Atletico – RCD Espanyol 2:0 (koniec) | Deportivo – Valencia 3:0 (koniec) | Elche – Sevilla 0:2 (koniec)
Villarreal – Almeria 2:0 (koniec)
Elche CF
0:2 (0:0)
Sevilla FC
Niedziela 19.10.2014, 19:00 • Estadio Manuel Martínez Valero, Elche • Hiszpańska LaLiga

Sevilla po bardzo dobrej grze w drugiej połowie spotkania pewnie zwycięża 2:0 w wyjazdowym meczu z Elche CF. Całe zawody w barwach gości rozegrał Grzegorz Krychowiak. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne, tylko na Lajfy.com! (20:50:38)

90+3

90+2
    Wyśmienita okazja Denisa Suareza! Zawodnik Sevilli otrzymał idealne podanie w szesnastkę, ale jego uderzenie kapitalnie wybronił Manu Herrera!

90+1
    Adrian Gonzalez dopadł do piłki spadającej tuż przed linię pola karnego rywali, ale piłka po jego strzale poszybowała wysoko ponad poprzeczką.

90
    Trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie!

89
    Na murawie robi się gorąco! Do przepychanki doszło teraz w okolicach pola karnego gości, gdzie Coro został uderzony w brzuch!
    Pewna interwencja Beto

88
    Faycal ładnie podkręcił futbolówkę, ta minęła mur, ale Beto stał na posterunku i ostatecznie futbolówka wylądowała w jego objęciach.

87
    Zagranie ręką jednego z zawodników Sevilli blisko własnego pola karnego. To będzie dobra okazja dla gospodarzy!

86
    To powinien być gol! Ależ okazję zmarnowali teraz goście! Gameiro otrzymał podanie na dziesiąty metr, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali trafił prosto w niego!

85
    Gospodarze mieli kolejny rzut wolny, ale i tym razem defensorzy Sevilli bez problemów wybijają futbolówkę z własnego pola karnego.

84
    To była dobra próba! Garry Rodrigues przymierzył się do uderzenia z dystansu, ale jego potężny strzał okazał się niecelny.

83
    Vidal otrzymał cios łokciem w twarz, na szczęście wszystko z nim w porządku i będzie w stanie kontynuować grę.

82
    Zmiana w drużynie Sevilla FC: z boiska schodzi Mbia, na boisku pojawia się Iborra.

81
    Kolejna kontrowersyjna decyzja arbitra! Rodrigues był wyraźnie przytrzymywany w polu karnym Sevilli, ale gwizdek arbitra milczy!

80
    Bardzo dziwna decyzja arbitra. Goście wyruszali z kontratakiem i wydawało się, że to Gameiro był faulowany, ale sędzia podyktował rzut wolny dla gospodarzy.

78
    Zmiana w drużynie Elche CF: z boiska schodzi Mosquera, na boisku pojawia się Gonzalez.

77
    Żółtą kartkę otrzymuje Rodrigues (Elche CF).

76
    Krychowiak w bardzo mądry sposób zastawił się z piłką we własnym polu karnym i nie dał dojść do niej zawodnikowi Elche.

75
    Gospodarze są wyraźnie dobici druga bramką dla rywali. Bardzo możliwe, że gol Gameiro ustawi grę już do końca tego spotkania.
    Drugi cios Sevilli

73
    Gol dla Sevilli!
    Gospodarze podwyższają prowadzenie! Cała akcja zajęła jakieś dziesięć sekund, niesamowity kontratak! Denis Suarez dośrodkował piłkę w pole karne, a wyśmienitym uderzeniem głową popisał się KEVIN GAMEIRO!

72
    Zmiana w drużynie Elche CF: z boiska schodzi Angel, na boisku pojawia się Fajr.

71
    Groźnie było pod bramką gości! Rodrigues otrzymał wymarzone podanie w szesnastkę, ale źle ułożył stopę i piłka minęła bramkę!

70
    D końca spotkania pozostało jeszcze tylko dwadzieścia minut! Widać, że gospodarze do końca będą walczyć o wynik, ale muszą zacząć robić to skuteczniej!

69
    Albacar mocno ucierpiał w starciu z Carrico, ale arbiter nie decyduje się na indywidualna karę dla piłkarza Sevilli.

67
    Defensorzy Elche nie mają kłopotów z wybiciem piłki z własnej szesnastki po dośrodkowaniu autorstwa Denisa Suareza.

66
    Za ostre wejście w nogi rywala żółtą kartką ukarany zostaje Pedro Mosquera.

65
    Gameiro posłał groźne dośrodkowanie wzdłuż bramki rywali, ale na szczęście dla gospodarzy żaden z zawodników Sevilli nie zamykał tej akcji.

64
    Stracony gol podziałał ożywiająco na drużynę gospodarzy! Tym razem ich atak zostaje jednak przerwany przez arbitra, który dopatrzył się pozycji spalonej Cristiana Herrery.

62
    Zmiana w drużynie Elche CF: z boiska schodzi Gimenez, na boisku pojawia się Rodrigues.

61
    Zmiana w drużynie Sevilla FC: z boiska schodzi Deulofeu, na boisku pojawia się Gameiro.

60
    Za niesportowe zachowanie żółtą kartką ukarany został Damian Suarez.
    Bacca jako pierwszy wpisuje się na listę strzelców!

59
    I jest bramka! Manu Herrera odbił piłkę po dośrodkowaniu prosto w kolegę z zespołu. Tą pomyłkę bez skrupułów wykorzystał CARLOS BACCA, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki!

58
    Rzut wolny dla gości niemal na linii pola karnego rywali! Wydaje się jednak, że jeśli był faul na Deulofeu, to w obrębie szesnastki!

57
    Zawodnicy Sevilli spokojnie grają piłki na własnej połowie. Miejscowi nie za bardzo starają się im w tym przeszkadzać.

56
    Gospodarze wreszcie mają okazję w drugiej połowie dłużej utrzymać się przy piłce na połowie rywali. Nie trwa to jednak długo, ponieważ Cristian Herrera wybiegł z futbolówką poza linie końcową.

55
    Żółtą kartkę otrzymuje Gimenez (Elche CF).

54
    Jeden z zawodników gospodarzy przewracany na połowie Sevilli, miejscowi będą mieli kolejny rzut wolny.

53
    Krychowiak po raz kolejny! Deulofeu odegrał piłkę do znajdującego się przed polem karnym Polaka, ale nasz reprezentant uderzył obok bramki rywali.

52
    Gospodarze mieli okazję do zagrożenia pod bramką rywali po rzucie wolnym, ale w trakcie dośrodkowania arbiter odgwizdał faul na jednym z obrońców Sevilli.

50
    Ogromne zamieszanie w polu karnym gospodarzy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego! Do piłki ostatecznie dopadł Grzegorz Krychowiak, ale jego uderzenie świetnie wybronił Manu Herrera!

49
    Ożywili się zawodnicy gości po wyjściu z szatni! Carlos Bacca przeprowadził teraz indywidualną akcję, ale ostatecznie udało mu się wywalczyć jedynie rzut rożny.

48
    Manu Herrera bardzo pewnie wyłapał futbolówkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska.

47
    Zablokowane dośrodkowanie Denisa Suareza w pole karne gospodarzy i zawodnicy Sevilli zaczną od rzutu rożnego.

46
    Zmiana w drużynie Sevilla FC: z boiska schodzi Coke, na boisku pojawia się Figueiras.

46

Arbiter nie zdecydował się na doliczenie ani minuty d pierwszej części spotkania. Po trzech kwadransach Elche CF bezbramkowo remisuje z Sevillą. Na drugą połowę tego pojedynku wracamy za kwadrans, zostańcie z nami!

45

43
    Angel próbował zaskoczyć golkipera rywali strzałem z daleka, ale wykonanie nie należało do najlepszych... Beto wznowi grę od własnej bramki.

42
    Podczas dośrodkowania z narożnika boiska jeden z zawodników Sevilli został powalony na murawę i arbiter odgwizdał przewinienie.

41
    Gospodarze będą mieli kolejny, szósty już w tym spotkaniu, rzut rożny.

40
    Niestety wracamy do tego, co działo się kilkanaście minut temu. Faul za faul w środku pola i brak ciekawych ofensywnych akcji...

39
    Jose Angel ukarany żółtą kartką za faul na wyprowadzającym kontrę gości Grzegorzu Krychowiaku.

38
    Groźne dośrodkowanie w szesnastkę Sevilli, ale na szczęście dla gości bardzo dobrą interwencją w defensywie popisał się Mbia.

36
    Dość wyraźny błąd arbitra, który zamiast wskazać na rzut rożny, nakazał bramkarzowi gospodarzy wznowić grę od bramki. Powtórki dokładnie pokazują, że Deulofeu "nabił" Lombana!

35
    Gospodarze cały czas przy piłce na połowie rywali, bardzo ciężko jak na razie gra się drużynie Grzegorza Krychowiaka.

33
    Gimenez powalony na murawę w polu karnym rywali, ale gwizdek arbitra milczy! I wydaje się, że słusznie, gdyż nawet sam poszkodowany nie protestował.

32
    Kolejne mocne uderzenie z dystansu jednego z zawodników gospodarzy rozpaczliwie zablokowane! Rośnie przewaga miejscowych.

30
    To musiało się tak skończyć! Kolejny zawodnik Elche powalony na murawę i Mbia zostaje przez arbitra ukarany żółtym kartonikiem.

29
    Kolejny faul w środkowej strefie boiska. Tym razem poszkodowanym okazał się gracz gospodarzy, Gimenez.

28
    Gra niestety staje się coraz ostrzejsza i zamiast wspaniałych akcji podbramkowych oglądamy serię rzutów wolnych w środku pola.

27
    Roco niedokładnie zagrywał do Damiana Suareza i ten nie był w stanie utrzymać piłki w boisku. Od bramki grę wznowi Beto.

26
    Goście ponownie zepchnięci do defensywy. Przed spotkaniem to oni byli faworytami, ale jak na razie minimalną przewagę maja gospodarze.

24
    Coro znalazł się z piłką przed szesnastką rywali, długo decydował się na strzał, a gdy ostatecznie udało mu się uderzyć, to trafił jedynie w jednego z defensorów.

23
    Chwilowe, miejmy nadzieję, zwolnienie akcji. Zawodnicy z Sewilli ze spokojem wymieniają pomiędzy sobą podania na własnej połowie boiska.

21
    Coke nieprzepisowo przerywa akcję rywali w środku pola i arbiter decyduje się na pokazanie pierwszej w tym spotkaniu żółtej kartki.

20
    Coke popisał się skutecznym i wślizgiem blisko własnego pola karnego i rywale zamiast groźnej okazji będą mieli jedynie wrzut z autu.

18
    Ładnie zapowiadał się kolejny kontratak gospodarzy, ale Cristian Herrera niepotrzebnie próbował w pojedynkę minąć kilku rywali i ostatecznie stracił futbolówkę.

17
    Jeden z obrońców Sevilli był faulowany we własnym polu karnym. Arbiter przerwał grę i podyktował rzut wolny dla przyjezdnych.

16
    I kolejny korner dla drużyny Elche FC! Jak na razie stałe fragmenty nie przynoszą korzyści gospodarzom, ale może teraz się to zmieni!

15
    Deulofeu za mocno wypuścił sobie piłkę w szesnastce gospodarzy i nie był w stanie utrzymać jej w boisku. Od bramki zaczną miejscowi.

14
    Oj, nie tak to chyba miało wyglądać. Jose Angel otrzymał podanie przed pole karne i zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale posłał piłkę daleko w trybuny.

13
    Kolejny zabójczy kontratak gości! Vidal znów wybiegał na sam na sam z bramkarzem rywali, ale ten wykazał się ogromnym spokojem i wybronił to uderzenie!

12
    Obrońcy gości bardzo dobrze radzą sobie z wybiciem piłki po dośrodkowaniu Damiana Suareza, ale rywale cały czas przy futbolówce.

10
    Manu Herrera bardzo pewnie wyłapuje futbolówkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska. Gospodarze wyruszyli już z szybkim kontratakiem i wywalczyli dla siebie kolejny korner.

9
    Ależ to był kontratak gości! Vidal wraz z Deulofeu wybiegali na osamotnionego bramkarza rywali, ale dogonił ich Roco, który dzięki zbyt słabemu podaniu Vidala w ostatniej chwili wybił piłkę na rzut rożny!

8
    Pierwsza okazja Grzegorza Krychowiaka! Polak otrzymał piłkę w polu karnym, ale ze zbyt ostrego kąta nie był w stanie zagrozić bramce rywali. Nawet gdyby mu się to udało, sędzia przerwałby grę, Polak znajdował się na pozycji spalonej.

7
    Mosquera bardzo dobrym wślizgiem w środku pola przerywa długo budowaną przez rywali akcję. Chwilę później arbiter dyktuje rzut wolny dla przyjezdnych.

6
    Cristian Herrera najwyżej wyskoczył do piłki dośrodkowanej z narożnika boiska, ale jego uderzenie było bardzo niecelne.

5
    Gospodarze ruszają z kontratakiem! Cristian Herrera przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, ale po wbiegnięciu w pole karne rywali udało mu się wywalczyć jedynie rzut rożny.

4
    Deulofeu ładnie rozpędził się na prawym skrzydle i dośrodkował w pole karne rywali, ale jeden z obrońców wybija piłkę na aut.

3
    Ostre wejście Grzegorza Krychowiaka, na szczęście arbiter nie decyduje się na pokazanie żółtej kartki reprezentantowi Polski.

2
    Denis Suarez walczył o piłkę w powietrzu, ale nieprzepisowo sobie pomagał i arbiter podyktował rzut wolny dla gospodarzy.

1

Elche CF: Manu Herrera – Damian Suarez, Lomban, Roco, Albacar (C) – Coro, Mosquera, Rodriguez, Angel, Gimenez – Cristian Herrera

Rezerwowi: Tytoń – Cisma, Fajr, Gonzalez, Pasalic, Pelegrin, Rodrigues

Sevilla FC: Beto – Coke (C), Pareja, Carrico, Tremoulinas – Deulofeu, Mbia, Denis Suarez, Krychowiak, Vidal – Bacca

Rezerwowi: Rico – Banega, Figueiras, Gameiro, Iborra, Kolodziejczak, Reyes

Sędziowie: Prieto – Garcia, Aboy – Alberola.

Witam Państwa serdecznie! Do rozpoczęcia spotkania pozostało zaledwie 15 minut, a my za moment zaprezentujemy Wam podstawowe jedenastki obu drużyn!

Pierwszy gwizdek arbitra już w niedzielny wieczór o godzinie 19:00. Do naszej relacji zapraszamy jednak już kilkanaście minut wcześniej, kiedy poznamy podstawowe jedenastki obu zespołów!

Ostatni bezpośredni pojedynek pomiędzy tymi zespołami miał miejsce 18 maja bieżącego roku. Zespół Sevilli zwyciężył wtedy na własnym stadionie 3:1.

W ostatniej kolejce podopieczni Unaia Emery'ego pewnie zwyciężyli na własnym stadionie aż 4:1 z Deportivo La Coruna. Dwie bramki zdobył Stephane Mbia, a po jednej dołożyli Carlos Bacca oraz Vitolo.

Drużyna gości przystąpi do tego spotkania w zdecydowanie lepszych nastrojach. Ekipa z Sewilli po siedmiu kolejkach z dorobkiem 16 punktów zajmuje trzecie miejsce.

W ostatnim meczu piłkarze Elche rywalizowali na wyjeździe z Almerią. Dzisiejsi gospodarze dwukrotnie obejmowali wtedy prowadzenie, ale ostatecznie mecz skończył się wynikiem 2:2. Warto dodać, że podopieczni Escriby od 67. minuty (przy stanie 2:1) grali w dziesiątkę, a gola wyrównującego stracili dopiero w 84. minucie.

Gospodarze tego pojedynku po siedmiu mecz plasują się na szesnastej pozycji. Zespół prowadzony przez Frana Escribę jak na razie wygrał jedynie jeden mecz, dwa zremisował i poniósł aż cztery porażki.

Serdecznie zapraszam Państwa na relację ze spotkania ósmej kolejki hiszpańskiej Primera Division! Na Estadio Manuel Martinez Valero miejscowe Elche CF zmierzy się z Sevillą.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Gole: 59. Bacca, 73. Gameiro

Kartki:   39. Angel (ELC), 55. Gimenez (ELC), 60. Suarez (ELC), 66. Mosquera (ELC), 77. Rodrigues (ELC) – 21. Coke (SEV), 30. Mbia (SEV)

Elche CF: Manu Herrera – Damian Suarez, Lomban, Roco, Albacar – Coro, Mosquera (78. Gonzalez), Rodriguez, Angel (72. Fajr), Gimenez (62. Rodrigues) – Cristian Herrera

Zmiany: Tytoń – Cisma, Fajr, Gonzalez, Pasalic, Pelegrin, Rodrigues

Sevilla FC: Beto – Coke (46. Figueiras), Pareja, Carrico, Tremoulinas – Deulofeu (61. Gameiro), Mbia (82. Iborra), Denis Suarez, Krychowiak, Vidal – Bacca

Zmiany: Rico – Banega, Figueiras, Gameiro, Iborra, Kolodziejczak, Reyes

Sędziowie: Prieto – Garcia, Aboy – Alberola