Bayern – Werder 6:0 (koniec) | Mainz – Augsburg 2:1 (koniec) | Hannover – Borussia M. 0:3 (koniec)
Freiburg – Wolfsburg 1:2 (koniec) | Stuttgart – Bayer 3:3 (koniec) | FC Koln – Borussia D. 2:1 (koniec)
Schalke 04 – Hertha 2:0 (koniec)
VfB Stuttgart
3:3 (0:3)
Bayer Leverkusen
Sobota 18.10.2014, 15:30 • Mercedes-Benz Arena, Stuttgart • Niemiecka Bundesliga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Zapraszam na mecz ósmej kolejki niemieckiej ekstraklasy, w której swoje siły zmierzą VfB Stuttgart z Bayerem 04 Leverkusen. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 15:30.

Drużyna VfB Stuttgart powinna jak najszybciej zapomnieć o pierwszej części tego sezonu. Piłkarze dzisiejszych gospodarzy po siedmiu spotkaniach zajmują odległą szesnastą pozycję.

Piłkarze VfB Stuttgart po siedmiu kolejkach zdołali na swoim koncie zebrać zaledwie pięć punktów. Warto dodać, że możliwych do zdobycia mieli aż dwadzieścia jeden! Kibice gospodarzy są rozgoryczeni postawą swojej drużyny.

Zupełnie w innej sytuacji są piłkarze Bayeru Leverkusen. "Aptekarze" po siedmiu spotkaniach są jak na razie tuż za podium.

W siedmiu spotkaniach dzisiejsi goście zebrali na swoim koncie dwanaście punktów. O jedno oczko więcej ma Borussia Mönchengladbach, która zajmuje trzecią pozycję w tabeli niemieckiej ekstraklasy.

VfB Stuttgart: Kirschbaum – Klein, Schwaab, Niedermeier, Rüdiger – Oriol Romeu, Gentner – Ti Werner, Leitner, Harnik – Ibisevic.

Bayer Leverkusen: Leno – Jedvaj, Toprak, Spahic, Hilbert – Reinartz – Bellarabi, Brandt, Calhanoglu, Son – Kießling.

Poniżej prezentujemy dla Państwa wyjściowe jedenastki obu zespołów. W drużynie gospodarzy od pierwszej minuty zagra Rudiger, który wystąpił w sobotnim meczu z Polską. W zespole Bayeru na prawym skrzydle zagrał Bellarabi, który wielokrotnie w miniony weekend nękał bramkę Wojciecha Szczęsnego.

Piłkarze obu drużyn właśnie zameldowali się na murawie! Mimo słabej postawy drużyny gospodarzy, stadion wypełniony jest do ostatniego miejsca!

1

1
    Pierwszą połowę rozpoczęli piłkarze VfB Stuttgart. Piłka została zagrana do Schwaaba, który natychmiast próbował uruchomić na skrzydle Leitnera, ale były zawodnik Borussii Dortmund nie zdołał opanować piłki.

2
    Pierwsze przewinienie w tym spotkaniu. Po prawej stronie faulowany był Klein. Rzut wolny dla VfB Stuttgart.

2
    Coraz bliżej bramki Bayeru Leverkusen. Teraz Leitner przeszedł Topraka, ale defensor "Aptekarzy" od razu sfaulował rywala. Rzut wolny dla gospodarzy.

3
    Po prawej stronie piłkę dostał Werner. Próba dryblingu mu nie wyszła, ale wywalczył dla swojej drużyny rzut rożny.

4
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego. W polu karnym ładnie w górę wyszedł Rudiger, ale reprezentant Niemiec uderzał niecelnie.

4
    Gol dla Bayeru!

HEUNG-MIN SON!!!

Kapitalna kontra piłkarzy Bayeru Leverkusen!
    Akcję środkiem boiska poprowadził Brandt. Zagranie klepką z Kießlingiem i środkowy pomocnik znalazł się z piłką w polu karnym. Wślizgiem wybił mu ją Schwaab, ale wprost pod nogi HEUNGA-MIN SONA, który mocnym uderzeniem po ziemi wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.
    SON - 0:1

6
    Piłkarze VfB Stuttgart spokojnie rozgrywają futbolówkę w środku pola.

6
    Teraz zagranie do Harnika, ale ofensywny pomocnik VfB Stuttgart był faulowany na czterdziestym metrze.

7
    Leitner dostał futbolówkę na prawym skrzydle i płasko dośrodkował w pole karne. Wydawało się, że Werner sięgnie futbolówkę, ale uprzedził go jeden z defensorów rywali.

8
    Próba mocnego zagrania do strzelca bramki dla gości, ale Sona świetnie uprzedził Schwaab.

10

Co za bramka! Stadiony świata!
    Jest to jeden z najlepszych goli w karierze koreańskiego napastnika!
    Niedermeier zagrał piłkę w kierunku bramkarza gospodarzy, który zbyt słabo wybił futbolówkę. Ta spadła na dwudziestym metrze pod nogi HUENGA-MIN SONA, który przyjął sobie piłkę, ustawił i huknął jak z armaty! Futbolówka wpadła w same widły!

12
    Kolejna okazja dla "Aptekarzy"!
    Prostopadłe zagranie w kierunku Huenga-Min Sona, który po raz trzeci mógł się wpisać na listę strzelców, ale w sytuacji sam na sam z Kirschbaumem próbował lobować golkipera rywali i trafił tylko w poprzeczkę!

14
    Piłkarze gospodarzy powoli przestają istnieć w tym meczu.

15
    Będziemy mieli rzut wolny dla gospodarzy. Schwaab był faulowany na własnej połowie.

16
    Son teraz był bliski wyjścia sam na sam z Kirschbaumem, ale w ostatnim momencie powstrzymał go Schwaab.

17
    Zagranie za obrońców do Harnika, ale skrzydłowego VfB Stuttgart obrońcy gości złapali na pozycji spalonej.

19
    Ibisević dostał futbolówkę w polu karnym, obrócił się z obrońcom na plecach, ale po chwili się przewrócił. Nie ma mowy o żadnym rzucie karnym.

20
    Korner dla VfB Stuttgart.

20
    Bardzo mocne dośrodkowanie w pole karne Bayeru Leverkusen, ale żaden z piłkarzy gospodarzy nie zdołał oddać uderzenia na bramkę.

21
    Teraz defensorzy gospodarzy rozgrywają futbolówkę na własnej połowie.

22
    Zagranie do rozpędzonego Ibisevicia, ale napastnika gospodarzy uprzedził Leno.

24
    Mamy pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu. Upomniany nią został piłkarz Bayeru Leverkusen, Roberto Hilbert.

25
    Uderzenie z dystansu Rudigera zostało zablokowane, ale reprezentant Niemiec wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny.

26
    Okazja dla VfB Stuttgart!
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego. W pole karne miejsce do uderzenie znalazł sobie Niedermeier. Obrońca trafił w Harnika, który z dwóch metrów uderzył ponad bramką Leno.

27
    Kolejna żółta kartka w tym spotkaniu!
    Upomniany nią został zawodnik VfB Stuttgart, Moritz Leitner.

28
    Korner dla Bayeru Leverkusen.

29
    Dośrodkowanie w pole karne z rzutu rożnego, ale obrońcy gospodarzy poradzili sobie z tym zagraniem.

31
    Ostra walka w środku pola. Obrońcy VfB Stuttgart dzielnie bronią się przed atakami "Aptekarzy".

32
    Teraz na uderzenie z dystansu zdecydował się Calhanoglu, ale po jego strzale od piątego metra grę rozpocznie Kirschbaum.

33
    To powinna być kolejna bramka dla Bayeru Leverkusen!
    Po fatalnym błędzie obrońcy sam na sam z bramkarzem gospodarzy wyszedł Kießling. Niemiec minął Kirschbauma i uderzał prawie z zerowego kąta. Na jego nieszczęście trafił tylko w słupek.

34
    Korner dla gości.

35
    Będzie potrzebna pomoc medyczna dla piłkarza gości.

36
    Teraz z bólu zwija się na murawie Leitner!

37
    Rzut wolny dla gospodarzy. Około trzydziestu metrów do bramki Leno.

38
    Bardzo dobre dośrodkowanie w pole karne Bayeru Leverkusen! Tam dobrze wbiegał Rudiger, który lekko trącił futbolówkę, ale ta przeleciała minimalnie obok bramki Leno.

39
    Akcja szybko przeniosła się pod drugą bramkę. Zagranie do Bellarabiego, który wyszedł sam na sam z Kirschbaumem, ale skrzydłowy zdecydował się na uderzenie z linii pola karnego i strzelił obok słupka.

42

KARIM BELLARABI!!

Fantastyczna indywidualna akcja KARIMA BELLARABI'EGO!
    Skrzydłowy reprezentacji Niemiec mijał piłkarzy rywali jak tyczki na treningu! W samym polu karnym Niemiec przedryblował czwórkę piłkarzy Stuttgartu i uderzeniem z dziesiątego metra podwyższył prowadzenie w spotkaniu.
    BELLARABI - 0:3

45
    Ostra walka w środku pola.

45

Koniec pierwszej połowy! Po czterdziestu pięciu minutach piłkarze gospodarzy przegrywają z Bayerem Leverkusen 0-3..

46

46
    Niespodziewana zmiana w drużynie Stuttgartu. Za dobrze dysponowanego dziś Rudigera wchodzi Hlousek.

48
    Po uderzeniu Bellarabi'ego od piątego metra grę rozpocznie Kirschbaum.

49
    Spokojnie rozpoczęła się nam ta druga połowa. Gra głównie toczy się w środkowej strefie boiska.

50
    Jeden z piłkarzy gospodarzy musiał zejść z boiska!

51
    Na pozycji spalonej złapany został zawodnik Bayeru Leverkusen, Son.

52
    Kapitan gospodarzy, Genter został faulowany w środkowej części boiska. Rzut wolny dla VfB Stuttgart.

52
    Ti Werner zdecydował się na indywidualną akcję i uderzył na bramkę Leno z dwudziestego metra. Jednak futbolówka przeleciała z dala od bramki rywala.

54
    Tempo rozgrywania drugiej połowy jest o wiele mniejsze od pierwszej. Kibice zaczynają już wyrażać swoje niezadowolenie.

56
    Na pozycji spalonej złapany został zawodnik Bayeru Leveerkusen, Kießling.

58
    Gol dla Stuttgartu!

TIMO WERNER!!

VfB Stuttgart wraca do gry!
    Świetna akcja zawodników gospodarzy, którzy ruszyli w końcu większą liczbą graczy!
    Harnik przetrzymał futbolówkę na trzydziestym metrze i miękko dośrodkował ją w pole karne. Tam osamotniony był TIMO WERNER, który uderzeniem głową dał nadzieje dla swoich kibiców!
    WERNER - 1:3

60
    Zmiana w drużynie gości. Za Brandta na murawie zameldował się Papadopoulos.

61
    Rzut rożny dla drużyny gości.

63
    Ostra walka w środku pola. Piłkarze Bayeru już tylko bronią swojej bramki.

64
    Teraz Papadopoulos źle przyjął futbolówkę w środku pola, ale na jego szczęście był faulowany i wywalczył rzut rożny.

66
    Zmiana w drużynie VfB Stuttgart. Za Leitnera na murawie zameldował się Maxim.

67
    Na murawie leży Timo Werner. Rzut wolny dla gospodarzy na wysokości piątego metra!

68

FLORIAN KLEIN!!

Piłkarze VfB Stuttgart są coraz odrobienia strat!
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne, gdzie jeden z obrońców gości wybił futbolówkę przed pole karne. Na jego nieszczęście trafiła ona pod nogi FLORIANA KLEINA, który uderzeniem z pierwszej piłki wpakował piłkę do siatki!
    KLEIN - 2:3

69
    Piłkarze gości cofnęli się do obrony! To może się dla nich źle skończyć!

72
    Fantastyczne prostopadłe podanie w kierunku Ibisevicia, ale w ostatniej chwili Spahić przeciął to zagrania.

73
    Kolejna żółta kartka w tym spotkaniu! Upomniany nią został zawodnik Stuttgartu, Niedermeier.

74
    Zmiana w drużynie gospodarzy. Za strzelca jeden z bramek dla Stuttgartu, Timo Wernera wchodzi Kostic.

75
    Maxim był przewracany przed polem karnym Bayeru Leverkusen, ale arbiter nie zdecydował się na podyktowanie rzutu wolnego.

76
    Teraz ponownie Maxim w roli głównej. Skrzydłowy wywalczył rzut wolny na wysokości piątego metra!

78

MARTIN HARNIK!!!

To musiało się stać!!! Goście cofnęli się do obrony, a gospodarze to skrzętnie wykorzystali!
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne. Tam spod opieki obrońców wyrwał się MARTIN HARNIK, który mocnym uderzeniem głową doprowadził do wyrównania!
    HARNIK - 3:3

79
    Zmiana w drużynie gości. Za Calhanoglu na murawie zameldował się Donati.

80
    Ostatnia zmiana w drużynie "Aptekarzy". Za Bellarabi'ego na murawie zameldował się Drmic.

81

82
    Uderzenie Sona z dwudziestego metra, ale Kirschbaum zdołał odbić futbolówkę na rzut rożny.

83
    Zamieszanie w polu karnym. Schwaab dostał futbolówkę na piątym metrze, ale nie potrafił skierować ją do siatki!

84
    Żółta kartka dla Topraka, który zatrzymał faulem groźne zapowiadającą się akcję gospodarzy.

86
    Ostro zrobiło nam się na boisko! Teraz Gentner został upomniany żółtym kartonikiem!

89
    Ostatnie minuty spotkania. Rzut z autu dla "Aptekarzy" na wysokości pola karnego gospodarzy.

90+1
    Trzy minuty zostały doliczone do regulaminowego czasu gry.

90+3
    Okazja dla gospodarzy! Uderzenie z piątego metra przez Harnika, ale Leno wyciągnął się jak struna i wybił futbolówkę na rzut rożny.

90+3

Koniec meczu! Po pierwszej połowie Bayern wygrywał z gospodarzami 3-0, ale piłkarze Stuttgartu nie poddali się i w drugich czterdziestu pięciu minutach zdołali doprowadzić do wyrównania, a mogli nawet pokusić się o trzy punkty! (17:21:56)