Nowiny – Wieliczka 5:3 (koniec) | Bochnia – Mikołów 4:2 (koniec)
MKF Solne Miasto Wieliczka
Sobota 11.10.2014, 17:30I liga futsalu - gr. południowa

Z Nowin to już wszystko, dziękuje i zapraszam na pozostałe relacje w serwisie lajfy.com. Teraz pora na emocje związane Polaków z Niemcami, miejmy nadzieję, że ten wieczór będzie dla nas bardzo szczęśliwy, a razem historyczny!

Relacjonował dla Państwa, Norbert Sinkiewicz. (18:57:31)

MVP meczu może być tylko jeden zawodnik, oczywiście Maciej Ponikowski, który urządził sobie dzisiaj spore strzelanie. Nie miał litości dla przeciwnika.

Pierwsze zwycięstwo UKS'u Futsal Nowiny stało się faktem, wreszcie. Gospodarze szczególnie w drugiej połowie spotkania pokazali swoją wyższość i tym samym to oni po ostatniej syrenie mogą się cieszyć. Solne Miasto w pierwszej części było ekipą lepszą, ale na pewno nie w drugiej – to zadecydowało.

39:57
    Gol dla Nowin!
    Tutaj już nic się nie zmieni. MACIEJ PONIKOWSKI wykorzystał brak bramkarza w zespole przeciwnika i posłał piłkę do pustej bramki!

39:37
    Jak to nie wpadło? Cebula zagrał pod bramkę przeciwnika, a tam któryś z zawodników gości nie trafił dosłownie z kilku centymetrów!

39:20
    Co tam się dzieje? Totalne oblężenie bramki w wykonaniu Solnego Miasta.

38:55
    Kolejny raz Ponikowski wybija piłkę z linii bramkowej!

38:35
    A teraz piłka została zagrana wzdłuż bramki, dopadł do niej Powrożnik, który oddał strzał, ale na linii bramkowej stał Ponikowski i wypełnił rolę bramkarza w tej sytuacji!

38:10
    Jeleń oddał mocne uderzenie z lewego skrzydła, ale świetnie w bramce ponownie Dobrodziej.

37:55
    Cebula oddał mocne uderzenie z dalszej odległości, ale to raczej nie tędy droga. Bez problemów Dobrodziej złapał piłkę. Przerwa na żądanie gości, prawdopodobnie Solne Miasto będzie grało bez bramkarza, a z przewagą liczebną w ataku.

37:40
    Ponikowski wyszedł z indywidualnym kontratakiem, ale w ostatniej chwili piłką mu spod nóg wybił wracający Cebula.

37:15
    Wreszcie zaatakowali goście. Nowiny momentalnie zostało zepchnięte do gry obronnej.

36:45
    Zaiskrzyło między zawodnikami, ale już wszystko raczej wróciło do normy.

36:25
    Nowiny bardzo dobrze dalej utrzymują się przy piłce. Goście raczej nie potrafią wyjść z tej sytuacji.

36:00
    Nowiny muszą ciągle uważać – na koncie pięć przewinień, a do zakończenia meczu jeszcze 4 minuty! Chyba bez przedłużanego rzutu karnego się nie obędzie. Po stronie gości 4 faule.

35:35
    Kukla po krótkim dryblingu oddał mocne uderzenie prawą nogą, ale piłka zatrzymała się na słupku!

35:15
    Jeleń zdecydował się na uderzenie, ale piłka została zablokowana przed Radomskiego.

34:30
    Niezawodny MACIEJ PONIKOWSKI! Krótkie rozegranie autu i uderzenie zawodnika UKS'u Nowiny ląduje w siatce.

34:15
    Bezsensownie Radomski na połowie przeciwnika – faul, a tym samym kolejne przewinienie gospodarzy oznacza... przedłużony karny dla Solnego Miasta.

33:40
    Ponikowski uderzył lewą nogą spod linii bocznej, ale zdecydowanie niecelnie.

33:15
    Dalej to gospodarze przy piłce, a Solne Miasto raczej koncentruje się na defensywie.

32:30
    Świetna okazja gospodarzy! Lewym skrzydłem przebił się MACIEJ PONIKOWSKI, zagrał na krótko z partnerem i uderzeniem po ziemi pokonał bramkarz Solnego Miasta. To co? Mecz zaczyna się od nowa?

31:55
    Druga połowa meczu nie może się podobać – sporo niedokładności, mało sytuacji strzeleckich.

31:30
    Cebula przerzucił piłką na prawą stronę do partnera, jednak zrobił to bardzo niedokładnie.

30:50
    Nowiny ciągle przy piłce, ale brakuje dokładności i pomysłu.

30:15
    Jeleń rozpędził się prawym skrzydłem, wyszedł sam na sam z bramkarzem, jednak w tym pojedynku górą okazał się Sebastian Dobrodziej!

29:45
    Czerwiński oddał mocne uderzenie prawą nogą, ale bardzo dobrze w bramce kolejny raz Wałach.

29:25
    Świetnym podaniem prostopadłym popisał się Czerwiński, jednak niestety Radomskiemu nie udało się zabrać z piłką.

28:45
    Przy strzale spod linii bocznej dobrą interwencją wykazał się Wałach.

28:25
    Pojawiła się szansa na kontratak dla gospodarzy, ale Radomski nie zaryzykował pojedynku jeden na jeden z rywalem na lewym skrzydle. Wycofał piłkę.

28:00
    Wydawało się, że Radomski był podcinany w środku pola, jednak nieco innego zdania byli sędziowie.

27:25
    W tym momencie Solne Miasto został raczej zepchnięte do defensywy. Nowiny konstruują atak.

26:55
    Bardzo ładnie rozegrali kontratak gospodarze, ale świetnie w bramce spisał się Wałach!

26:40
    Cebula za niesłuchanie poleceń sędziego otrzymał żółtą kartkę.

26:35
    Cebula mocno uderzył z rzutu wolnego, jednak piłka nie znalazła drogi do bramki. Zatrzymała się na... twarzy jednego z zawodników UKS'u.

26:05
    Powrożnik dotknął piłkę ręką pod bramką przeciwnika, a chwilę potem tuż przy linii końcowej faulował gracz z Nowin – obie ekipy mają po trzy przewinienia.

25:45
    Dwukrotnie strzału próbował Cebula, jednak za każdym razem piłka została zablokowana.

25:25
    Groźnie zrobiło się pod bramką gospodarzy, jednak kapitalnie na linii bramkowej zachował się Sebastian Dobrodziej. Bardzo dobra interwencja.

24:55
    Ponikowski oddał mocne uderzenie lewą nogą, ale niecelnie. Piłka przeleciała wyraźnie obok słupka.

24:20
    W świetnym kontrataku z piłką wyszedł Ponikowski, zagrał na prawo do Radomskiego, ale jego uderzenie ofiarnie zatrzymał Wałach.

23:45
    Fatalnie rzut wolny rozegrali gospodarze, piłka nawet nie doleciała na prawą stronę boiska.

23:25
    A teraz Musiał dopuścił się faulu niedaleko własnego pola bramkowego.

22:50
    A teraz Radomski się zrewanżował, sprytnie zagrał w rękę Powrożnika.

22:20
    Bezsensownie w środku pola Radomski, który faulował rywala, choć piłka była w kompletnie innym miejscu.

21:30
    Sprytnie próbowali rozegrać aut gospodarze, jednak przeciwnik we wszystkim się w porę połapał.

20:40
    Szybko, szybko. Już pierwsze przewinienie złapali gospodarze za sprawą faulu Ponikowskiego.

20:30
    Solne Miasto w tym momencie utrzymuje się przy piłce na połowie przeciwnika.

21

Dobry mecz oglądamy w Nowinach. Po pierwszej połowie na jednobramkowym prowadzeniu drużyna z Wieliczki, która chyba przez 20 minut prezentowała się nieco lepiej, choć i UKS Nowiny miał swoje okazje. Druga odsłona pojedynku już za kilka minut, zostańcie z nami.

19:47
    Huknął, jak z armaty MACIEJ PONIKOWSKI! Posłał piłkę pod poprzeczkę, bez szans w tej sytuacji bramkarz Solnego Miasta.

19:47
    Rzut wolny dla gospodarzy z linii pola bramkowego.

19:25
    Nowiny jeszcze w końcówce szukają bramki kontaktowej, goście zostali zepchnięci do defensywy.

18:50
    Jak on tego nie wykorzystał? Radomski stanął oko w oko z bramkarzem przeciwnika, próbował uderzenia pod poprzeczkę, w okolice okienka, ale fatalnie chybił!

18:30
    W dogodnej sytuacji znalazł się teraz Ponikowski, mocno uderzył prawą nogą, jednak ponownie świetnie zachował się Wałach.

17:55
    Gol dla Wieliczki!
    Świetne rozegrali akcję w tym momencie goście, piłka doszła na lewą stronę do MATEUSZA LEKKIEGO, który mocnym uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans Dobrodziejowi!

17:50
    Lekki znalazł się w dogodnej okazji strzeleckiej, ale posłał piłkę tylko w słupek! Gospodarze mieli teraz szczęście.

17:35
    Nowiny próbują się teraz dłużej utrzymać przy piłce.

17:10
    Do zakończenia pierwszej połowy jeszcze 3 minuty, a obie drużyny nie mogą dopuścić się już żadnego faulu.

16:45
    Cebula bardzo mocno uderzył, piłka odbiła się od poprzeczki i według sędziego wpadła za linię bramkową! Goście na prowadzeniu.

16:40
    Jakub Pióro dopuścił się faulu w środku pola, a to oznacza przedłużony rzut karny dla gości!

16:30
    Kombinacyjnie starali się rozegrać akcję goście, jednak zabrakło zrozumienia.

16:05
    Świetna okazja gospodarzy! Mocne uderzenie oddał Kukla, jednak bardzo dobrą interwencją wykazał się Wałach, dobijał Radomski, ale raz jeszcze górą bramkarz Solnego Miasta.

15:45
    Ciekawe rozegranie zaprezentowali gracze UKS'u Nowiny, jednak w najważniejszej części pogubił się Pióro.

15:20
    Bardzo dobrze wyszedł z piłką w kontrataku Ponikowski, ale zabrakło mu miejsca i czasu aby oddać strzał.

14:45
    Spokojnie przy piłce utrzymuje się drużyna z Wieliczki – gospodarze raczej szukają swoich szans w kontrze.

14:10
    Dobrodziej został sfaulowany przez rywala przy próbie łapanie piłki.

13:55
    To była świetna okazja dla gospodarzy! Do piłki zagranej wzdłuż pola bramkowego dopadł Maciej Ponikowski, ale jego uderzenie zatrzymało się tylko na słupku!

13:20
    Świetne wyjście z bramki zaprezentował teraz Wałach, tym samym przerwał długie podanie prostopadłe rywala.

12:55
    Dobry pomysł na rozegranie akcji miał Jeleń, ale zagrał bardzo niedokładnie.

12:30
    Dobrze zachował się w środku pola Radomski, który wywalczył przewinienie.

12:05
    MKF bardzo dobrze utrzymuje się teraz przy piłce.

11:20
    Piąte przewinienie ląduje na liczniku UKS'u Nowiny.

10:55
    Świetna kontra gości. Jeden z zawodników zagrał wzdłuż bramki, dobiegł do piłki Cebula, ale tuż przed strzałem się poślizgnął! Być może został również lekko popchnięty, jednak tego sędziowie się nie dopatrzyli.

10:20
    W tym momencie dalej 4 przewinienia po stronie gospodarzy, jedno mniej u Solnego Miasta.

9:40
    Ponikowski teraz dłużej poprowadził piłkę, ale chyba optymalny moment na uderzenie przeczekał. Potem nie było miejsca na strzał.

9:10
    Dobrą interwencją po strzale Jelenia wykazał się Dobrodziej.

8:45
    Jeleń oddał mocne uderzenie prawą nogą, ale piłka została zablokowana.

8:20
    Bezsensowne przewinienie ze strony gospodarzy, ponownie – to już 4 faul UKS'u Nowiny. Muszą uważać.

8:10
    Król popisał się dobrym podaniem prostopadłym, jednak z piłką nie udało się zabrać Radomskiemu.

7:30
    Radomski oddał uderzenie sprzed pola bramkowego, ale nie trafił zbyt dobrze w piłkę. Powędrowała ona wysoko, wysoko nad bramką.

7:05
    Król znalazł się z piłką w narożniku boiska, ale błyskawicznie został podwojony. Od autu wznowią grę gospodarze.

6:30
    Świetnie rozegrali rzut wolny gracze Solnego Miasta, oko w oko z Dobrodziejem stanął Cebula, ale zachował się fatalne. Zamiast strzelać to jedynie rolował piłkę pod stopą.

6:00
    Ładna akcja gospodarzy. Król zagrał do Ponikowskiego, który wziął piłkę na siebie i po obrocie oddał uderzenie, ale niecelne.

5:20
    Szybką kontrę próbowali wyprowadzić goście, ale Cebula nie poradził sobie z opanowaniem piłki.

4:50
    Powrożnik ucierpiał w starciu w środku pola, drugie przewinienie ze strony gospodarzy.

4:20
    Fatalną stratę tuż przed własnym polem bramkowym zaliczył zawodnik UKS'u Nowiny. Skorzystał z tego MICHAŁ GĄCIOR, który wyszedł sam na sam z Dobrodziejem i nie dał mu najmniejszych szans.

4:05
    Świetną akcją indywidualną popisał się Jeleń, który z piłką w górze zszedł do środka i oddał uderzenie, ale na jego nieszczęście źle trafił w futbolówkę.

3:45
    Niedokładnie w tym momencie pograli gospodarze, bezsensownego przewinienia na połowie przeciwnika dopuścił się gracz z Nowin.

3:10
    Gruszka próbował przedrzeć się prawym skrzydłem, jednak został powstrzymany.

2:30
    Nowiny spokojnie utrzymują się przy piłce.

2:10
    MACIEJ PONIKOWSKI mocno uderzył z rzutu wolnego prawą nogą i mamy bramkę! Piłka przeszła pod ręką bramkarza i wpadła do siatki.

1:30
    Cebula znalazł się z piłką na prawej stronie, zszedł do środka i pokusił się o uderzenie, ale piłka w ostatniej chwili została zablokowana.

0:50
    Jak to nie wpadło? W kontrataku z piłką wyszedł Ponikowski, mocno uderzył prawą nogą, ale dobrą interwencją wykazał się Wałach. Dobijać jeszcze próbował Radomski, ale trafił tylko w boczną siatkę.

0:25
    Pierwsza próba gospodarzy. Piłka została zagrana do linii końcowej, jednak podanie zwrotne zostało przechwycone.

1

Zawodnicy już na parkiecie, za moment początek spotkania.

Na relację z tego spotkania zapraszam już w sobotę o 17:30! Czy Nowiny zgodnie z zapowiedzią trenera powalczą zaciekle o komplet punktów? Zadanie ciężkie. Przypominam, że relacja odbędzie się prosto z hali sportowej w Nowinach.

Mecz z Marexem pokazał, że wróciliśmy na właściwy tor. Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, przede wszystkim bez straty bramki i to cieszy. W sobotę zgarnąć pierwszy raz komplet punktów w tym sezonie – wypowiedział się przed pojedynkiem szkoleniowiec UKS'u Futsal Nowiny, Piotr Lichota.

Solne Miasto radzi sobie lepiej, bo w tym momencie jest na 4. miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 6 punktów na koncie.

Nowiny w tym sezonie jeszcze nie zaznały smaku zwycięstwa, po trzech spotkaniach na koncie ekipy ze świętokrzyskiego tylko jedno "oczko"! Ostatni pojedynek to bezbramkowy remis z Marexem Chorzów na Śląsku.

Nie tak dawno, bo zaledwie dwa tygodnie temu drużyna z Wieliczka gościła w Kielcach, a więc około 10 kilometrów od Nowin – wtedy MKF nie bez problemów pokonał 6:3 EBS Kielce.

To już 4. kolejka futsalowej 1. ligi grupy południowej. UKS Futsal Nowiny we własnej hali podejmie MKF Solne Miasto Wieliczka.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Norbert Sinkiewicz

Gole: 3. Ponikowski, 20. Ponikowski, 33. Ponikowski, 35. Ponikowski, 40. Ponikowski – 5. Gącior, 17. Cebula, 18. Lekki

Kartki:   27. Cebula (SMW)

UKS Ekom Futsal Nowiny: Dobrodziej – Kukla, Król, Radomski, Ponikowski – Majcher, Stępień, Czerwiński, Pióro
    MKF Solne Miasto Wieliczka: Wałach – Gruszka, Jeleń, Ślęczka, Lekki – Kłosowski, Cebula, Lipecki, Powrożnik, Musiał, Targosz, Gącior, Klęk, Grochalski

Sędziowie: Bilmin, Swajda – Pipczyński