Maria Szarapowa
2
7 64 6
Piątek 24.10.2014, 07:41BNP Paribas WTA Finals Singapore (kort twardy)

Caroline Wozniacki wygrywa z Petrą Kvitovą 6-2, 6-3 i to Dunka razem z Agnieszką Radwańską awansują do półfinału WTA Finals! (12:27:01)

2:6
    Rewelacyjny atak na drugie podanie. Kończące zagranie returnem po przekątnej i Maria Szarapowa ostatecznie wygrywa z Agnieszką Radwańską.

30-40
    Niesamowicie szczęśliwe zagranie Szarapowej. Po jej crossie backhandowy piłka zahaczyła o taśmę i spadła tuż na linię. Czwarta piłka meczowa Rosjanki.

2:4
    Długa wymiana zakończona potężnym, wygrywającym forehandem wzdłuż linii. Agnieszka nawet nie ruszyła do tego precyzyjnego zagrania. Pierwsze przełamanie w trzeciej odsłonie.

0-40
    Maria w gazie. Fantastyczny wygrywający forehand w sam narożnik kortu. Znakomity fragment gry w wykonaniu Rosjanki. Potrójny break point.

40-15
    Popełnia także wciąż zupełnie niewymuszone błędy. Dwie okazje Radwańskiej na przełamanie.

0:0
    Rosjanka udała się do szatni i wciąż z niej nie wraca. Przedłuża się ta przerwa.

7:6
    Podwójny błąd serwisowy (#5) przekreśla szansę Marii Szarapowej na awans do półfinału! Agnieszka pozostaje w grze. Ależ comeback naszej reprezentantki. Brawo!

6-3
    Maria wyrzuca piłkę poza kort i będzie teraz musiała sama bronić trzech piłek setowych. Jest o krok od pożegnania się z dalszych rozgrywek w Singapurze.

4-2
    Fatalnie wyrzucony forehand przez Szarapową za linię końcową. Kolejny mini-break. Zmiana stron i jeszcze jeden serwis Maszy.

2-2
    Ależ popsuła teraz Agnieszka! Miała punkt na rakiecie, otwarty kort, lecz wpakowała wolej w siatkę. Niesamowicie zmarnowana szansa przez polską tenisistkę.

6:5
    Za szeroki forehand Rosjanki i jest szósty gem krakowianki! Po przerwie Masza już nie będzie serwowała po zwycięstwo, a po to, aby pozostać jeszcze w grze w tym secie. Ależ mecz proszę Państwa! Ależ emocje!

5:5
    Rosjanka nieczysto trafia forehandem i wyrzuca piłkę daleko za kort. Mamy przełamanie. Ależ fantastyczny comeback naszej reprezentantki.

40-0
    Po bardzo dobrym returnie z forehandu pod nogi rywalki, Masza wyrzuca piłkę za linię końcową. Trzy okazje na wyrównanie! Brawo!

4:5
    Szarapowa przestrzeliła i Aga wygrywa kolejny punkt i w konsekwencji czwartego gema. Po przerwie i zmianie stron Masza będzie ponownie serwowała po zwycięstwo. Liczymy, że krakowiance ponownie uda się przełamać podanie rywalki.

40-40
    Ależ fantastycznie broniła się Agnieszka! Walką do końca zasłużyła na ten punkt. Wydawało się, że jest po meczu. Masza wpakowała na koniec wymiany forehand w siatkę i jest równowaga.

30-40
    Niestety. Szarapowa wykorzystuje bardzo słabe drugie podanie rywalki i posyła potężny return z forehandu po przekątnej. Trzeci meczbol.

3:5
    Dzielnie walczyła Aga i wywalczyła. Broniła się w tej wymianie niesamowicie, a na koniec pomogła jej rywalka posyłając za szeroki forehand. Jest break!

40-A
    Nieudany dropszot krakowianki. Szarapowa swobodnie dobiega do tej piłki, posyła forehand po przekątnej, piłka jeszcze zahacza o taśmę i wpada w kort. Zmylona kierunkiem Agnieszka. Druga szansa na zakończenie spotkania przez Marię.

30-40
    Długa wymiana zakończona za długim forehandem Radwańskiej. Rosjanka będzie miała pierwszą piłkę meczową.

40-30
    Będzie jednak szansa na przełamanie i częściowe odrobienie strat.

0:3
    Jeszcze jeden kapitalny atak Maszy. Dopełniła formalności wygrywającym uderzeniem z forehandu przy siatce. Jest drugie przełamanie w tym secie i jest już bardzo blisko końcowego zwycięstwa.

15-40
    Fantastyczna akcja Rosjanki. Zakończyła wymianę niesamowicie precyzyjnym forehandem po prostej. Piłka wylądowała na samej linii w narożniku kortu.

0:1
    Wymiana zakończona wygrywającym forehandem wzdłuż linii. Polka zaryzykowała i wybrała kierunek na swoim backhandzie, ale Rosjanka zagrała po prostej. Break.

40-A
    Za dobra akcja Szarapowej. Piłka bardzo blisko linii. Nie wiem, czy krakowianka nie powinna tego sprawdzić. Punkt jednak dla Maszy.

5:7
    Rewelacyjne zakończenie seta. Nieudana wycieczka do siatki polskiej tenisistki i została za to skarcona efektownym lobem.

0-40
    Trzy setbole Szarapowej.

5:6
    Niestety jednak Maria dopięła swego i wykorzystała szansę na kolejne przełamanie. Po dobrej akcji zdobywa bardzo ważny punkt i będzie miała drugą okazję na zakończenie seta przy swoim podaniu.

15-40
    Krakowianka niestety wyrzuca piłkę za linię końcową i musi bronić dwóch break pointów.

5:5
    Znakomita kontra Polki i Masza wrzuca następnie piłkę w siatkę. Jest przełamanie powrotne i sprawa rozstrzygnięcia pierwszej odsłony pozostaje otwarta. Brawo Aga!

A-40
    Trzeci break point. Szarapowa wrzuciła backhand w siatkę. Do trzech razy sztuka?! Ładuj Aga!

A-40
    Będzie druga okazja na breaka. Aga zagrała niezły return, a Maria kolejne uderzenie wrzuciła w siatkę.

40-30
    Break point! Piłka po zagraniu Sarapowej wyszła za linię końcową i jest szansa na odrobienie strat.

4:5
    Zbyt szeroki backhand Radwańskiej wzdłuż linii. Niestety Agnieszka traci podanie i po chwili przerwy Szarapowa będzie podawała po pierwszą partię.

0-40
    Minimalnie wyrzucony forehand przez Agnieszkę. Będzie musiała teraz sama bronić trzech break pointów.

40-15
    Masza wrzuca backhand w siatkę. Dwa break pointy, dwie małe piłki setowe.

2:2
    Ufff. Trzeci zepsuty drajw wolej w tym meczu przez Rosjankę. Wyrzuca piłkę daleko za kort i zostaje powtórnie przełamana.

40-15
    Polka oszukała kierunkiem zagrania przeciwniczkę i zmusiła ją do błędu. Podwójny break pointy.

1:2
    Radwańska wrzuca piłkę w siatkę i ponownie traci swoje podanie. W dwóch swoich gemach serwisowych zdobyła zaledwie jeden punkt.

15-40
    Świetny passing shot Marii, ale należy też zwrócić uwagę na zbyt pochopny atak do siatki krakowianki. To nie była najlepiej przygotowana akcja.

A-40
    Kolejny niesamowity wielbłąd Maszy. Wyrzuca drugi łatwy drajw wolej. Trzecia okazja na re-break.

A-40
    Fatalny błąd Rosjanki. Miała punkt na rakiecie, ale posłała drajw wolej tuż za linię końcową. Drugi break point.

40-30
    Masza wrzuca forehand w siatkę. Jest szansa na przełamanie powrotne!

0-40
    Forehand Agnieszki wyrzucony w korytarz deblowy. Trzy okazje na wczesne przełamanie.

Mecz poprowadzi ze stołka sędziowskiego Kader Nouni.