Hamburg – Hoffenheim 1:1 (koniec) | Paderborn – Eintracht 3:1 (koniec)
SC Paderborn 07
3:1 (0:0)
Eintracht Frankfurt
Niedziela 19.10.2014, 17:30 • Benteler Arena, Paderborn • Niemiecka Bundesliga

Żegnam się z państwem życząc tak samo udanego wieczoru jak kibicom gospodarzy, a na reszte emocjonujących spotkań zapraszam na portal lajfy.com (19:28:36)

Po mało ciekawej pierwszej połowie nic nie zapowiadało, że ujrzymy, aż cztery bramki w drugiej części meczu. Wpierw strzelanie rozpoczęli niespodziewanie gospodarze po czym trener gospodarzy zdecydował się na dwie zmiany i był, to strzał w dziesiątkę. Kilka minut po pojawieniu się Ducksche na boisku zdobywa bramke wyrównującą. Przyjezdni ruszyli do ataków, ale to gospodarze wyszli na prowadzenie po świetnej akcji gola zdobył najlepiej strzelający defensor w Bundeslidze – Hünemeier, a wynik ustalił Kutschke w sytuacji sam na sam nie dał żadnych szans Wiedwaldowi!

90+2

90+2
    Na pozycji spalonej jeden zawodników gospodarzy.

90+2
    Uderzenie z rzutu wolnego lewą nogą Vrancica i piłka kilka metrów nad poprzeczką bramki Frankfurtu.

90+1
    Rzut wolny dla gospodarzy z około 20 metrów od bramki gości i stanął przed szansą zdobycia czwartej bramki w tym spotkaniu, a sędzia ustawia mur w odległości 9 metrów.

90
    Druga połowa potrwa dodatkowe dwie minuty.

90
    Strzał Meiera z główki i futbolówka otarła się o poprzeczke!

89
    Zablokowane dośrodkowanie w pole karne Paderbornu i piłke na rzut rożny wybija defensor miejscowych.

88
    Gospodarze nie zwalniają tempa i zapewne chcą zdobyć jeszcze podwyższyć prowadzenie w tym spotkaniu. Ciekawe, czy im się to uda?

87
    Zmiana w drużynie SC Paderborn 07: z boiska schodzi Koc, na boisku pojawia się Hartherz.

86
    Pomału trzy punktu do konta mogą dopisywać sobie gospodarze, a goście przegrają najprawdopodobniej pierwszy mecz na wyjeździe w tym sezonie.
    Stefan KUTSCHKE - 3:1

85
    Gol dla Paderborn!
    Zagranie między dwójke obrońców Eintrachtu i STEFAN KUTSCHKE wychodzi sam na sam i mija wychodzącego Wiedwalda strzelając do pustej bramki!

84
    Niedokładne podanie w kierunku Brückner i od wrzutu z autu wznowią gracze gości na własnej połowie.

83
    Goście rozgrywają piłke wzdłuż pola karnego gospodarzy i podanie na około 18 metr otrzymuje Lucas Piazon, który popychany przewraca się i...sędzia nie odgwizduje rzutu wolnego dla graczy z Frankfurtu.

82
    Kolejne szansa dla wprowadzonego na boisko Kutschke, który decyduje się na strzał z około 30 metrów, a piłka ląduje dobre kilka metrów od lewego słupka bramki Eintrachtu.

81
    Do końca spotkania pozostało dziesięć minut, czy zobaczymy tu jeszcze bramki? Przekonamy się za paręnaście chwil!

80
    Rzut rożny dla gości, z którego niewiele wynikło i z kontrą ruszyli gracze gospodarzy, z prawej strony Stoppelkamp wrzuca piłke w pole karne Eintrachtu, a futbolówke przejmuje defensor przyjezdnych.
    Uwe HÜNEMEIER - 2:1

79
    Podanie z lewej strony w pole karne Eintrachtu, a tam wbiegający UWE HUNEMEIER uprzedza defensora gości i pokonuje bramkarza Eintrachtu!

78
    Kontratak wykonaniu gospodarzy i sam na sam znajduje się Ducksch, który nie wykonuje po raz kolejny szansy na zdobycie bramki!

77
    Zmiana w drużynie Eintracht Frankfurt: z boiska schodzi Medojevic, na boisku pojawia się Aigner.

76
    W odpowiedzi goście podanie w pole karne do Seferovica, który ma przed sobą wyłącznie Kruse i trafia prosto w golkipera gospodarzy!

75
    Piłka po dośrodkowaniu trafia pod nogi zawodnika gospodarzy, który podaje na prawą strone do Kutschke, a ten biegnie do linii końcowej skąd wrzuca do Ducksche, a ten przyjmuje piłke jednocześnie zwodząc obrońce gości i stanął w oko w oko z golkiperem Frankfurtu, który broni!

74
    Faulowany Japończyk z prawej strony boiska i będziemy mieli rzut wolny z około 30 metrów.

73
    Wrzutka z lewej strony boiska w pole karne Eintrachtu Frankfurt, ale na posterunku znajduje się Wiedwald łapiąc pewnie tą górną piłke.

72
    Po pierwszej połowie nie spodziewałem się, że tempo meczu tak wzrośnie co sprawia, że końcówka meczu zapowiada się niezwykle emocjonująco.

71
    Świetna kontra wykonaniu gospodarzy, którym brakło ostatniego podania i z kontrą ruszają gracze przyjezdnych, więc przenosimy się szybko pod pole karne Paderbornu, a akcja kończy się strzałem z ostrego kąta jednego z graczy w białym trykocie.

70
    Dwójkowa akcja gości w polu karnym Paderbornu i Inui strzela z około 10 metrów, ale jego strzał trafia prosto w dłonie Kruse!

69
    Zmiana jest spowodowana najprawdopodobniej faktem, że obrońca gości miał na swoim koncie żółtą kartką i trener nie chciał ryzykować.

68
    Zmiana w drużynie Eintracht Frankfurt: z boiska schodzi Ignjovski, na boisku pojawia się Stendera.

67
    Od środka rozpoczęli goście, którzy krótko cieszyli się z prowadzenia w tym meczu i miejmy nadzieje, że to nie koniec popisów strzeleckich wykonaniu obu drużyn.
    Marvin DUCKSCH - 1:1

66
    Ależ wejście MARTINA DUCKSCHA, który otrzymuje podanie w pole karne i huknął pod poprzeczke nie dając żadnych szans Wiedwaldowi!

64
    Trener gospodarzy stawia wszystko na jedną kartkę. Na boisku pojawiła się dwójka napastników, więc zapowiada się niezwykle ciekawe ostatnie 25 minut meczu.

63
    Zmiana w drużynie SC Paderborn 07: z boiska schodzi Rupp, na boisku pojawia się Kutschke.
    Zmiana w drużynie SC Paderborn 07: z boiska schodzi Kachunga, na boisku pojawia się Ducksch.

62
    Rzut wolny dla gospodarzy, po którym oglądamy wrzutke w pole karne przyjezdnych, a tam stojący na bramce Wiedwald pewnie łapie piłke w rękawice.

61
    No cóż w tym momencie cofnęli się pod własne pole karne goście i zapewne będą chcieli ukuć Paderborn jakimś zabójczym kontratakiem.

60
    Wrzutka z rzutu rożnego opuszcza pole karne gospodarzy po czym oglądamy kolejną centre w pole karne gospodarzy, a na stojący między słupkami Kruse pewnie wychodzi z bramki i łapie piłke.

59
    Przenosimy się szybko na drugą strone, gdzie w ostatniej chwili defensor Paderbornu blokuje uderzenie gracza przyjezdnych i będziemy mieli rzut rożny.

58
    Gospodarze próbują szybko odpowiedzieć, ale na posterunku Wiedwald łapie ten lekki strzał i nie śpieszy się ze wznowieniem gry.
    Alexander MEIER - 0:1

57
    Gol dla Eintrachtu!
    Podanie Oczipki do Inui, który wrzucił piłke na piąty metr gdzie wbiegający ALEXANDER MEIER uderza w prawy róg bramki, a futbolówka odbija się od słupka i wpada do bramki.

56
    Goście rozgrywają płke wzdłuż 30 metra od bramki Kruse i po wymienieniu kilkunastu podań tracą piłkę.

55
    Przedzierają się prawą stroną gracze gospodarzy, jednak walke "1-1" przegrywa gracz Paderbornu i po raz kolejny gwizdek sędziego milczy co zdecydowanie nie podoba się nikomu ze znajdujących się kibiców na stadionie.

54
    Brückner próbuje swoich możliwości strzeleckich i soczysty strzał z 40 metrów trafia w jednego z defensorów Eintrachtu, lecz akcja trwa dalej i niedokładna centra w pole karne Frankfurtu.

53
    Ponownie w akcji Seferovic, który otrzymuje podanie na prawą strone i ścina z futbolówką w środek bramki skąd decyduje się na uderzenie, a strzał ląduje na bandach znajdujących się obok bramki.

52
    Dobry atak wykonaniu gości i świetne rozrzucenie piłki na prawą strone do stojącego tam Seferovic, który wrzuca w pole karne gospodarzy, ale na posterunku Kruse łapie piłke.

51
    Rzut wolny dla gospodarzy około 40 metrów do bramki. Wrzutka z rzutu wolnego próbuje łapać Wiedwald, któremu wyślizguje się futbolówka z rąk, lecz stojący obok gracz Frankfurtu wybija piłke na połowe rywali.

50
    Kontratak wykonaniu gospodarzy i nieudana centra w pole karne gości co sprawia, że Wiedwald wznowi gre od własnej bramki.

49
    Dośrodkowanie opuszcza pole karne gospodarzy po czym oglądamy kolejną centre, jednak blokowany Meier nie dochodzi do piłki i gre od bramki wznowi Kruse.

48
    Inui dostaje długie podanie i próbuje dryblować, ale zawodnik z Paderbornu nie daje się, jednak będziemy mieli rzut rożny dla graczy Eintrachtu.

47
    Hasebe rozrzuca piłke na lewą stroną do Ocipki, którego centra zostaje zablokowana i przy piłce ponownie zawodnicy gości.

46
    Drugą część spotkania rozpoczęli gospodarze, którzy występują w dniu dzisiejszym w ciemnych strojach, natomiast przyjezdni wystąpią w białych trykotach.

46

Jako ciekawostkę należy wspomnieć, że mecze w Paderbornie mogą być rozgrywane wyłącznie w soboty lub niedziele, ponieważ mieszkańcy dzielnicy, na której znajduje się stadion wywalczyli sobie takie prawo w sądzie.

Pierwsza połowa zleciała bardzo szybko, ale gracze nas w dniu dzisiejszym nie rozpieszczają, bo brakuje okazji na strzelenie bramki. Mieliśmy w pierwsze połowie dwie kontrowersyjne sytuacje, po których wydaje się, że powinny być podyktowane dwa rzutu karne dla gospodarzy, a tak się jednak nie stało. Zapraszam za 15 minut na drugą część spotkania, a tym czasem do usłyszenia.

45

45
    Rzut wolny dla przyjezdnych z około 30 metrów i na strzał decyduje się Meier, który przestrzela ponad bramką.

44
    W ekwilibrystyczny sposób próbował uderzać Koc, który nie trafia w piłke i pewnie chwyta ją Wiedwald.

44
    Wrzutka z lewej strony boiska w pole karne gości i futbolówke ręką zagrywa defensor przyjezdnych i po raz kolejny nie widzi tego Denis Ayekin.

43
    Dośrodkowanie w pole karne gości i z bramki wychodzi Wiedwald pewnie łapiąc piłke w rękawice.

42
    Z kontratakiem ruszają gospodarze po tym jak Meier stracił piłke przed polem karnym Paderbornu, jednak wślizgiem wchodzi Anderson, który oddala niebezpieczeństwo.

41
    Szybko wrzucony aut i piłka trafia przed pole karne, a tam stojący Ziegler ma sporo czasu na uderzenie i strzela, lecz daleko od zamierzonego celu.

40
    Stoppelkamp wywalczył wrzut piłki na wysokości pola karnego gości i stanął przed szansą dalekiego wrzutu piłki z autu w pole karne gości.

39
    Długa piłka w kierunku Meiera, który jest wolniejszy od Kruse, który chwyta pewnie piłke w rękawice i zażegnuje niebezpieczeństwo.

38
    Fatalne dośrodkowanie w pole karne i ze złapaniem piłki nie ma problemu Wiedwald.

37
    Ignjovski fauluje i ogląda żółtą kartke, a gospodarze będą miel rzut wolny na około 30 metrze.

36
    Z lewej strony atakują gospodarze, którzy popełniają błąd, gdyż na pozycji spalonej znajduje się gracz Paderbornu.

35
    Gospodarze przejmują piłke na własnej połowie co sprawia, że mogą ruszyć z kontratakiem, ale faulowany zawodnik miejscowych upada i mamy rzut wolny dla Paderbornu, a nie mamy żółtej kartki dla Inui.

34
    Podanie lewą strone do Hünemeiera, który walczy o piłke przy narożniku pola karnego i wywalczył dla swojego zespołu wrzut piłki na wysokości pola karnego Eintrachtu.

33
    Odnotujmy, że pierwszy strzał na bramke Paderbornu w 33 minucie spotkania, lecz uderzenie Inui ląduje wysoko nad bramką.

32
    Dalekie zagranie w pole karne w kierunku Kachunga, ale liniowy podnosi chorągiewke do góry, bo gracz Paderbornu znajduje się na pozycji spalonej.

31
    Niechlujne rozgrywanie piłki przez gości i znowu tracą ją w środkowej strefie boiska co sprawia, że miejscowi rozgrywają atak pozycyjny.

30
    Szarżują gospodarze z lewej strony boiska i wrzutka na jedenasty metr pola karnego Eintrachtu, lecz dobrze ustawieni gracze przyjezdnych przejmują to podanie.

29
    Inui otrzymuje podanie na lewą strone gdzie dośrodkowuje w pole karne, lecz ten "centrostrzał" wypada poza boisko.

28
    Wreszcie coś drgnęło. Podanie na lewą strone trzymał Anderson, który zagrywa piłke w kierunku wbiegającego Meiera na piąty metr, lecz piłka nie przechodzi pierwszego obrońcy.

27
    Gracze Eintrachtu mają zdecydowaną przewage w posiadaniu piłki, ale gdy znajdą się połowie rywali niewiedzą co mają z nią zrobić i wycofują na własną połowe.

26
    Przejęcie piłki pod własnym polem karnym przez jednego z defensorów i próba od razu długiej piłki do Kachunge, lecz przejmują futbolówke gracze w białych trykotach.

25
    Eintracht rozgrywa piłke na własnej połowie szukając miejsca na podanie prostopadłe, lecz dobrze bronią się gracze Paderbornu.

24
    Od parunastu minut tempo meczu nam spadło. Przy piłce częściej utrzymują się goście, ale niewiele z tego wynika...

23
    Od bramki rozpocznie Kruse po kolejnym nieudanym podaniu graczy gości, którzy próbują w dniu dzisiejszym długich piłek co im w cale nie wychodzi.

22
    Długa piłka na czyste pole do nikogo i oddana piłka za darmo graczom Paderbornu.

21
    W ataku gospodarze i tracą piłke i kończy się faulem taktycznym zawodnika gospodarzy, który nie ogląda żółtej kartki za to zagranie.

20
    Goście rozgrywają piłke na połowie rywali i wreszcie przyśpieszenie gry przez Eintracht, po tym jak podanie trafia na prawą strone do Lucasa Piazona, lecz ten wrzuca piłke w taki sposób, że zamiast trafić w pole karne, to ląduje na trybunach.

19
    Hasebe drybluje z lewej strony boiska i po raz kolejny nic z tego nie wychodzi, bo traci piłke i od wrzutu z autu wznowią gospodarze.

18
    Gospodarze rozgrywają piłke na własnej połowie i powoli przesuwają się w kierunku bramki Kruse.

17
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego i Lucas Piazon zagrywa piłke ręką we własnym polu karnym i powinien być rzut karny dla graczy Paderbornu.

17
    Kolejne centra w pole karne i mamy rzut rożny dla gospodarzy .

16
    Z prawej strony dośrodkowanie Ruppa w pole karne Frankfurtu, a stojący tam Kacunga zostaje wyprzedzony przez obrońce przyjezdnych i odzyskuje piłke.

16
    Ziegler fauluje i zostaje upomniany przez Denisa Aytekina.

15
    Po dośrodkowaniu piłka opuszcza pole karne gospodarzy i Oczipka próbuje swoich możliwości strzeleckich, lecz to wyglądało raczej jak podanie niż strzał w kierunku bramki gospodarzy.

14
    Faul taktyczny zawodnika gospodarzy i Stoppelkamp powinien za to zagranie obejrzeć żółty kartonik, a tak się nie stanie.

13
    Hasebe otrzymuje podanie na lewą stronę i próbuje dryblować przy linii końcowej boiska, ale popełnia błąd techniczny i od bramki rozpocznie Kruse.

12
    W odpowiedzi goście, ale po małym kociole w polu karnym gospodarzy, to miejscowi wychodzą z opresji bez szwanku.
    Kachunga

11
    Prawym skrzydłem atakują gospodarze i oglądamy podanie na piąty metr Eintrachtu i minimalnie spóźniony Kachunga mógł dać prowadzenie gospodarzom.

10
    Wrzut piłki w pole karne gości, lecz liniowy podnosi chorągiewke, gdyż gracz gospodarzy znajduje się na pozycji spalonej.

9
    Goście rozgrywają piłke wzdłuż 30 metra od bramki Paderbornu, ale po wymienieniu kilkunastu podań tracą na rzecz gospodarzy.

8
    Prawą flanką atakują gospodarze, którym udaje się wrzucić piłke w pole karne Eintrachtu, jednak bez problemu przejmują ją goście, którzy po chwili tracą na rzecz rywali.

7
    Piłke łapie w rękawice Wiedwald, który podaje do swojego kolegi z obrony, a ten próbuje długiej piłki w kierunku ofensywnie ustawionych kolegów, lecz bez problemu górna futbolówke przejmują gracze Paderbornu.

6
    Przejęcie piłki na 30 metrze przez gospodarzy i podanie na prawą strone do Kachungi, który próbował zagrywać piłke na piąty metr, lecz wślizgiem wchodzi jeden z graczy gości i mamy rzut rożny.

5
    Rupp próbował prostopadłego podania na prawą stronę do swojego kolegi z drużyny, jednak zbyt mocno i futbolówka opuszcza boisko po czym od bramki wznowił Wiedwald.

4
    Wrzutka w pole karne gości, ale stojąca czwórka obrońców nie pozwala piłce na przejście tej górnej piłki i miejscowi rozgrywają atak pozycyjny.

3
    Zbyt ostro wchodzi Meier w obrońce gospodarzy i sędzia odgwizduje faul, po którym Paderborn rozpocznie od wolnego sprzed własnego pola karnego.

2
    Przy piłce gracze gości, którzy atakują lewą stroną boiska, jednak wycofują futbolówke do środka i starają się rozrzucić gre na prawą stronę gdzie tracą piłke na rzecz gospodarzy.

1
    Denis Aytekin gwizdną po raz pierwszy w tym spotkaniu, a mecz rozpoczęli gracze Eintrachtu.

1

SC Paderborn 07: Kruse – Heinloth, Strohdiek, Hünemeier, Brückner – Rupp, Vrancic, Ziegler – Koc, Stoppelkamp – Kachunga

Eintracht Frankfurt: Wiedwald – Ignjovski, Russ, Anderson, Oczipka – Hasebe, Medojevic – Inui, Piazon – Meier, Seferovic

Sędzia: D. Aytekin
    Asystenci: B. Brand, M. Achmüller
    Sędzia techniczny: G. Kleve.

Ciężko powiedzieć, kto jest faworytem spotkania i można przypuszczać, że faworyzowani będą gospodarze, którzy grają na własnym obiekcie, jednak goście na pewno nie są minimalistami i będą mieli chęć sięgnięcia po pełną pulę w tym spotkaniu, a jak będzie? Okażę się już w niedzielny wieczór! Na relacje z tego wydarzenia zapraszam na portal lajfy.com!

Obie drużyny rozegrały między sobą dwa spotkania i były, to mecze w sezonie 2011/12, kiedy to obie grały wówczas na poziomie 2 Bundesligi. W rundzie jesiennej gospodarzem spotkania był wówczas Eintracht i padł remis 0:0. Na wiosnę za to gracze obu ekip zrewanżowali się nam za brak goli na jesień strzelając wówczas sześć bramek. Mecz zakończył się wygraną Paderbornu 4:2.

Goście są nieco wyżej w ligowej tabeli i z dorobkiem 12 punktów zajmują siódmą lokate, jeżeli wygrają na wyjeździe z Paderbornem, to mają szanse na wskoczenie na najniższy szczebel podium. W ubiegłej kolejce podejmowali na własnym obiekcie FC Köln. W meczu ujrzeliśmy aż pięć bramek, ale o jedną więcej strzelili gospodarze wygrywając ten mecz 3:2. Ostatnie pięć spotkań gości to dwie wygrane, dwa remisy i jedna porażka z Augsburgiem 0:1.

Gospodarze, to beniaminek Bundesligi, który występuje na tym poziomie po raz pierwszy w swej historii. Jak na razie idzie im całkiem dobrze, gdyż zajmują dziewiątą lokatę po rozegraniu siedmiu spotkań. W poprzedniej kolejce spotkań podejmowali na wyjeździe "Aptekarzy" z Leverkusen, z którymi zremisowali 2:2. Ostatnie pięć ligowych spotkaniach, to jedno zwycięstwo, dwa remisy i dwie porażki.

Przed nami ostatnie spotkanie tej kolejki w Bundeslidze. Gospodarze z Paderborn będą podejmowali na własnym obiekcie zajmującą siódma pozycje w tabeli Eintracht Frankfurt. Początek spotkania o godzinie 17:30.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.