Jarosław – Niżny Nowogród 3:4 (1:2 po rz. karnych) | HC Slovan – Helsinki 2:4 (koniec)
HC Slovan Bratysława
2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Jokerit Helsinki
Niedziela 12.10.2014, 17:00 • Slovnaft Arena, Bratysława, Słowacja • Kontinental Hockey League

Dziękuje za uwagę i zapraszam ponownie na lajfy.com! (19:15:05)

Koniec spotkania! Jokerit Helsinki pokonuje na wyjeździe Slovana Bratysława 4:2 i dopisuje kolejne punkty do ligowej tabeli.

60:00

59:00
    Ostatnia minuta regulaminowego czasu gry.

58:28
    Pusta bramka Bratysławy.

58:28
    Mamy jeszcze czas dla Bratysławy.

58:28
    Karlsson mrozi na raty gumę po niezłym strzale Netika.

57:20
    Slovan szuka jeszcze bramki kontaktowej. Czasu jednak coraz mniej.

56:40
    Zespół z Helsinek gra już w pełnym zestawieniu.

55:34
    Jak na razie zupełnie nie układa się gra Slovanowi w przewadze.

54:40
    Karalahti po raz kolejny dzisiaj na ławce kar za zahaczanie.

54:09
    Gol dla Slovana!
    Bramkę zdobył ZIGA JEGLIČ.

GOOL! ZIGA JEGLIČ bardzo pewnie wykorzystuje rzut karny i zdobywa drugą bramkę dla Slovana! Być może Bratysława jeszcze powalczy w tym meczu!

54:09
    Guma wpada do bramki Helsinek, ale sędzia gola nie uznaje. Będzie jednak rzut karny dla Slovanu!

53:23
    Niecelne uderzenie jednego z zawodników Helsinek z okolic niebieskiej.

52:23
    Gospodarze powoli opadają z sił. Coraz mniejsze szanse na odwrócenie losów tego spotkania ma Slovan.

51:23
    Helsinki na pozycji spalonej. Mamy przerwę w grze.

50:15
    Jokerit w posiadaniu gumy. Goście spokojnie rozgrywają krążek.

49:37
    Teraz niezłe uderzenie oddał Surovy. Ponownie broni jednak Karlsson.

48:43
    Karlsson pewnie wyłapuje gumę po niezbyt udanym strzale Nagy'ego.

47:16
    Piekielnie mocne uderzenie ze strony Omarka. Poradził sobie z nim jednak Janus.

46:46
    Bratysława wybija gumę na uwolnienie. Wznowienie gry pod bramką Janusa.

45:23
    Slovan jeszcze się nie poddaje i rusza do ofensywy.

44:47
    Gol dla Helsinek!
    Bramkę zdobył JOHAN HARJU.

GOOL! Ależ przyspała teraz defensywa Bratysławy. JOHAN HARJU na raty, z najbliższej odległości pokonuje Janusa i podwyższa prowadzenie Jokeritu. 4:1 dla gości.

43:15
    Strzał Štajnocha wylądował na siatce za bramką Karlssona. Przerwa w grze.

42:09
    Kolejna dobra próba uderzenia ze strony Jokeritu. Ponownie jednak niezbyt celna.

41:23
    Niecelne uderzenie Tomiego na bramkę strzeżoną przez Janusa.

40:40
    Jak na razie dosyć spokojny początek tercji w wykonaniu obydwu drużyn.

40:01
    Pierwsze wznowienie trzeciej tercji spotkania dla Bratysławy

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się ok. 18:44.

Koniec drugiej tercji spotkania. Po 40. minutach gry Jokerit pewnie prowadzi w Bratysławie 3:1.

40:00
    Druga tercja skończona.

39:00
    Rozpoczyna się ostatnia minuta drugiej tercji spotkania.

38:30
    Jokerit po raz pierwszy od dłuższego czasu w ofensywie.

37:42
    Jokerit na lodzie w pełnym zestawieniu.

37:07
    Niezłe uderzenie Netika z lewego bulika, pewnie jednak broni Karlsson.

36:12
    Jokerit ponownie świetnie się broni.

35:42
    Długo nie pograli goście w pełnym zestawieniu. Štajnoch brutalnie sfaulowany przez Karalahtiego, który błyskawicznie powraca na ławkę kar i otrzymuje tym razem 2+10 minut wykluczenia.

35:33
    Ale nie udało się zamienić gry w przewadze na bramkę. Jokerit na lodzie w piątkę.

34:40
    Slovan dopiero teraz zdołał założyć lepszy zamek...

34:04
    Jak na razie Jokerit ponownie błyskawicznie rozbija każdy zamek Slovana.

33:33
    Karalahti z karą mniejszą za zahaczanie. Bratysława raz jeszcze zagra w przewadze.

32:25
    Pewnie wybronili się w tej grze w osłabieniu goście.

31:30
    Jak na razie Bratysława nie może założyć zamka pod bramką Karlssona.

30:25
    Slovan zagra w przewadze. Dwie minuty kary dla Ben-Amora za przeszkadzanie.
    KOUKAL - 1:3

29:57
    Bramkę zdobył PETR KOUKAL.

GOOOL! Kolejne trafienie na konto Helsinek. Moses podał zza bramki do PETRA KOUKALA, który uderzeniem z pierwszego krążka pokonał Janusa. 3:1 dla Jokeritu.

27:30
    Pospieszyli się teraz zawodnicy Jokeritu i wybili gumę na uwolnienie.

26:10
    Jokerit ponownie przechodzi do ofensywy. Goście próbują pójść za ciosem.
    RITA - 1:2

25:02
    Bramkę zdobył JARI RITA.

GOOL! Świetna konta w wykonaniu Jokeritu! JARI RITA otrzymał krążek przed niebieską i po dobrym najeździe na bramkę Janusa, wpakował gumę do siatki. 2:1 dla gości.

24:10
    Helsinki na pozycji spalonej. Przerwa w grze.

23:23
    Nie dzieje się teraz zbyt wiele. Sporo niedokładności w grze obydwu drużyn.

22:30
    Slovan wycofał gumę do własnej tercji obronnej.

21:23
    Jak na razie Slovan ciągle w posiadaniu gumy.

20:30
    Dobra interwencja Karlssona po mocnym uderzeniu Fostera spod niebieskiej.

20:01
    Pierwsze wznowienie drugiej tercji dla Slovana.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się ok. 17:55.

Koniec pierwszej tercji spotkania. Po 20. minutach gry w Bratysławie mamy remis 1:1.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta pierwszej tercji spotkania.

18:45
    Będzie wykluczenie dla zawodnika Helsinek. Korpikari odsiedzi dwie minuty za spowodowanie upadku przeciwnika.

17:10
    Świetna interwencja Janusa po groźnym strzale Rity z ostrego kąta.

16:55
    Slovan powraca do gry w pełnym zestawieniu.

16:04
    Kotłuje się pod bramką gospodarzy. Świetnie jednak spisuje się Janus.

15:23
    Helsinki spokojnie rozgrywają zamek pod bramką Backlunda.

14:55
    Kolejna kara dla zawodnika gospodarzy. Dwie minuty dla Starosty za rzucenie na bandę.

14:10
    Bratysławianie ponownie w posiadaniu gumy. Slovan stara się wyprowadzić jakąś akcję na bramkę Karlssona.
    MOSES - 1:1

13:05
    Bramkę zdobył STEVE MOSES.

GOOL! Błyskawiczna odpowiedź Helsinek! STEVE MOSES otrzymał dobre podanie od Omarka i strzałem z najbliższej odległości pokonał Backlunda. 1:1 w Bratysławie.

12:15
    Teraz w przewadze zagrają Helsinki. Dwie minuty dla Baranki za uderzanie.
    NAGY - 1:0

11:45
    Bramkę zdobył LADISLAV NAGY.

GOOOL! Bratysława błyskawicznie wykorzystuje grę w przewadze! LADISLAV NAGY kapitalnie przymierzył z nadgarstka i pokonał Karlssona. 1:0 dla Slovana!

11:33
    Ville odesłany na ławkę kar za zahaczanie. Bratysława w przewadze.

11:27
    Oba zespoły grają na lodzie już w pełnych zestawieniach.

10:23
    Ponownie sporo chaosu w poczynaniach obydwu zespołów.

9:27
    Kary mniejsze za nadmierną ostrość w grze otrzymał Karalahti oraz Hudáček. Będziemy grali 4 na 4.

9:24
    Sersen do Sigaleta, a ten ze świetnym uderzeniem na bramkę Karlssona. Ponownie górą jednak golkiper Helsinek.

8:23
    Z minuty na minutę coraz lepsza gra ze strony Bratysławy.

7:21
    Świetna interwencja Karlssona po mocnym strzale Hudáčka.

6:08
    Chaotycznie rozegrana akcja przez zawodników Jokeritu i mamy kolejną przerwę w grze.

5:23
    Chwila spokojniejszej gry na lodzie. Żadna z drużyn nie może wprowadzić gumy do tercji ataku.

4:12
    Netik mocno, ale niecelnie na bramkę Helsinek. Guma odbija się od pleksy za bramką Karlssona.

3:45
    Teraz uwolnienie po stronie gości. Wycofanie gry pod bramkę Karlssona.

3:23
    Jokerit na pozycji spalonej. Wznowienie gry w tercji neutralnej.

2:04
    Czujna interwencja Karlssona po niezłym strzale Nagy'ego.

1:23
    Bratysława spokojnie rozgrywa gumę w okolicach środkowej części lodowiska.

0:34
    Od początku spotkania aktywna gra Slovana pressingiem uniemożliwia spokojne rozegranie gumy Jokeritowi.

0:01
    Pierwsze wznowienie dzisiejszego spotkania dla Helsinek.

00:01

Wszystko już gotowe do rozpoczęcia starcia!

Hymny narodowe.

Zawodnicy na lodzie!

Dzisiejsze starcie poprowadzą sędziowie: Diejew, Naumow – Balodis, Miedwiediew.

Początek spotkania za ok. 20 minut.

HC Slovan Bratysława: Backlund (Janus) – Baranka, Sigalet, Sersen, Starosta, Foster, Štajnoch – Bartovič, Surový, Netík – Hudáček, Murley, Vondrka – Jeglič, Tičar, Nagy – Brejčák, Lunter, Bližňák, Šťastný

Jokerit Helsinki: Karlsson (Helenius) – Lajunen, Gunderson, Karalahti, Korpi, Väänänen, Ohtamaa – Aaltonen, Kapanen, Sallinen – Rita, Harju, Tomi – Moses, Koukal, Omark – Pöysti, Hahl, Ben-Amor.

Na relację z tego spotkania zapraszamy na lajfy.com!

Jokerit Helsinki zaś to trzecia drużyna Konferencji Zachodniej. Zespół ze stolicy Finlandii w 16 meczach zgromadził łącznie 35 punktów.

Aktualnie Slovan zajmuje ósmą pozycję w Konferencji Zachodniej. Bratysława po 14 rozegranych spotkaniach ma na swoim koncie 21 punktów.

Slovan powraca na swoje domowe lodowisko w stolicy Słowacji. W wyjazdowej serii Bratysława zdołała zdobyć trzy punkty w trzech meczach.

Kontynentalna Hokejowa Liga, spotkanie pomiędzy Slovanem Bratysława i Jokeritem Helsinki.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Dawid Szewczyk

Składy i statystyki: 12. Nagy (Tičar), 55. Jeglič (r.k.) – 14. Moses (Omark, Lajunen), 26. Rita (Aaltonen), 30. Koukal (Moses, Omark), 45. Harju

HC Slovan Bratysława: Janus (Backlund) – Baranka, Sigalet, Sersen, Starosta, Foster, Štajnoch – Bartovič, Surový, Netík – Hudáček, Murley, Vondrka – Jeglič, Tičar, Nagy – Brejčák, Lunter, Bližňák, Šťastný

Sędziowie: Diejew, Naumow – Balodis, Miedwiediew