4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
HC Slovan Bratysława
Piątek 10.10.2014, 18:00 • Mińsk Ice Palace • Kontinental Hockey League

Dziękuje za uwagę i zapraszam na pozostałe sportowe emocje na portalu LAJFY.COM! (20:22:29)

Pewna wygrana miejscowego zespołu. Mecz w zasadzie się zakończył po zdobyciu przez nich czwartego gola, co było świetną odpowiedzią na utratę bramki w grze w przewadze

58:35
    Małe spięcie między Cheechoo a Surowym przy bandach, ten drugi ląduje na ławce kar

57:10
    Na karę załapał się jeszcze Baranka

56:55
    Strzał spod niebieskiej Ellisona wybroniony przez golkipera słowackiej ekipy

55:50
    Wznowienie pod bramką Dinama, krążek wywalczony przez gości, ale też i szybko stracony

55:00
    Tempo spotkania znacząco nam siadło, goście jakby już nie wierzyli w możliwość odrobienia strat

52:40
    Teraz nastąpiła chwila uspokojenia gry, gospodarze nieatakowani podają sobie krążek na własnej połowie

51:35
    Tym razem nieco lepiej rozgrywa krążek w przewadze Dinamo, stara się atakować, rywal zamknięty pod własną bramką, mają w pamięci poprzednią przewagę

51:00
    Gospodarze w pełnym składzie

50:55
    Murley odpocznie dwie minuty

50:30
    Kontratak gospodarzy, uciekał prawym skrzydłem Ellison, przy próbie w do środka stracił krążek

47:50
    Świetna interwencja golkipera gospodarzy po uderzeniu z bliskiej odległości Sigaleta!

Gol dla Dinama!

Błyskawiczna odpowiedź! Wyycofnaie krążka na prawe koło do RYANA VESCE i ten długo nie zastanawiając się kropnął, a krążek zatrzymał się dopiero w bramce!

44:30
    Goście w pełnym składzie.
    SERSEN - 3:1

44:15
    Gol dla Slovana!

Mo proszę bramka w osłabieniu! Kapitalna indywidualna akcja MICHALA SERSENA, jechał środkiem lodu, poradził sobie ze wszystkimi obrońcami i na koniec skutecznie uderzył!

44:05
    Mrozi gumę Backlund

43:30
    Jest uderzenie na bramkę Haugena, golkiper Dinama pewnie broni, po chwili sunie kolejny atak Slovana i znów skutecznie interweniuje golkiper gospodarzy

43:10
    Jak na razie to goście utrzymują się przy krążku, lecz głównie na swoim terytorium

42:30
    Dwie minuty kary dla Stastnego

41:30
    Zażarta walka o krążek przy bandach, przechwytują go miejscowi i wycofują do linii defensywnej

40:55
    Mrozi gumę Haugen

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta

Następna tercja rozpocznie się ok. 19:50

Świetne drugie 20 minut gospodarzy i jak najbardziej zasłużone prowadzenie. Czy słabo na razie grający Slovan będzie w stanie jeszcze odwrócić losy meczu? Przekonamy się po przerwie!

40:00
    Druga tercja skończona

39:20
    Slovan wygrywa wznowienie pod swoja bramką i od razu wybija gumę do tercji przeciwnika

35:30

A tymczasem skutecznie zaatakowali miejscowi! ALEKSIEJ KALJUŻNYJ z bliska dobija uderzenie kolegi z zespołu, guma ląduje w siatce!

34:30
    Częściej przy krążku teraz znajdują się przyjezdni, ale nie mają pomysłu na defensywę Dinama

33:55
    Strzał z dystansu Ellisona, chwyta gumę Backlund

32:30
    Przyjezdni spokojnie rozgrywają atak, długo siedzieli z krążkiem na własnej połowie, atak prawym skrzydłem nie powiódł się, ale będzie jeszcze szansa rozegrać atak od nowa

31:15
    A teraz zmuszony do interwencji Haugen nie popełnił błędu, przy krążku gospodarze

30:45
    Świetnie broni znów Backlund, strzelał z czystej pozycji na prawym skrzydle Gawrus!

30:00
    Połowa spotkania za nami

29:40
    Dobra interwencja Backlunda po uderzeniu z prawej strony Kułakowa, jest jeszcze próba dobitki, ale zostaje zablokowana

28:55
    Pewna interwencja Haugena, który łapie uderzenie jednego z graczy gości z lewego skrzydła
    LINGLET - 2:0

27:15

Przyjezdni dają sobie łatwo odebrać krążek, korzysta z tego Vesce i z prawej flanki od razu podaje pod bramkę do CHARLESA LINGLETA i ten dopełnia formalności!

26:35
    Wstrzelenie gumy pod bramkę gości, przejmuje go Backlund, Slovan zaczyna atak zza własnej bramki

25:45
    Miejscowi uspokajają grę, nie pozwalają rozpędzić się gościom, którzy dążą do wyrównania

24:30
    Mrozi gumę golkiper gospodarzy
    GOROSZKO - 1:0

23:30

Po wznowieniu krążek powędrował na niebieską linię do OLEGA GOROSZKO, ten z pierwszego krążka mocno uderza, niepewnie interweniuje Backlung i krążek wślizgnął się do bramki!

23:25

22:25
    Małe zamieszanie pod bramką gospodarzy, było ich tam więcej, więc spokojnie zażegnali niebezpieczeństwo

21:45
    Gospodarze utrzymują się przy krążku na połowie przeciwnika, szukają gry skrzydłami

20:55
    Obie ekipy już w komplecie

20:45

20:10
    Znów rozpoczynamy od szybkiego uwolnienia, wznowienie pod bramką gospodarzy na ich korzyść

20:01
    Druga tercja rozpoczęta

Następna tercja rozpocznie się ok. 18:55

Pierwsze 20 minut należało do gospodarzy, którzy częściej zagrażali bramce rywala. Niemniej goli na razie brak, miejmy nadzieję, że zmieni się to po przerwie!

20:00
    Pierwsza tercja skończona

19:50
    Kontratak gości, dostał krążek Bartović, ale umiejętnie przyblokowany przez obrońców nie zdołał oddać celnego strzału

18:25
    Przedzierał się lewym skrzydłem Murley, ale świetną interwencją powstrzymał go obrońca Dinama

17:40
    Haugen mrozi gumę po uderzeniu z lewej flanki zawodnika gości, wznowienie wygrane przez Slovan

17:10
    Dinamo w komplecie na lodzie

16:40
    Slovan w ataku, udało się zamknąć rywali w ich tercji, trwa szukanie pozycji do strzału

16:15
    Źle rozegrana akcja przez przyjezdnych, mamy uwolnienie i wznowienie pod ich bramką

15:35
    Goście w pełnym składzie

15:10
    No to przez chwilę gramy po jednego mniej, na ławkę kar powędrował Kaljużnyj

14:25
    Kolejne zamieszanie pod bramką Slovana, ratuje swój zespół Backlund, trwa napór Dinama!

13:35
    Za zahaczenie ukarany dwoma minutami Sersen

13:05
    Surovy świetnie przedarł się prawym skrzydłem, wyjechał na czysta pozycję, zdecydował się mijać bramkarza i uderzyć, ale nie powiódł się ten manewr, Haugen nie dał się zaskoczyć!

12:10
    Zakotłowało się pod bramką gości, miał swoją szansę Kułakow, na miejscu był czujny Backlund

11:50
    Na spalonym znalazł się Kitarow

10:50
    Dużo wznowień, walki o krążka, strzałów jednak niezbyt wiele, częściej przy gumie Dinamo

10:00

9:35
    Próbował uderzać po wygranym wznowieniu Kaljużnyj, ale przestrzelił

9:10
    Wstrzelenie krążka do tercji Dinama, nie nie było tam żadnego z graczy Slovana, kto by go przechwycił, po chwili mamy wznowienie pod bramką gosci

8:30
    Akcja gości prawym skrzydłem, podanie do środka, przejmuje krążek defensywa Dinama

7:45

7:15
    Znów mieliśmy wznowienie, tym razem na niebieskiej, przy krążku Slovan

7:10
    Wznowienie pod bramką gości, wygrywają je gości, ale guma szybko przechwycona na połowie Dinama

6:50
    Kolejna akcja Dinama, tym razem spalony

6:40
    Dobre wyjście z bramki Backlunda, uprzedzony gracz gospodarzy, guma w posiadaniu gości

5:10
    Wznowienie na niebieskiej wygrane przez gospodarzy, Dinamo w ataku pozycyjnym

4:30
    Krążek w posiadaniu miejscowych, próba szybkiego podania do napastnika kończy się uwolnieniem

3:35

2:35
    Gospodarze zamknęli swojego rywala w jego tercji, znów uderzał Linglet, znów broni golkiper Slovana

1:35
    Jeglić ukarany dwoma minutami za zahaczanie

1:10
    Świetną okazję miał teraz Linglet, był na pozycji sam na sam z bramkarzem, ale wyczuł go Backlund i obronił jego strzał!

1:00
    Po uderzenie Stajnocha i rykoszecie krążek znalazł się poza lodowiskiem, wznowienie dla Dynama

0:15
    Już na samym początku mamy uwolnienie, wznowienie pod bramką gospodarzy, wygrana walka o krążek przez Dynamo i... kolejne uwolnienie

00:01
    Mecz się właśnie rozpoczął

HK Dinamo Mińsk: Haugen (Milchakow) – Krajicek, Goroszko, Nogachjow, Bailen, Szinkiewicz, Lisowec – Kaljużnyj, Cheechoo, Szczechura, Linglet, Ellison, Vesce, Kułakow, Meleszko, Kitarow, Drozd, Zacharow, Razwadowskij, Gawrus

HC Slovan Bratysława: Backlund (Janus) – Sigalet, Sersen, Stajnoch, Baranka, Foster, Starosta, Brejcak – Murley, Nagy, Vondrka, Surovy, Bartović, Netík, Jeglić, Ticar, White, Lunter, Bliznak, Stastny

Na relację z tego pojedynku zapraszam na godzinę 18:00 na portal LAJFY.COM!

Słowacy w swoim ostatnim spotkaniu także zwyciężyli, także na wyjeździe i... także z Dinamo Ryga. Różnił się tylko wynik bowiem ekipa z Bratysławy zwyciężyła 4:1 dzięki dwóm trafieniom Matta Murleya, Milana Bartovicia i Tomasa Netika

Slovan jest sąsiadem w tabeli Dinama a nawet ma taką samą ilość punktów. Są na siódmej pozycji dzięki lepszemu bilansowi wygranych spotkań (sześć w normalnym czasie i jedna po)

Dinamo w swoim poprzednim pojedynku zwyciężyło na wyjeździe zespół o ten samej nazwie – Dinamo Ryga. Mecz na Łotwie zakończył się rezultatem 3:1 dla nich, a strzelcami bramek dla białoruskiej drużyny byli Charles Linglet, Artur Gavrus i Paul Szczechura

Białoruska ekipa plasuje się obecnie na ósmej pozycji w konferencji zachodniej. w swoim dorobku ma 21 punktów zdobytych za siedem wygranych (dwie po dogrywce) oraz dwie porażki po dogrywce.

Zapraszam na relację z Kontynentalnej Ligi Hokejowej. Dinamo Mińsk kontra Slovan Bratysława

Jarosław Kowalski

Składy i statystyki: 24. Goroszko (Krajicek, Ellison), 28. Linglet (Vesce), 36. Kaljużnyj, 45. Vesce (Linglet, Ellison) – 45. Sersen (Bartović)

Sędziowie: Kadyrow, Kułakow – Gordenko, Tomiłow

Widownia: 14755