Atletico – Malmo 5:0 (koniec) | Olympiakos – Juventus 1:0 (koniec) | Łudogorec – Basel 1:0 (koniec)
Liverpool – Real Madryt 0:3 (koniec) | Bayer – Zenit 2:0 (koniec) | Monaco – Benfica 0:0 (koniec)
Anderlecht – Arsenal 1:2 (koniec) | Galatasaray – Borussia D. 0:4 (koniec)
Galatasaray SK
0:4 (0:3)
Borussia Dortmund
Środa 22.10.2014, 20:45 • Türk Telekom Arena, Istambuł • Liga Mistrzów UEFA

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

40 bramek w ośmiu spotkaniach – tak było we wtorek! Miejmy nadzieję, że środa chociaż trochę zbliży się do tego wyniku, bo mecze zapowiadają się bardzo ciekawie! W jednym ze spotkań Galatasaray SK podejmie Borussię Dortmund!

Ten mecz rozgrywa się w ramach rywalizacji w Grupie D. Jest to ostatnie spotkanie przed rewanżami, ale jak wiele ono może wyjaśnić! Aktualnie wszystkie swoje mecze wygrała Borussia, pokonując Arsenal 2:0 oraz Anderlecht na wyjeździe 3:0. Galatasaray po dwóch meczach ma zaledwie punkt – wywalczony z Anderlechtem, po remisie 1:1.

Borussia Dortmund świetnie spisuje się w europejskich pucharach, czego z pewnością nie można powiedzieć o Bundeslidze. Tam podopieczni Jürgena Kloppa systematycznie tracą punkty, w związku z czym zajmują dopiero 14. lokatę. Czy Niemcy podtrzymają swoją dobrą passę w Lidze Mistrzów?

W obu ekipach zabraknie kilku zawodników. Szczególnie to dortmundczycy mają problem, gdyż ich szeregów nie zasilą: Nuri Sahin, Schmelzer, Błaszczykowski, Durm, czy Kirch. W Galacie nie będzie mógł zagrać Aydin Yilmaz.

Czy Galatasaray przed własną publicznością pokusi się o zdobycie 3 punktów i namieszanie w tabeli Grupy D? A może to Borussia wygra trzecie z kolei spotkanie i umocni się na pozycji lidera? Wszystkiego dowiecie się Państwo z naszej meczowej relacji na portalu lajfy.com!

Znamy już wyjściowe składy!

Galatasaray SK: Muslera – Telles, Kaya, Chedjou, Çamdal – Melo, Altintop, Inan, Sneijder – Yilmaz, Pandev

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Papastathópoulos, Hummels, Subotić, Piszczek – Kehl, Bender – Kagawa, Mchitarjan, Reus – Aubameyang

Sędziowie: Antonio Mateu Lahoz – Pau Cebrián Devís, Roberto Díaz Pérez del Palomar – Raúl Cabanero Martínez (ESP).

Juergen Klopp nie decyduje się na wystawienie ani jednego z nominalnych napastników, Ramos i Immobile rozpoczynają mecz na ławce! W wyjściowym składzie naturalnie znalazł się Łukasz Piszczek!

Piłkarze są już w tunelu prowadzącym na boisko!

Przed nami hymn Ligi Mistrzów oraz powitanie zespołów! A potem losowanie stron i GRAMY!

1

1
    Rozpoczynają gospodarze! Galatasaray w czerwono-pomarańczowych koszulkach. Borussia na żółto-czarno!

2
    Bardzo uważnie starają się rozgrywać piłkę obie drużyny. Chyba nie ma wyraźnego faworyta w tym spotkaniu.

3
    Mchitarjan starał się przedrzeć przez obronę miejscowych, ale obrońca skutecznie i co najważniejsze, bez faulu, go powstrzymał.

3
    Weidenfeller wychodzi z bramki i dość pewnie chwyta zagranie z głębi pola! Dobrze rozpoczyna się to spotkanie, a my po cichu liczymy na grad bramek!

5
    Chedjou skutecznie powstrzymuje rozpędzającego się z piłką Reusa! Borussia zaczyna włączać 3. bieg! Zaraz potem długie zagranie do ofensywy Galatasaray, ale Weidenfeller wykopuje futbolówkę!

6
    Spore gwizdy, gdy Borussia utrzymuje się przy piłce. Tak to właśnie wygląda w ostatnich kilkudziesięciu sekundach, że to gospodarze są cofnięci.

6
    Gol dla Borussii!

Fantastyczna kontra Niemców! Mchitarjan uruchamia na lewej stronie Marco Reusa, który zagrywa wzdłuż pola karnego na nabiegającego PIERRE-EMERICKA AUBAMEYANGA, który nie miał problemów z wykończeniem akcji! 0:1 na Türk Telekom Arena!
    Pierre-Emerick AUBAMEYANG - 0:1

8
    Galatasaray nie może jeszcze niczego zdziałać w formacji ofensywnej. Wysoko wychodzą obrońcy Borussii, którzy blokują każde zagranie.

10
    Gospodarze już od początku spotkania muszą gonić wynik. W ataku pozycyjnym miejscowi, ale Chedjou pospieszył się nieco z długim zagraniem z pominięciem drugiej linii.

11
    Sokratis faulował Altintopa i wielce zdziwiony jest Grek. Spokojnie wycofują piłkę gospodarze, a po chwili ją tracą.

12
    Galata wciąż ma spory problem ze stworzeniem składnej akcji. To goście popisują się zagraniami klepką, a rywale biegają za piłkę i dodatkowo się męczą.

13
    Borussia szanuje posiadanie piłki. Wymieniają sporo podań na połowie przeciwnika, ale niewiele z tego wynika. Brak decyzji o strzałach z dystansu.

14
    Pierwszy rzut rożny dla Turków. Może stałym fragmentem zagrożą dortmundczykom? Niestety nie. Piłka zostaje wybita przed szesnastkę, gdzie był Altintop, ale jego strzał był zbyt słaby.

16
    Pierwszy kwadrans gry już za nami. Nic nie zmienia się od pierwszej minuty. To Borussia prowadzi grę, narzuca swój styl. Galatasaray ma spory problem z rozegraniem składnej akcji, bądź z zaskoczeniem przeciwnika.
    Pierre-Emerick AUBAMEYANG - 0:2

18

To musiało się tak skończyć! Borussia podwyższa prowadzenie po asyście Łukasza Piszczka, a na listę strzelców znów wpisuje się PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG, który strzałem z najbliższej odległości pakuje piłkę do bramki!

20
    Altintop decyduje się na uderzenie, ale Mkhitaryan ładnie dokłada nogę i blokuje to zagranie!

21
    Robi się nam coraz żywsze spotkanie! Ucierpiał teraz Sven Bender, któremu jest potrzebna pomoc lekarska. Chwila przerwy w grze.

23
    Wracamy do gry. Jeśli tak dalej będzie wyglądał ten mecz, to możemy spodziewać się tu wysokiego wyniku! Borussia Dortmund w pełni kontroluje to spotkanie.

25
    Sneijder upada w polu karnym, ale nie ma wskazania na wapno! W dodatku Holender zostaje ukarany żółtą kartką, za próbę wymuszenia rzutu karnego!

26
    Wymieniają futbolówkę Turcy, ale wcale nie zbliżają się nawet do pola karnego gości. W końcu Bender nieprzepisowo przerywa akcję Melo.

27
    Wesley Sneijder szykuje się do wykonania stałego fragmentu gry. Zdecydował się na strzał, ale chyba strącił gołębie siedzące na dachu!

28
    Najlepsza okazja dla Galatasaray! Burak znalazł się w polu karnym gości, był już sam na sam z Weidenfellerem, ale w ostatniej sekundzie kapitalnym wślizgiem popisał się Subotić! Tylko korner dla miejscowych!

29
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego, golkiper z Dortmundu wychodzi do piąstkowania, ale mija się z piłką! Na jego szczęście nikt nie zamykał tej akcji.

30
    Pół godziny gry za nami! Galata zaczyna działać coś w ofensywie, ale wciąż nie może znaleźć recepty na pokonanie Niemców.

31
    Jak wybili to teraz Turcy! Sokratis zbiegł do linii końcowej, wystawił piłkę do Aubameyanga, ale jego uderzenie wpadło na słupek! Dzieje się coraz więcej w Stambule!
    Kapitalna okazja Borussii i słupek po strzale Aubameyanga!

33
    Właśnie takie spotkania można oglądać w Lidze Mistrzów! Chwila przerwy w meczu, ponieważ arbiter upomina Juergena Kloppa.

34
    Co ciekawe, to Galata ma statystykę posiadania piłki po swojej stronie! 58 – 42 %.
    Dokładnie! Borussia w LM jest królem Grupy D, jak lew jest królem zwierząt!

36
    Jak widać, świetnym pomysłem było wystawienie Gabończyka na "szpicy". Borussia ma pełną kontrolę nad meczem, a Galatasaray w dalszym ciągu nie może zagrozić bramce Weidenfellera.

37
    Po raz kolejny sędzia uspokaja emocje na murawie. Coraz więcej nieczystych zagrań po obu stronach – tu będzie walka do ostatniego gwizdka!

38
    Mchitarjan rozpędza się z futbolówką, zaraz przed linią końcową zagrywa do Reusa, który zostaje uprzedzony przez Tellesa! Świetna interwencja, która prawdopodobnie ratuje gospodarzy przed utratą kolejnej bramki! Tylko korner!

41

Przepiękne trafienie MARCO REUSA chyba przesądza losy tego spotkania! Niemiec długo nie zwlekając lobuje Muslerę z dystansu w iście mistrzowskim stylu!
    Marco REUS - 0:3

43
    Chyba już nic wielkiego nie może stać się Borussi przed zejściem do szatni! Ostatnie minuty pierwszej połowy.

44
    Bardzo spokojne dokończenie tej odsłony. Niemcy wymieniają sporo podań na własnej połowie, a gdy trzeba to jeszcze przyspieszają.

45
    Właśnie Mchitarjan postanowił jeszcze zaskoczyć Muslerę! Golkiper Galaty nie dał się jednak pokonać i odbił piłkę do boku. Na spalonym nabiegał jeszcze "Auba".
    Strzał Mchitarjana i dobra interwencja Muslery.

45+1
    2 minuty doliczone do czasu pierwszej połowy!

45+2
    Nic już się tutaj nie wydarzy! Arbiter gwiżdże po raz ostatni w pierwszych 45 minutach!

45+2

Borussia Dortmund rozjechała w pierwszej połowie Galatasaray! Kapitalne prowadzenie gry w wykonaniu Niemców, mnóstwo okazji i aż 3 z tych sytuacji zamienione na bramki! Turcy w zasadzie nie istnieją w ofensywie, chyba tylko raz mieli stuprocentową okazję. Czekamy na drugą połowę – zostańcie z nami!

46

46
    Wznawiają grę dortmundczycy! Zdaje się, że bez zmian obie ekipy po przerwie! Czy Galata zdoła wyrównać stan meczu?

47
    Borussia już nic nie musi w tym meczu. Wyraźnie spokojniej rozpoczynają Niemcy, cofnięci na własną połowę.

48
    Hummels woli nie ryzykować i główkuje piłkę na rzut rożny dla przeciwników. Po raz kolejny niewiele zdziałali Turcy ze stałego fragmentu gry, lecz dalej utrzymują się przy piłce.

50
    Spokojnie rozpoczęła się ta odsłona. Borussia skupia się głównie na przerywaniu akcji przeciwników, a Galatasaray nie ma dzisiaj pomysłu na rozmontowanie obrony.

51
    Piszczek walczy do końca przy linii bocznej i wybija w końcu piłkę na wrzut z autu dla gospodarzy. Dobrze gra dzisiaj Polak, a w dodatku ma na swoim koncie asystę!

52
    Sven Bender nie po raz pierwszy upada dzisiaj na murawę. Chwila przerwy, medycy na murawie.

53
    Rozgrzewa się coraz więcej zawodników BVB. To może być koniec meczu dla Bendera! Wracamy do gry, przy piłce gospodarze.

54
    Kompletnie nic dzisiaj nie wychodzi Turkom. Selçuk İnan postanowił zaskoczyć Weidenfellera, ale nie trafił nawet w światło bramki strzałem z dystansu.

55
    Sneijder także nie przypomina tego Sneijdera z ostatnich derbów Stambułu. Pierwsza zmiana w ekipie gości: Bendera zmienia Günter!

57
    Coraz luźniej gra się obu ekipom. Widać nawet uśmiechy na buziach, chyba powoli gospodarze zaczynają godzić się z porażką. Tutaj trzeba walczyć!

58
    Borussia już nie naciska. Da grać gospodarzom, ale ci nawet nie pochodzą w obręb szesnastki Weidenfellera. Jeśli dalej tak to będzie wyglądało, to w końcu Niemcy przyspieszą i strzelą kolejne bramki.

59
    Piszczek podłącza się do akcji ofensywnej. Piłka spada na nogę Reusa po podaniu bodajże Mchitarjana, ale Niemiec mocno przestrzela! To była dogodna sytuacja do strzelenia drugiej bramki przez Reusa!
    Zmarnowana akcja Reusa!

60
    Znów w roli głównej Reus, tym razem uprzedzony przez defensywę! Mija godzina gry, a na tablicy wyników wciąż 0:3!

61
    Podwójna zmiana w ekipie gospodarzy. Altintopa zmienia Džemaili, natomiast za Tellesa wbiega Öztekin!

63
    Kehl wybiega do linii środkowej i technicznym faulem przerywa akcję Galaty. Spokojne ostatnie minuty, w których niewiele się dzieje.

64
    Nie będzie kolejnego rzutu rożnego dla ekipy ze Stambułu. Weidenfeller dalekim wykopem wznawia grę od własnej bramki.

66
    Tym razem to Kagawa ładnie minął rywala zaraz przed szesnastką, a następnie pokierował futbolówkę do prawego słupka! Obok bramki!
    Akcja indywidualna Kagawy.

67
    Myślę, że Borussia nie poprzestanie na takim wyniku. W kolejnych minutach Niemcy poszukają kolejnych trafień, ponieważ Galatasaray jakoś nie bardzo kwapi się do większego ryzyka.

68
    Bardzo ładna interwencja Güntera, który wybija piłkę poza linię boczną boiska. Niezmiennie w posiadaniu gospodarze.

68
    Mchitarjan wybiega z kontrą i mija kolejnych zawodników! W końcu fauluje go Semih Kaya, który zgarnia żółtą kartkę!

69
    Zmiana w drużynie Borussia Dortmund: z boiska schodzi Mats Hummels, na boisku pojawia się İlkay Gündoğan.

70
    62 – 38 % w posiadaniu piłki dla Galatasaray! Przypominamy jednak, że posiadanie nie gra w tym meczu żadnej roli. Zostaje 20 minut meczu!

72
    Zwiększa się liczba szans Borussii! Reus wypatrzył w polu karnym niepilnowanego Mchitarjana, ale tym razem to Muslera jako ostatni musiał bronić swojego zespołu! Bardzo dobra interwencja!

73
    Ponownie Muslera po niskim i lekkim strzale świeżego Gündoğana. Nudniejszy okres meczu.

74
    Aubameyang ucierpiał w starciu z rywalem. Kolejna przerwa w grze, co jeszcze bardziej zwalnia to widowisko.

76
    Rzut rożny wywalczyli Turcy. To chyba jedna z ostatnich okazji, aby nawiązać jakąś walkę! Jak tu walczyć, skoro Weidenfeller bez najmniejszych problemów przechwytuje dośrodkowanie.

78
    Borussia wyszła na połowę gospodarzy. Piłka opuszcza murawę i jest to okazja do kolejnej zmiany. Ogromne gwizdy żegnają Pandeva, a na boisko wbiega Emre Çolak.

79
    W końcu coś spróbowali w ataku miejscowi! Öztekin doszedł na prawej stronie pola karnego i chciał włożyć piłkę za kołnierz Weidenfellerowi! Niestety nie trafia on nawet w światło bramki!

80
    Brakuje tych akcji zaczepnych Turków. Nie ma z ich strony najmniejszego zagrożenia, próby strzału, a stałe fragmenty także są wykonywane niepoprawnie.

82
    Zmiana w drużynie Borussia Dortmund: z boiska schodzi Shinji Kagawa, na boisku pojawia się Adrián Ramos.

83

Wejście smoka notuje ADRIÁN RAMOS! Gündoğan ładnie uwolnił się od obrońców, zauważył napastnika i wyłożył mu piłkę za linię defensywy! RAMOS podwyższa prowadzenie zaraz po wejściu na murawę i to już jest pogrom w Stambule!
    Adrián RAMOS - 0:4

85
    Tłem dla Niemców byli dzisiaj piłkarze Galatasaray. Tak naprawdę nie stworzyli sobie ani jednej okazji, by zmusić Weidenfellera do wykazania się. Dortmund umocni się na pozycji lidera Grupy D!

87
    Borussia szanuje posiadanie i wymienia sporo podań. Gospodarze w zasadzie spacerują już po boisku.

88
    Jakże odmienne Borussie obserwujemy w Lidze Mistrzów oraz w Bundeslidze. Tutaj nie ma strasznych dla Niemców!

89
    Będzie jeszcze rzut rożny dla BVB. Pocieszają się nawzajem piłkarze Galaty, ale niestety oddala się im awans do kolejnej rundy.

90
    Mchitarjan dochodzi do pozycji strzeleckiej, ale uderzenie było bardziej na wiwat. Ostatnia minuta w Stambule!

90+1
    2 minuty dłużej potrwa dzisiejsze spotkanie. Tu już nic się nie może wydarzyć! Spokojna końcówka.

90+2
    Bawią się już piłką przyjezdni. Ośmieszają wręcz piłkarzy z Turcji.

90+3

Koniec! Borussia Dortmund nokautuje Galatasaray 4:0 i zgarnia kolejne 3 punkty do tabeli Grupy D! Arsenal także wygrywa swoje spotkanie z Anderlechtem, tak więc mamy już dwóch głównych kandydatów do awansu z tej grupy!

To był mecz do jednej bramki. Szybkie otwarcie wyniku przez Aubameyanga w 6. minucie uspokoiło grę Niemców, a wręcz jeszcze bardziej ich nakręciło. Po połowie było już 3:0 i wszystko zdawało się być rozstrzygnięte. W drugiej połowie Borussia oddała inicjatywę i dała pograć piłką rywalowi. Gospodarze nie potrafili wykorzystać nawet tego, więc Niemcy dołożyli jeszcze jedno trafienie pod koniec meczu. (22:43:51)