejscowi, ale zrobili to niedokładnie i mamy uwolnienie

50:00
    Połowa trzeciej tercji za nami

49:15
    Stefaniszin znów interweniuje, nieco ucierpiał przy tym wyjściu, na szczęście szybko się podnosi

48:15
    Walka o krążek w tercji gości, jest niespodziewany strzał z lewej flanki, broni Stefaniszin

47:35
    Spokojnie wybronili się miejscowi i już mogą grać ponownie w pełnym składzie

46:10
    Uderzenie z prawego skrzydła zawodnika gości, mija bramkę, po chwili wybijają miejscowi gumę do tercji rywala, w ataku przyjezdni

45:35
    Sojcik ukarany dwoma minutami

45:05
    Kolner w pełnym składzie

44:20
    Goście zamknięci we własnej tercji, uderzenie z dystansu obronione przez Stefaniszina, po chwili znów musi interweniować, tym razem mrozi gumę

43:40
    Spalony po akcji gospodarzy

43:05
    Luedemann ukarany dwoma minutami

42:45
    Koszyce dalej w ofensywie, nie zanosi się na to, aby Kolner mógł tu odwrócić losy meczu

41:50
    Spilar znalazła się na świetnej pozycji, był sam przed bramkarzem, dostał krążek, ale źle go przyjął i zdołał oddać dobrego uderzenia, guma przelatuje obok bramki!

41:30
    Atak prawym skrzydłem gości, próba strzału zablokowana przez jednego z obrońców

40:35
    Wznowienie na niebieskiej wygrane przez gospodarzy, którzy utrzymują się przy krążku

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta

Następna tercja rozpocznie się ok. 19:15

Dobra gra Koszyc, druga tercja wygrana tym samym wynikiem co pierwsza. Wszystko zmierza do tego, że mogą honorowo pożegnać się z Ligą Mistrzów

40:00
    Druga tercja skończona

39:00
    Minuta do końca drugiej części gry

38:55
    Niezłą okazję miał Bartanus na swojego kolejnego gola, ale dobrze broni Stefaniszin!

38:25
    Wstrzelenie krążka w strefę gospodarzy, trwa walka o jego przejecie, brakuje pomysłu na atak gościom

37:40
    Pewna interwencja Melichercika, przy krążku Koszyce

36:35
    Gospodarze w komplecie na lodzie, nie dość że Kolner nie zagroził im w przewadze, to jeszcze stracił gola!

35:50
    Gol dla Koszyc!

Bramka podczas gry w osłabieniu! Wyprowadzona kontra, na prawym skrzydle krążek miał TOMAS HRNKA, zbiegł do środka, kropnął co sił, guma ląduje w bramce!

34:35
    Kolejna kara dla miejscowego zespołu, tym razem odpocznie sobie Macejko

33:25
    Gospodarze w pełnym składzie

32:40
    Blisko gola był Wiess! Dostał krążek na dalszy słupek, gdzie był zupełnie niepilnowany, uderzył od razu, ale niecelnie!

29:45

Mocne uderzenie spod niebieskiej Philippa, tuż przed bramką przecina je MAREK BARTANUS czym zaskakuje golkiper Kolnera, krążek ląduje w siatce!

28:20
    Mocne uderzenie Strbaka, odbija krążek golkiper niemieckiej drużyny

27:45

27:30
    Sporo walki o krążek za bramką gości, wydawało się, że sytuacja opanowana, jednak przejęli krążek na połowie Kolnera miejscowi, akcja prawym skrzydłem, strzał, broni Stefaniszin

26:05
    Kolner w komplecie na lodzie

25:15
    W końcu w dobrej sytuacji znalazła się Strbak, ale jego strzał przeleciał nad bramką!

25:05
    Atakują miejscowi, zepchnęli rywali do defensywy, nie ma jednak z tego uderzeń na bramkę gości

24:05
    Niedługo, na ławkę kar odesłany Zerressen

23:35

22:55

EVAN RANKIN najlepiej odnalazł się w zamieszaniu podbramkowymi i wepchnął gumę do siatki z bliskiej odległości!

21:35
    Bardzo krótko trwała przewaga gości, za zahaczanie odpocznie Johnson

21:30
    Dwie minuty kary dla Spilara

20:50
    Przyjezdni spokojnie rozpoczynają atak zza własnej bramki, po chwili szybkie podanie na lewe skrzydło, próba wstrzelenia krążka pod bramkę neiudana

20:35
    Gospodarze w pełnym składzie.\

20:01
    Druga tercja rozpoczęta

Następna tercja rozpocznie się ok. 18:25

Po pierwszych dwudziestu minutach na prowadzeniu znajdują się miejscowi po niezbyt ciekawym widowisku, acz ładnych bramkach. Czekamy na kolejną tercję, oby z większą dawką emocji

17:05
    Znów w ofensywie słowacka drużyna, małe zamieszanie w tercji Kolnera, w końcu wyjaśnia je Stefaniszin zakrywając gumę, po chwili jeszcze mamy słowną utarczkę między zawodnikami obu ekip

16:10

Świetne uderzenie z lewego koła GABRIELA SPILARA! Gospodarze znów na prowadzeniu!

15:15
    Walka o krążek za bramką gospodarzy, w końcu przejęli go miejscowi, ruszyli z atakiem, który zakończył się odgwizdaniem spalonego

14:30
    Stephens wraca na lód

13:15
    Założony zamek, szukają okazji do strzału miejscowi, wszystko kończy się przecięciem podania i wybiciem krążka do ich tercji

11:30
    Od dłuższego czasu przy krążku utrzymują się przyjezdni, w końcu mamy uderzenie na słowacką bramkę, pewnie zatrzymuje gumę Melichercik

10:15

10:00
    Połowa tercji za nami

9:25
    Atak lewym skrzydłem gości zatrzymany, uspokajają grę miejscowi, budują atak pozycyjny, mało pracy ma niemiecka defensywa

8:15
    Pierwsza kara w tym spotkaniu, dwie minuty za zahaczanie otrzymał Stephens

7:15
    Nieco odważniej teraz grają przyjezdni, mają gumę na połowie rywala, strzał spod niebieskiej odbity przez golkipera z Koszyc, krążek dalej w posiadaniu gości

6:10

CHRIS MINARD zaskakuje wszystkich strzałem ze środkowej strefy! Mamy wyrównanie!

5:45
    Goście utrzymują się przy krążku na własnej połowie spokojnie go rozgrywając

4:20

RICHARD JENCIK świetnie strzela z lewego koła i pokonuje golkipera niemieckiej drużyny!

3:45
    Jedna z nielicznych jak dotąd akcji niemieckiej ekipy kończy się pewną obroną Melichercika

2:15
    Gospodarze nie schodzą z połowy przyjezdnych, wyraźnie dominują na początku meczu

1:20
    Za to spróbował uderzenia niepilnowany Spilar, lecz było ono niedokładne i nie zagroziło bramce gości, pewnie interweniował Stefaniszin

0:30
    Dużo miejsca na środku między kolami miał Janosik, ale nie zdecydował się na strzał, przy gumie Koszyce

00:01
    Mecz się właśnie rozpoczął

HC Koszyce: Melichercik (Hylak)– Janosik, Cebak, Strbak, Cernak, Macejko, Philipp, Drgon, Seda – Bartanus, Hrnka, Lapsansky – Jencik, Bartos, Spilar – Cesík, Chovan, Sojcik – Stupka, Kolena, Hinďos

Kölner Haie: Stefaniszin (Aus den Birken) – Luedemann, Ankert, Krupp, Riefers, Zerressen, Tjernqvist – Johnson, Minard, Rankin – Muller, Falk, Gogulla – Stephens, Tripp, Wiess – Pfohl, Schmolz

Na relację z tego pojedynku zapraszam na godzinę 17:30 na portal LAJFY.COM!

W swoim ostatnim meczu niemiecka drużyna uległa na wyjeździe czeskiej ekipie Bili Tygri Liberec 1:2. Honorowe trafienie zaliczył Alexander Sulzer

Kolner aktualnie jest trzecią drużyną grupy A i ich szanse na awans są niewielkie. Mają na swoim koncie siedem punktów i tracą dwa do drugiego miejsca, a trzy do pierwszego. Z racji tego, że dwie najlepsze drużyny mierzą się ze sobą na pierwsze szans już nie ma, a na drugie, które wcale awansu też dać nie musi mają niewielkie. Oprócz swojego zwycięstwa muszą liczyć na korzystne rozstrzygnięcie w drugim meczu (najlepsza opcją dla nich byłaby wygrana lidera tabeli za trzy oczka)

W poprzedniej kolejce mierzyli się na wyjeździe z fińskim Karpat Oulu, które jest aktualnie liderem tabeli. Mimo, ze już wtedy ich szanse na awans były czysto matematyczne postawili się Finom i ulegli dopiero po dogrywce 2:3 tracąc bramkę na pięć sekund przed końcem dogrywki. Wcześniej gole dla ekipy z Koszyc zdobyli Peter Sojcik i Michal Seda

Gospodarze tego pojedynku są już bez szans na awans do kolejnego etapu rozgrywek. Z tylko jedną wygraną i łącznie czterema punktami na koncie zajmują ostatnie miejsce w grupie A

Zapraszam na relację z szóstej kolejki Ligi Mistrzów. HC Koszyce zmierzy się z Kolner Haie

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Jarosław Kowalski

Składy i statystyki: 5. Jencik (Spilar), 17. Spilar (Bartos), 30. Bartanus (Philipp, Cernak), 36. Hrnka (Matus) – 7. Minard, 23. Rankin (Luedemann), 55. Tripp

Sędziowie: Oskirko (RUS), Baluska (SVK) – Sefcik (SVK), Vyleta (SVK)