Jarosław – Niżny Nowogród 3:4 (1:2 po rz. karnych) | HC Slovan – Helsinki 2:4 (koniec)
koniec po rz. karnych (1:2)
Lokomotiw Jarosław
3:4 (1:1, 2:2, 0:0 - 0:0)
Torpedo Niżny Nowogród
Niedziela 12.10.2014, 15:00 • Arena 2000 • Kontinental Hockey League

Dziękuje za uwagę i zapraszam na kolejne sportowe emocje na portalu LAJFY.COM! (17:30:16)

Dwa punkty wędrują na konto ekipy z Niżny Nowogrodu. Jednym z bohaterów rzutów karnych był Wojtek Wolski, który w przeciągu całego spotkania nie był specjalnie się wyróżniającą postacią

63:15
    Blisko bramki Płotnikow, był w trudnej pozycji i pudłuje z bardzo bliskiej odległości!

62:25
    Mrozi gumę Kasutin

61:45
    Bardzo spokojny początek dogrywki, nie ma uderzeń ani na jedną ani na drugą bramkę

60:30
    Wznowienie na niebieskiej wygrane przez gospodarzy, którzy rozgrywają gumę na własnej połowie

60:01
    Dogrywka rozpoczęta

Te dwadzieścia minut było zdecydowanie najsłabszymi, z taką grą obu drużyn wyczuwam rzuty karne

57:45
    Krążek wędruje od jednej tercji do drugiej, ale nie ma żadnych sytuacji bramkowych

56:25
    Wznowienie na środku lodowiska pada łupem gospodarzy, coraz mniej czasu do końca

51:35
    Akcja lewą flanką gości szybko zatrzymana, w odpowiedzi atak środkiem, strzał Novotnego, chwyta krążek Kasutin

50:50
    Rozgrywają gumę na własnej połowie przyjezdni, przewaga w posiadaniu krążka po ich stronie

50:00
    Połowa trzeciej tercji za nami

49:50
    Krążek bardzo często mija linię środkowa, teraz mamy dużo niedokładnych podań z obu stron

48:40
    Przyjezdni utrzymują się przy krążku, próba ataku lewą flanką, trochę walki o gumę za bramką Lokomotiwu, w końcu wybijają ją miejscowi

47:15
    Akcja po drugiej stronie, uderzenie Galimowa, pewnie interweniuje Kasutin, chwyta krążek

46:55
    Mrozi gumę golkiper gospodarzy

46:15
    Kontra lewą flanką Novotnego, wyjeżdża na pozycję sam na sam, broni Kasutin!

45:35
    Małe zamieszanie w tercji Torpedo, wyjaśnia wszystko golkiper przyjezdnych

44:20
    Okres spokojniejszej gry, miejscowi długo trzymali krążek we własnej strefie, w końcu idzie długie podanie w stronę napastnika, ale jest za mocne i mamy uwolnienie

43:15
    Lokomotiw w komplecie na lodzie

42:10
    Gospodarze zamknięci w swojej tercji uderza z dystansu Malewicz, Sanford odbija krążek do boku

41:15
    Dwie minuty dla Wasiljewa

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta

Następna tercja rozpocznie się ok. 16:40

Sporo się dzieje na lodowisku w Jarosławiu. Drugie dwadzieścia minut także remisowa, ale po czterech zdobytych golach. Szykują się nie lada emocje w ostatniej tercji!

40:00
    Druga tercja skończona

39:45
    Gol dla Lokomotiwu!

Szybko wykorzystana gra w przewadze! Mocnym uderzeniem zza prawego koła po lodzie popisał się JEGOR AVERIN!

39:25
    Kara dwóch minut dla Kazjonowa

39:00
    Minuta do końca drugiej części gry

38:40
    W końcu uwolnili się miejscowi, ale ich szybka akcja kończy się złym podaniem pod bramkę Torpedo

37:35
    Teraz częściej przy krążku przyjezdni, szukają okazji na podwyższenie wyniku

36:45
    Goście w pełnym składzie

36:05
    Ależ okazja dla gości! Potapow dostaje krążek na połowie Lokomotiwu, jest w sytuacji sam na sam, ale nie zdobywa bramki, bo świetnie wyczuł go Sanford!

35:05
    Zamknięci we własnej tercji przyjezdni, jest uderzenie, skutecznie broni Kasutin

Gol dla Torpedo!

Świetne uderzenie z dystansu z lewego skrzydła WLADIMIRA MALEWICZA! Goście bardzo szybko obejmują ponowne prowadzenie!

30:30

Błyskawiczna odpowiedź! Dostał krążek z prawej strony bramki GEOFF PLATT i mając przed sobą tylko Kasutina pewnie go pokonał!

30:05

Znów NIKITA DWURECZENSKIJ! Świetnie zjechał z prawego skrzydła do środka, wjechał pod bramkę rywal i pokonał golkipera Lokomotiwu!

30:00
    Połowa mecz za nami

29:05
    Wznowienie na niebieskiej wygrane przez gości, nie udało się przedrzeć do tercji przeciwnika, stąd wycofanie krążka do linii defensywnej

28:45
    Wstrzelenie krążka pod bramkę Torpedo nie przyniosło efektu, kontra gości, strata, o chwili ostro potraktowany jeden z hokeistów z Niżny Nowogrodu

27:50
    Torpedo ostatnio częściej przy gumie, sporo podań na własnej połowie

26:45
    Potapow długo utrzymywał się przy krążku za bramką gospodarzy, ale nie miał do kogo podać i w końcu stracił nad nim panowanie

25:50
    Dużo gry w strefie neutralnej, dobrze ustawione defensywy obu drużyn

24:55
    Dobrze rozegrana akcja przez miejscowych, uderzenie z lewego koła, broni Kasutin

24:25
    Gospodarze w pełnym składzie

23:40
    Założony zamek przez gości, strzały ze środka i z lewego skrzydła, wszystkie blokowane

23:05
    Guma wybita do tercji Torpedo, od nowa budują swoją akcję zawodnicy z Niżny Nowogrodu

22:25
    Dwie minuty kary dla Wasiljewa

21:35
    Torpedo długo rozgrywało atak na połowie rywala, próba przedostania się prawym skrzydłem nieudana

20:10
    Pierwsza akcja gospodarzy po przerwie kończy się uwolnieniem, Lokomotiw wygrał wznowienie, ale szybko stracił gumę

20:01
    Druga tercja rozpoczęta

Następna tercja rozpocznie się ok. 15:50

Wyrównane pierwsze dwadzieścia minut kończą się sprawiedliwym remisem. Dużo walki o krążek, jak na razie czystej,nieco mniej sytuacji podbramkowej, ale dwa gole są. Czekamy na kolejną tercję!

17:45
    Długo utrzymywał się przy krążku na własnej połowie Lokomotiw, w końcu ruszyło z pressingiem Torpedo

16:10

Celne uderzenie z prawego koła NIKITY DWURECZENSKIEGO i mamy wyrównanie!

15:55
    Małe zamieszanie pod bramką gości, udało się im jednak zażegnać niebezpieczeństwo

14:45
    Torpedo szybko odzyskało krążek, podszło podanie do napastnika na lewo, ale było za mocne i wyszło z tego uwolnienie, wznowienie dla miejscowych

13:50
    Goście chwilę rozgrywali gumę na własnej połowie, w końcu poszło podanie na lewe skrzydło, ale nic więcej z tego nie wynikło, w ataku pozycyjnym Lokomotiw

12:30
    Torpedo od razu przeszło do ofensywy, umiejętnie blokują ich zapędy miejscowi

11:50

Gospodarze wychodzą na prowadzenie! IGOR MUSATOW kończy akcję swojego zespołu strzałem z bliskiej odległości!

11:40

10:35
    Wybijają krążek przyjezdni, póki co nie stworzyli sobie sytuacji bramkowej gospodarze

10:00
    Połowa tercji za nami

9:40
    Makarow ukarany dwoma minutami

9:15
    Akcja Wolskiego na prawym skrzydle, długo zastanawiał się co zrobić z krążkiem i w efekcie dał sobie go odebrać

8:25
    Sanford łapie strzał Dwureczenskiego z dystansu, wznowienie wygrane przez Lokomotiw

7:50
    Wznowienie na niebieskiej wygrane przez gości, kilka podań na połowie rywala i strata

6:50
    Długie wstrzelenie krążka w strefę gości, spokojnie Kasutin przyjmuje go i podaje do obrońcy

5:50
    Sporo gry w strefie neutralnej, na razie żadna z drużyn nie osiągnęła większej przewagi

4:55
    Uwolnienie gospodarz, walka o krążek po wznowieniu, w jego posiadaniu Torpedo

3:40
    Wysoki pressing Lokomotiwu sprawił, że podanie na oślep gracza Torpedo zmieniło się w uwolnienie

2:55
    Znów atakują gospodarze, chwyta gumę Kasutin

1:50
    Kolejna kontra miejscowych, guma podana do będącego na pozycji sam na sam do Galimowa, ten przegrywa pojedynek z Kasutinem!

1:35
    Kontratak Lokomotiwu prawą flanką, dobrze pilnowały gracz gospodarzy nie dał rady dobrze podać do środka

1:20
    Mrozi gumę bramkarz gospodarzy.kolejne wznowienie pod jego bramką, górą Torpedo

0:10
    Pierwsza dobra interwencja miejscowego golkipera, krążek przechwycony, wznowienie dla Lokomotiwu

00:01
    Mecz się właśnie rozpoczął

Lokomotiw Jarosław: Sanford – Kronwall, Jakowlew, Holos, Wasiljew, Wiszniewskij, Ljubuszkin, Martynow – Płotnikow, Awerin, Apalkow, Platt, Novotny, Thornberg, Konkow, Galimow, Kartajew, Musatow, Kapustin, Graczjow

Torpedo Niżny Nowogród: Kasutin (Jachin) – Hietanen, Makarow, Osipow, Malewicz, Walentenko, Chomickij, Bernackij – Wolski, Salminen, Immonen, Drugow, Kazjonow, Kuljomin, Nokelainen, Dwureczenskij, Potapow, Galuzin, Demagin, Jamkin

Na relację z tego pojedynku zapraszam na godzinę 15:00 na portal LAJFY.COM!

Zespół z Niżny Nowogrodu w tej samej konferencji zajmuje piątą lokatę z dorobkiem 26 punktów. Do tej pory zwyciężali ośmiokrotnie (raz po dogrywce) i siedmiokrotnie przegrywali (trzy razy po dogrywce)

Torpedo swój ostatni mecz rozegrało także przeciwko moskiewskiemu Dynamo. W przeciwieństwie do Lokomotiwu zwyciężyło grając na własnym lodzie 3:1. Jedną z bramek w tym zdobył Wojtek Wolski, pozostałe dwie Wladimir Galuzin i Siergiej Biernacki

Ekipa z Jarosławia w swoim poprzednim pojedynku rywalizowała na wyjeździe z Dynamo Moskwa. Mecz zakończyli bez zdobyczy bramkowej ulegając 0:2

Lokomotiw aktualnie plasuje się na jedenastym miejscu w konferencji zachodniej. W swoim dorobku ma piętnaście oczek zdobytych za pięć zwycięstw (jedno po dogrywce) i jedną porażkę po dogrywce

Zapraszam na relację z Kontynentalnej Ligi Hokejowej. Lokomotiw Jarosław vs Torpedo Niżny Nowogród

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Jarosław Kowalski

Składy i statystyki: 12. Musatow (Jakowlew, Kapustin), 31. Platt (Novotny, Thornberg), 40. Averin (Kronwall) – 17. Dwureczenskij (Nokelainen), 31. Dwureczenskij (Potapow), 32. Malewicz